Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj to pomeni, da se imajo Ljubljančani za nekaj več?

Kaj to pomeni, da se imajo Ljubljančani za nekaj več?

Ljubljana = Beograd. Ti je sedaj jasna definicija centralizma?

Razlika je samo v tem, da je v bivši jugi šlo za nacionalni centralizem, nadvlado dominantne nacije, v današnji Sloveniji govorimo o regionalnem centralizmu, oziroma dominaciji določene regije.



Ne, ni. Beograd ni pomenil nobenega posebnega centralizma, ker je vsaka republika imela svojo skupščino, v Beogradu so pa o vsem odločali delegati iz vseh republik in avtonomnih pokrajin. Zvezno predsedstvo SFRJ v Beogradu je sestavljalo 8 delegatov republik in pokrajin, predsedniki so se pa vsako leto menjali med njihovimi člani po redu.

Tako kot danes parlament in državni svet sestavljajo poslanci iz vseh koncev Slovenije, največ je pa Štajercev.

Ti pa razloži zdaj tvojo definicijo centralizacije.

Navedeno ne drži, saj je splošno znano, da so prebivalci najgršega mesta na planetu častilci kpj, sz, udbe, in vseh ostalih organizacij, ki predstavljajo sramoto človeštvu.Ljubljana je goli kurac, pa čeprav se trudiš dokazati nasprotno.

Vsem je popolnoma jasno, da so jna, in kpj, zagovarjale izključno srbske interese!



Hahahaha, tile močni argumenti pa res prepričajo. Kaka bistrina duha! Kakšna poučenost o delovanju sistema! Kakšen širok razgled in neverjetna retorična sposobnost!

Samo še raziskati moraš pomen fraze centralizacija in boš popoln. Hahahahaha!

Kot študentu so mi zelo všeč Ljubljančanke in tudi Ljubljančani so nekateri res top. Nisem iz Ljubljane (no zdej študiram tu), ampak mi je res čudno, da je toliko negativizma tukaj, saj se kakšen slab človek najde povsod in sam nisem doživel nikakršne spremembe v vedenju ljudi oz. vsaj na prvi pogled niso tako delovali, kaj so si mislili ne vem, sicer pa imam tudi sam naglas, ki je skoraj identičen ljubljanskemu in so me morda zato obravnavali drugače, ampak res ne vidim razlike. Mislim, da je problem v vas, ker ste tako negativni in imate toliko proti njim in potem je čsto normalno, da sogovornik to začuti in se drugače vede do vas.
‘Spremenite sebe in spremenili boste svet.’

Sporočilo Ljubljančanom, nimate kaj početi v preostalih delih Slovenije, ostanite v svoji megli, zavisti, in pohlepu neskončnih razsežnosti.Ne potrebujemo vas, malo vas je al ste govna!

Sporočilo Ljubljančanom, nimate kaj početi v preostalih delih Slovenije, ostanite v svoji megli, zavisti, in pohlepu neskončnih razsežnosti.Ne potrebujemo vas, malo vas je al ste govna!

Jaz se nimam za nekaj več, jaz sem prijazna, potrpežljiva, nasmejana in srečna ljubljančanka.
Ima kdo kaj proti meni?

Aha, to je izjava kultiviranih in prijaznih ljudi iz poštene Slovenije, tako drugačnih od napihnjenih in nespoštljivih Ljubljančanov, ki se imajo za nekaj več.

Citat name?

Citat name?[/quote]

Na biserčka nad tabo. Kako bi bilo videti, če bi bili Ljubljančani njemu podobni?

Sporočilo Ljubljančanom, sami počistite svojo nesnago, oziroma pojejte svoje iztrebke!

Citat name?[/quote]

Na biserčka nad tabo. Kako bi bilo videti, če bi bili Ljubljančani njemu podobni?[/quote]

Aha, biserček nad mano, hehe, je itak svojega denarja vreden. Malo mu je dolgčas, pa razpihuje plamenček, ker mu je dolgčas. 😉

Ljubljana je goli kurac, Ljubljana je pušiona, samo jedu govna, daleko su od šampiona, neka jedu govna sve je sama pušiona…

Citat name?[/quote]

Na biserčka nad tabo. Kako bi bilo videti, če bi bili Ljubljančani njemu podobni?[/quote]

Zanima me, če bi mi lahko kdo demonstriral tipično ljubljansko narečje oz. kako se ljubljančani pogovarjate (katere so vaše ‘posebne’ besede in te stvari).

LP



Na biserčka nad tabo. Kako bi bilo videti, če bi bili Ljubljančani njemu podobni?[/quote]

Zanima me, če bi mi lahko kdo demonstriral tipično ljubljansko narečje oz. kako se ljubljančani pogovarjate (katere so vaše ‘posebne’ besede in te stvari).

LP[/quote]

Vprašaj raje Ljubljančane. Nisem ravno iz mesta.

Ljubljančan=Šaban

Đe si sele, razradi to bolje,nemoj greti,šamaraj stara,…

Sam bio jučeraj došao, varijatno, to so prave slengovske, pristna ljubljanština

Biseri Ljubljane Janković, Golobič, Kresal, Senica, Zidar, Čeferin, Pistotnik, družina Klemenčič,Duhovnik, Milović,Šešok, družina Dimic, stoji poštenjak do poštenjaka, vse legalno vse transparentno, legalnost, sposobnost, moralnost, delavnost in izobraženost vse na svojem mestu.To je samo manjši del, te takoimenovane kvazi lažne elite.


Si se pa nekam sumljivo dobro naučil, glede na to, kako se izogibaš Ljubljane…
Glede tega ti dam sicer čisto prav. Meni je od nekdaj fajn, če se taki kot ti izogibajo območjem, kjer se zadržujem.
Če ni foušije, je dovolj za vse. Tudi prostora v pregovorno majhni Sloveniji.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kje točno sta dva do smrti tepla tretjega?
Kje točno je en brat ubil drugega in še babico?
Kje točno je mož ubil ženo, potem so pa še otroke ugrabili csd-jevci?
V istem mestu so našli mlado mamico mrtvo v avtu, mož pa znani nasilnik…
Kje točno je mati zadušila 2 otroka,ki ju ji dobila v skrbništvo zato, ker je njen oče poznal celo mesto?
Odkod točno je zlorabljana koroška deklica?
Pa še bi lahko naštevali, kaj?
Cela slovenija je mafijska brate….cela, ne samo ljubljana….



Na biserčka nad tabo. Kako bi bilo videti, če bi bili Ljubljančani njemu podobni?[/quote]

Zanima me, če bi mi lahko kdo demonstriral tipično ljubljansko narečje oz. kako se ljubljančani pogovarjate (katere so vaše ‘posebne’ besede in te stvari).

LP[/quote]

Nimam niti najmanjšega pojma kakšno je točno ljubljansko narečje. Uporabljamo besedo “kva”, pa še to le polovica ljubljančanov. Naši družinski prijatelji (ljubljančani) vsi lepo govorijo in tudi mene zanima od kod definicija ljubljanskega narečja. Mogoče nas mešajo z gorenjci, ki uporabljajo besede, kot so:
južna= kosilo, sem kupiva = sem kupila (to govorijo tudi starejše gospe v lj.), kulk= koliko, tlele= tukaj…
podobne izraze brez črk srečujem najpogosteje s strani jeseničanov, bohinjcev itd. Pa so super ljudje. Na faksu je bilo največ takih, ki ljubljančanov niso marali. Sama sem čista ljubljančanka in nimam nobenih problemov, srečam pa negativizem s strnai ostalih. Definirati pa ne znajo kaj jih tako moti na nas.
Nekdo je zgoraj omenil, da je problem, da se ljubljančani imamo za nekaj več, da so poročila samo o ljubljani, ker mislimo, da smo nekaj več (kaj za vraga??). O čem točno pa govorijo, da gre drugim na jok? Govorijo o tem, da ima Ljubljana danes sonček, da so smetnjake pozabili izprazniti, ker je padla veja na gosposvetsko ulico, medtem pa je bila oropana banka v Ljutomeru in tega niso omenili? Mislim, da vas večino moti samo to, da se sliši Ljubljana in že dobite norice, ki vas takoj zasrbijo.
Ja, center Ljubljane je zrihtan. Hvala bogu. Ne, gospoda Jankoviča ne maram 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker je dosti pokradel. Ampak on je tudi nam ljubljančanom pustil. jaz centra Ljubljane že dolgo nisem videla tako urejenega. zgradil je parkirno hišo pod kongresnim trgom, zaprl center za ves promet. Županja pred njim je komaj spravila Robbov vodnjak v Narodno galerijo v štirih letih svojega mandata.
Če smo pa v Ljubljani krivi, da se vaši župani samo tepejo za stolčke, ko pa pridejo na vrh, pa samo jemljejo, meščanom pa ničesar ne dajo, pa lajate v napačno drevo.

Pa še ena stvar: tisti, ki pravi, da so v Ljubljani sama blokovska naselja, očitno pozna le BTC, Dunajsko in Celovško cesto, pa nagužvano obvoznico. Ostalo ne obstaja. Kot da bi jaz rekla, da je Celje grdo, ker ima romsko naselje v centru, Maribor je grozen, ker izgleda enak kot pred 15.imi leti…

New Report

Close