Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj tudi jeseni elite pri odprtem oknu?

Kaj tudi jeseni elite pri odprtem oknu?

Porkaduš, pa ti si cela ledena, ne le tvoja duša :-))))

……nisi ti zame, jaz potrebujem topel telešček s toplo dušico.:-)[/quote]

O tem, da jaz nisem zate, nisem dvomila nikoli.[/quote] :-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

na, pa te je nabila……


Zanimivo, kako gniloživo revšno morate eni nosit v duši in telesu, da se povsod neokusno vtaknete kot srajca v rit in začnete blodit, ne? Sam ne vidim, da bi kje teklmoval z Yo in doživel kak poraz, ampak se zgolj hecam. :-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Sem že hotela en komad pripopat, pa je samo ena vrstica v refrenu primerna, ostalo pa sploh ne :)))))

Nehaj lagat. Noben normalen človek ne more spati pri odprtem oknu, ko je zunaj minus, saj bi zmrznil.[/quote]

Jaz prisežem, da tako spim. Res pa se zakopljem v posteljo, pokrita s kovtrom in deko. In samo nos mi gleda ven, izpod vseh odej. 🙂
Na zaspim na toplem.. oz. ful trpim! Ne maram tega toplega zraka……… verjetno sem bila prej – ali še bom – kkšen pingvin :-))

Itak se pa rade/i pohvalite o vročekrvnih žrebcih in mačkah v svojih posteljah, torej ne vem, zakaj vas potem tako zebe?


Nekateri že, sam sem hladnokrvna žvau, tako kot ti, zato rabim eno bolj vročo ob sebi, da je v povprečju ravno pravšnja temperatura.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

No, ti kar išči, publike kolikor hočeš 🙂

Jao MODRI VAL + YO ……… se spet prcata :-)))



Mogoče imata pa zaradi kajenja tako pobesnelo potrebo po svežem zraku?



Mogoče imata pa zaradi kajenja tako pobesnelo potrebo po svežem zraku?[/quote]

Kajenje v spalnici?? Niti slučajno… pa za balkone smo že tudi slišali 🙂



Mogoče imata pa zaradi kajenja tako pobesnelo potrebo po svežem zraku?[/quote]

Kajenje v spalnici?? Niti slučajno… pa za balkone smo že tudi slišali :)[/quote]
Nisem napisal “zato ker kadita v spalnici”, ampak “zato ker kadita”, kjerkoli že, ker v pljučih in drugod po telesu posledice kajenja ostanejo tudi potem, ko iz kadilnice prideš v spalnico, posledic ne odložiš v kadilnici.

Ne vem, mogoče. Ampak vprašanje je bilo, če tudi jeseni spimo pri odprtem oknu in ne zakaj.

Kajenje v spalnici?? Niti slučajno… pa za balkone smo že tudi slišali :)[/quote]
Nisem napisal “zato ker kadita v spalnici”, ampak “zato ker kadita”, kjerkoli že, ker v pljučih in drugod po telesu posledice kajenja ostanejo tudi potem, ko iz kadilnice prideš v spalnico, posledic ne odložiš v kadilnici.[/quote]

Ne vem, sama sem vajena spati pri odprtem oknu od malega.
Misliš, da sem polletna ali pa osemletna ali pa petnajstletna že tudi kadila, ko mi je ustrezalo odprto okno ponoči?
Daj razumi, nekaterim nam pač ustreza odprto in hladno, nekaterim pa vam ustreza vroče.

Mi imamo zgornji spalni del neogrevan večino leta. Le ko so T dlje časa pod nič, rahlo temperiramo spalnice. Spimo pri cca 16 st, pozimi. Tako da imamo res skoraj ves čas odprta okna v spalnicah.
Nobenih težav z vlago.

Tako smo se pač navadili.


Nisem napisal “zato ker kadita v spalnici”, ampak “zato ker kadita”, kjerkoli že, ker v pljučih in drugod po telesu posledice kajenja ostanejo tudi potem, ko iz kadilnice prideš v spalnico, posledic ne odložiš v kadilnici.[/quote]

Ne vem, sama sem vajena spati pri odprtem oknu od malega.
Misliš, da sem polletna ali pa osemletna ali pa petnajstletna že tudi kadila, ko mi je ustrezalo odprto okno ponoči?
Daj razumi, nekaterim nam pač ustreza odprto in hladno, nekaterim pa vam ustreza vroče.[/quote]
Seveda, razumem. Meni ne ustreza vroče, prav tako pa tudi ledeno ne, ampak mi ustreza – kot praviš ti – hladno. Mogoče si pa pasivno kadila kot otrok? Včasih še ni bilo tako kot zdaj, ko tudi najbolj strastni in odvisni kadilci kadite po balkonih, včasih se je kadilo praktično povsod.

Nehaj lagat. Noben normalen človek ne more spati pri odprtem oknu, ko je zunaj minus, saj bi zmrznil.[/quote]

Jaz prisežem, da tako spim. Res pa se zakopljem v posteljo, pokrita s kovtrom in deko. In samo nos mi gleda ven, izpod vseh odej. 🙂
Na zaspim na toplem.. oz. ful trpim! Ne maram tega toplega zraka……… verjetno sem bila prej – ali še bom – kkšen pingvin :-))[/quote]

Tudi jaz najraje spim tako, če se le da. Glede na to da boljša polovica vseeno nerada vstaja v leden zrak, se delno prilagajam – a kadar sem sam se spi pri odprtem.
Razen če je zunaj manj kot cca -5, takrat prilagajam z zračenjem prej.

Zadeva gre celo tako daleč, da bi po minulih izkušnjah, rekel da se najbolje tudi pozimi (če ni manj kot -25) spi v kvalitetnem šotoru. Ni pa za vsakdan, ker to pa tudi meni ni fajn vstati v premrzlo jutro…


Potem verjetno ne hodiš na morje? Ker tam je ponoči 20-25 stopinj, zjutraj ob osmih pa je lahko tudi že blizu 30 in verjetno tam sploh ne bi mogel spat?

Samo res težite s tem kajenjem. Tudi jaz kot otrok nisem kadila, tudi nihče od staršev ne, še obiski pri nas niso nikoli kadili, po oštarijah pa tudi nismo viseli.
p.s. Sicer pa – kaj ima temperatura s kajenjem? No, fino bi bilo, če bi kajenje vplivalo na ogrevanje :))))

Oken ne zapiram nikoli, vedno so odprta, sedaj na primer imam vse odprto na stežaj!


Potem verjetno ne hodiš na morje? Ker tam je ponoči 20-25 stopinj, zjutraj ob osmih pa je lahko tudi že blizu 30 in verjetno tam sploh ne bi mogel spat?[/quote]

Hodim – in to zelo rad. Vendar zdaj raje kot v najbolj vročem poletju. Sem pa tam pogosto za vikende čez celo leto – in najraje spim zunaj ali pa pri vsem odprtem, tako da mi piha čez glavo.

In verjemi, tudi poleti se da urediti tako da piha čezte in hladi in se ne zbujaš v pregret prostor.
Letos, julija, smo se večinoma zbujali v temperature okrog 24.

mi zaenkrat še imamo odprto, čeprav sem včeraj okno še malo bolj priprla, da je manjša špranja. Meni ne paše bit v ledeni spalnici, ko je minus začneva okno zapirat, vsaj 18 stopinj mora bit v spalnici.

Kako vam je enim vse čudno. In sprašujete, kot če bi jaz vprašala tiste, ki imajo radi vročino, če potem 10 mesecev na leto ne gredo nikamor, ampak doma ob radiatorju sedijo…

Ne, pozimi imamo okna zaprta. Tudi radiatorje. Spalnice nikoli ne ogrevamo.


Potem verjetno ne hodiš na morje? Ker tam je ponoči 20-25 stopinj, zjutraj ob osmih pa je lahko tudi že blizu 30 in verjetno tam sploh ne bi mogel spat?[/quote]

Hodim – in to zelo rad. Vendar zdaj raje kot v najbolj vročem poletju. Sem pa tam pogosto za vikende čez celo leto – in najraje spim zunaj ali pa pri vsem odprtem, tako da mi piha čez glavo.

In verjemi, tudi poleti se da urediti tako da piha čezte in hladi in se ne zbujaš v pregret prostor.
Letos, julija, smo se večinoma zbujali v temperature okrog 24.[/quote]
Seveda verjamem. Je pa razlika med -25 pozimi v šotoru in +24 poleti skoraj 50 stopinj, to pa že ni več mačji kašelj, saj to pa tudi ti verjetno verjameš 🙂

New Report

Close