Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vam koristi diploma, če je vaše finančno stanje povprečno?

Kaj vam koristi diploma, če je vaše finančno stanje povprečno?

ti moraš bit šele en buhtl..
kdor zna razmišljat s svojo glavo, ga diploma na poti do bogastva samo ovira
cel domet razmišljanja v celem lajfu je pa …BOGASTVO….
a pa se ti ne zdi klepet na monu ena izguba časa in odžiranje dobička na poti do bogastva..
al je tvoje bogastvo lapanje na monu..

no, tale ovca nad mano je en tak primer 🙂

In tisti na ona-on se ti zdijo reprezentativen vzorec? Sicer pa:
– ne predstavljam si nadpovprečneža, ki ne more najti partnerja drugače, kot prek spleta – če je nekje nadpovprečen, verjetno drugod kar krepko pod povprečje seka.
– svojega nadpovprečnega finančnega stanja intelgentna oseba ne bo takoj razkrila – zakaj bi?
– povprečje ni nekaj slabega, če misliš na povprečno plačo pa sploh ne, saj ima večina plačo pod povprečno (povprečje in mediana se razlikujeta).
– raje nekoga z diplomo in povprečnim finančnim stanjem, kot nekoga, ki v izobrazbi ne vidi nobene vrednote, ne glede na njegovo finančno stanje in izobrazbo.

to je pa tvoj problem, saj boš morala ti živet kot klošarka do smrti

slabša hrana, slabše zdravje, hoteli s tremi zvezdicami v najboljšem primeru, pač klasičen luzerski lajf te čaka

lahko jim pa prineseš svojo diplomo pokazat, mogoče ti bodo dali popust 😀

Ha ha ha haaaaaaah. Ti pa nimaš vseh klikerčkov v glavi tam, kjer bi morali biti. Verjetno si pa itak le trol.

da si popravijo finančno stanje

Resnica boli, a?

Resnica boli, a?
[/quote]

Trolček, ne ti meni resnica boli. Bo tebe nekaj bubalo, če ne boš tabletke vzel.

Ti si moški in te zanima predvsem, da ima izobražena ženska več kot povprečen dohodek (kaj pa je zate povprečene dohodek)? Prav razumem, da Iščeš izobražene ženske, ki imajo visok dohodek? Te skrbi, da boš moral katero živeti ali da ti bo zaradi nje upadel življenjski standard? Lahko opišeš?


Suhe žemlje ribaalaaaaa :DDD

Moj problem praviš? To da se tu gor ne hvalim s svojim stanjem? Pa da nisem nikoli potrebovala ona-on portala? Ja kriiiiza res

ne, tvoj problem je, da si brez keša

a rabiš narisano?

tajkunček, jaz takole razmišljam:
Faks imam, do (veliko) denarja lahko pridem – obratno je pa težko.
Denar lahko izgubim, znanja pa nikoli.


Da, drži. Če obogatiš z nečem, kar ne zahteva znanja ampak od prodajanja megle.

Ker imam magisterij, imam službo za 1200 eur neto. Če bi imela SŠ, bi kot ženska imela na voljo le nizkoplačane poklice, kjer loviš minimalca. Zato sem hvaležna za izobrazbo, ki mi omogoča samostojno življenje.

Šolanje je stvar, ki razširi obzorja, zato je primerjava nesmiselna.

Kaj pa tebi koristi bogastvo in hotel za 5*, če še pribora pri večerji v takem hotelu ne znaš uporabit?


lol kakšen beden poizkus, a ne zmoreš nič boljšega? 😀

1200€ ti omogoča samostojno življenje?
no ja, skromnost je lepa čednost.

Zaradi takšnih primerov sam faks v Sloveniji ne pomeni nič. Če je nekdo hodil na eno zahtevno gimnazijo, je to pomembnejši podatek pri nekih splošnih interakcijah z ljudmi kot pa kateri faks ima kdo ali če sploh ima faks. Poznam kar nekaj ljudi s faksom, ki niso sposobni niti enega dopisa sestavit v pravilni slovenščini in nekateri od njih so celo kakšen razred osnovne šole ponavljali. Takšen človek ima zaradi mene lahko tudi magisterij ali doktorat, če to pač naš šolski sistem omogoča, ne bo pa nikoli intelektualec.
Drugače je pa težko verjetno, da študentka ekonomije, tudi če je tja prišla s popravci s srednje ekonomske šole, ne bi vedela kje so ZDA. bolj verjetno je, da je imela blazno tremo ob vprašanjih in ni niti točno vedela, kaj jo sprašujejo.
Je pa tudi to, da nekdo denar postavlja nad vse, znak zelo nizkega intelekta in ne obratno.
Diploma nikoli ni pomenila veliko denarja. mogoče tistim, ki so vseskozi imeli napačen pogled na izobrazbo ali pa prihajajo iz zelo nizko izobraženih družin in mislijo, da bodo zdaj z diplomo prijeli boga za j. Gre za izobrazbo, za službe, ki naj bi prinašale nek ugled, ne pa nujno tudi največ denarja. To so sociologi že zdavnaj razdelali v svojih teorijah, da nekateri ljudje v življenju težijo k denarju, drugi pa k ugledu, izobrazbi.

???

Nevem cemu omenjate vrednote postenost itd…. poznam ogromno nesolanih in solanih in seveda pokvarjenih ljudi v moji blizini!

Sola ni kriterij za zlobo.

A ti niso znani primeri, ko vrhunska zdravnica, znanstvenica, filozofinja, pisateljica ali profesorica živi s kakšnim preprostim in neukim malarjem, mehanikom, zidarjem, električarjem, keramičarjem in podobno?
Seveda mora imeti tip svojo firmo in dobro služiti. Potem ženske ponavadi “premagajo” intelektualne izzive:-)
[/quote]

Tile tvoji neuki malarji, zidarji in keramicarji so po moje bolj pametni od magistra filozofije. So si vsaj izbrali poklic, od katerega se dobro zasluzi.

[img]https://majke3.svet24.si/wp-content/uploads/2018/04/30697828_949773145181067_8462195856525754368_n.jpg[/img]

Rolf, f.ukfehtar, ki ni sposoben v žživo kavsa dobit, se tukaj šopiri. Si ti tajkunček v svoji domišljiji. vsak normalen dec si v živo kavs najde, nič s eni treba sramotiti na portalih. To delate samo nepotešenci.

Samo še general Retardov je manjkal tej temi :)))

New Report

Close