Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vam predstavlja valeta?

Kaj vam predstavlja valeta?

Moja mama je tudi napraskala denar za valeto, maturantski. Samo mi je še sedaj težko, ko pomislim kako je to težko napraskala.
Oblačil z valete in maturantskega pa nisem nikoli več oblekla. Pač ne nosim oblekc in balerink. Nimam jih kam. Kot otrok pa sploh nisem tega rabila. Še manj maturantske obleke.
Pa ponavadi niso le valete. so še športni dnevi, šole v naravi, gledališča, izleti. Tu 20, tam 20. POtem pa posmeh sošolcev, ker greš na športnem dnevu na pohod, ker je zastonj in ne na smučanje, ki je par 10€. Pa posmeh, ker ne moreš v šolo v naravi in moraš cel teden hodit k pouku.
Nočna mora šola. Ja, tudi za odličnjake.

Moja mama je tudi napraskala denar za valeto, maturantski. Samo mi je še sedaj težko, ko pomislim kako je to težko napraskala.
Oblačil z valete in maturantskega pa nisem nikoli več oblekla. Pač ne nosim oblekc in balerink. Nimam jih kam. Kot otrok pa sploh nisem tega rabila. Še manj maturantske obleke.
Pa ponavadi niso le valete. so še športni dnevi, šole v naravi, gledališča, izleti. Tu 20, tam 20. POtem pa posmeh sošolcev, ker greš na športnem dnevu na pohod, ker je zastonj in ne na smučanje, ki je par 10€. Pa posmeh, ker ne moreš v šolo v naravi in moraš cel teden hodit k pouku.
Nočna mora šola. Ja, tudi za odličnjake.[/quote]

Dej preboli že fustracije iz mladosti. Danes noben otrok ne ostane doma kadar gredo na razne tabore saj je v ta namen šilski sklad. Danes noben otrok ni lačen v šoli saj je subvencionirana prehrana. Danes obstajajo otroški dokladi.
Ne vem zakaj si za valeto oblekla oblekuco če to ni tvoj stil. Pri nas je imela ena punčka hlače in je bila prav lušna oz je furala svoj stil in se ni oblekla v barbiko ker ona to ni. In ne imej svojo mamo za Cankarjevo mamo. Če je bila tvoja mama že takrat po duši monovka ki samo jamrajo in otrokom nabijajo slabo vest kot je tebi vcepila v glavo kok se je odrekala zaradi tebe. Včasih si si lahko pomagal in še kaj dodatno zaslužil.

Kje si ga oblekla za 50€?
V Kiku in Deichmanu?


Se strinjam,
mi smo prišli še ceneje skozi, oblekca iz New yorkerja cca 20 EUR in balerinke in HM-ja 12 EUR.
Midva z možem sva oblekla najlepše kar imava, ostali otroci so bili na tribuni telovadnice v prav navadnih vsakodnevnih oblačilih.
Strošek so bila oblačila, darilo za učiteljico in bencin do šole. Brez pogostitev, samo ples učencev, ki so se ga naučili pri telovadbi in nekaj dodatnih urah po šoli ter kratek zabavni program in razdelitev nagrad in spričeval.

Vsi ste se zdaj zataknili v stroške za obleke. Nas 3 bodo vstopnice za valeto stale 135€, plus plesne plus majčka pa foto album…… in šele potem sam outfit. Pa strošek z darilom za učiteljico in končna ekskurzija…. si lahko kar predstavljam, da se eni prav nič ne veselijo junija

Lp

Ne vem kako je s šolskimi skladi. Ampak pri nas smo kar lepo ostajali doma. Če nisi imel za šolo v naravi, si hodil v paralelki k pouku, sošolci so pa šli šolo v naravi. Nisi smel doma ostati in imeti počitnic. Sem pa malce manj kot 30 stara.
Ja, otroški dokladi so pa obstajali. K sreči. Pa štipendije tudi.
Malico pa so tudi bile subvencionirane. Ampak v gimnaziji je razredničarka povedala, da so subvencionirane malice na voljo, milsim, da 6 kom in da so za revne in da naj tisti dvignejo roke. Recimo mene je bilo sram dvignit roko. Roke so dvignili samo otroci bogatih staršev in so potem dobili malico zastonj. Tisti, ki bi jih rabili, jih nismo dobili. Razen v zadnjem, 4. letniku, ko smo dobili novo razredničarko in je ona določila kdo bo imel malico zastonj (na podlagi podatkov seveda).
Nisem oblekla oblekce za valeto. Imela sem črne hlače in bluzo. AMpak kaj bi s tem počela, tega nisem več rabila. Za maturantski mi je iblo pa seveda že davno premajhno. V šolo sem hodila v kavbojkah, ne v hlačah iz blaga.
Moja mama ni nobena cankarjeva mama. Na MONu moja mama sigurno nikoli ni, ker ne zna uporabljat računalnika. NIti ni imela časa, je delala za tekočim trakom. Ni imela časa gobcat po monu kako je vsem otrokom lepo v šoli.
Tako, da ne trapaj, če nimaš pojma o pojmu. bodi vesela, da imaš tako službo, da lahko pametuješ po monu. Vsi nimajo te sreče.

K sreči se pri nas nismo šli tega. Si pa predstavljam, da je dosti otrok, ki jim je taka valeta prava nočna mora.

Ne vem kako je s šolskimi skladi. Ampak pri nas smo kar lepo ostajali doma. Če nisi imel za šolo v naravi, si hodil v paralelki k pouku, sošolci so pa šli šolo v naravi. Nisi smel doma ostati in imeti počitnic. Sem pa malce manj kot 30 stara.
Ja, otroški dokladi so pa obstajali. K sreči. Pa štipendije tudi.
Malico pa so tudi bile subvencionirane. Ampak v gimnaziji je razredničarka povedala, da so subvencionirane malice na voljo, milsim, da 6 kom in da so za revne in da naj tisti dvignejo roke. Recimo mene je bilo sram dvignit roko. Roke so dvignili samo otroci bogatih staršev in so potem dobili malico zastonj. Tisti, ki bi jih rabili, jih nismo dobili. Razen v zadnjem, 4. letniku, ko smo dobili novo razredničarko in je ona določila kdo bo imel malico zastonj (na podlagi podatkov seveda).
Nisem oblekla oblekce za valeto. Imela sem črne hlače in bluzo. AMpak kaj bi s tem počela, tega nisem več rabila. Za maturantski mi je iblo pa seveda že davno premajhno. V šolo sem hodila v kavbojkah, ne v hlačah iz blaga.
Moja mama ni nobena cankarjeva mama. Na MONu moja mama sigurno nikoli ni, ker ne zna uporabljat računalnika. NIti ni imela časa, je delala za tekočim trakom. Ni imela časa gobcat po monu kako je vsem otrokom lepo v šoli.
Tako, da ne trapaj, če nimaš pojma o pojmu. bodi vesela, da imaš tako službo, da lahko pametuješ po monu. Vsi nimajo te sreče.[/quote]
Naj te potolažim nisem v službi koristim dopust kaj pa ti počneš? Sploh ne vem kaj se oglašaš v tej tem, če nimaš otroka tik pred ali za valeto. Daj takrat kak pameten nasvet.

Sin je imel letos valeto.
Njegov komentar je bil, da škoda, da ni bila valeta že prej, saj so se med pripravami povezali med seboj in so postali frendi.

glavno mesto Malte in prav nič drugega.

Nisem vedela, da je MON tvoja last, da smeš dirigirat kdo sme pisat in kdo ne sme.
Ali pa mogoče vendarle ni tvoja last in smemo vsi komentirat?

Komentiram pa zato, ker ne dvomim, da je tudi danes cel kup otrok, ki jim je težko, ko se takole preserava v šolah.
In močno upam, da bo komu kapnilo, da na tak način otežijo marsikomu življenje.
Starši otrok, ki jim je to prava nočna mora, se ne oglašajo tule, ker nimajo časa.
Je pa fajn, da se zve, da taki obstajajo in ja, da to pusti posledice na otroku.
Sploh, ko se potem zlati sončki vrlih mon, ki tu gor pametujejo in žalijo revne, žalijo svoje sošolce, ki nimajo tako polne riti denarja.
Naj se preseravajo izven šole. V šoli pa tako preseravanje zelo bremeni take otroke.


Valeta naj absolutno bo. Samo zadnja leta, vsaj na sinovi šoli, pretiravajo in grejo cene v nebo. In to je pač biznis, ki so ga zavohale plesne šole in dvorane in zdaj je valeta samo še v ta dragem hotelu, s cateringom pa z ne vem kakim djem. Otroci bi se meli čist luštno že v kakem bowling centru.


Valeta naj absolutno bo. Samo zadnja leta, vsaj na sinovi šoli, pretiravajo in grejo cene v nebo. In to je pač biznis, ki so ga zavohale plesne šole in dvorane in zdaj je valeta samo še v ta dragem hotelu, s cateringom pa z ne vem kakim djem. Otroci bi se meli čist luštno že v kakem bowling centru.[/quote]

Točno tako ali pa na kakem pikniku ali pa v domači šolski telovadnici brez nekih hudih ceremonij. In bi bilo ok tudi tistim, ki nimajo denarja.

Ne vem kako je s šolskimi skladi. Ampak pri nas smo kar lepo ostajali doma. Če nisi imel za šolo v naravi, si hodil v paralelki k pouku, sošolci so pa šli šolo v naravi. Nisi smel doma ostati in imeti počitnic. Sem pa malce manj kot 30 stara.
Ja, otroški dokladi so pa obstajali. K sreči. Pa štipendije tudi.
Malico pa so tudi bile subvencionirane. Ampak v gimnaziji je razredničarka povedala, da so subvencionirane malice na voljo, milsim, da 6 kom in da so za revne in da naj tisti dvignejo roke. Recimo mene je bilo sram dvignit roko. Roke so dvignili samo otroci bogatih staršev in so potem dobili malico zastonj. Tisti, ki bi jih rabili, jih nismo dobili. Razen v zadnjem, 4. letniku, ko smo dobili novo razredničarko in je ona določila kdo bo imel malico zastonj (na podlagi podatkov seveda).
Nisem oblekla oblekce za valeto. Imela sem črne hlače in bluzo. AMpak kaj bi s tem počela, tega nisem več rabila. Za maturantski mi je iblo pa seveda že davno premajhno. V šolo sem hodila v kavbojkah, ne v hlačah iz blaga.
Moja mama ni nobena cankarjeva mama. Na MONu moja mama sigurno nikoli ni, ker ne zna uporabljat računalnika. NIti ni imela časa, je delala za tekočim trakom. Ni imela časa gobcat po monu kako je vsem otrokom lepo v šoli.
Tako, da ne trapaj, če nimaš pojma o pojmu. bodi vesela, da imaš tako službo, da lahko pametuješ po monu. Vsi nimajo te sreče.[/quote]

Ti nisi stara manj kot 50 let, vsaj po tvojem pisanju ne. Ker tudi če je tvoja biološka starost nižja, je tvoja mentalna starost za 50plus! Samo taki imajo travme vse življenje.
In ja, leta 2005 so bogataški sošolci malicali zastonj, ti si pa revna kot cerkvena miš plačevala. In takrat je razredničarka to ugotovila- v 4. letniku srednje šole. Pa komu ti pravljice praviš? Pozdravi mater ( kje je pa oče)!

Ne vem kako je s šolskimi skladi. Ampak pri nas smo kar lepo ostajali doma. Če nisi imel za šolo v naravi, si hodil v paralelki k pouku, sošolci so pa šli šolo v naravi. Nisi smel doma ostati in imeti počitnic. Sem pa malce manj kot 30 stara.
Ja, otroški dokladi so pa obstajali. K sreči. Pa štipendije tudi.
Malico pa so tudi bile subvencionirane. Ampak v gimnaziji je razredničarka povedala, da so subvencionirane malice na voljo, milsim, da 6 kom in da so za revne in da naj tisti dvignejo roke. Recimo mene je bilo sram dvignit roko. Roke so dvignili samo otroci bogatih staršev in so potem dobili malico zastonj. Tisti, ki bi jih rabili, jih nismo dobili. Razen v zadnjem, 4. letniku, ko smo dobili novo razredničarko in je ona določila kdo bo imel malico zastonj (na podlagi podatkov seveda).
Nisem oblekla oblekce za valeto. Imela sem črne hlače in bluzo. AMpak kaj bi s tem počela, tega nisem več rabila. Za maturantski mi je iblo pa seveda že davno premajhno. V šolo sem hodila v kavbojkah, ne v hlačah iz blaga.
Moja mama ni nobena cankarjeva mama. Na MONu moja mama sigurno nikoli ni, ker ne zna uporabljat računalnika. NIti ni imela časa, je delala za tekočim trakom. Ni imela časa gobcat po monu kako je vsem otrokom lepo v šoli.
Tako, da ne trapaj, če nimaš pojma o pojmu. bodi vesela, da imaš tako službo, da lahko pametuješ po monu. Vsi nimajo te sreče.[/quote]

Ti nisi stara manj kot 50 let, vsaj po tvojem pisanju ne. Ker tudi če je tvoja biološka starost nižja, je tvoja mentalna starost za 50plus! Samo taki imajo travme vse življenje.
In ja, leta 2005 so bogataški sošolci malicali zastonj, ti si pa revna kot cerkvena miš plačevala. In takrat je razredničarka to ugotovila- v 4. letniku srednje šole. Pa komu ti pravljice praviš? Pozdravi mater ( kje je pa oče)![/quote]

Jao, če mi daš mail, ti še napišem ime in priimek razredničarke. Še vedno uči. Tako, da ne bluzi, če ne veš o čem govoriš.
Očetu pa ni bilo mar zame. Te še kaj zanima?


Valeta naj absolutno bo. Samo zadnja leta, vsaj na sinovi šoli, pretiravajo in grejo cene v nebo. In to je pač biznis, ki so ga zavohale plesne šole in dvorane in zdaj je valeta samo še v ta dragem hotelu, s cateringom pa z ne vem kakim djem. Otroci bi se meli čist luštno že v kakem bowling centru.[/quote]

Moram dopolnit preden se ko vtakne v ta bowling center. V glavnem, kulturni in plesni program je lahko v šolski telovadnici ali prostoru za prireitve, ki ga ima vsaka šola. Ali je poleg kaj za prigriznit ali ne, stvar organizacije in želja. Potem pa party v prej omenjenem bowling centru ipd. Po mojem mnenju so valete v hotelih samo pretiravanja in vse prej kot čaga za otroke, katerim je zaključek namenjen.
lp

Verjamem, da zate ni veliko.
Za mojo mamo je bil pa tak strošek ogromen. Res pa je, da ni delala v taki službi, da bi bila lahko pol šihta na netu, ampak je morala ves čas trdo garati za minimalca.[/quote]

Že kar nekaj časa se ve, da valeta bo, zato se lahko že prej da na stran tudi po 5 eur mesečno. lepo obleko dobiš že za 20 EUR, čevlji so lahko tudi stari. Obleko si lahko tudi sposodijo od svojih prijateljic, pa še 1001 možnosti je.

K sreči se pri nas nismo šli tega. Si pa predstavljam, da je dosti otrok, ki jim je taka valeta prava nočna mora.[/quote]

Tudi pri nas ne.


Ti 9 šolka, kaj se ti je pa tko zamerilo v razredu? In zakaj ne maraš zraven staršev ?
PS: Še dodaten nasvet zate- za seboj vedno preberi, preden pošlješ ali oddaš! Bodo ocene boljše!

Aha, vi govorite o valeti v hotelih, pa to….
Na naši šoli je valeta v šolski telovadnici, plesat se naučijo pri izbirnem predmetu, ki ga že tradicionalno vsi izberejo, po valeti pa imajo party, na izbiro imajo diskoteko in kočo. Za party po valeti mislim, da smo dali 5 ali 10 eur na učenca.

Pri hčerki so imeli valeto kar v avli šole. Je bilo prav lepo. Po valeti so šli domov in se preoblekli v bolj udobna oblačila in potem na after party v lovsko kočo. Mislim da smo dali okoli 5 EUR ali pa 10 EUR ne vem več točno. Tam so pekli čevapčiče in hrenovke pa pijača in piškoti so bili. Okoli enih smo jih prišli iskat in to je to.

New Report

Close