Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vas tako moti mošeja v LJ?

Kaj vas tako moti mošeja v LJ?

Ni mi vsec da so jo zgradili razumem pa muslimane zakaj jo hocejo imeti. Po drugi strani dvomim da v saudski arabiji zgradijo kaksno cerkev…ali v katerikoli “muslimanski” drzavi. Kakorkoli đamija je postavljena in muslimani sami morajo poskrbeti da se jo ne bo povezovalo s kaksnimi “slabimi” stvarmi / dejanji. Ker hocemo nocemo dejstvo je da se ekstremisti / teroristi predstavljajo kot muslimani. Če bi se predatavljali kot katoliki bi ravno tako mislil za cerkev. Bi pa ce bi imel moznost in moc preden se je đamija izgradila naredil tako kot so naredili v Avstriji. V Avstriji so dovolili da muslimanske skupnosti zgradijo đamijo vendar pod pogojem da denar zberejo od avstrijskih muslimanov se pravi da ne sme biti donacij kot pri ljubljanski đamiji ko so jo sfinancirali naftni mogotci. No in od takrat se je v Avstriji zgradilo “0” đamij.

Mene nič ne moti, naj jo imajo. Njihov problem.

Moti me. Ne gre za samo stavbo, gre za to, kaj ta stavba predstavlja. Dajte razumeti, da živimo v Evropi in da je kultura in razmišljanje popolnoma drugačno kot je to v deželah, kjer prevladuje muslimanska vera. Če bi kdaj prebrali Koran, bi vedeli, da se muslimani nikoli, ampak res nikoli ne bodo prilagodili komurkoli. Njihova vera zapoveduje, da je vsak človek, ki je ateist ali pripadnik druge vere, njihov sovražnik in si zasluži smrt. Muslimani se v bistvu sploh ne bi smeli (po zapovedi njihove vere) družiti s komerkoli, ki ni musliman. Ko srečate na cesti pokrito žensko, verjemite, da je vzgojena v tem, da ste sovražnik in nagonsko se vam umika. Moje osebno mnenje je, da bi morali prepovedati kakršnokoli izražanje muslimanstva po vsej Evropi – čeprav mislim, da je za to že bistveno prepozno. Ne gremo skupaj – Evropa se drži neke multikulturnosti in strpnosti in to nas bo v prihodnosti še teplo. Moti me, da moramo mi zaradi etike biti strpni in tolerantni do prišlekov, medtem ko je zanje logično, da bodo svoj način življenja uveljavljali tudi tam, kjer tega prej ni bilo. Mene osebno ne motijo priseljenci, vendar se morajo prilagoditi okolju, ne da se okolje prilagaja njim. Tudi mi ne moremo po muslimanskih deželah hoditi v kratkih rokavih. Zato se pač ne bom odpravila tja. Marsikdo ne razume tega navala narodov v Evropo. Problem je v tem, da se bo čez kako desetletje vse usmerilo v električno energijo in nafta ne bo več tako pomembna, kot je bila. Njim je to jasno in ker je naroda preveč, se ga mora razseliti po svetu in nekako pridobiti izgubo, ki jo bodo utrpeli s tem, da se nafta ne bo več prodajala po takšni ceni. Denar je vedno bil sveta vladar in verjemite, da je to bistvo vsega.

To je skrunjenje slovenske zemlje! Vedeti je namreč treba, da je v skladu s koranom minaret simbol zaznamovanja s strani islama osvojenega ozemlja.

To pomeni, da je Ljubljana zdaj Dar el Islam (zemlja islama). “Prekleti neverniki” imajo možnost, da priznajo muslimansko nadoblast in dobijo status lojalnih polsužnjev “dhimmi”, ali pa da se jih pobije.

Ja, to je islam. Je v prvi vrsti totalitarni politični program, kako zavladati celemu svetu.

In gradnje te katarske mošeje v LJ ni nič drugega kot džihad – del muslimanske ekspanzije v Evropo in njene dolgoročne podreditve.

Jaz mislim, da je bil skrajni čas za džamijo, da izkažemo islamu spoštovanje, ki ga je muslimanska država Kosovo izkazala našemu heroju Janezu Janši s podelitvijo častnega doktorata. Tudi člani edine poštene stranke v Sloveniji, SDS, so se trudili izkazati to spoštovanje, zato so sodelovali pri gradnji džamije.

A se zavedaš kako je prišlo do krščanstva na slovenskih tleh? bogica pejt si prebrat kšno resno zgodovinsko knjigo ne pa nacionalistične članke po facebooku 🙂 vse vere so enako slabe in pika.
zakaj te ne moti posiljevanje otrok s strani župnikov/duhovnikov? a mogoče poznaš razliko med vero svojih prednikov in krščanstvom? kaj pa vsi genocidi, ki so jih počeli? zgodovino Bosne pa še posebej ne poznaš drugače ne bi pisala takih bedarij kle, mogoče si prebrala nekaj vrstic velikodržavnih ideologij Hrvaške in Srbije, to je pa drgač to. Slaba res, podobno razmišljanje Janše in tudi Hitlerja.
Mot me cerkev, ki zvoni na usake 15 minut saj imamo jebeno uro vsepousod. Do zdej nikoli nisem slišala ezana, tut če bi mi je vseeno. LP. antiteistka 🙂

Stanujem 300 metrov stran, pa je na sreco sploh ne opazim.

Me ne moti. Tako kot me cerkve ne. Meni so lepe. Na potovanjih jih grem vedno gledat. Živimo v svobodni državi kjer ima vsak državljan pravico do verskega izražanja. Ljudje bi radi svobodo zase in nesvobodo za druge ki jim niso všeč zaradi svojih prepričanj. Hinavščina pač. Vidijo mošejo in vidijo teroriste. Vidijo katoliško cerkev in ne vidijo pedofilov. Hinavščina. Samovšečnost. Miselnost da bi moralo biti vse tako kot oni mislijo da je prav. Ker so bolj pomembni kot vsi ostali. Jaz jaz jaz.

Za tiste ki vas čudi da v saudski ni katoliške cerkve pa….mogoče zato ker tam ni katolikov in ker niso država z versko svobodo posameznika? Torej želimo postati država kjer je svoboda omejena za določeno populacijo? Dokler ni to tvoja populacija seveda :). Kot rečeno, hinavščina. Samo da jaz imam kar hočem, drugi naj pa tiho čičajo in delajo tako kot jaz ker to je edino prav.

Odgovor na objavo uporabnika
vprašanje333, 29.10.2021 ob 10:19

A se zavedaš kako je prišlo do krščanstva na slovenskih tleh? bogica pejt si prebrat kšno resno zgodovinsko knjigo ne pa nacionalistične članke po facebooku 🙂 vse vere so enako slabe in pika.
zakaj te ne moti posiljevanje otrok s strani župnikov/duhovnikov? a mogoče poznaš razliko med vero svojih prednikov in krščanstvom? kaj pa vsi genocidi, ki so jih počeli? zgodovino Bosne pa še posebej ne poznaš drugače ne bi pisala takih bedarij kle, mogoče si prebrala nekaj vrstic velikodržavnih ideologij Hrvaške in Srbije, to je pa drgač to. Slaba res, podobno razmišljanje Janše in tudi Hitlerja.
Mot me cerkev, ki zvoni na usake 15 minut saj imamo jebeno uro vsepousod. Do zdej nikoli nisem slišala ezana, tut če bi mi je vseeno. LP. antiteistka 🙂

A se zavedaš, da takrat, ko je prišla katoliška vera v te kraje tu še niso pisali knjig, zato se prave resnice ne da prebrat?

in jih še danes ne bi, če ne bi prevzela cerkev  razvoja v svoje roke!

Zvonjenje na vsakih 15 minut te moti, prebudilo te pa še ni? In koliko župnikov je TEBE posililo, da si tako zagrenjena?

Odgovor na objavo uporabnika
me ne, 29.10.2021 ob 11:35

Me ne moti. Tako kot me cerkve ne. Meni so lepe. Na potovanjih jih grem vedno gledat. Živimo v svobodni državi kjer ima vsak državljan pravico do verskega izražanja. Ljudje bi radi svobodo zase in nesvobodo za druge ki jim niso všeč zaradi svojih prepričanj. Hinavščina pač. Vidijo mošejo in vidijo teroriste. Vidijo katoliško cerkev in ne vidijo pedofilov. Hinavščina. Samovšečnost. Miselnost da bi moralo biti vse tako kot oni mislijo da je prav. Ker so bolj pomembni kot vsi ostali. Jaz jaz jaz.

Za tiste ki vas čudi da v saudski ni katoliške cerkve pa….mogoče zato ker tam ni katolikov in ker niso država z versko svobodo posameznika? Torej želimo postati država kjer je svoboda omejena za določeno populacijo? Dokler ni to tvoja populacija seveda :). Kot rečeno, hinavščina. Samo da jaz imam kar hočem, drugi naj pa tiho čičajo in delajo tako kot jaz ker to je edino prav.

Hecno da je kao stereotip pedofilski župnik, medtem ko pa je sam prerok islama poročil šestletnico. Da ne govorimo o splošno razširjenem poročanju otrok v islamskem svetu.

Odgovor na objavo uporabnika
Hecno, 29.10.2021 ob 12:50

Hecno da je kao stereotip pedofilski župnik, medtem ko pa je sam prerok islama poročil šestletnico. Da ne govorimo o splošno razširjenem poročanju otrok v islamskem svetu.

Stereotipno je oboje. In res je tudi oboje. Osebno ne prenesem nobene organizirane vere in podobnih stvari. Se v vseh teh organiziranih zadevah obnašajo kot gangsterske bande. Ampak mi gredo pa kocine pokonci ko ljudje primerjajo slovenijo in saudsko. Mislim ena naj bi bila svobodna dežela in ena ne. Kaj torej želite? Svobodo ali ne? Aja, samo zase svobodo. Pardon.

Odgovor na objavo uporabnika
me ne, 29.10.2021 ob 13:30

Stereotipno je oboje. In res je tudi oboje. Osebno ne prenesem nobene organizirane vere in podobnih stvari. Se v vseh teh organiziranih zadevah obnašajo kot gangsterske bande. Ampak mi gredo pa kocine pokonci ko ljudje primerjajo slovenijo in saudsko. Mislim ena naj bi bila svobodna dežela in ena ne. Kaj torej želite? Svobodo ali ne? Aja, samo zase svobodo. Pardon.

Nas ne zanima kaj tebe moti. Tu je svobodna država in vsak počne kar sam hoče.

Torej imamo svobodo biti proti. In če nam je že v preteklosti bila vsiljena neka vera, zakaj bi odprtih rok sprejemali še eno?

Zelo nas moti.

Hvala, ampak ne hvala.

Koga ne bo motilo raketno izsterelišče stredi naseljenega področja? Tega še na Kubi in Severni koreji nimajo, še tam niso tako nori.

Nekaj se zavedajte , Pivovarno Union nameravajo podreti in proizvodnjo seliti drugam, tu pa bo nastal nov stanovanski kompleks, najbrž ograjen skupaj z raketnim izstreliščem.

(https://n1info.si/novice/gospodarstvo/union-bodo-po-novem-varili-v-laskem/)

No takrat pa bo tudi najbolj zarukane buče začelo tresti, ker rakete znajo biti zelo glasne.

Odgovor na objavo uporabnika
Moti me, 10.07.2016 ob 13:26

Moti me, ker je simbol vere, ki steje zenske za manjvredne, ki prepoveduje spremembo vere, ki je ostala v 7. stoletju. Ta vera je opresivna in nasilna, pa z nasilno ne mislim teroristov – ti so le skrajni pripadniki te vere. Moti me, ker islam zahteva, da se ljudi poislami, da ne dovoljuje nobene druge vere, ker je njihov prerok MOhamed v svojem zadnjem razodetju na Arafatski planjavi rekel, da je on zadnji apostol in da po islamu se ne bo rodila nobena nova vera in muslimani temu sledijo. Moti me, da muslimani prav tako preganjajo ateiste. Moti me, ker muslimani zahtevajo stvari od ateistov in kristjanov, kar sami v svojih drzavah prepovedujejo, ker je krscanstvo, ki je kot vera tradicionalna v Sloveniji, z zakonom prepovedano v vec muslimanskih drzavah, recimo v Savdski Arabiji. Moti me, ker islam prepoveduje ateizem. Moti me taka dvolicnost islama. Poleg tega smo v 21. stoletju, ko naj bi vsak izobrazen vedel toliko o znanosti, da bi se osvobodil religije. Moti me, ker v islamu so nekaj vredni le moski. Odraz tega je moseja, kjer molijo le moski, zenske pa morajo biti skrite od oci na kaksni izolirani galeriji, torej tudi znotraj moseje niso enakopravni.Moti me, ker so moseje le le religiozni objekt, ampak tudi islamski center, od kjer se pogosto spodbuja in siri skrajna islamska nacela. Moti me, ker mosejam sledijo islamske sole, ki imajo svojo primarno vlogo, da otroke ucijo koran, ne pa znanosti in drugih predmetov, ki so danes potrebni v danasnjem casu. Moti me, ker bo okoli moseje hrup veckrat na dan. Moti me, ker islam pravi, da je vsaka dezela, kjer stoji moseja, muslimanska dezela. Moti me, ker se bodo okoli moseje naseljevali muslimani, in bodo na tistem koncu v nekaj desetletjih ustvarili svoj muslimanski geto. Moti me financiranje moseje in razlog financiranja s strani tuje drzave. Lahko nastevam se nekaj strani, zakaj me moti.
Ce so se bosanski muslimani priselili, naj sprejmejo navade in obicaje domacinov. Konec koncev so potomci kristjanov, ki jh je turska vojska nasilno pomuslimanila.

Exactly.

New Report

Close