Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj za božič delamo ateisti

Kaj za božič delamo ateisti

Božič se je naguzil na poganskega, na njem ni nič originalno izraelskega kot na Jeshui. Farbanje jajc je tudi čisto poganska zadeva, da o papcanju svinjine, ki je v krščanski bukvi prepovedana, ker je nečista, niti ne govorimo.

Nismo verniki, so pa nam všeč žive jaslice.
Vsako leto jih naredimo kar v stanovanju.
Edini problem so živali. Tiste večje ni enostavno spravit v peti štuk.



Super se imamo ateisti,božič,velika noč ,15.8. cerkveni prazniki so tudi za nas dela prosti dnevi. Dobimo božičnico.

Ne.
Mi ateisti smo v službi. Na račun ateistov zaslužimo. Precej. :-))

Ne.
Mi ateisti smo v službi. Na račun ateistov zaslužimo. Precej. :-))
[/quote]

– Ne-ateistov.


to ti misliš 🙂


Veliko nas je takšnih ateistov,ki hodimo skrivaj h polnočnici v oddaljen kraj,kjer nas ne poznajo in si napolnimo dušo.Tudi mi se na skrivaj bojimo hudička-luciferja na zadnjo uro,pač takšnje je življenje.Za nedeljske in cerkvene praznike gremo na izlete in spotoma še k maši.Pa lep krščanski pozdrav.


Veliko nas je takšnih ateistov,ki hodimo skrivaj h polnočnici v oddaljen kraj,kjer nas ne poznajo in si napolnimo dušo.Tudi mi se na skrivaj bojimo hudička-luciferja na zadnjo uro,pač takšnje je življenje.Za nedeljske in cerkvene praznike gremo na izlete in spotoma še k maši.Pa lep krščanski pozdrav.
[/quote]

Ali so prismukci tisti, o katerih pišeš, ali pa ti. Zgleda, da ti je res hudo, ko vidiš druge, ki za zadovoljstvo v življenju ne potrebujejo antičnih mitov.
Ateistični pozdrav.

mi ateisti jemo normalno kot vsak dan

Jaz tudi, pa nisem ateistka. Zame Božič ni sinonim za prenažiranje.

Smrekico postavimo po bozicu, piskote pecemo v teh dveh dneh praznikov, tako da se ne Pasemo se z njimi in vecerje nimamo, frej smo res, a ne cicamo doma.

Hm, a smrekica in pisane bunkice so domena cerkve? :))))))) Jaz sem mislila, da so to jaslice, ampak vsak dan izvem kaj novega. :)))

Hm, a smrekica in pisane bunkice so domena cerkve? :))))))) Jaz sem mislila, da so to jaslice, ampak vsak dan izvem kaj novega. :)))
[/quote]

Drugače sem bila enkrat na obisku pri hudo hudo, ampak res hudo verni družini. In tam za božič ni bilo nobene požrtije, ampak asketska večerja. Nažiranje pač ni v duhu božiča, zato ne vem, zakaj gre vernikom v nos kakršnokoli nažiranje. To je ravno kontra krščanskemu božiču, ki ga hočete imate striktno zase. Če se torej verniki nažirate, ste vi tisti, ki kršite pravila lastne cerkve.

A 26. 12. je tudi cerkveni praznik ?

Kako je v mojem otroštvu zgledal božični večer pri nas doma:
Najprej smo šli “okrog vogala” s kadilom in blagoslovljeno vodo – s tem smo želeli priklicati Božji blagoslov na domačijo in njene prebivalce, na živino in polje. Potem smo se zbrali ob kmečki peči in molili rožni venec. Po skromni, povsem običajni večerji, smo še malo posedeli ob jaslicah, zapeli kakšno Božično pesem – potem pa smo se odpravili k polnočnici v 10 km oddaljeno farno cerkev. Seveda peš, avtomobil je bil takrat še redkost na vasi. Ko smo se vrnili, smo malo podremali – in že je bilo treba v hlev, opravit pri živini. Božični dan je potem minil v znamenju počivanja. Kosilo je res bilo malo boljše, ampak brez nepotrebnega nažiranja. 26. 12., na Štefanovo, pa je bil čas za obiske.
Nismo bili idealna družina, ampak Božični večer nas je vse povezal. Lepi spomini. Pa nobenega nažiranja. Tudi Božičkova darila, mestno navado, sem šele jaz uvedla v naš ritem. Pa so starši to lepo sprejeli in se iskreno zahvalili za skromna darilca.
Vse to smo še do nedavnega kar prakticirali, pa nismo ne vem kako pobožna družina. No, s prihodom “ta mladih” v družino pa smo začeli to opuščati. Oni pač niso od doma prinesli teh navad in rožni venec jim je “čisto predolg”. Drugi časi, druge navade.

A 26. 12. je tudi cerkveni praznik ?
[/quote]

Oboje, državni in cerkveni. Takrat goduje sv. Štefan.

hehe, ne, ne, ni vse enako, m ateisti nismo pod stresom zaradi praznikov in ne pi.darimo cel december, kako smo naveličani božičnih paznikov, nakupovanj in vseh teh ceremonij 😛

Res ne vem, a smo mi edini, ki smo namesto božiča praznovali novo leto?
Za božič je bil navaden dan, sploh vedela nisem zanj dolgo časa, nekaj sem slišala o polnočnicah in spomnim se, da smo hodili gledat jaslice v Fraščiškansko cerkev, ker so bile vedno nekaj posebnega, ampak drugače je šlo vse normalno mimo. Gala večerjo, smrekico, darila in Dedka Mraza smo imeli na Silvestrovo.
Glede na to, da hrana, darila in smrekica itak niso bistvo božiča, ne razumem, zakaj se razburjate.

Tudi pri nas je bilo tako. Božiča nismo praznovali, komaj smo vedeli, da je. Na Silvestrovo je bila večerja, Dedek Mraz je prinesel darila. Tako je bilo, še sedaj je tako.

Pomilujem bedake ki se razglasajo za ateiste in v svoji zaslepljenosti razglasajo kako ne verujejo in praznujejo katoluske vere….v isti sapi pa razkagajo kako verujejo v dedka mraza se obdarujejo in slavijo nivo leto…vse to se zavijajo v celofan demokracije in svobodne izbire…zgolj druga plat iste medalje..mprav tako ste verniki kot tisti iz katerih poiskusate briti norca..mampak ga brijete zgolj iz sebe in navduh crpate v kastni zaslepljenosti…verujezev kos papirja ki mu pravite ustava in v apostole v parlamentu ki vam krojijo usodo in nalagajo kaj kahko in cesa ne smete..mkot malim otrokom

Slava ljudem, ki se postavijo nad vse druge in nanje vzvišeno gledajo. Blagor ubogim na duhu.

Slava ljudem, ki se postavijo nad vse druge in nanje vzvišeno gledajo. Blagor ubogim na duhu.
[/quote]

Ja….;)))


Hvala lepa Ti opis za takšen resnični dogodek,ki ga ne bomo nikdar pozabili,ko smo bili otroci starejše generacije.Tebi in Tvojim najbljižnim pa lep božični pozdrav.

Slavimo zacetek novega leta in tudi prvi maj, praznikdelovnega ljudstva!
Ja, pa 8.marec, pomnik zenskih pravic!
Prej en dan smo pa slavili najdaljso noc in zacetek prebujanja dneva!
Kaj ima to veze z verovanjem?

Slavimo zacetek novega leta in tudi prvi maj, praznikdelovnega ljudstva!
Ja, pa 8.marec, pomnik zenskih pravic!
Prej en dan smo pa slavili najdaljso noc in zacetek prebujanja dneva!
Kaj ima to veze z verovanjem?
[/quote]
In o cem jaz zgoraj pisem?verujrs v to da imajo zenske neke imaginarne pravice, in da ima delovno ljudstvo pravice itd….kdi pa jim je podak te pravice? Kdo ti podeli neko pravico ..mrazlozi v kaj ti verjames in v cem se tvoje verovanje razlikuje od verujocega v kristusovo rojstvo


In o cem jaz zgoraj pisem?verujrs v to da imajo zenske neke imaginarne pravice, in da ima delovno ljudstvo pravice itd….kdi pa jim je podak te pravice? Kdo ti podeli neko pravico ..mrazlozi v kaj ti verjames in v cem se tvoje verovanje razlikuje od verujocega v kristusovo rojstvo
[/quote]

Začetek novega leta, praznik dela, praznik žensk… to niso 2000 let stare pravljice. S tem nas nihče ne nateguje .

New Report

Close