Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kaj zares pomaga proti depresiji?

Kaj zares pomaga proti depresiji?

Imam predpisano Ecytaro.

Na polni dozi sem že 3 mesece, vendar počutje ostaja enako: črnogledo, življenje je brez smisla, posledično veliko spim, ne pomagajo sprehodi, tudi daljše ture ne.

Zvečer, ko ležem k počitku, se začne vrteti film brezupja.

Ali se še kdo pri 50 letih počuti tako?

 

najbolj pomaga resnično zavedanje, da je čas na zemlji omejen. Če si stara že 50 potem pa sploh. Pomaga če pri teh letih nehaš iskat smisel življenja, ampak začneš iskat drobne užitke. Poskušaš vsak dan doseči nekaj, kar ti je všeč, pa četudi so to malenkosti. Dosti verjetno je, da je slabo počutje posledica prehoda v meno. Naj ti pregledajo res temeljito hormonsko sliko in krvno sliko.

Odgovor na objavo uporabnika
abecedarka, 26.06.2024 ob 12:32

Imam predpisano Ecytaro.

Na polni dozi sem že 3 mesece, vendar počutje ostaja enako: črnogledo, življenje je brez smisla, posledično veliko spim, ne pomagajo sprehodi, tudi daljše ture ne.

Zvečer, ko ležem k počitku, se začne vrteti film brezupja.

Ali se še kdo pri 50 letih počuti tako?

 

Pojdi nazaj do zdravnika. Saj pravijo, da ni vsako zdravilo za vsakega, morda ti bo menjal in bo bolje. Si že v menopavzi? Ker potem bo lahko še huje. Jaz sem bila prej kar ok, zdaj, pri 57-ih, že 4 leta bijem bitko z vsem: počutjem, kilogrami, pogledom na življenje … več ne vem, kaj naj. Srečno!

Ja, naj ti zamenjajo zdravila in naj najdejo take, kot ustrezajo tebi.

Pa naj ti pregledajo ščitnico. Pa verjetno si na začetku mene. Sicer mena res ni nič posebnega, jaz skoraj nisem vedela, da sem. Kar minilo je, ene pa imajo probleme. Upaj, da nisi med njimi.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 26.06.2024 ob 12:36

najbolj pomaga resnično zavedanje, da je čas na zemlji omejen. Če si stara že 50 potem pa sploh. Pomaga če pri teh letih nehaš iskat smisel življenja, ampak začneš iskat drobne užitke. Poskušaš vsak dan doseči nekaj, kar ti je všeč, pa četudi so to malenkosti. Dosti verjetno je, da je slabo počutje posledica prehoda v meno. Naj ti pregledajo res temeljito hormonsko sliko in krvno sliko.

 

In: resuj probleme!

Edina stvar, ki pomaga pri depresiji, ki dejansko zdravi depresijo, je resevanje tezav!

Vsak, ki pade v depresijo ima probleme, take in drugacne, morda celo za vecino ljudi malenkostne ali nicne, a za nekoga so ogromni in to privede do depresije.

Vsa zdravila so samo bergla in pomoc, a ne zdravijo!

Mena in hormoni so dodatno breme.

Torej, resuj probleme, ce ne znas in ne zmores sama, naj ti pomaga terapevt!

Potem niso v redu tablete. Jaz jemljem Asentro cca 5mesecev in že po 14 dneh pozitivni učinki, nobene slabosti, postala sem vedra, učinkovita , delovna, storilna. Prej sem se vlekla kot megla, kar je zame shit, sem od svojega dela odvisna. Zjutraj sem komaj zlezla iz postelje, brezvoljna.  Potem sem zacela hujšati, kar je znak za depresijo . Sedaj sem se lotila še novega posla. Same pohvale glede počutja  , ampak to govorim zase. Ne vem kako je pri tebi. Meni je Asentra zelo pomagala.

A sploh obstaja babovje, ki ni nedofukano in ni na antidepresivih?!

Nihče 😊

Odgovor na objavo uporabnika
Kakšne zavoženke!, 26.06.2024 ob 14:53

A sploh obstaja babovje, ki ni nedofukano in ni na antidepresivih?!

Nimamo vse depresije, se pa lahko zgodi. Preveč je vsega, psihično ne moremo več predelati stvari in se zgodi. Pri meni je bilo par smrti najbližjih, težka bolezen najbližjega , težave v službi, vse je šlo narobe.Pritihopati se počasi, sploh ne veš da jo imaš. Postajaš brez energije, kot da delaš na 10% moci, pada storilnost, koncentracija, začneš hujšati (pri meni je bilo tako), zjutraj se zbudiš in bi kar umrl. Nobenega veselja ni, začneš se izogibati ljudi, ki se jih prav bojiš.  Zakaj si ne bi pomagali? To je samo bergla, ampak pomaga. Jaz jih še par mesecev jemljem, potem pa neham, ker po mojem ne bo več potrebe. Glede nedojebanosti pa govori zas, imam odličen seks z možem. Ti pa verjetno s svojo roko.

 

Kaj to spet berem?
Znova in znova to zadevanje s strupi od antidepresivov!

Takoj in zdaj stran od teh farmacevtskih strupov.

Cepiva in antidepresivi so eni najhujših. Talajo jih kot bonbončke, pa ne zato, ker gre za vaše zdravje.

Skini se z antidepresivov, pejt k Ledenkotu v mrzlo vodo. Ti zbije depresijo iz glave.

Preberi knjigo Izgubljene povezave!

Ker se tebi dogaja je čisto normalno, to pa zato, ker živimo na način – kot so živeli naši predniki, ko so bili IZGNANI, luzerji itd..  in je depresija čisto naravna, kako naj rečem, “dedna” zadeve..

Prebrati moraš knjigo, da najdeš rešitev zase.

ČIm več jo mora prebrati, da bo čim več ljudi tako mislilo in kmalu bomo dobili kak “Center za osamljene”, kot dejansko že obstajajo v tujini…

Ampak treba je dojeti in graditi v tej smeri….

Zelo pomaga aktivnost. Meni je občutno pomagalo, ampak sem ugotovila na dolgi rok, da hodim 45 minut na dan, se potrudim, da vsaj malo zašvicam, pa telovadba, npr. pol ure dnevno, tudi toliko, da se prešvicaš. Kombiniram enkrat eno, drugič drugo. Pa dihalne vaje tudi pomagajo. Ampak ne od danes na jutri.

Ljubezen in urejeni odnosi, podpora v družini.  To pomaga.  Pa antidepresiv,  da dvigne razpoloženje

Vsakodnevno se je potrebno ukvarjati s sprehodi, kolesarjenjem, tekom v naravi, meditacije in pozitivno razmišljanje. Vse negativne misli, ki se pojavijo jih sprejmemo , takoj za tem pa spremenimo v pozitivne. Delati na svoji osebnosti, na svojem značaju, že takoj zjutraj, ko se zbudimo se prepričajmo, da smo se odločili, da bo pred nami lep in prijazen dan, da ne bomo dovolili, da nam ga karkoli skali. Veste samo od nas je odvisno ali nas nekaj prizadane ali nas ne, mi se odločamo o tem. S pozitivnim mišljenjem, delom ob katerem pozabimo na negativne misli in zgoraj naštetim boste hitro pozdravili depresijo in, ko jo pozdravite si ne boste dovolili, da bi ponovno zboleli. Misli imajo neomajno moč. Pišem vam iz lastnih izkušenj.

jaz sem jo fliknila stran, no pomagalo. Sem zacela vssk dan tecti, rkreacija v naravi

Odgovor na objavo uporabnika
h4rjhn, 26.06.2024 ob 16:02

Zelo pomaga aktivnost. Meni je občutno pomagalo, ampak sem ugotovila na dolgi rok, da hodim 45 minut na dan, se potrudim, da vsaj malo zašvicam, pa telovadba, npr. pol ure dnevno, tudi toliko, da se prešvicaš. Kombiniram enkrat eno, drugič drugo. Pa dihalne vaje tudi pomagajo. Ampak ne od danes na jutri.

Prdepresiji nobena telovadba več ne pomaga, ker se ven ne moreš spraviti. Telovadba je za blage primere, ki se niso prava depresija..pri depresiji se počutiš kot bi zdel v sobi z dol potegnjenimi roletami.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7514, 26.06.2024 ob 15:51

Preberi knjigo Izgubljene povezave!

Ker se tebi dogaja je čisto normalno, to pa zato, ker živimo na način – kot so živeli naši predniki, ko so bili IZGNANI, luzerji itd..  in je depresija čisto naravna, kako naj rečem, “dedna” zadeve..

Prebrati moraš knjigo, da najdeš rešitev zase.

ČIm več jo mora prebrati, da bo čim več ljudi tako mislilo in kmalu bomo dobili kak “Center za osamljene”, kot dejansko že obstajajo v tujini…

Ampak treba je dojeti in graditi v tej smeri….

Točno tako.

Ko sem jo prebrala, sem nehala z antidepresivi sama od sebe.

Najboljše iz te knjige pa mi je to, da če si depresiven ne pomaga kaj dobrega narediš zase, pomaga če nekaj dobrega narediš za druge.

Najbolj pomaga sodelovanje na tem prekrasnem forumu. 🙂

Verjetno nimaš pravega antidepresiva. Pojdi nazaj do zdravnika, naj ti zdravila zamenjajo. Nekomu pomaga Ecytara, drugemu Asentra, nekomu tretjemu spet nekaj drugega.

Žal pa ti antidepresivi ne bodo dali smisla življenja. V prvi vrsti si moraš pomagati sama in sama poiskati tiste drobne stvari, ki ti lepšajo življenje. Predvsem pa pomisli na tiste, ki jim je v življenju res zelo hudo, tisti, ki so hudo bolni, razočarani, v finančni stiski, ipd.

Mene vedno strezni, ko vidim nekoga, ki ima resnične probleme.

Vse dobro in srečno naprej.

delo je edino zdravilo zoper depresijo. Na drugem mestu pa seks.

.https://youtu.be/5FKWoRZqtNc

Lithium orotate

Litijev orotat

To zares pomaga.Začne delovati takoj, v 20 minutah. To je supplement , prehranski dodatek, in se prosto kupi na internetu ali v lekarnah, v trgovinah z dodatki….Če kupiš od Swansona , so kapsule 5 mg, vzame se en majhen del – 1 mg. Poglej si komentarje recimo na Amazonu, ljudem je vrnilo življenje. Ali pa izkušnje na Reddit-u.

Disciplina.

Urnik in disciplina. Urnik zato, da veš kako je planiran tvoj dan in ni večjih presenečenj, urnik pomirja. Disciplina pa zato, da se strogo držiš zastavljenega urnika.

Pa ne si zdaj na urnik dati nemogoče zadeve kot tek 5km, ti pa sploh ne tečeš. To se pač ne bo zgodilo.

Začneš s sprehodi po soncu. Greš peš v trgovino in greš po sončni strani. Brez sončnih očal, brez klobuka. Si določiš, da se zbujaš pol ure prej. Pa da boš šla vsak torek v knjižnico po eno knjigo. Ne več naenkrat. Eno na teden, to bi moralo iti brez problema. Vsak četrtek greš ob 18. uri v tebi ljub kafič sama na sok, kozarec vina, kavo. Ob ponedeljkih greš s starši v bližnji park.

Za začetek pa: začni si umivati zobe z drugo roko kot si jih do sedaj.

Srečno!

DesankaRukić i Levanka Šakić

Meni je po nekaj menjavah pomagal Cipralex. V dveh letih sem se potem spravil toliko k sebi, da smo zmanjševali dozo, sedaj sem brez skoraj leto in se počutim dobro. Popolnoma ok pa ne bo nikoli več, večino časa lovim vzorce obnašanja in mojih reakcij na probleme in jih zavestno spreminjam, da me ne potegne v spiralo ponovno….

Posledica hormonskih sprememb po vsej verjetnosti. Morali bi ti predpisati hormone, ne pa antidepresivov.

Pojdi do ginekologa in zahtevaj pregled krvne slike in dodajanje hormonov. Isto je bilo pri moji znanki, je vztrajala in zdaj se počuti 100% boljše.

New Report

Close