Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj ženske najbolj postara?

Kaj ženske najbolj postara?

Redko katera debeluška, sploh v zrelih letih, ima neko postavo … Gravitacija deluje in vleče kožo dol. Ne vem, zakaj se debeluške tolažite glede gub, če vam pa kožo z lic zaradi maščobe vleče čez čeljustno kost in vam po telesu vse mahedra, trebuh počasi postaja zavesa čez mednožje, rit izginja in se splošča proti stegnom, na rokah imate perutničke. Od kdaj in po kateri logiki je to lepše od vitke postave? Na gube pa ne vpliva toliko višek maščobe, ker je kakovost kože odvisna od debeline plasti kože, ne od podkožnega maščevja. Tudi debela ženska je lahko ornk zgubana, če ima take gene in tako kožo. In suha je lahko brez gub (imam prijateljice, stare čez 50, ki so vitke in praktično brez gub, imajo res srečo, jaz je recimo nimam). Po drugi strani pa imam sosedo z 10 kg viška, ni še stara 50, obraz ima pa že najmanj 10 let razoran od gub, in to povsod, ne samo pod očmi in okrog ustnic. To imajo v družini. Zgleda pa še starejša, ker je pretežka in se okorno giblje, oblači se višku kg primerno, torej brez posebnega okusa, in tako je še dodatno postarana. Plus grozna frizura (lasje sicer do ramen, vendar brez oblike) in najstrašnejša barva, živo rdeča.
Ampak vseeno nas najbolj postara pesimizem, stalna nejevolja, nezadovoljstvo. Velja za moške in za ženske.
Meni se zdi, da imam nadpovprečno veliko gub, pa mi vsi dajo manj let, kot jih imam, ker sem vitka, imam mladostno frizuro, sem urejena, športna, imam lepo držo. In to niso neke puhlice, da iščem komplimente, ampak tako, v pogovoru, recimo pri zdravniku mi reče, vi ste še premladi za take probleme, pa pogleda v karton letnico rojstva in se popravi 🙂 Oftamologinja se je ful zasekirala zaradi dioptrije (plusa) in me šla še enkrat pregledat, da je nekaj narobe, če tako slabo vidim. Sem bila že čisto hin od strahu, potem se je pa popravila, da je narobe ocenila mojo starost 🙂 Zadnjič mi je ena gospa rekla, da verjetno ne poznam njene hčerke, ker je par let starejša. Pokazalo se je, da je v resnici par let mlajša.
No tko.

Mam kontra izkušnje: vse presuhe ženske, ki jih poznam, že okol 35. zgledajo vsaj 50. Vse k majo do 20kg preveč pa zgledajo mlajše in tud boljše volje so.

Mam kontra izkušnje: vse presuhe ženske, ki jih poznam, že okol 35. zgledajo vsaj 50. Vse k majo do 20kg preveč pa zgledajo mlajše in tud boljše volje so.
[/quote]
jaz imam premalo kg. pr 30 me je ena kozmetičarka vprašala, če sem že 18. Pr 40 jih ne kažem toliko ampak recimo tam 30, in si upam reči, da zgledam mlajša kot recimo Garja Gajšek, ki jih ima 30, izgleda pa, vsaj na tv, bistveno starejša.


Čas.

Na prvem mestu stres, na drugem kajenje, na tretjem lastno počutje – kako se ženska sama dojema.

Sitnost. Srp pogled. Nedojebanost. Žlehtnoba. Skratka odnos do življenja, okolice, sočloveka, narave. Mislim, da ekstra ali pa primanjkljaj kg zlahka povozi kronično srboritost.

Postara pa tudi stres, bolezen, trdo garaško delo oziroma stvari na katere morda nimamo vpliva.

Ni nekega pravila. Lahko si žleht, pa še vedno zgledaš kot rožica (čeprav oči tega ne morejo skriti) in obratno.


Vse,razen število obratov zemlje okrog sonca:-))) Babe.


To, da so dolgo na svetu!

Napuh, sebičnost, laž, hinavščina …..

New Report

Close