Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj znajo 70-letniki, ki jih poznate?

Kaj znajo 70-letniki, ki jih poznate?

Poznam 70 letnico, ki niti TV daljinca ne zna uporabljati. In tako ze zadnjih 30 let. Kaksen internet neki, haha. Zanjo niti bankomati niso nikoli obstajali. Skrajni “tehnoloski” domet ji je lokalni telefonski klic. Ze davno tega je izklopila mozgane. Cas pa posveca vsakdanjim opravilom, TV limonadam, trac revijam, ipd. In taksnih ni malo. Vsekakor pa upam, da niso v vecini. Ker na volitve pa vseeno hodi. 🙂

Ne manjka pa obratnih, ki ne glede na leta vzdrzujejo bister um in trenirano telo.

Naš gospod župnik varčuje v bit konjih, za druge pa ne vem.
[/quote]
Madona, konji gredo samo še navzdol.
A bo gospod župnik prešaltal na kamele?

Precenjuje se uporaba, oziroma znanje sodobne tehnologije.Mnogi novodobni mladostniki so mutavi, popolnoma nesposobni za normalno komunikacijo. Splošna razgledanost je zelo slaba, cel dan šarijo po mobilniku, ali tablici, intelektualne kapacitete teh posameznikov, ne presegajo sobne temperature.Če izvzamemo informatiko, so popolnoma izgubljeni v vsakdanjem življenju.V glavnem koncentracija nekritične mase, pripravljena sprejeti vsako neumnost, brez razmisleka.Proameriško vodljive ovce, ki ohranjajo dejansko stanje.Med starostniki je nekaj takih, ki za nič na svetu, nočejo spremeniti svojih navad.Živi, in pusti živeti!

Ja kaj pa je tako posebnega, če danes zna 70-letnik poslati sms in uporabljati internet? Mobilne telefone imamo že vsaj od tam 94, prve, internet pa tudi že čez 20 let, torej?

Meni se pa zdi, da je zelo pomembno, da greš v korak s časom, s tem najbolj sebi olajšaš vsakdan, pa tudi bližnjim. Da znaš poiskati informacije na spletu, konec koncev si lahko tako tudi krajšaš čas, ampak v prvi vrsti, da ti to služi kot neko pomagalo.
Ne gre zato, da bi 70-letnice snemale selfije.
Zase že upam, da bom šla z leti toliko naprej in se bom tudi v starosti pripravljena učiti novotarij.

Pa še nekaj, to se vidi že pri prehrani. Eni ljudje v taki starosti za nič na svetu nočejo poskusiti kaj novega, kaj pa vem curry, sushi, sojino omako itd. Zanje je hrana tisto, kar so jedli kot otroci, vse kar je drugače, se tudi dobesedno pritaknejo ne. Še kaj grdega rečejo na ta račun.
Drugi pa čisto normalno poskusijo, pa nekaj jim je všeč, nekaj pa ne.

Poznam tako ene kot druge in kot rečeno upam, da bom z leti bolj na strani tistih, ki so pripravljeni sprejemati novosti.

Zakaj penziči na dan ko so penzije delajo gužvo na bankah? Ne znajo uporabljati banjkomata?

Zato da ti lahko napišeš banjkomat……jaoooo. Kako si ti prizadeto, nesramno, primitivno in ne spoštuješ nikogar. A misliš, da so upokojenci manj vredni ljudje od tebe, da take pišeš in jih poimeniuješ s penziči, nisi za nobeno rabo?

Zato da ti lahko napišeš banjkomat……jaoooo. Kako si ti prizadeto, nesramno, primitivno in ne spoštuješ nikogar. A misliš, da so upokojenci manj vredni ljudje od tebe, da take pišeš in jih poimeniuješ s penziči, nisi za nobeno rabo?
[/quote]

Bravo. Odličen odgovor.
Za generala pa:
Tele ostane tele! To je stara znanost.

Jaz jih veliko poznam od sosede (60 let), sorodnice (65 let), kolegice od 50 +, ko ne znajo uporablat računalnika, niti ga ne znajo vklopit in nimajo niti malo volje. Jim je pa skupno, da gredo s kurami spat, torej po 18h ni več nič od njih, ob 4h zjutraj pa že rožljajo po hiši.

Tisti, ki smo nočni ptiči, pa je itak znanstveno dokazano smo radovedne sorte in zvečer ko je mir, brskamo, beremo, iščemo kar nas zanima itd.

Pisdo! Si ti pameten.

No razložite mi teleta polarna, ne znate dvigniti keša na bankomatih?

Znamo precej več kot ti, tudi v informatiki, to se lahko že na forumu prepričaš, sicer še dolgo ne bom v pokoju. Povem ti, da tudi če si defektno, to ni opravičilo za nersramni privitivizem, kjer kažeš, da ne spoštuješ ljudi. Starejši ljudje so ti omogočili, da ti bebavo sploh lahko živiš kot v inkubatorju, ti smrad primitivni pa pljuvaš po njih na podlagi starosti, za povrh pa samo nisi za nobeno rabo nikjer in nisi sposobno za nič.

70 let ni nobena starost. Sama sem 60 +. Računalnik dobro obvladam, brskam po internetu, pošiljam mejle, desetprstno slepo tipkam, pošiljanje SMS-ov po prenosnem telefonu ni nič posebnega.
Je pa res, da sem delala v pisarni in sem bila primorana se vse hitro naučiti. Začela sem na pisalnem stroju (mehanskem), pozneje sem dobila električni pisalni stroj, nato smo prešli na računalnike. Pri delu sem uporabljala več programov. Življenje brez računalnika si težko predstavljam.
Ker pripadam starejši generaciji mi tudi nikoli ni bilo problem npr. speči kruha, zakuriti ogenj, grabiti seno ali listje, okopavati, pleti, pomolsti kravo, kidati gnoj, nafutrati prašiče in živino, pobirati krompir, trgati grozdje, šivati, plesti…
Vse življenje se učimo. Razmišljam, da bi se vpisala v kakšen tečaj npr. nemškega jezika.
Ko se enkrat nehaš učiti, je konec.

Poznam 90 letnika in še kakšno leto ali dve zraven… pa uporablja računalnik, bere novice, uporablja FB, se pogovarja po skypu 🙂
Poznam 50 plus sodelavko, ki komaj zna telefonirati, pozna samo gole osnove računalništva (odpre e-pošto, odpre internet… potem se pa počasi že neha… , … pa ima računalnik vsaj 20 let… in visoko izobražena…

Znamo precej več kot ti, tudi v informatiki, to se lahko že na forumu prepričaš, sicer še dolgo ne bom v pokoju. Povem ti, da tudi če si defektno, to ni opravičilo za nersramni privitivizem, kjer kažeš, da ne spoštuješ ljudi. Starejši ljudje so ti omogočili, da ti bebavo sploh lahko živiš kot v inkubatorju, ti smrad primitivni pa pljuvaš po njih na podlagi starosti, za povrh pa samo nisi za nobeno rabo nikjer in nisi sposobno za nič.
[/quote]

10+

Znamo precej več kot ti, tudi v informatiki, to se lahko že na forumu prepričaš, sicer še dolgo ne bom v pokoju. Povem ti, da tudi če si defektno, to ni opravičilo za nersramni privitivizem, kjer kažeš, da ne spoštuješ ljudi. Starejši ljudje so ti omogočili, da ti bebavo sploh lahko živiš kot v inkubatorju, ti smrad primitivni pa pljuvaš po njih na podlagi starosti, za povrh pa samo nisi za nobeno rabo nikjer in nisi sposobno za nič.
[/quote]

Česa pa si ti sposoben, ločenec zabluženi, razen cuzanja sociale?

Česa pa si ti sposoben, ločenec zabluženi, razen cuzanja sociale?
[/quote]
Defekt, še ne boš nehalo? Nisi dovolj popolne nevzgojenosti in prostaštva, ter nespoštovanja ljudi pokazalo?

New Report

Close