Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bi odreagirali, če bi sin imel starejšo partnerico?

Kako bi odreagirali, če bi sin imel starejšo partnerico?


in tega si matere ne bodo nikoli priznale … fant rabi nadomestno mamo

moj znanec je pri 18-ih dolgo hodil z eno 36-letno, seveda se ji ni videlo, zgledala je kot frklja, ampak je bila že resna mamica in gospodinja … marsikaj ga je naučila (njegove besede)[/quote]

Točno tako, kratko pa vendar zelo resnično!


A ti si potencialna partnerica?[/quote]
Ne, jaz sem mama.[/quote]
Aha. Nič ne bi reagirala, zakaj bi?


A ti si potencialna partnerica?[/quote]

Ne, jaz sem mama.[/quote]

Tvoj sin si je našel nadomestno mamo, razloge za njegovo ravnanje/potrebo pa poišči najprej pri sebi.

Ne, jaz sem mama.[/quote]

Tvoj sin si je našel nadomestno mamo, razloge za njegovo ravnanje/potrebo pa poišči najprej pri sebi.[/quote]
Bo nekaj na tem, ja. Pa ne da bi zdaj komu nabijala krivdo. Vsak se trudi, kot ve in zna in zmore. Če ne zmore, je treba najverjetnejše razloge spet iskati v prejšnji generaciji. Pa s tem konec koncev nikamor ne pridemo. Če je dobra za sina, sem srečna. Če je ob tem še meni simpatična, pa še bolj. Konec koncev se bom s 30-letnico prej imela kaj za pomenit kot z 19-letnico.

mene ne bi motilo ce bi bil srecen sprejmem vse, tebi v poduk popay pa imam dve teti., obe imate mljse mozove, ena srecno porocena ze 40 let(moz mlajsi 10 let),ena porocena 24 let (moz mlajsi 3 leta) in se mi zdi, da to bolje funkcionira kot obratno:

mene ne bi motilo ce bi bil srecen sprejmem vse, tebi v poduk popay pa imam dve teti., obe imate mljse mozove, ena srecno porocena ze 40 let(moz mlajsi 10 let),ena porocena 24 let (moz mlajsi 3 leta) in se mi zdi, da to bolje funkcionira kot obratno:[/quote]

Nč ne rečem, vsak je svoje sreče kovač. Ženske to srečo vidite malo drugače, pri moških pa verjam, da dostkrat pride takšen moški na posmeh in ponavad se takšni moški niti ne družjo z drugimi moškimi, ker ga ima ženska pod komando in mora bit kar lepo doma ob določeni uri.
Verajmm pa, da zveze tvojih znancev in sorodnikov dobro funkcionirajo, recimo, da so bolj na kmetih doma in fantje iz kmetov niti niso imeli neke hude izbire kar se partneric tiče, hotli so pa ostat doma na svoji kmetiji in kaj jim ostane drugega kot, da se prilagodijo sitauciji ter vzamejo tisto, ki sploh hoče z njimi v razmerje ali se pa tipi preselijo k njim, ker imajo takšno krizo, da v življenju niso sploh billi v nekem razmerju z žensko, pol se jim pa zmeša, ko ga ženska spusti na sebe (malo grobo rečeno, se opravičujem).
Vseeno pa, da se razumemo je to boljše, kot, da si sam, samo jst sem pač tist, ki bi raj ostal sam, kot šel preko tega, nikol pa ne veš, kaj te čaka v življenju, zarečenga kruha se največ poje.


Ne, jaz sem mama.[/quote]
Aha. Nič ne bi reagirala, zakaj bi?[/quote]

Ker ne želim, da pride do kakšnih neljubih dogodkov…kot na primer prehitra nosečnost zaradi starejše partnerke. Sin je star 27 vpisan na doktorski študij, njegova partnerica je stara 37. Želim, da najprej zaključi šolanje, si poišče zaposlitev, se osamosvoji in potem načrtuje družino….ampak takrat bo ona najbrž že prestara za otroke.

27-letnik, ki bi delal doktorat, je tako blentav, da se mama ukvarja z njegovim zasebnim/spolnim življenjem?


Aha. Nič ne bi reagirala, zakaj bi?[/quote]

Ker ne želim, da pride do kakšnih neljubih dogodkov…kot na primer prehitra nosečnost zaradi starejše partnerke. Sin je star 27 vpisan na doktorski študij, njegova partnerica je stara 37. Želim, da najprej zaključi šolanje, si poišče zaposlitev, se osamosvoji in potem načrtuje družino….ampak takrat bo ona najbrž že prestara za otroke.[/quote]

27 je star pa še vedno na tvoji joški?
A ni že čas, da bi se osamosvojil?
Kako teslo od človeka mora to biti, da pri 27 visi na mamini joški.
Pri 27 in 37, verjetno že oba vesta kako se uporablja zaščito. Saj veš kondomi, tabletke… si zamudila vlak, da bi tako stariima predavala o kontracepciji.
Samo pri 27ih pa je res kriza, če fantek ni moški, ampak je še vedno fantič na mamini joški.


No tole sploh ni res. Oziroma ni kar za posploševat, če ti poznaš take primere.
Jaz poznam kar nekaj parov s starostno razliko 10* (starejši moški in starejša ženska), 6 takih sem se spomnila na brzino, in zveze trajajo od 10 do 35 let, noben “tak” par od tistih, ki jih poznam, se še ni razšel. Se je pa med mojimi znanci in prijatelji razšlo nekaj parov enakih let oziroma s starostno razliko 1-2 leti.
Aja, kako naj uboga bodoča tašča reagira na (pre)staro snaho? Ne vidim razloga za kakršnokoli reakcijo oziroma vmešavanje. Glede na to, da partnerje pripeljejo domov odrasli in opravilno sposobni odrasli, ki so sicer še zmeraj naši otroci, sicer pa samostojne osebe (vsaj naj bi bili).

takole draga mati, jaz jih štejem 37 kmalu 38 in sem zelo mladostna, leta se mi ne poznajo, živim zdravo in cenim vsak dan življenja, sem prijazna in poštena, obletavajo me sami mladci, meni se pa fino zdi, moj partner ima 5 let manj, sem izobražena in modra. Marsikatero temo bi lahko načela z vami. Mislite, da ne bi bila dobra za vašega sina? No vam jaz povem, posvojili bi me prvi dan!

Leta niso pomembna. Važno, da je mladenka na mestu 🙂

mene ne bi motilo ce bi bil srecen sprejmem vse, tebi v poduk popay pa imam dve teti., obe imate mljse mozove, ena srecno porocena ze 40 let(moz mlajsi 10 let),ena porocena 24 let (moz mlajsi 3 leta) in se mi zdi, da to bolje funkcionira kot obratno:[/quote]

Nč ne rečem, vsak je svoje sreče kovač. Ženske to srečo vidite malo drugače, pri moških pa verjam, da dostkrat pride takšen moški na posmeh in ponavad se takšni moški niti ne družjo z drugimi moškimi, ker ga ima ženska pod komando in mora bit kar lepo doma ob določeni uri.
Verajmm pa, da zveze tvojih znancev in sorodnikov dobro funkcionirajo, recimo, da so bolj na kmetih doma in fantje iz kmetov niti niso imeli neke hude izbire kar se partneric tiče, hotli so pa ostat doma na svoji kmetiji in kaj jim ostane drugega kot, da se prilagodijo sitauciji ter vzamejo tisto, ki sploh hoče z njimi v razmerje ali se pa tipi preselijo k njim, ker imajo takšno krizo, da v življenju niso sploh billi v nekem razmerju z žensko, pol se jim pa zmeša, ko ga ženska spusti na sebe (malo grobo rečeno, se opravičujem).
Vseeno pa, da se razumemo je to boljše, kot, da si sam, samo jst sem pač tist, ki bi raj ostal sam, kot šel preko tega, nikol pa ne veš, kaj te čaka v življenju, zarečenga kruha se največ poje.[/quote]
Hahaha,si se vstel nihce ni s kmetov ,ti pa si za hece:),skratka ce bi videl ta dva para ne bi opazil razlike, teta s 3 letnim mlajsim mozem je celo videt mlajsa od njega, verjetno ti vidis vse drugace, oba para sta izobrazena :)))no pa tudi,ce se najde kak par s kmetov, svet je velik in nihce ni sketno privezan v stali,da ne bi nasel sebi primerno druzico, kje pa ti zivis no: ))


Aha. Nič ne bi reagirala, zakaj bi?[/quote]

Ker ne želim, da pride do kakšnih neljubih dogodkov…kot na primer prehitra nosečnost zaradi starejše partnerke. Sin je star 27 vpisan na doktorski študij, njegova partnerica je stara 37. Želim, da najprej zaključi šolanje, si poišče zaposlitev, se osamosvoji in potem načrtuje družino….ampak takrat bo ona najbrž že prestara za otroke.[/quote]
Kakšen neljub dogodek? Ne boš verjela, da smo drugi doktorirali ob več kot enem dojenčku na joški. Buča.

Zdaj smo vsaj razčistili, odkod se se vzele preference tvojega malega Ojdipa.

a ni zadosti star, da sam to preceni? ti se osredotoči na moža in vajino zvezo.
lahko mu daš nasvet, pa to je to. kaj pa on počne s svojim življenjem, je pa od njega odvisno. če hoče imet družino, bo delal na tem, ko jo bo hotel, če ne bo hotel, pa ne, tukaj nima besede noben drug kot on.
sicer pa se mi zdi čisto možno da je lahko srečen z 10 let starejšo. zrelost je vedno manj odvisna od let. vprašanje pa, ali je samo zaljubljen in malo bluzita skupaj, ali ima dolgoročne načrte z njo. jaz bi bil pozoren samo na to, da ga ne bi poskušala zaslepit in zmanipulirat.
drugače pa jo spoznaj, pa boš sama ocenila. trudit za dober odnos se vedno splača.

dokler ti sinek ne prpelje deda bodi srečna,,,sicer pa kaj tebe briga koga ima če sta srečna zakaj ne,,,

Poznam eno ki ima 17 let mlajšega drugega moškega. Za svoje sinove bi pa hotela imet ne vem kakšne punce. Bi si zaslužila kakšno ne rosno mlado snaho s čoporjem otrok, pa brez dlake na jeziku.

Kakšna panika šele bo, če domov pripelje fanta 😀 😀 😀

Da sin nikoli nikogar ne bi pripeljal domov in bi celo večnost visel na mami, to bi bil največji alarm!

1o let starejše ne bi imel. Nima šans. Nikoli. Imel bi Najmanj 6 let mlajšo.

Imam teto, ki ima 10 let mlajsega moza, druga 6 let. Skupaj so ze desetletja in se cisto dobro ujamejo. Zato, ce sodim po svojih tetah, me to ne bi motilo.

New Report

Close