Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako daste prašek v stroj

Kako daste prašek v stroj

Živjo!

Zanima me, kako pri pranju dodate prašek. V predalček za praške in mehčalce, direktno v boben, v posodici v boben …

Pa še to: čemu je namenjena posodica, ki je včasih pri nakupu tekočega sredstva poveznjena čez zamašek (ponavadi mlečno bela, brez kroglice, navaden oblikovan lonček). A je to le dozirna posodica ali jo lahko (napolnjeno) dam v boben.

Hvala za namig.

Monija predvidevam, da si dec? Ki ne bere navodil?
Ja najbrž :)))

Lep pozdrav, Župi

Nee, nisem dec. Res pa ne berem navodil. A mi lahko poveste?

nova
Uredništvo priporoča

Monija, vse kar si napisala je možno. V predalček ali direktno v boben (če ni predpranja), ali z dozirno posodo v boben ali brez posodice v boben.

Vsak po svoje.

lp, ela s

ps: pomembno je da ne pozabiš praška ali da ga ne daš dvakrat!

Ja, tisti lonček napolniš cca 1,5 dcl ali 2 dcl tekočega praška, daš v boben, čez vržeš umazane cunje, zapreš vrata, in vklopiš PS.

Jaz dam najprej cunje pol pa lonček….

IN kako ste prali do sedaj?

1,5 do 2 dcl praška?? To je pa za tri stroje!!
Ne pretiravajte z praškom. Potem imate ali pa imajo otroci občutljivo kožo pa srbi pa pikice..
jaz dam pol manj ne v boben ampak gor s pr.stroj saj tam že z vodo razreči prašeh in ga dodaja v boben..
lp

Moraš brati navodila na plastenki.

Za zelo umazano perilo, in če imaš P.Stroj za 6 kg, daš od 1,5 dcl do 2 dcl. Pravilno delujoči stroj mora tudi pravilno vse izprati.

Jaz sem na začetku dajala na oko, raje manj kot več, pa tudi enako sem razmišljala, glede alergij ipd.

Vendar je bilo perilo sivo in je smrdelo. (tudi tu večkrat sprašujete, zakaj vam perilo smrdi, ko je posušeno).

Odkar dajam takšno količino praška, kot ga priporoča proizvajalec, imam bele brisače in nikoli več ne smrdijo.

Pred nedavnim me je serviser opozoril, da so novejši pralni stroji “bolj pridni” in delajo namesto velikih količin praška. To pa pomeni, da damo pol ali še manj, kot je napisano na embalaži. In če vam perilo po pranju diši po pralnem prašku, pomeni, da ste dali preveliko količino.
In preverjeno drži! In še na nekaj me je opozoril: ne uporabljajte centrifuge na 1200 obratov, nekaj pranj in perilo bo precej tanjše.

Me pa zanima, če kdo uporablja pralne oreščke in kako je zadovoljen. Ravno danes sem iskala po internetu informacije o tem.

Ne vem pa, zakaj bi dajali manj praška, kot piše v navodilih za uporabo.

Če ga daš premalo bo premalo oprano?

Zato, ker ga pralni stroj pri velikih količinah ne izpere popolnoma, seveda pa z velikimi količinami praška onesnažujemo okolje. Navodila so pa napisana tako, da se praška proda čimveč. Kar preizkusi naj vsak in se prepriča. Tudi jaz nisem verjela takoj, sedaj pa.

Vedno dam pol manj praška, kot piše v navodilih.
Perilo je lepo oprano in ne smrdi.

Res je. Enako je tudi z mehčalcem. Dozira se ga pol zamaška ne celega.

jaz dam mehčalca do oznake max., ki je v posodici nma stroju in to znese 2-3 zamaške. In potem perilo lepo diši, drugač pa ne.

Torej, zdaj sem šla gledat na flaškon od praška.

za malo umazano…75 ml
za srednje umazano…do 120ml
za zeloooo umazano … od 150 do 200 ml

vsi imate prav.

New Report

Close