Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako do vitamina D zdaj, ko ni veliko sonca?

Kako do vitamina D zdaj, ko ni veliko sonca?

Nimaš prav, žal. Jaz se tudi tabletam in dodatkom izogibam, ne jemljem ničesar, če ni nujno, in prisegam na naravo, svež zrak, zdravo hrano, gibanje itd. Ampak kemija je kemija in določenih snovi nam dejansko primanjkuje, potem se pa slabo počutimo, čeprav drugače vse delamo prav (se gibamo, zdravo jemo …). Zakaj ne bi tega popravili? Čisto vsa zdravila in čisto vsi dodatki niso placebo.

Nimaš prav, žal. Jaz se tudi tabletam in dodatkom izogibam, ne jemljem ničesar, če ni nujno, in prisegam na naravo, svež zrak, zdravo hrano, gibanje itd. Ampak kemija je kemija in določenih snovi nam dejansko primanjkuje, potem se pa slabo počutimo, čeprav drugače vse delamo prav (se gibamo, zdravo jemo …). Zakaj ne bi tega popravili? Čisto vsa zdravila in čisto vsi dodatki niso placebo.
[/quote]
Ne obstojajo tablete, ki nadomestijo vitamin D vsa ta nadomestila so zgolj trgovska predvsem pa farmacevtski nateg in služenje denarja na naivnih.

Ni res,tudi jaz ne jem vsevprek, ampak d vitamin mi je dokazano pomagal, sem ga imela eno sezono že jeseni okrog 10..potem pa ob rednih dozah d vitamina v spreju, čez 3 mesece, skoraj 30 enot. Sem pa tu striktna, ker se zaradi predčasne menopavze bojim osteoporoze itd..


Ne obstojajo tablete, ki nadomestijo vitamin D vsa ta nadomestila so zgolj trgovska predvsem pa farmacevtski nateg in služenje denarja na naivnih.
[/quote]

Jasno, ker se jemlje sintetiziran vitamin D2. To ni nič, le dodatna obremenitev za telo.
Potreben je vitamin D3, ki ga dobiš na recept.

Te dni se odpravljam k dr zaradi tezav s spanjem tresavice stresa brezvoljnosti slaba kocentracija tezave s spominom razdrazljivost.
A lahko zahtevam da mi pteveri vrednost teh vitaminov? Ali moram it samoplacnisko?
Katere vitamine priporocas?
Nekaj moram ukrenit.

Potem dobis
[/quote]

Glede zdravnika je zelo deljeno- recimo meni je zdravnica rekla, da se vrednost vit. D lahko preveri samo samoplačniško, medtem ko se je moj prijatelj lahko pri svoji zdravnici zmenil, da ni potreboval nič plačat. Tako da očitno odvisno od zdravnika, kakšnega imaš. Ji pa nujno povej to, ja.
Sama sem si kontrolirala še kalij, kalcij in magnezij.

Potem je najbolje, če imaš pomanjkanje, da ti zdravnica predpiše, ker ga dobiš zastonj. Poleg pa jaz še jem vit. K2 od NOW in isto od NOW magnezijev citrat- ta oblika Mg je najbolje izkoristljiva.

Spet en velepameten prodajalec bučk, ki nima nič izkušenj, samo nekaj brezveze naklada.

Sama sem imela vrednost vit. D ob prvem merjenju komaj 5, potem pa zaradi jemanja nebodigatreba vitamina D. v kapljicah, čez nekaj mesecev že 28. In to pozimi, ko ni sonca in ko nisem skoraj nič zunaj. Po tvoji teoriji je verjetno sobna svetilka tako sijala name, da se mi je vit. D izboljšal.

Spet en velepameten prodajalec bučk, ki nima nič izkušenj, samo nekaj brezveze naklada.

Sama sem imela vrednost vit. D ob prvem merjenju komaj 5, potem pa zaradi jemanja nebodigatreba vitamina D. v kapljicah, čez nekaj mesecev že 28. In to pozimi, ko ni sonca in ko nisem skoraj nič zunaj. Po tvoji teoriji je verjetno sobna svetilka tako sijala name, da se mi je vit. D izboljšal.
[/quote]

Nobena ne pove, za kateri vitamin gre! Si jemala D3 ali D2?
Ker je med njima strahotna razlika.

Kako ste o vsem poučeni/e. Zadnja rupa na frulici je dodajajnje vitaminov, ki jih preplačujete v lekarni.
Izborna hrana v tem času in ven v naravo. Hoja, tek. Tudi če ni sonca, ki bi vam nabijal v glavo, dobite D vitamin.

Eni kar težite okol dohtarjev. Kupujete kemijo in mislite, da bo vse OK?

Nihče od nas ne živi v nekih ‘jamah’, da ne bi prišel do svežega zraka in sonca, magari izza oblakov. Vsi imamo dostop do sonca. Žalostno, kam vse zmečete denar in doma čakate na kavču, da bo pomagalo?

V otroštvu smo jemali ribje olje, tega danes brez težkih kovin dobimo še ali že ne več?
Za bolehne, rekonvalescente, otroke, starejše in vse, ki so prisilno v zaprtih prostorih, z zmanjšanim imunskim sistemom, ves dan na delovnem mestu pod umetnimi lučmi, v tesnem stiku s številnimi ljudmi, je jemanje vitamina D3 v kapljicah, ki jih predpiše zdravnik, nujno potrebno.
Ribje olje brez vsebnosti težkih kovin bi bilo idealno za vso populacijo, kot dodatek hrani.


Ker je to moderno in trendovsko, pregled za vitamin D jst bi jim ga zaračunal nekaj 100€ pol se naj pa preseravajo teli tabletkarji, kot pišeš v naravo vsaj uro na dan pa ne bo pomanjkanja D vitamina.


Ker je to moderno in trendovsko, pregled za vitamin D jst bi jim ga zaračunal nekaj 100€ pol se naj pa preseravajo teli tabletkarji, kot pišeš v naravo vsaj uro na dan pa ne bo pomanjkanja D vitamina.
[/quote]

Boš bolne, otroke in stare, dementne, ki jih ne spraviš čez prag, zvozil z reševalci?
Jih dal na sonce na streho bolnišnice?
Ja, za zaposlene je idealno ura dnevno opoldne do enih biti na zraku, magari ob kavici. Kadilcem je lažje, so prisiljeni iti ven, na zrak, večkrat na dan.

Šla testirat vitamin D rezultat 23nmol/L, začela jemati vitamin D3 Dlux 1000 v razpršilu,en brizganje na dan pod jezik,po dveh mesecih ponovno testiranje, rezultat 56 nmol/L. Se pravi, da deluje.

Kje si testirala, koliko stane in simptome ki si jih imela?

Testirajo recimo v synlabu v Ljubljani, tukaj ti vse piše https://www.synlab.si/si/home/samoplacniki/samoplacniki/. Pa še marsikje drugje …

Za vse tiste pametnjakoviče, ki pravijo, da je dovolj ura na svežem zraku: ni. Lahko si jeseni in pozimi vsak dan tri ure zunaj in ješ kot svetnik, pa boš imel premalo vitamina D, če ni SONCA.

In koliko si plačala?

Sicer pa je potrebno poiskat lokacije, kjer pribija sonce. Če je pa par dni dež pa tudi ne bo nihče trpel. Kakšen rabot – stres, lakanje in mraz vam bo pa koristil, ker ste vsega presiti!

Sb Novo mesto, 22eur,stalno utrujena.

Kaj ni sonca? Vsak dan je prijetno toplo.

New Report

Close