Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako dolgo je vljudno sedeti v kavarni?

Kako dolgo je vljudno sedeti v kavarni?


Saj se najde kak prostor, da ti ni treba viset v kafiču.


Ali je kakšna očitna razlika med tem, da nekdo na računalniku samo nekaj bere ali pa da še tipka zraven? Tipkanja se ob glasbi, ki jo običajno vrtijo v lokalih, itak sploh ne sliši.
Sprašujem, ker resno poskušam razumeti, zakaj bi to bilo za nekega drugega gosta moteče.
[/quote]
Sicer si pa takšni običajno izbirajo lokale, ki nudijo brezplačen dostop do interneta. Ampak če tako pomislim, ne vem, kdaj sem bila nazadnje v kavarni, ki tega ni imela.

Sicer nevem iz kje si … Jaz sem našel lokal v ind.coni v Trzinu, ki je zasnovan ravno za take potrebe, ko rabiš par ur na dan prostor, kjer se lahko vsedeš in narediš vse kar je treba.
Imajo hudo internetno povezavo, super čudovito kavo, prigrizke, mize in stole dovolj narazen, tako, da če tudi povabiš stranko na osebni sestanek, te nihče ne sliši ali posluša, osebje na nivoju pripravljeni so prevzeti in oddati tudi kakšen dokument, seveda zaprt v koverti. Skratka tam je moja pisarna… In najlepše, ko vidijo avto na parkirišču se moja najljubša kava že kuha, ko pridem notri pa me že čaka pri mizi za katero vedno sedim.
[/quote]

Prosim za informacijo, katera je ta trzinska kavarna. Hvala.

Je gledala Sex v mestu in hoče biti kot Carrie Bradshaw. 🙂

Je gledala Sex v mestu in hoče biti kot Carrie Bradshaw. 🙂
[/quote]
Ja, a tako je bilo? Sex v mestu? To ni bilo za gledat. Pa ne zaradi tega z rač.

:)))

Jaz pa ne razumem, kako si lahko tako zaplankana.

Jaz pa ne razumem, kako si lahko tako zaplankana.
[/quote]

Podpis.

Kot je ze nekdo omenil, v tujini je to v kavarnah oz. coffee shopih stalna praksa. Tako “normalno” kot kofein v kavi…

Who cares, kaj delas, ce s tem ne motis ostalih. Aja, pozabljam, ene vse moti, no potem pa naj tisti ostanejo doma, a ne.

Tisti, ki vas vse na tem svetu moti, morate imet res velike tezave prezivet s samim sabo…

Jaz pa en tak lokal za delo iščem za občasno, za kombiniranje s knjižnicami. Predvsem pa med vikendi. V Ljubljani. Kaj priporočate?


Saj se najde kak prostor, da ti ni treba viset v kafiču.
[/quote]

Pa kaj ti ne štekaš, da je prenekatero današnje “delo” take narave ( naprimer freelancerji), da sedijo lahko v nekem kafiču in delajo , si dogovorijo sestanke bodisi v kavarni ali njeni bližnji okolici? Pisarna for a price of cofee……A ti misliš, da se bo vozil od doma do treh lokacij, kjer ima dogovorjene sestanke – ker si mora vmes eno uro morda pustit, če se en sestanek zavleče ali odpove?. Žal ne poznaš sodobnega poslovnega sveta 🙂

Pejdi kdaj v kakšne kafič v Londonu, Pragi, USA, tudi v Nemčiji, Avstriji, pa ti bo jasno….

Drajže je včasih imet pisarno “doma”, kot pa si naročit kavo in delat v kafiču, na terenu…

Pri nas vsake pol ure za 5 minut izklopimo Wi-Fi. Se paraziti dvignejo kot jata golobov in naredijo plac drugim.

______________________

Na to vprašanje bi ti najbolje znal odgovoriti g. Saša Županek.

Kavarne, restavracije, kafiči, gostilne NISO so namenjene druženju z ljudmi, klepetanju, uživanju ob pijači in hrani…ne pa delu z računalnikom in buljenju v telefon!!!!

pri današnji 3G povezavi tega sploh opazila ne bi.

sicer pa so se kavarne razvile z namenom, da bi človek lahko prišel nekam, popil kako kavo, pojedel kak rogljič in prebral vse cajtnge tistega dneva. ne vem, kaj bi bilo narobe, če namesto da cajtng bere in križanko rešuje klocal po računalniku.

Kako ste čudni. Jaz delam v okoliški kavarni. Imamo sigurno v našem mestu 5 takih malo lepših kavaren in še cel kup barov, knjižnico pa samo 1, ki se zapre ob 7ih, hkrati pa nima primerne čitalnice, navadno je zelo zasedeno, saj živi tu veliko študentov… Skratka meni je normalno, da se ke tam težko učiti oz. delati. In ne mene ne šefa sploh ne moti, če kdo pride delat z računalnikom k nam. Čez teden tako ali tako nimamo gužve, ob vikendih, ko je pa veliko ljudi, pa delat ne pridejo, saj je tak šunder, da to ni mogoče. Tako, da prostora ne zavzamejo nič, drugih gostov ne motijo, za nas pa je to še vedno dobiček. Gre navadno za prijetne ljudi, brez težav pustijo napitnino, se pogovorijo s tabo… Večina tudi vpraša, če nas moti, če imajo računalnik… Če si do takih ljudi prijazen, se radi vračajo, tudi ko ne delajo, pridejo na pijačo s prijatelji… Imamo študenta, ki se pred izpitnim obdobjem uči vsak večer pri nas. Sedi za majhno mizo v kotu, je popolnoma ne opazen, pri nas je od pol 7ih do nekje 10ih, ko zapremo. V tem času naroči 2 pijači, občasno tudi več.
Imam osebno take ljudi raje kot kakšne pijance, ki pridejo k resda naročijo več, ampak tudi delajo zgago, so nesramni, ne želijo zapustiti lokala, ko zapiramo… Ti so v naši kavarni res nezaželeni.
Drugače pa se ne strinjam s trditvijo, da so lokali in gostilne namenjene druženju. Namenjene so sprostitvi, kraju, kjer lahko v miru spiješ svojo pijačo in počneš, kar želiš, pa naj bo to v družbi ali sam.
Vsak večer pride kakšna skupina prijateljic, ki klepetajo tudi po več ur, nekatere naročijo več rund, druge le eno… Nobene od njih ne gledamo grdo, ker če bi jih… 5 podobnih kavaren je v okolici… Če mi ne bomo prijazni, bodo naslednjič pač šle drugam.
Imamo tudi gospo, ki se vozi iz drugega mesta, saj tu dela. S službo začne ob 8ih in vsako jutro 15 minut do 7ih pride v našo kavarno, naroči kavo in bere knjigo. Pravi, da si doma časa za to ne bi vzela. Torej ne, kavarne niso namenjene le druženju.

Končno en normalen. Forum je pač poln zaplankanih duš, ki so na osnovi izkušenj iz svoje vasi poklicane, da sodijo celemu svetu, kako naj drugi živijo in kaj naj počnejo… 😉

pri današnji 3G povezavi tega sploh opazila ne bi.
[/quote]

danes je LTE

drugače pa tisti, ki iščejo kavarno, verjetno iščejo resno kavarno
ker vsi, ki se razburjate zaradi dela v kavarni, očitno govorite o kavarnah ki so gostilne, s poscano kavo pa pijanci za šankom.
ker ostale, sproščene, umirjene, dobre kavarne… imajo vedno mirne kotičke kjer lahko posediš, kaj narediš za računalnikom, vmes spiješ kavo ali 2. ker tudi folk, ki pride samo na kavo, se družit… je tak, ki to dojame.

razburjate se pač tisti, ki hočete dat 1 eur za kavo, pa da vas vsi vidijo kako ste velepomembno pršli na eno ubogo kavo

Za v Ljubljani priporočam kavarno NUK. Žal pa ne dela med vikendi, mogoče v soboto dopoldne samo.

Drugače pa tudi jaz ne vidim problema z delom v kavarni. To danes postaja zelo pogosta praksa.

:)))))

New Report

Close