Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako dostojno umreti, ko ni več upanja

kako dostojno umreti, ko ni več upanja

… pod pogojem, da se človek usmeri v zdravje (ki ga prinese ozaveščanje) je vse ozdravljivo…

Prevajalec knjige Ozdravimo bolečine hrbta se je izognil operaciji. Vsakdo se lahko izogne!

http://www.domzalec.si/na-srecanju-z-ustvarjalci-z-miranom-subljem-sagmaistrom-o-tem-kako-ozdravimo-bolecine-hrbta
Če se stran slučajno ne odpre, najdi knjigo Ozdravimo bolečine hrbta, avtor dr. John E. Sarno.


Ce bi bilo to res bi obstajali 200, 300, … letniki, ki bi si z ozavescanjem pozdravili vsako bolezen in vecno ziveli. Od bolecin v hrbtu se pa res ne umre.

Se strinjam s tabo, da smo vsak dan izpostavljeni določenemu riziku in razumljivo, da se zaradi tega ne boš dnevno sekiral, če se ti zgodi to ali ono in načrtoval svoje smrti.
Povsem druga stvar pa je, ko veš da 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obstaja določen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kateremu se ne boš mogel izognit in to v točno določenem času. Pri vsem tem se mi zdi pozitivno to, da imam sedaj čas, da razmislim in ukrepam po svojih zmožnostih in da čim manj vpletam tretjo osebo in če pride do tega najhujšega, da imam rešitev, ker potem ne bo več možnosti, da jo poiščem.

A moraš obvezno na operacijo? Druge opcije ni? Si bil-a po mnenje pri npr. Naj nevrokirurgu ali podobno?

Nimam izkušnje iz stanja popolne paralize. Mi pa je dovolj spoznanje, da je moj zdrav um ujet v mrtvem telesu. Nekdo govori o tem, da mu je dovolj da lahko takšno osebo poboža, se z njo pogovarja. Zame ne obstajajo modre besede, ki bi lahko zamenjale objem, poljub, dotik ljubljene osebe z roko, premik telesa-roke, ko nisi sposoben samostojno si obrisat sluzi, ki ti priteče iz nosu, ko nisi sposoben pregnat muhe, ki te žgečka po obrazu, se popraskat po ušesu, si obrisat potu ali solz, umit zobe,…Nočem se sprijaznit s takšnim načinom življenja, nočem živet samo zaradi zdravega uma, ker si želim premikanje telesa. Neizmerne bolečine niso samo telesne, ampak so tudi psihične in tako kot je pri vsem drugem postavljena neka meja, tako je tudi z življenjem. Če si popolnoma odvisen od druge osebe in tega ne želiš, bi moral imeti pravico do želje po dostojni smrti. Neskončno si želim živeti ampak ne za vsako ceno.
Hvala za lepe želje 🙂

A moraš obvezno na operacijo? Druge opcije ni? Si bil-a po mnenje pri npr. Naj nevrokirurgu ali podobno?
[/quote]

Ortoped je po pregedu cd-ja magnetne potrdil, da ni druge opcije in me napotil (zahteval) k naj nevrokirurgu, ki bo naslednji teden verjetno ubil tisti moj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} želje glede druge opcije.

A moraš obvezno na operacijo? Druge opcije ni? Si bil-a po mnenje pri npr. Naj nevrokirurgu ali podobno?
[/quote]

Ortoped je po pregedu cd-ja magnetne potrdil, da ni druge opcije in me napotil (zahteval) k naj nevrokirurgu, ki bo naslednji teden verjetno ubil tisti moj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} želje glede druge opcije.
[/quote]

Kaj pa imaš konkretno težavo, če ni skrivnost?

Drugače pa misli na dobro, ostani pa “modra” v odločitvah…
Želim ti vse dobro, zdravo!

Izročala te bom v molitev, da bo zate najbolje 🙂

Tukaj je ena, ki so ji sanirali tri zlomljena vratna vretenca in sem še vedno živa in zdrava.
Kdo, hudiča, te je prestrašil, da se v današnjem času take operacije ponesrečijo?
To je namreč že čista rutina! Če te bodo operirali v ukc, sem skoraj prepričana, da ti bodo vstavili kletko, ki se bo v dveh do treh letih lepo zrastla s tkivom.
Kot smo ti že povedali, so stvari, ki jih sicer ne moreš več početi (skoki na glavo), a od tega ne umreš.
Spravi se k sebi in ne bodii reva. Vse bo ok, tako kot je bilo z desetinami nami.
Aja, kdo te bo operiral?

Ortoped je po pregedu cd-ja magnetne potrdil, da ni druge opcije in me napotil (zahteval) k naj nevrokirurgu, ki bo naslednji teden verjetno ubil tisti moj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} želje glede druge opcije.
[/quote]

Kaj pa imaš konkretno težavo, če ni skrivnost?

Drugače pa misli na dobro, ostani pa “modra” v odločitvah…
Želim ti vse dobro, zdravo!

Izročala te bom v molitev, da bo zate najbolje 🙂
[/quote]

Izrazita stenoza spinalnega kanala v nivojih od C3-C7. Ortoped je pojasnil, da je vkleščen vratni živec. Nekje je bilo omenjeno, da je pri takšni operaciji možen zaplet poškodba spinalnega živca (hrbtenjače) in posledično paraliza od vratu navzdol.
Kirurg pa je mislim da Boršič sanatorij Rožna dolina.
Hvala!



Po statistiki takšna “rutinska” operacija spodleti 1 od 100-ih. Upam , da ne bom ravno jaz ta 1od 100-ih. Nisem reva. Samo razmišljam in ne želim negativnih presenečenj.

Kaj pa imaš konkretno težavo, če ni skrivnost?

Drugače pa misli na dobro, ostani pa “modra” v odločitvah…
Želim ti vse dobro, zdravo!

Izročala te bom v molitev, da bo zate najbolje 🙂
[/quote]

Izrazita stenoza spinalnega kanala v nivojih od C3-C7. Ortoped je pojasnil, da je vkleščen vratni živec. Nekje je bilo omenjeno, da je pri takšni operaciji možen zaplet poškodba spinalnega živca (hrbtenjače) in posledično paraliza od vratu navzdol.
Kirurg pa je mislim da Boršič sanatorij Rožna dolina.
Hvala!
[/quote]

Tvoje je res tvegano. A na nevrokirurgijo ukc nisi šla?
Če nisi, jaz bi šla samoplačniško še po drugo mnenje (dr.Bošnjak – ima privat in hitro prideš na vrsto)…on ti direkt pove, ali operira ali ne. Pa še predstonjik LJ nevrokirurgije je. Je strokovnjak!!!

Pri tebi je vse problem, roke, noge, hrbet glede na C3-C7??? :((((

V vsakem primeru se prepusti toku naravne smrti. Medicina zna pri tem tudi pomagati, da z morfijem presežeš trpljenje in bolečino.

Prav tako ne zagovarjam evtanazije. To je umor.

Drugo pa je samomor. Tu pa obstaja 1.000 načinov. V kakšnem elegantnem, ti priporočam, da se že obiščeš za v krsto.

Eh pa dostojnost. Bolj velja pogum! (pred koncem)

Izrazita stenoza spinalnega kanala v nivojih od C3-C7. Ortoped je pojasnil, da je vkleščen vratni živec. Nekje je bilo omenjeno, da je pri takšni operaciji možen zaplet poškodba spinalnega živca (hrbtenjače) in posledično paraliza od vratu navzdol.
Kirurg pa je mislim da Boršič sanatorij Rožna dolina.
Hvala!
[/quote]

Tvoje je res tvegano. A na nevrokirurgijo ukc nisi šla?
Če nisi, jaz bi šla samoplačniško še po drugo mnenje (dr.Bošnjak – ima privat in hitro prideš na vrsto)…on ti direkt pove, ali operira ali ne. Pa še predstonjik LJ nevrokirurgije je. Je strokovnjak!!!

Pri tebi je vse problem, roke, noge, hrbet glede na C3-C7??? :((((
[/quote]

Glede na resnost stanja je ortoped izrecno zahteval, da grem do tega nevrokirurga v Rožni dolini ali pa v Dobrno, tam sta baje tudi dva vrhunska.
Največji problem je v glavi (pritisk, vid in sluh) ostalo proti temu ni vredno omembe.

Tvoje je res tvegano. A na nevrokirurgijo ukc nisi šla?
Če nisi, jaz bi šla samoplačniško še po drugo mnenje (dr.Bošnjak – ima privat in hitro prideš na vrsto)…on ti direkt pove, ali operira ali ne. Pa še predstonjik LJ nevrokirurgije je. Je strokovnjak!!!

Pri tebi je vse problem, roke, noge, hrbet glede na C3-C7??? :((((
[/quote]

Glede na resnost stanja je ortoped izrecno zahteval, da grem do tega nevrokirurga v Rožni dolini ali pa v Dobrno, tam sta baje tudi dva vrhunska.
Največji problem je v glavi (pritisk, vid in sluh) ostalo proti temu ni vredno omembe.
[/quote]

Ok, “Rožno dolino” primerjat z nevrokirurgijo ukc lj…je pa tudi… bo raje tiho…

V vsakem primeru, naj bo izid najboljši zate! :)))

Utesnitev C3-C7 je najpogostejša anomalija.
Strokovnjak za tovrstne operacije je dr. Tekavčič iz UKC. Pojdi še k njemu po mnenje. Samoplačniško ambulanto ima v Laškem in Rimskih termah. Mogoče se z njim dogovoriš za operacijo? Saj drugi verjetno tudi niso slabi, ampak on gre res s časom naprej in operira v skladu z najnovejšimi pristopi. Kolikor vem, pri njem doslej ni spodletela še nobena operacija.
Torej, nehaj iskati po netu slabe stvari in imej v mislih, da bo vse ok.

Glede na resnost stanja je ortoped izrecno zahteval, da grem do tega nevrokirurga v Rožni dolini ali pa v Dobrno, tam sta baje tudi dva vrhunska.
Največji problem je v glavi (pritisk, vid in sluh) ostalo proti temu ni vredno omembe.
[/quote]

Ok, “Rožno dolino” primerjat z nevrokirurgijo ukc lj…je pa tudi… bo raje tiho…
V vsakem primeru, naj bo izid najboljši zate! :)))
[/quote]

Po moje je bilo s strani ortopeda mišljeno, da tam opravim samo pregled, ker želi čimprej mnenje nevrokirurga. Ta nevrokirurg bi naj delal tudi v ukc-ju, tako da bi verjetno potem bila operacija v ukc.

Ponavadi pri vseh zadevah iščem + in – in kadar je kje velik minus, se poskušam na to čim bolje pripravit, da se potem ne tolčem po glavi in razmišljam o tem kako bi se lahko izšlo veliko bolje.

A moraš obvezno na operacijo? Druge opcije ni? Si bil-a po mnenje pri npr. Naj nevrokirurgu ali podobno?
[/quote]

Ortoped je po pregedu cd-ja magnetne potrdil, da ni druge opcije in me napotil (zahteval) k naj nevrokirurgu, ki bo naslednji teden verjetno ubil tisti moj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} želje glede druge opcije.
[/quote]

In kateri je ta naj nevrokirurg?

V vsakem primeru se prepusti toku naravne smrti. Medicina zna pri tem tudi pomagati, da z morfijem presežeš trpljenje in bolečino.

Prav tako ne zagovarjam evtanazije. To je umor.

Drugo pa je samomor. Tu pa obstaja 1.000 načinov. V kakšnem elegantnem, ti priporočam, da se že obiščeš za v krsto.

Eh pa dostojnost. Bolj velja pogum! (pred koncem)
[/quote]

Evtanazija je dostojna smrt, ne pa umor.

Tudi jaz močno priporočam knjigo dr.Sarna predno se odločiš za poseg. Preberi, res. Pa vse dobro želim.

Ah no, avtor, precej pretiravaš.
Glej, so ti že povedali, da ta operacija v današnjem času ni nič posebnega.
Moji mami so pred tremi leti tudi operirali stenozo od C3 do C7. Po štirih dneh je šla domov, takoj začela s počasnim gibanjem in je danes čisto v redu.
V njeni “rundi” je bilo za enako diagnozo operiranih osem deklet različne starosti in še danes se dobivajo dvakrat letno. Vse so v odlični formi.

Lahko prosim napišeš kdo jo je operiral.

Operiral jo je dr. Tekavčič v UKC Lj.

Hvala!

New Report

Close