Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako "etnični" z rafalnimi streli polavtomatskega orožja praznujejo v okolici Novega mesta!

Kako "etnični" z rafalnimi streli polavtomatskega orožja praznujejo v okolici Novega mesta!

to je rezultat bebave, pomehkužene politike. Tito bi jih strpal na vagone, zdaj se jim pa meče tisočake na mesec za nedelo in lumparije. Seveda, normalen državljan pa ne sme po 40 letih dela v penzijo za 500 evrov! Glavno, da se male in velike lumpe podpira, za ljudi denarja ni!


Tega naši majo, koliko češ, misliš da je samo Janša kšeftal z JLA?😁 Pri nas vem da so vse prodajal od traktorjev dalje, tako da če je tu in tam šla tudi kaka puška, bomba v “prave roke” za dober denar, ne bi presenetilo.😁
[/quote]

No, ampak, o Janši lahko rečeš kar hočeš, samo, ko je bil on predsednik, pa potresov ni bilo:-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Tumpek, koliko se spomnim (sicer sem že precej pozabil), pri PAP se takoj po streljanju porine zaklep nazaj, ker je del enegije povratne , enako kot pri AP in se naboj vstavi v cevi samodejno. Potreben je ponoven pritisk sprožilca za proženje in ne več ročice, kot pri prvem ponjenju. Saj pravim, pozabil sem, vem da neko vlogo igra tu “čivija usporača”, (to vprašanje sem imel ob obisku generalštaba iz beograda 😁), ki je PAP nima AP, pa ima.
[/quote]

Ta del je jasen, kolega. Govorimo o tem, kaj bi se zgodilo, ce bi iz nekega razloga sama udarna igla ostala zagozdena v sprednji legi (torej, da bi izmetac ob povratku v bistvu lahko vzgal inicialno polnjenje). Po domace: koliksne so realne moznosti lapsusa iz naslova – da bi polavtomatska puska/pistola izstrelila rafal.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Je možnost, tega se še spomnim iz vojske, o tem smo govorili. Pozabil sem točno način, ampk mislim da ni povezano z zagozdenjem igle, temveč sprožilca.
Ta del je jasen, kolega. Govorimo o tem, kaj bi se zgodilo, ce bi iz nekega razloga sama udarna igla ostala zagozdena v sprednji legi (torej, da bi izmetac ob povratku v bistvu lahko vzgal inicialno polnjenje). Po domace: koliksne so realne moznosti lapsusa iz naslova – da bi polavtomatska puska/pistola izstrelila rafal.
[/quote]

Ta del je jasen, kolega. Govorimo o tem, kaj bi se zgodilo, ce bi iz nekega razloga sama udarna igla ostala zagozdena v sprednji legi (torej, da bi izmetac ob povratku v bistvu lahko vzgal inicialno polnjenje). Po domace: koliksne so realne moznosti lapsusa iz naslova – da bi polavtomatska puska/pistola izstrelila rafal.
[/quote]
Je možnost, tega se še spomnim iz vojske, o tem smo govorili. Pozabil sem točno način, ampk mislim da ni povezano z zagozdenjem igle, temveč sprožilca. V glavnem razliaka med PAP In AP je minimalna, zdaj sem res pozabil, bi moral poiskat delovanje ene in druge in se spustit v to, vem pa da je možno, da PAP sestreli rafalno deset nabojev, ki jih iam, vsaj ta jugoslovanska.

https://www.thefirearmblog.com/blog/wp-content/uploads/2007/08/sks-parts-1.png

https://www.thefirearmblog.com/blog/wp-content/uploads/2017/03/AK47-660×241.png

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Ne bom se zdaj s tem ubadal, vem da edini del, ki ga PAP nima, jer ta “čivija usporača” in igra ključno vlogo pri proženju, da ima avtomastka lahko rafalno. Pri obeh sta po proženj naboj v cevi in vzmet igle napeta. Vem da iamm nekje knjigo od tega orožja iz JNA😁, ker sem jo pljunil iz vojske, samo bi moral poiskat. Od fotogrametrije iz vojske vem kje jo imam , od orožja pa ne. Sicer so bile te puške podrobno opisane in slikovno obrzložene tudi v učbenikih za obrmbo za nekdanje srednje šole.

Mislim, da pise o zaticu blazilnika, ki ga imajo M70/72 in tudi mislim da M84, pri papovki pa ga se ni bilo. Ne razumem pa povsem konteksta.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

To t ni zatiček, ampak “čivija usporača” bosanac, razumeš?😁 Prevoda v slovenščino ne poznam, zagotovo pa tvoj prevod ni pravilen.😁

Kja boš ti arzumel kontekst, če nisi nikoli imel puške v roki in se ti sanja o tem kako deluje ravno toliko kot svinji o mehu. Pa ti je vse jasno napisano, pri obeh sta igli napeti po proženju in naboj v cevi, torej je bistvena samo sprostitev igle. Jesi tup, da jesi, pa tolk se piflaš in take letanije lepiš sem, da glava boli.😁

To t ni zatiček, ampak “čivija usporača” bosanac, razumeš?😁 Prevoda v slovenščino ne poznam, zagotovo pa tvoj prevod ni pravilen.😁
[/quote]

Čivija je zatič oz. klin. To, o čemer ti pišeš je del opreme za vzdrževanje orožja in nima neke veze s tem, ali more PAP in ostalo polavtomatsko orozje streljati rafalno. Jaz ne vidim povezave, no…

[img]http://img194.imageshack.us/img194/8990/p3271363.jpg[/img]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Čivija je zatič oz. klin. To, o čemer ti pišeš je del opreme za vzdrževanje orožja in nima neke veze s tem, ali more PAP in ostalo polavtomatsko orozje streljati rafalno. Jaz ne vidim povezave, no…

[img]http://img194.imageshack.us/img194/8990/p3271363.jpg[/img]
[/quote]
A , daj ne serji, če ti povem, da gre za edini del, ki ga polavtomastko orožje nima. Bom, nalašč zate tupi bosanac pogledal in ti jutri ali pojutriššnjem dam točen opis, ker imam nekje vse to še o orožju. Čeprav, ti same osnove delovnja in proženja puške ne dojemaš. NIma smisla na tem nivoju ti kaj dopovedovat….


Strelja, če si zanikrn. Recimo,dovolj je, če se ti nabere svinjarija okrog udarne igle v zaklepu.
[/quote]

Da in ne. Sklepajmo, da je Kalašnik (favorit pri naših domorodnih Brazilcih). Lahko bi zaradi udarne igre ustrelil dva naenkrat, na posnetku se sliši daljši rafal.
Imaš sicer prav, saj je dvostrelni rafal tudi rafal, vendar tu ni taka situacija, saj se sliši daljše streljanje.

Da in ne. Sklepajmo, da je Kalašnik (favorit pri naših domorodnih Brazilcih). Lahko bi zaradi udarne igre ustrelil dva naenkrat, na posnetku se sliši daljši rafal.
Imaš sicer prav, saj je dvostrelni rafal tudi rafal, vendar tu ni taka situacija, saj se sliši daljše streljanje.
[/quote]

https://www.youtube.com/watch?v=cHfpSx3N-nY

Ampak, tole je res čez vse meje, da se ljudje s kalaši sprehajajo po vasi in se hecajo z ostrim strelivom. Peesda, kaj je to postalo iz Slovenije? Zakajeni zadetki se gredo vaške straže, za novo leto folk s kalaši roka naokoli, kaj še?!?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Novinarji bodo zapisali, da so občani iz naselja v bližini Novega mesta proslavljali s streli iz orožja.

https://www.youtube.com/watch?v=cHfpSx3N-nY

Ampak, tole je res čez vse meje, da se ljudje s kalaši sprehajajo po vasi in se hecajo z ostrim strelivom. Peesda, kaj je to postalo iz Slovenije? Zakajeni zadetki se gredo vaške straže, za novo leto folk s kalaši roka naokoli, kaj še?!?
[/quote]

Če že kaj, je tega manj kot včasih. Je pa res, da policaji še vedno prevečkrat pogledajo pri cigotih stran. Če bi jaz počel isto bi me verjetno specialci zagiftal s solzilcem v marico.

https://www.youtube.com/watch?v=cHfpSx3N-nY

Ampak, tole je res čez vse meje, da se ljudje s kalaši sprehajajo po vasi in se hecajo z ostrim strelivom. Peesda, kaj je to postalo iz Slovenije? Zakajeni zadetki se gredo vaške straže, za novo leto folk s kalaši roka naokoli, kaj še?!?
[/quote]

Ej pa pri nas lahko povsem legalno kupiš delujočega šarca (Jugoslovanskega, če se malo stegneš, pa tudi original Nemškega), se pravi mitraljez, ki šopa 900/minuto. Kje je torej problem zaradi enega kalaša?

Razumi če moreš. 😉

Ej pa pri nas lahko povsem legalno kupiš delujočega šarca (Jugoslovanskega, če se malo stegneš, pa tudi original Nemškega), se pravi mitraljez, ki šopa 900/minuto. Kje je torej problem zaradi enega kalaša?

Razumi če moreš. 😉
[/quote]

Ni primerjave. Legalnega moraš pridobiti s trudom, kar pomeni da ne boš počel pizdarij, ker ga takoj zgubiš. Torej cajt in denar vržen stran. Medtem, ko cigota itak briga, če mu zasežejo, saj bo kupil novega čez en mesec.

Se opravičujem bosancu, čeprav se mu ne sanja o delovanju puške. daleč je že moja vojska pa sem malo pomešal, “čivija usporača” ima veze z raflnim streljanjem, vendar za slepe metke, to je šoba, ki se privije na cev, da zmanjša odprtino in je dovolj povratne energije za udarjanje zaklepa nazaj.😁 Tako je pri nas eden, ko smo se “borili” proti plavimi (Bugari), rafalno sestrelil 700 slepih nabojev, cev je šla v maloro, so jo morali zamenjat. Zanimivo, da je ta otrok bil najstarejši med nami, star 27 let.😁 Sem pa našel literaturo, bom pregledal, ko b čas. Je pa regulator streljanja tisti, ki ga ima avtomatska puška, polavtomatska ne in uravnava posamezno streljanje in rafalno, delovane pa še pojasnim. Dobro malo obnovit znanje, čeprav danes sem bolj na fine stvari z daljnogledom in posameznimi šusi vajen. Nikoli se ne ve, lahko pa kmalu prav pride, glavno da vzdržujem prakso.😁

Ni primerjave. Legalnega moraš pridobiti s trudom, kar pomeni da ne boš počel pizdarij, ker ga takoj zgubiš. Torej cajt in denar vržen stran. Medtem, ko cigota itak briga, če mu zasežejo, saj bo kupil novega čez en mesec.
[/quote]

Ni treba ravno nekega hudega truda in denarja prav tako ne. In tudi, ce bi bil potreben, niti slucajno ni normalno, da ima lahko nekdo doma popolnoma delujoc mitraljez. Pa naj gre za nekoga, ki zbira orozje, ali pa za Brajdice.

Ni treba ravno nekega hudega truda in denarja prav tako ne. In tudi, ce bi bil potreben, niti slucajno ni normalno, da ima lahko nekdo doma popolnoma delujoc mitraljez. Pa naj gre za nekoga, ki zbira orozje, ali pa za Brajdice.
[/quote]

To je relativno. Če si rojen z zlato žlico v riti, potem se res ne rabiš trudit za vse vidike avtomatskega orožja. Vidim pa, da si ena izmed tistih proti orožju nastrojenih pokvek. Tako, da se lepo pisano jebi 🙂

To je relativno. Če si rojen z zlato žlico v riti, potem se res ne rabiš trudit za vse vidike avtomatskega orožja. Vidim pa, da si ena izmed tistih proti orožju nastrojenih pokvek. Tako, da se lepo pisano jebi 🙂
[/quote]

Tako hitra predaja pa ni ravno vrlina dobrega vojaka. ;)) Tako hitro se se Italijani niso predajali pa ceprav so njihovi tanki imeli eno brzino naprej pa stiri nazaj… ;))

Tako hitra predaja pa ni ravno vrlina dobrega vojaka. ;)) Tako hitro se se Italijani niso predajali pa ceprav so njihovi tanki imeli eno brzino naprej pa stiri nazaj… ;))
[/quote]

Kakšna predaja. Prepričanih se ne da prepričevati in je škoda besed za vaše (ti in tebi poodobni) protiorožne neumnosti, ker logike itak nimate.

Če ne bi moški bili mamini sinčki, bi kaj postorili in bi zaščitili svoje družine, tako pa je kakor je. Ste nesposobni, nesamozavestni, šibki in leni.

https://www.youtube.com/watch?v=cHfpSx3N-nY

Ampak, tole je res čez vse meje, da se ljudje s kalaši sprehajajo po vasi in se hecajo z ostrim strelivom. Peesda, kaj je to postalo iz Slovenije? Zakajeni zadetki se gredo vaške straže, za novo leto folk s kalaši roka naokoli, kaj še?!?
[/quote]

Slovenija je postala mini Yuga. Še malo pa bo Kosovo. Ampak zgleda da ljudem paše da ni reda. Večina upa na nadaljne pollegalne pustolovščine.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

New Report

Close