Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako gledate na 30+ letne moške samske luzerje, ki živijo pri starših?

Kako gledate na 30+ letne moške samske luzerje, ki živijo pri starših?

Velika večina jih niti ni zaposlenih, zato ne morejo zaslužiti za najemnino. Sama ne sodim po tem ali je doma ali ne. Hitro pa ugotoviš koliko je kdo samostojen ali ne. So tudi ženske v večini primerov velik problem. Če k moškemu mati hodi je mamin sinko, luzer itd, če pa k ženski je pa to normalno. Pač dvojna merila nekaterih.

Ženskam je še vedno najbolj logično, da je moški tisti, ki prvenstveno poskrbi za normalno finančne stanje družine. Po drugi strani, pa se ženske vedno bolj otepajo, nekdaj tradicionalne vloge čisčenja, kuhanja, in vzgoje otrok. Ali ni to dvoličnost?

J.ebi ga, takoj ko tak prepriča mater, naj mu odstopi zgornji štuk, kamor bi se priselila sojena snaha, neha biti luzer, potem je družinski mož iz province.

Največje zlo današnjega človeštva ni radikalni islam, ampak ameriški model kapitalizma, feminizem, in banke, ki držijo štango neusmiljenemu izkoriščanju.Feminizem ruši družino, moško ženske odnose, in ne more biti primeren za vzgojo otrok.Posledice feminizma so ženske karieristke brez kančka empatije.Takšna družba nima prihodnosti.

To so poceni izgovori. Kot ta delavski dedci nimajo familij.

/…/ V Sloveniji živi pri starših dobrih 40 odstotkov mladih odraslih, kar je več od povprečja EU. Pri starših je v Sloveniji leta 2015 živel skoraj vsak drug moški, star med 25 in 34 leti. /…/

https://siol.net/novice/novice/v-eu-pri-starsih-se-zivi-vsak-cetrti-mladi-odrasli-v-sloveniji-vsak-drugi-moski-428571

Malo starejši podatki, pa vseeno zanimivi.

Po MON standardu je torej vsak drugi Slovenec star med 25 in 34 let luzer?

Ta feminizem gre tako daleč, da se ženske zaposljujejo, na nenavadnih delovnih mestih, brez razmišljanja, o posledicah na celoten kolektiv.

Ni moja stvar, da bi sploh premišljevala o tem. Imajo svojo zgodbo za seboj, sami najbolje vedo, kaj in kako. Tračajo pa naj tisti, ki jim to buri duha.

Gola dejstva ne morejo biti izgovor, več, kot pol sveta je revnega, in normalno nekateri se poparčkajo, vendar v zahodnem svetu je tega vedno manj.

Hvala bogu. Lej, počasi bi lahko odrasel in se nehal obremenjevati s tem, kaj babe mislijo o tebi.

Po tvoje, naj bi bil preveč obremenjen, z mnenjem žensk. Ravno nasprotno, ne obremenjujem se, in ne želim sprememb pod vsako ceno.

Pol pa vredu.

Če bi ženske palile na takšne “samske luzerje” in ne na ego triperje, ne bi potem čez 2 leti jokcale, da jih je prevaral, zapustil, zajebal. Sama se velikokrat srečujem s takšnimi, pa so povečini prav prijetni fantje, s katerimi ni nič narobe, ko jih malo bolj spoznaš. Pač ljudje ocenijo ljudi v 5 minutah in potem ne spremenijo več svojega mnenja. Jebat ga, jaz nikol nisem padala na neke frajerje in nastopače.
[/quote]

Sama tudi nikoli ne padam na frajerje in nastopače in nisem ena tistih, ki človeka oceni po 5 min in gre dalje. Sploh pa sem (bila) brez predsodkov glede teh 30+, doma živečih, dolgo samskih.

Zakaj bila?

Zato, ker sem bila v zvezi s kar 2ma takšnima.
1. star 32, brezposeln
2. star 40, v službi

Oba sta živela še vedno vsak v svoji otroški sobici. 2. je sicer imel na voljo še eno sobo, ki so jo prej uporabljali sorojenci, ki so bili že zdavnaj zdoma.
Če bi se še 1x odločala in vedela, kaj me čaka, se ne bi zanju nikoli več odločila. Kajti vsaj ta 2 (ne morem soditi vseh ostalih) sta imela življenje nekako takole: 2. je torej hodil v službo, 1. ne. V prostem času (vikendi) je to videti takole: visenje na računalniku, igranje iger do zgodnjih jutranjih ur. Taprvi je kar vsak dan čepel na rač do 2-3h zjutraj, vsajal ob 11ih, 12ih.
Ko sem jaz prišla v njuno življenje, se ta stil življenja ni kaj dosti spremenil. Sedaj je bilo pač potrebno poleg vseh ostalih “obveznosti” nekam v urnik “stisniti” še punco in to je bil kar problem.

Nobeden v hiši tudi ni nič postoril, plačeval za nič. Edino svoje umazane cote sta nesla do stroja, naprej je bilo mamino delo.
Da o izgledu sob ne pišem. 1. je imel celo bolj pospravljeno sobo, čeprav je bila le 1 soba njegova, torej precej manj prostora od 2., ki je imel na voljo 2 sobi. Ti 2 sobi sta videti takšna katastrofa, da bi se po moje zgrozila še vsaka zelo tolerantna ženska. Ena soba je prav natlačena s kupi in kupi stare, neuporabne šare in vmes majhen koridor, da prideš iz enega konca na drugega. Ima zgleda shranjen vsak papirček še iz osnovne šole. V drugi sobi kar tako stojijo jogiji (?!) naokoli, nametano pa imaš tudi pred posteljo vse kar si zaželiš. V bistvu ima en koridorček, da pride s postelje do računalnika in še enega, da izstopi iz sobe.
Pri prvem sicer tako napolnjene sobe s šaro ni bilo, so pa ležale gate in štumfi naokoli, na mizi pa sem lahko našla kakšno plesnivo hrano ali posušen košček pice.

Naslednje je higiena: nobeden si ni umival zob vsak dan, le na nekaj dni, če se je spomnil. Zanimivo, da se je pri obeh prav na tubi od zobne paste videlo, je bila tako umazana, ker imata verjetno 1 tubo za 1 leto, da jo uporabita.

Bila sem zelo potrpežljiva, a se ni obneslo. Pa ne zdaj zaradi teh sob ali tega, da je mama rit odnašala. Zaradi tega, ker nista bila sposobna sploh ustvariti nekega pravega čustvenega odnosa. V bistvu sta si na nek način zveze želela, a po drugem sta mi oba dala vedet, da sem s prihodom v njuno življenje zmotila njun ritem in bi se morala predvsem odpovedati visenju na računalniku kar pa sploh št. 2 ni želel. Pri 1 je verjetno zato, ker je bil še mlajši, to nekako šlo, a pri 2. ne. In sploh tega 2. je zavrnilo ogromno žensk v življenju in to že kar takoj po 5 min, le jaz sem mu dala šanso ga bolje spoznati, ker se mi je drugače zdel zanimiv, saj je inteligenten in zelo razgledan. Ampak premaknil se pa ni niti za 5 cm v svojih ustaljenih ritmih.
Skupno jima je tudi to, da vsak sanjari o nekih spremembah, a po drugi strani ni nobeden pripravljen za to narediti ničesar. Imamo toliko kontakta, da vem, kako sta še sedaj oba na istem kot takrat.

O ja, če boste hotele familijo, boste morale vzet take pri starših? Mogoče bodoča tašča rabi pridne roke pri hišpi. samski dedci v svojih stanovanjih vas ne rabijo. Komaj čakamo, da nas pride ena komandirat v lasten flat.


In ta kultura je tebi povsem pisana na kožo, kar se tiče življenja z mamico..samo žensko si bi moral dobiti, si že dovolj (pre) star..:)

V zahodnem svetu postaja vse bolj popularno, da od otrok zapuščeni starci ali pa taki, ki otrok sploh niso nikoli imeli, v zameno za stanovanje mlademu človeku, dobijo
– družbo
– nekoga ki jim pomaga pri stvareh, za katere so sami že prešibki ali nezmožni

Družba mlajših ljudi starejšim prinese veliko veselja in iskanje načinov, kako znova združevati mlade in stare pod isto streho, ker je to za obe generaciji dobro, je vsekakor trend.

Pri nas pa ljudje ne bi smeli nuditi strehe svojim otrokom in bi jih vi kar z luzerji zmerjali? Razmislite malo, saj ni treba da vsako floskulo, ki vam jo nekdo servira, vzamete za svojo in kot razlog, da se posmehujete tistim, ki živijo v isti hiši kot starši in se z njimi podružijo in si pomagajo.


In ta kultura je tebi povsem pisana na kožo, kar se tiče življenja z mamico..samo žensko si bi moral dobiti, si že dovolj (pre) star..:)
[/quote]

Spet te sugestije nekomu, naj si dobi babo. zakaj si ti na slabšem, če je on samski? kaj tebe briga, če ima on babo in če jo sploh rabi?

Sam s teboj mora bit pa še hudo neki bolj narobe, da si s takim tipom sploh hodila???

Nič kaj lepo ne gledam na njih

Živim v hiši pri starših, imam svojo sobo s kopalnico. In to je vse kar ta trenutek potrebujem. Seveda mi pere in lika, saj smo še vedno družina.
V tem času sem redno doštudiral, tudi doktoriral, zraven pa že od študentskih dni uspešno vodim posel.
V teh letih velikokrat sem se v glavnem prehranjeval doma pri mami. Vsakodnevno prehranjevanje po raznih menzah, restavracijah, gostilnah, mi je ogabno. 1x tedensko je popolnoma dovolj.
Ženske??? resne zveze v času študijskih let so pogreb za kariero. Ženske pa, seveda sem jih imel, pa ne sam ene, pač take, ki tudi niso želele resnih zvez. Vseh starosti, 20 let starejše, vrstnice, seveda pa tudi mlajše, danes, ko se mi zahoče dobim tud mlado meso brucke…. glede tega v teh letih ni pomanjkanja. Potovanja, žurke s prijatelji…. To lahko doživimo oziroma smo doživeli lahko le 30+ samski luzerji :))) V nasprotju z ženskami, ki pr teh letih lovijo zadnji vlak za ustvarjanje družine. Seveda samske 30+ luzerke ne najdejo primernega partnerja. In potem tukaj na Monu jokcajo ali pa po spletnih portalih iščejo financ ministra za svoje sončke iz svojih propadlih zakonov.
Za nas samske 30+ samske luzerje, je pa šele sedaj nastopil čas za ustvarjanje družine, izbira primernih mlajših kandidatk je več ko dovolj, vsako leto 30.000 novih frišnih :))) Na podlagih izkušenj tudi ni problema izbrati partnerico s podobnimi pogledi na svet, s skupnimi interesi…primernimi službami…
Mi 30+ samki luzerji smo materialno že preskrbljeni, nakup stanovanja v LJ, ni več problem, niti gradnja enodružinske hiše ni problem.
Sem mnenja, da si družino in skupno gnezdo vedno ustvarja skupaj s partnerjem. (izbira lokacije stanovanja ali hiše, oprema stanovanja….)

Ja točno tebe čakajo. A misliš da 20letnice kar hočejo resno vezo in otroke pri teh letih z enim 30+ letnim tipckom ker se je on spomnil da zdaj bi se pa on ustalil pa družino imel. A misliš da njim pa ni do zabave študija doktorata in malo eksperimentiranja v ljubezni. Moški stvari so se spremenile.

Kdo je pa rekel, da hočem 20 – letnico??? Za pofu**t je že dobra ja, za ustvarjanje družine pr teh letih pa res niti najmanj primerna. Primerna je cca 6-8 let mlajša, skratka, ko že ima zaključen študij in dobi redno zaposlitev al pa ima svoj posel….in ve kaj hoče od življenja. sej nekaj jih imam že v pocu oziroma v ožjem izboru…

Sorry ampak pa tud nobena monovka ne pride v poštev.

Kdo je pa rekel, da hočem 20 – letnico??? Za pofu**t je že dobra ja, za ustvarjanje družine pr teh letih pa res niti najmanj primerna. Primerna je cca 6-8 let mlajša, skratka, ko že ima zaključen študij in dobi redno zaposlitev al pa ima svoj posel….in ve kaj hoče od življenja. sej nekaj jih imam že v pocu oziroma v ožjem izboru…

Sorry ampak pa tud nobena monovka ne pride v poštev.
[/quote]
Seveda seveda jaz si tud domišljam da sem queen of england
Čim si ti pri 30+ v svoji sobici je men vse jasno. Iz mamine kuhinje v ženino..

Kdo je pa rekel, da hočem 20 – letnico??? Za pofu**t je že dobra ja, za ustvarjanje družine pr teh letih pa res niti najmanj primerna. Primerna je cca 6-8 let mlajša, skratka, ko že ima zaključen študij in dobi redno zaposlitev al pa ima svoj posel….in ve kaj hoče od življenja. sej nekaj jih imam že v pocu oziroma v ožjem izboru…

Sorry ampak pa tud nobena monovka ne pride v poštev.
[/quote]

A vse poznaš? Ene so luštne k svina:-)) Al hude kt pes, al koko že:-))

Kdo je pa rekel, da hočem 20 – letnico??? Za pofu**t je že dobra ja, za ustvarjanje družine pr teh letih pa res niti najmanj primerna. Primerna je cca 6-8 let mlajša, skratka, ko že ima zaključen študij in dobi redno zaposlitev al pa ima svoj posel….in ve kaj hoče od življenja. sej nekaj jih imam že v pocu oziroma v ožjem izboru…

Sorry ampak pa tud nobena monovka ne pride v poštev.
[/quote]

Imaš jih v ožjem izboru? Kje to? V sobi jih gledaš na internetu in masturbiraš.

New Report

Close