Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako imate postimane stroske?

Kako imate postimane stroske?

Kaj ti bo tak tip?

Bojis se biti sama? Saj nisi sama, imas otroka!

Kaksen zgled si otroku, ko mu privleces v njegov dom tipa, kateremu si sluzkinja, suznja in financerka? Resno?!

Jaz bi se danes takoj vsedla z njim, povedala koliko so stroski poloznic in hrane, najemnina bi bila toliko, tretjina najemnine toliko, tretjina stroskov toliko.

Pa naj se idloci, ce da takoj denar ali takoj spakira kovcke.

In nema tisto, bom ti dal denar 10., ko bo placa! Takoj danes denar za november in 10. za december!

Odgovor na objavo uporabnika
Haj, 29.11.2021 ob 08:27

Eno leto in pol

Se pravi, eno leto in pol živi pri tebi? In ne da nič za hrano, položnice in ostale stroške? Ničesar ne plačuje? A ga nisi vprašala, če misli da vse to pade z neba? Izračunaj stroške hrana, položnice in razdeli na tri dele. Napiši mu na listek znesek njegove tretjine. Če ne bo plačevala, mu čim prej spakiraj kufre in postavi pred vrata.

Odgovor na objavo uporabnika
Haj, 29.11.2021 ob 05:42

Hej!

 

Tisti, ki zivite s partnerjem-kako imate postimane stroske (najemnina, voda ,elektrika, hrana,…)

placuje vsak 1/2?

Ziviva v mojem stanovanju. Vse placujem sama. Hrano, poloznice. Meni bi bilo tudi fino it na gotovo,k nekomu v stanovanje in zivet zastonj.

Imam 8 letnega otrocka od prejsnega zakona, in je celo enkrat, ko sem mu omenila,da bova stroske hrane delila na pol, rekel, da moj otrok tudi melje to hrano. Ne vem no… kako pa je pri vas?

Punca moja, pri tebi je problem to, da meniš – on pa verjetno tudi – da bi mu morala biti do neba in nazaj hvaležna, ker sploh hoče biti s tabo, ker si sicer ‘škart’ roba (otrok od prej, morda nad 40 let…).

Ni problem v stroških, problem je v tvoji nesamozavesti. Nikakršna roba nisi, škart pa sploh ne. Človek te zajebava v glavo in dejasno mi je težko dojeti, da se ena odrasla ženska sploh sprašuje kaj takega – ampak hej, bolje po letu in pol kot pa sploh nikoli. Veš da to ni prav, razumem da potrebuješ še dodatno potrditev svojih občutkov, zdaj jo imaš, uredi stanje. In ne, to ni plačevanje stroškov na pol, ampak ureditev partnerskih odnosov, ki tole, oprosti, niso. Ne glede na skupni naslov bivanja.

Bolje biti dobro sam kot slabo v dvoje. In od kje ti ideja, da bi ti tak človek dejansko stal ob strani, če bi bilo kaj narobe s tabo? Daj no…

Odgovor na objavo uporabnika
Replika54g1, 29.11.2021 ob 09:01

To ne more ne biti provokacija, tolk zabitih žensk ni.

Drgač pa – midva sva seštela mesečne stroške in hrano  (plus izredne a la registracija , dopusti, servisi itd.)  In to vsoto plačujeva vsak polovico. Ostalo kakor se komu zdi, jaz dajem nekaj na stran, nekaj zapravim zase, hobiji, živali, knjige in podobno.

jaaaajaaaaa

Ne lazi. Pa ker bi te gledal? Taka trikrat naokrog obrnjena in ošamučena ter nič kriva kot si.

 

prvič kako sploh dovoliš, da s tabo biva nekdo, ki te ne spoštuje prav tako ne tvojega otroka? Pa a res tok rabiš (tega) moškega? Kaj ti ni jasno?!?! Samospoštovanje ženska!

Pri nas vse stroške plačuje mož, tudi seveda stroške prehrane in tečajev za otroke. Veliko hrane tudi on, jaz pa oblačila, priboljške, igrače, športne rekvizite ipd. Porabimo itak vse. Za SKUPNO DOBRO. Stanovanje je uradno moje. Pa še eno imam, kar pa ne pomeni, da sem banka. Vse kar bo viška dobita otroka za boljši štart v Jutri.

Zakaj si se sploh šla ločevat? Za otrokov boljši jutri? Za tvoj boljši jutri? Kaj od tega se je realiziralo??

Čakajte malo.

Jem v službi.

Po službi grem k mamici in tam me še čaka eno kosilo.

Zvečer tisti kos kruha slanine pa sira pa kak pir prek to maš za vsak obisk, a jaz pa ne bi smel?

Stroške stanovanja pa ima enake za njo in mulca, če sem jaz tam al ne.

Userjem pa tudi nič – grem od vhoda direkt na kavč, pult, ko si sendvič naredim pa tudi spucam za sabo. Serjem pa na šihtu, tiste dve kapljici kaj mimo spustim pa rečem, da sta od mulca – on še večjo svinjarijo naredi…kaj bom jaz zaj pucal za njim?

Izkorisca te. Od njega nimas nic, se ljubezni ne. Mi zivimo v moji hisi ( uradno je moja, ker sta jo kupila in prenovo placala moja starsa) ampak to je nas skupni dom, dom za vse nas. Moz placa poloznice, hrano (kupujem sicer jaz) itd. Moj dohodek gre v starostni fond, nalozbe, nekaj v stroske z nepremicninami itd. Zaradi denarja se se nisva skregala. Bolje ti bo brez njega, kaj ce ti tak moski od katerega ni nic in te ima samo zaradi financ in bivanja.

Ker imam ca. 2x višjo plačo od žene, imam položnice in kredit za hišo jaz. V živilske trgovine ne hodim rad, tako da to večino financira žena. Dopusti kakor kdaj, večinoma jaz, zapravljanje na dopustu oba. Oblačila, športna oprema itd. tisti, ki ravno kupuje oz. gre z otrokom v trgovino. Zabava, kosilo zunaj itd. kakor kdaj, vsakič eden. Registacije in servisi so na meni. Imava skupen varčevalni račun, na katerega mesečno nakaževa vsak svoj znesek, kolikor pač gre.

Pri sprotni porabi ne komplicirava, niti ne deliva strogo. Tisti, ki ima v tistem trenutku, pač plača. Nikakor pa ne bi živel z nekom, ki ima prihodek in ne da nič za gospodinjstvo. To pač ni normalno.

Ravno zato locitev, ker prejsni ni bil dalec od tega. V bistvu se slabse

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 29.11.2021 ob 07:39

Odgovor na objavo uporabnika
Moje mnenje 2, 29.11.2021 ob 07:17

Bi rekla moja mama pri 70 letih ” A IMA ZLATEGA?”

Drugega razloga res ne vidim.

 

Pri nas on vse račune, ja vso hrano. Oba kredit.

Je kaksen mesec kaksna sprememba, ampak naceloma je tako.

 

Sama bi ga kar poslala v trgovino z listkom, da kaj prinese, pa kaksn racun za elektriko bi mu tudi porinila.

no saj tvoja tudi ni daleč od zlate, ČE ON VSE PLAČUJE.

tale tvoj pa naj lepo da plačilo položnic na trajnik, pa še v štacuno ga kdaj pelji in naj plača špežo. Kam pa sicer gre njegov denar?

Bi rekla moja mama pri 70 letih ” A IMA ZLATEGA?”

Drugega razloga res ne vidim.

Pri nas on vse račune, ja vso hrano. Oba kredit.

Je kaksen mesec kaksna sprememba, ampak naceloma je tako.

Sama bi ga kar poslala v trgovino z listkom, da kaj prinese, pa kaksn racun za elektriko bi mu tudi porinila.

no saj tvoja tudi ni daleč od zlate, ČE ON VSE PLAČUJE.

Kje si prebral, da VSE placuje, pojdi še 1x v prvi razred.

Sory, sama plačujem vso hrano + tudi vsa oblacila za otroka in sem na slabsem kot, ce bi plačevala samo račune.

 

Druga stvar pa je, da je bilo 3 leta vso gospodinjstvo na meni, ni rabil gospod partner ni mrdnit za kuho, pranje itd.

 

In drugi teden grem hvala bogu v sluzbo (sem bila doma, ampak sem imela svoj dohodek).

Odgovor na objavo uporabnika
Moje mnenje 2, 29.11.2021 ob 10:15

Bi rekla moja mama pri 70 letih ” A IMA ZLATEGA?”

Drugega razloga res ne vidim.

Pri nas on vse račune, ja vso hrano. Oba kredit.

Je kaksen mesec kaksna sprememba, ampak naceloma je tako.

Sama bi ga kar poslala v trgovino z listkom, da kaj prinese, pa kaksn racun za elektriko bi mu tudi porinila.

no saj tvoja tudi ni daleč od zlate, ČE ON VSE PLAČUJE.

Kje si prebral, da VSE placuje, pojdi še 1x v prvi razred.

Sory, sama plačujem vso hrano + tudi vsa oblacila za otroka in sem na slabsem kot, ce bi plačevala samo račune.

 

Druga stvar pa je, da je bilo 3 leta vso gospodinjstvo na meni, ni rabil gospod partner ni mrdnit za kuho, pranje itd.

 

In drugi teden grem hvala bogu v sluzbo (sem bila doma, ampak sem imela svoj dohodek).

ja sedaj šele vidim, da tam manjka z, jaz pa sem prebrala, kot da on plačuje tudi vso hrano. Če je tako, potem mu moraš občasno še kakšen večji tedenski nakup dodat.

Odgovor na objavo uporabnika
a res ne bi, 29.11.2021 ob 08:34

Odgovor na objavo uporabnika
Haj, 29.11.2021 ob 08:15

Sladkorni bolnik sem.Matra me hipohondrija in zato me je strah,da kje oblezim. Vendar bom morala udarit po mizi.

Kaj ima pa hipohondrija s sladkorno?

hipoglikemijo je mislila

Imava registrirano dopolnilno dejavnost, delava oba, mož sicer fizično več, jaz pa skrbim za vse papirje. Iz tega se plačujejo vse položnice, kurjava in podobno. Tudi nabava kakih manjših aparatov.

Dopuste financirava običajno tako, da jaz rezerviram in plačam apartma, vse ostalo plača mož, tudi recimo tedenske smučarske karte za oba.

Špecerijo po navadi greva kupovati skupaj, plačuje mož, jaz skrbim in plačujem cigarete (oba sva kadilca).

Na malenkosti ne gledava, kdaj plača en, kdaj drugi in mislim, da si kar pošteno deliva, tudi glede na to, koliko kdo zasluži.

Me je sram za ostale moške kolege! Imam 2,5x višjo plačo kot ona, skoraj vsi stroški so moji. Ima tudi otroka od prej, jaz otrok nimam in jih ne bova imela. Svoj denar potroši za vse nas in nas razvaja. Tako furava že 15+ let.

@ Haj

Jaz tega tvojga modela ful podpiram. Itak so eni samo za to, da jih strižeš, molzeš…. 🤣

Hipohondri imajo ponavadi vse bolezni, samo vodo v kolenu ne.

Jaz sem tudi hipohonder, ampak zato si ne navlečem parazita v stanovanje, ampak guglam simptome bolezni … in to zastonj.

Upam, da nima tudi ‘posteljnih radosti’ zastonj?

Ker potem je pa model res zadel 7 na lotu.

Mislm, tu mač for mi.

ISTI dan ima kufer pred vrati.

Glede sladkorne in hipohondrije te razumem. Zavedaj se, da je pri sladkorni zelo pomemben stres in če parazita ne boš našutirala v kratkem, se ti zna bolezen precej poslabšati. Z dobro urejeno sladkorno, ki jo spremljaš, se ti hipa težko zgodi. Če le moreš, se odloči za psihoterapijo, da si urediš psiho. Hipohondrijo se da kar lepo urediti, pomagala pa ti bo tudi v odnosu do sebe. Bolno je, da s ceste pobereš ničvredno smet, ki te zažira. Če bi meni nek tak gnoj omenil, da moj otrok tudi melje, isti hip leti vsa njegova krama čez okno. Če že sama sebe ne maraš, probaj najti kanček ljubezni vsaj za otroka. Ne pobira klošarjev po cesti in mu jih ne vlači v njegov dom. Ženskam, ki jim je nek mimo bežen curak več vreden kot lastni otrok, bi jim bilo treba otroke odvzeti. Te ni sram, da denar vtikaš v nekega izkiriščevalskega pra.sca zaradi poscane klobase, namesto da otroku privoščiš kaj lepega? Dokler si ne poštimaš psihe, pusti dedce pri miru. Če že je strah biti sama, si rajši omisli sostanovalko.

Ne izgublja časa za brezplodna razglabljanja o stroških, saj je gravž ni vreden pljunka, ne pa da se ukvarjaš z njim.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni govora, 29.11.2021 ob 11:52

Glede sladkorne in hipohondrije te razumem. Zavedaj se, da je pri sladkorni zelo pomemben stres in če parazita ne boš našutirala v kratkem, se ti zna bolezen precej poslabšati. Z dobro urejeno sladkorno, ki jo spremljaš, se ti hipa težko zgodi. Če le moreš, se odloči za psihoterapijo, da si urediš psiho. Hipohondrijo se da kar lepo urediti, pomagala pa ti bo tudi v odnosu do sebe. Bolno je, da s ceste pobereš ničvredno smet, ki te zažira. Če bi meni nek tak gnoj omenil, da moj otrok tudi melje, isti hip leti vsa njegova krama čez okno. Če že sama sebe ne maraš, probaj najti kanček ljubezni vsaj za otroka. Ne pobira klošarjev po cesti in mu jih ne vlači v njegov dom. Ženskam, ki jim je nek mimo bežen curak več vreden kot lastni otrok, bi jim bilo treba otroke odvzeti. Te ni sram, da denar vtikaš v nekega izkiriščevalskega pra.sca zaradi poscane klobase, namesto da otroku privoščiš kaj lepega? Dokler si ne poštimaš psihe, pusti dedce pri miru. Če že je strah biti sama, si rajši omisli sostanovalko.

Ne izgublja časa za brezplodna razglabljanja o stroških, saj je gravž ni vreden pljunka, ne pa da se ukvarjaš z njim.

joj kakšne svetohlinke ste to tukaj! Kakor da moški ne pobirajo vseh mogočih lajder po svetu in jih financirajo za lastno veselje. Če si pa ženska privošči eno klobasco jo pa zmerjate kot ne vem kaj! Če bi denar zapravljala za cunje, kremplje in fasado, potem bi ” se cenila in bla bla bla”, če pa si privošči enega bolj cenenega tipa (dvomim, da ima avtorica ful keša), ste pa čisto v luftu.

Ženska ima sladkorno in nič ravni sladkorja ne umiri bolj kot zadovoljno življenje in dober seks. Napako je res naredila, da mu ni ob vselitvi lepo dala v roke pol položnic in ga poslala na pošto plačat. Saj to lahko še vedno naredi.

Pri nama ima žena položnice hrano in oblačila zase in otroke.

Jaz imam lizing za avto in vse stroške v zvezi z njim in pa varčevanje.

Odgovor na objavo uporabnika
DOVGČAS, 29.11.2021 ob 06:08

eno in isti komentatorji.

Zato ker so vsi normalni bili sterani dol ali so sami šli dol, same žalitve in bruh od komentiranja

Odgovor na objavo uporabnika
Haj, 29.11.2021 ob 09:37

Ravno zato locitev, ker prejsni ni bil dalec od tega. V bistvu se slabse

 

Pridem jaz zivet k tebi na tvoje stroske, bom kuhala, prala, pospravljala, skrbela zate in otroka po dolgem in pocez, vse all inclusive razen seksa.

Me vzames?

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 29.11.2021 ob 12:01

joj kakšne svetohlinke ste to tukaj! Kakor da moški ne pobirajo vseh mogočih lajder po svetu in jih financirajo za lastno veselje. Če si pa ženska privošči eno klobasco jo pa zmerjate kot ne vem kaj! Če bi denar zapravljala za cunje, kremplje in fasado, potem bi ” se cenila in bla bla bla”, če pa si privošči enega bolj cenenega tipa (dvomim, da ima avtorica ful keša), ste pa čisto v luftu.

Ženska ima sladkorno in nič ravni sladkorja ne umiri bolj kot zadovoljno življenje in dober seks. Napako je res naredila, da mu ni ob vselitvi lepo dala v roke pol položnic in ga poslala na pošto plačat. Saj to lahko še vedno naredi.

Da, sladkorno lepo umiri zadovoljno življenje in dober seks. Ampak avtorica očitno ni zadovoljna. Le kdo bo bil na daljši rok, če veš ta te zažira ničvreden parazit, ki si celo upa grdo govoriti o njenem otroku? Ne, noben curak, četudi zlat in posut z biseri, ni vreden tega. Naj si vsake toliko časa magari privošči plačljivega žigoloja (čeprav je dovolj tudi brezplačne ponudbe), ne pa da domov vlači takšno nesnago. Preden spustiš dedca v stanovanje, se je dobro dogovoriti o vseh pomembnih vidikih skupnega bivanja, ne pa se spomniti nanje in jih reševati, ko je že pognal korenine in ko se izkaže, da gre za primitivca.

 

 

Če bi v MOJEM stanovanju, ki ga vzdržujem s SVOJIM denarjem nek pricafuk o MOJEM otroku, ki ga hranim s SVOJIM denarjem, izjavil kaj takega, bi hitro videl hudiča. En, dva, tri bi letel skozi vrata.

New Report

Close