Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako imate postimane stroske?

Kako imate postimane stroske?

Moj bivši je tudi škrt, savinjčan. Nikoli več takšnega.

Odgovor na objavo uporabnika
Odziv, 29.11.2021 ob 13:56

Če bi v MOJEM stanovanju, ki ga vzdržujem s SVOJIM denarjem nek pricafuk o MOJEM otroku, ki ga hranim s SVOJIM denarjem, izjavil kaj takega, bi hitro videl hudiča. En, dva, tri bi letel skozi vrata.

Ti jo boš pa še dolgo imela na suhem.

Odgovor na objavo uporabnika
Boji se biti sama:)):):):), 29.11.2021 ob 07:10

Pa saj ne moreš verjet, kakšne ste nekatere ženske!

Česa se bojiš, ko bi bila sama? Teme? Tega,da srečaš normalnega moškega,ki bi imel rad tebe in tvojega otroka? Ker, tale nima ne tebe, kaj šele tvojega otroka.

A res ne kapiraš???

Daj, ženska, zbudi se. A si ga na železniški postaji pobrala, ali kaj?

Bojiš se biti sama…no, ja, morda boš pa prav zaradi tega seronje sama. Otroka ti bo moral oditi. Kapiraš, kura?

ZAkaj pa treba na tak nacin izrazat mnenje. Zebska je vprasala dobila odgovore in bo sprejela odlocitve.

Najlazje je namesto nekoga presodit ali je tezko biti sama ali ne itd. Ne vem kaksno zivljenje zivite. Zivljenje je polno izzivov preprek, odlocitev itd. Ni vse crno ali belo.

Lepo da se je gospa obrnila na ta forum da dobi se druga mnenja. Srecbo pri sprejemanju novih odlocitev, moj nasvet pa: pocasi in preudarno s tem partnerjem.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Ohja, 29.11.2021 ob 14:18

Ti jo boš pa še dolgo imela na suhem.

Za tiste, ki malo težje dojemate in v skladu s svojimi intelektualnim kapacitetami  bolj preprosto razmišljate: Pišem, če bi – torej, če bi bila v takšni situaciji.

Ja, in bi bila rajši zelo dolgo na suhem, kot pa da bi si navlekla parazita, ki bi imel tak odnos do mojega otroka in mene. Ker se imam rada, svojega otroka pa še bolj, sem bila precej previdna pri izbiri moškega, ki sem ga izbrala za moža in očeta svojega otroka.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Haj, 29.11.2021 ob 05:42

Hej!

 

Tisti, ki zivite s partnerjem-kako imate postimane stroske (najemnina, voda ,elektrika, hrana,…)

placuje vsak 1/2?

Ziviva v mojem stanovanju. Vse placujem sama. Hrano, poloznice. Meni bi bilo tudi fino it na gotovo,k nekomu v stanovanje in zivet zastonj.

Imam 8 letnega otrocka od prejsnega zakona, in je celo enkrat, ko sem mu omenila,da bova stroske hrane delila na pol, rekel, da moj otrok tudi melje to hrano. Ne vem no… kako pa je pri vas?

Pa zakaj maš tega deda? Samo zaradi penisa med nogami? Da ti reče ob predlogu, da če bo kaj primaknil za stroške za negovo rit, da tvoj otrok tudi melje? Mrš, tkega se ne bi niti s palico..

Odgovor na objavo uporabnika
Odziv, 29.11.2021 ob 23:01

Za tiste, ki malo težje dojemate in v skladu s svojimi intelektualnim kapacitetami  bolj preprosto razmišljate: Pišem, če bi – torej, če bi bila v takšni situaciji.

Ja, in bi bila rajši zelo dolgo na suhem, kot pa da bi si navlekla parazita, ki bi imel tak odnos do mojega otroka in mene. Ker se imam rada, svojega otroka pa še bolj, sem bila precej previdna pri izbiri moškega, ki sem ga izbrala za moža in očeta svojega otroka.

 

Kakšno globoko razmišljanje!

 

    Kaj je pa oče tvojega otroka razmišljal, da ni našel kašne  pametne?

Odgovor na objavo uporabnika
Ohja, 30.11.2021 ob 02:32

Kakšno globoko razmišljanje!

 

    Kaj je pa oče tvojega otroka razmišljal, da ni našel kašne  pametne?

 

Glede na tvoj nacin meritve  pameti me zanima,  kako, da zdajsnji, se ni spokal?

 

Midva imava tako urejeno,da plačujem več,ker imam več dohodka.nekako2/3.Včasih me ujezi ker kupuje potem pohištvo,ki ga imamo in moderne izvedbe ne potrebujemo ali pa cunje.Odpovedala se je svojemu avtu.S prejšnjim možem je bil večji problem,ker sta živela v hiši njenega očeta.Morala bi plačevati najemnino,pa je nista,menda je oni kar ignoriral.Zato ji oče ni ničesar zapustil,je pač odštel popravila hiše in nekajletno najemnino.Za njenega sina sem skrbel kolikor sem zmogel,kar je bilo potrebno smo pač kupili,fant je ok,zgodaj je pričel tudi sam služiti,ne občutim kakšnih problemov.Je pa dobro,da se ljudje ob preselitvi naprej zmenijo kaj in kako.meni ne gre v kišto,da se neke najemnine ne plačuje če jo nekdo zahteva.Sedaj smo na mojem pa ni problema.

TE najemnine si ponavadi tastari zmislijo, ko je treba priženjenega spravit od bajte, da ga ne rabijo izplačat.

Jaz imam kredita 1000 eur za obnovo in vzdrževanje hiše od staršev. Seveda ni potrebe prej nič prepisovat, ker sem edinec in bom dobil vse po njuni smrti – kaj bi si delali stroške.

Žena ima vse ostale stroške.

Če me zapusti ne more terjat iz hiše nič, ker itak nisem jaz lastnik in vsi računi so na fotra (imava isto ime – jaz dam fotru denar, on plača iz svojega trr).

Samo žena tega ne ve. Pa saj ji ni treba. Jaz je ne mislim zapustit, če pa me misli ona, pa naj gre brez vsega – sama si bo kriva.

Postavi ga pred vrata.

Ti nimas partnerja, ampak se 1 otroka.

V tvojem stanovanju, na tvoje stroske…

Znebi se tega imbecila takoj. Ali pa zahtevaj vsak mesec 500 €

Imava 2 otroka. Jaz placujem kredite in lizing za moj avto. Ter zavarovanje za avto, dodatne police zase, 3x mesecno zalogo hrane, oblacila za otroke. Ostalo on (poloznice, vrtec, sola, dnevne potrebscine iz trgovine, obcasno kaksen kos obleke za otroke). Vecje stroske za hiso pokrivava skupaj. Za darilo mi je kupil en stroj, ki ga oddajam in to je njegov prispevek h kreditu. Mislim, da je tako fer. Imam pa precej visje dohodke kot on.

Ima pa tudi on hci od prej in nisem nikoli pomislila, da melje naso hrano, ker placuje prezivnino.

A ti ne prejemas prezivnine? Ker v tem primeru lahko odgovoris, da otrokovo hrano placuje otrokov oce in otroski dodatki.

Na tvojem mestu, bi parazita gledala samo toliko casa, kolikor dolgo bi me 3x dnevno posteno poseksal in zmasiral vsak dan, da bi vsaj vedla, zakaj ga hranim in grejem!

    pri nama on vse placuje jaz pa skrbim za dom. tako je ker sem vnes resno zbolela in se nisem okrevala da bi lahko sla v sluzbo. pred tem je on placeval 2/3 ker ima 3x vecjo placi od mene jaz sem dajala svoje. res sem vesela da imam moskega v pravem pomenu besede. niti enkrat mi ni cesa vrgel naprej vse v zvezi z denarjem so bile njegove ideje… je pa res da jaz vse doma postorim in da tega nisem nikoli izkoriscala. ko sem se hodila v sluzbo pa je bilo tako da je tudi pomagal pri hisnih opravilih. takega kot ga opisujete bi vrgla ven saj si z njim delate zgolj dodatne stroske s svojim komentarjem pa je jasno dal vedeti kako cuti do vasega otroka. normalen moski bi dal vsaj polovico zraven brez da blati otroka iz prvega zakona. to je pijavka.

Odgovor na objavo uporabnika
a res ne bi, 29.11.2021 ob 08:34

Odgovor na objavo uporabnika
Haj, 29.11.2021 ob 08:15

Sladkorni bolnik sem.Matra me hipohondrija in zato me je strah,da kje oblezim. Vendar bom morala udarit po mizi.

Kaj ima pa hipohondrija s sladkorno?

Milsila je na hipe ne na hipohondrično obnašanje

Joj draga moja…pa daj odjebi tega kretena! Več si vredna! ❤️

Imej se rada, bolje, da si sama, kot da te en tak bumbar razvajen omejuje, izkorišča, živi na tvoj račun. Vem, kako težko je bit sam, sploh z otrokom. Samo se da, verjemi..ne rabiš enga razvajenga prisklednika, ki si je našel drugo mamico za lagan lajf.

 

Napisala si, da se bojiš biti sama…nikoli ne boš sama, ampak to razumet in dojet v glavi je izziv. Poišči si pomoč v smislu pogovora s kakim terapevtom. To ni več tabu tema in ni grozljivo in nič ni narobe s tabo. Ko si zlomiš roko, greš tudi h zdravniku, ko te matrajo glavoboli, tudi.. enako je tu ❤️ zdaj v času korone je res ogromno brezplačne pomoči, pogovorov..

Maš to bejba, ne se dat 💪💪

Pri nas ima partner cez kredit in svoje poloznice (dodatno zavar., telefon), ostale poloznice imam jaz, hrano pač kupi, kdor gre v trgovino, pa on placa zavarovanja in ostalo za avte, ker ima toliko vecji prihodek. Si pa vse deliva, kupiva kar se rabi itd, nikol ne gledava en drugemu pod palce glede denarja pa kaj je kdo kupil/placal, vsi vse. Sm vesela, da ni skrtuh 🙂

Ne boj se biti sama samo nek fer odnos pa mora biti. Pa ,da ti butec naprej meče hrano za otroka . Adijo pamet.. Tako kot bi ti njemu zaračunala najemnino.  Najprej mu lepo razloži ,da bo tudi seks in stanovanje postalo plačljivo ,ali pač začneta stroške deliti..

Vrgla sva na kup vse tekoče mesečne stroške – kredit, položnice, hrano, vse za otroke.

On zasluži caa 2000, jaz 1500, zato za stroške krije caa 60%, jaz 40%

Nekako se izzide, da on plača kredit + telekomovo položnico, jaz vse ostalo.

2x letno narediva pregled stroškov.

On tekoce stroske, jaz vrtec (sva cenovno tam-tam), pa vsak prispeva po 150 eur za hrano. Jaz imam se zavarovanje za en avto, za drugega je on placu zavarovanje. Zavarovanje za stanovanje bo tud slo na pol.

Ce ima tak odnos do skupnih stroskov, pac naj si hrano kupuje sam. Ti pa skuhi in nakupi sam zase in otroka.

Če bi meni to reko, da moj otrok tut jè toto hrano.. bi bil v 5min spakiran pa pred vrati..

Če misli z vama živet naj plačuje polovico drugače pa naj gre živet nazaj k mamici..bedak…

Res smešno da dopuščaš to živi v tvojem stanovanju pa ne da zraven ničesar.

Sem moški pa tega nebi dopustil nikoli da me preživlja ženska. Stroške je treba deliti. Neglede da imaš ti otroka od prej saj ni v hotelu olinkluziv. Me res zanima kje si našla to pijavko.  Čimprej se ga reši da si ne prilasti še stanovanja.

Denar imava bolj kot ne skupen, tako da plačujeva oba.

Je pa stvar taka, jaz sem odraščala v družini, kjer so vse finance gospodinjstva padle na mamo, prav tako vsaka popravila idt. Oče, ki se na srečo ni pretirano zadolževal pa je bil ekspert v zapravljanju denarja zase. Te stvari z leti zakona niso nikoli šle na bolje, kvečjemu slabše, in tudi prepira glede denarja – nakupov, ki jih je želel oče in za njih ni bilo dovolj denarja je bilo več kot dovolj. Mama je šparala, fotr je vzel.

V 99.9% zvez so prva leta “najslajša” kjer se partnerja potrudita biti “popolna” bolj kot kasneje, tako da pričakovati, da se bo on sprememil na bolje je mimo. Sploh pa zmoti komentar o dodatnih ust otroka. To je že kar en “red flag”.

Hipohondrija je kar nadležna zadeva, ampak verjami da se bolj splača poiskati pomoč glede tega, kot pa prenašati takega partnerja

Vi to resno.?

In to tolerirate? Še najmanj pomembno stanovanje itd… da pa rece kaj okol otroka? Letel bi vn kakor je dolg in sirok! Lenuhar škrti.

Nimava otrok, ampak da mi samo omeni otroka v takem kontekstu, je adijo zame. Ni popravnih izpitov.

Stroške imava razdeljene praktično na polovico, ne štejem vsakega evra kdo da več, bi pa rekla na oko, da on plača več kot jaz, ker ima tudi višjo plačo. Ostale stvari ki pridejo, se pogovoriva (večji nakupi, to je za naju od 300 evrov naprej), špecerijo nabavi enkrat en, drugič drug, na mesec zmečeva za hrano oba skupaj okoli 300 evrov. Ko greva ven jest, vedno plača on, ne glede na znesek, tudi ko greva kam na lepše, vedno za vse poskrbi on. Nimam niti priložnosti plačat, razen če mi uspe z izgovorom da grem na wc in hitro plačam, pa še to se potem mula (ne zares) pol ure.

Ko sem si kupovala avto in sem bila pripravljena dati maksimalno 3000 evrov, mi je še on primaknil dva jurja zraven, sem pa jaz njemu kupila potem pametno uro, ki seveda ni stala dva jurja, ampak gre se za neko simbiozo.

Ko sem v riti par dni do plače, mi vedno da (in ne posodi) stotko, pa natoči bencin, vzame ključe pa gre. Ve da s plačo ki jo imam (slabih 900 evrov) in najem in vse, pač mi včasih ne znese, on ima malo višjo plačo pa nama uspe, na dopust greva 2x letno, to dam jaz regres pa malenkost poleg, pa še to se mi krega da mi bo on plačal dopust…

Odgovor na objavo uporabnika
Haj, 29.11.2021 ob 06:00

Cisto prav imate. Hvala vam!

Glede na to, da ti ne plačuje najemnine vse stroške na pol. In ne samo stroške, tudi delo na pol-pranje, pucanje, kuhanje… vse. Sicer pa čevelj

New Report

Close