Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako imate postimane stroske?

Kako imate postimane stroske?

Ojoj pikica 😔 takole vam bom rekla.

1. Glede na to, da je to sedaj vaš partner, je glede na Zakon o družinskih razmerjih tudi dolžan skrbeti za vašega otroka, še posebej, če ste ga pri vlogi za otroške doklade dodali kot partnerja, ne glede na to, ali dobivate preživnino ali ne, se je otroški dodatek zaradi tega zmanjšal, ker se je povečal prihodek v družini.

2. Če tega niste naredili, mu prosim lepo spakirajte stvari in mu jih v njegovi odsotnosti postavite pred vrata in pokličite ključavničarja, da vam zamenja ključavnico.

3. Ste mamica, ki mora poleg otroka skrbeti še za svoje zdravstveno stanje. Razumem, da vas je strah biti sama, vendar glede na vaše pisanje, ste v razmerju le še bolj osamljeni, saj partner ne izpolnjuje niti osnovnih pogojev za partnerja, ampak se je prisesal kot pijavka, ki se je ne boste mogli zlahka znebiti, ker mu ugodje, ki ga pri vas dobiva, nudi občutek vloge mama-sin. Otroka že imate. Ne potrebujete še enega, še posebej, ker ga niste rodili.

4. Radi se imejte, predvsem pa je sedaj na prvem mestu sin. Zavedajte se, da vaše čustveno stanje vpliva tudi nanj.

Čeprav sem mogoče napisala bolj v strogem tonu, ni temu tako. Obstaja lepše življenje in tudi zaslužite si ga. Želim vam vse vse najlepše 🤗

Napodi ga, zajedalca,čimprej! Takega sem imela doma.ko je bilo treba plačat položnice –

nimam,od kod,če bi imel bi dal!.  Za kredit- bom žeee! Moram papire pogledat! (??!) V trgovine kot podivjanetal v voziček,na blagajni pa stopil dva koraka za mano. O moji hčeri,ki sem jo prej imela pa vedno : tvoja pricesa pa lahko? Za tvojo princeso pa imaš?!

Čimprej ga brcni ven,preden ti požre denar in živce!

 

 

 

 

Midva imava razdeljeno tako. Jaz več zaslužim in plačujem:najemnino, elektriko, vodo, kurjavo, odvoz smeti, internet, svoja zavarovanja, svoj telefon, stroške za moj avto. Ona je zadolžena za: nakup hrane, plačilo njenega zavarovanja, stroškov njenega avta, in njenega telefona. Morje in takšne zadeve si deliva na polovico. Tako je že od začetka odkar stanujeva skupaj gledava na to, da tako meni kot njej na koncu nekaj ostane od plače. Če se zgodi da kdorkoli od naju pristane na bolniškem ali kaj podobnega se drug prilagodi in pač tisti mesec prispeva več. Meni se zdi to popolnoma samoumevno, da v partnerskem odnosu ni en sam za stroške. No pa tudi glede dela je tako. Pri kuhanju, ko ona kuha jaz pomivam in, ko jaz kuham ona pomiva. Perilo oprat, obesit, zlikat tudi to počneva oba včasih en včasih drugi. Najbolj zanimivo mi je to, da se midva nisva nikoli pogajala okoli tega obema je jasno da sva dva tako za stroške kot za hišna opravila

nova
Uredništvo priporoča

Najemnino in stroske jaz, prevoz pac avto imam samo jaz, moja ima cez vso hrano, razen kakih zadev za moske obiske.

No imam precej boljse dohodke, ker precej delam  poleg sihta, mi pa moja odnese vecji del gospodinjskih del.

Zdi se mi trenutno najbolj efektiven nacin, da se najhitreje naspara za polog.

Sicer bo verjetno vecina udelezbe zopet moje,puf bom ravno tako njbrz pokrival sam, ampak od dekleta, ki je ravno dostudiralo in dobiva malo cez minimalko ne morem zahtevati vec kot da prispeva po svojih moceh, pa ceprav je to nekje v razmerju 70:30.

Prav tako, ce imas namen imet druzino, nekdo ponavadi moski prevzame vecji del financ.

Ce tip pa ne da nic v skupno malho je gnil.

Ravno tako ce gre vse za njegovo avtek, ker ima obcutek, da ima lulcka premalega ravno tako.

Za zgorej opisani primer nimam besed. Vedno me preseneti kake modele si nakopljejo zenske na glavo.

Res da je emancipacija, da razlike v placa niso vec tako velike ama, ce dec ni sposoben vsaj za silo prezivljati bejbe in sebe potem je luzer.

Govorim za prezivljati.

Nisem pa gumpec, ki bi se ubijal zato, da bi gospa kofetkala naokoli. To je pa druga, veliko bolj pogosta skrajnost.

Zivljenje v paru je ekipna igra, ki jo je za moje pojme najbolje igrati tako, da vsak prevzame tisto v cemer je najboljsi.

 

 

 

 

 

In zakaj mu še nisi kufrov spakirala?

Steraj ga pa ne bodi več neumna, ne vem no kje si te to vidla, da takega škrteža preživljaš, raje svojemu otroku več nudi on pa si naj najame svoje stanovanje pa bo videl kakšni stroški so hjoj ste ene čudne.

Koncno en pameten odgovor!!!!!

Odgovor na objavo uporabnika
Žesuila, 29.11.2021 ob 09:18

Odgovor na objavo uporabnika
Haj, 29.11.2021 ob 05:42

Hej!

 

Tisti, ki zivite s partnerjem-kako imate postimane stroske (najemnina, voda ,elektrika, hrana,…)

placuje vsak 1/2?

Ziviva v mojem stanovanju. Vse placujem sama. Hrano, poloznice. Meni bi bilo tudi fino it na gotovo,k nekomu v stanovanje in zivet zastonj.

Imam 8 letnega otrocka od prejsnega zakona, in je celo enkrat, ko sem mu omenila,da bova stroske hrane delila na pol, rekel, da moj otrok tudi melje to hrano. Ne vem no… kako pa je pri vas?

Punca moja, pri tebi je problem to, da meniš – on pa verjetno tudi – da bi mu morala biti do neba in nazaj hvaležna, ker sploh hoče biti s tabo, ker si sicer ‘škart’ roba (otrok od prej, morda nad 40 let…).

Ni problem v stroških, problem je v tvoji nesamozavesti. Nikakršna roba nisi, škart pa sploh ne. Človek te zajebava v glavo in dejasno mi je težko dojeti, da se ena odrasla ženska sploh sprašuje kaj takega – ampak hej, bolje po letu in pol kot pa sploh nikoli. Veš da to ni prav, razumem da potrebuješ še dodatno potrditev svojih občutkov, zdaj jo imaš, uredi stanje. In ne, to ni plačevanje stroškov na pol, ampak ureditev partnerskih odnosov, ki tole, oprosti, niso. Ne glede na skupni naslov bivanja.

Bolje biti dobro sam kot slabo v dvoje. In od kje ti ideja, da bi ti tak človek dejansko stal ob strani, če bi bilo kaj narobe s tabo? Daj no…

Koncno en pameten odgovor!!!!

Vse na pol.

A si normalna? Izkorišča te.  Pa kaj če imaš otroka od prej. Saj mu ti hrano kupuješ. Vse na pol daj. Malemu ti kupi in ti ne bo mogel nič rečt. Halooooo da se ne boš pustila nooo.

 

Kar si iskala, to si dobila..

Ce ze, potem delitev stroskov za hrano na ³/³.

Za tvojega partnerja, pa lahko samo recem, da je dripac, ce jr tvoj zapis zgoraj resnicen..

Skopal si je jamo. Stroske razdeli na ⅓, ⅔ tvojih stroskov.

Pravtako najemnino, poloznice in vse ostale steoske!

Ni fer, da mu placujes streho nad glavo in vse, kar zraven pase!!

Ce se ne bo strinjal, ga nogiraj. Preprosto!

In se en nasvet za vse parcke, ki zivite skupaj in imate deljen zasluzek/prihranke.. “To je moje, to tvoje…”

TU PRIHODNOSTI NI!

denar je skupen in samo skupen, kjer ni te financne harmonije, ni prihodnosti!

Lep pozdrav.

Na takih stvareh se prepozna pravega človeka, življenskega sopotnika, pravo ljubezen in pripadnost.

To ni partner, niti sostanovalec, ampak pijavka. Ni vreden vašega časa, energije, še manj ljubezni.

Ko nekoga ljubiš ti taki odgovori ne padejo na pamet ampak se itak že prej sam zrajtaš, da bi kaj prispeval, sodeloval finančno in drugače pri skupnem bivanju.

Zaključite zgodbo z njim čim prej, brez slabe vesti, da si date čas za vstop v vaše srce pravemu izbrancu.

Srečno!

Prosim te. Preživljaš odraslega človeka – plačuješ mu elektriko, gretje, vodo in celo hrano? Obnašaš se kot da si njegov starš.

In ta človek manipulira s steboj. Če ne želi plačevati svojih OBRATOVALNIH STROŠKOV, naj si najde novo. PIKA.

Postavim mu kovcek pred vrata…

Če se odrasel tip primerja z osemletnim otrokom v smislu “če frocu ni treba plačevat, pa tudi jaz ne bom” se že ve, na kateri stopnji razvoja je.

Poleg tega je tudi dejstvo, da si življenje deliš z nekom, ki tvojega otroka nikakor ne želi podpirati, ne finančno z borimi 100 eur na mesec, najverjetneje pa tudi nimakor drugače ne, izredno alarmantno.

Odločitev je seveda tvoja, a jaz bi temu frajerju postavila ultimat: stroški od sedaj naprej pola pola + povračilo za preteklo zajedalstvo, ali pa takoj spakiraj in pojdi koga drugega zažirat.

Jaz in moj partner res ne gledava, da bova za skuone stvari porabila do evra enako, vendar vseeno stroške razdeliva pravično in tako, da se nobeden ne počuti izkoriščeno.

O moj bog. Niti gledala ga ne bi v svojem stanovanju. Zakaj pa bi ti vse placevala?

Moj je bil brezposeln, ko sem se k njemu preselila, delala sem dve službi. Sem dala več za hrano, ampak nič za stroske. Zdaj moj dela in imava približno pol pol, mogoče da jaz kaj več prispevam, še vedno več zaslužim in če hočeva luksuz, je pač tako.

A prav berem? Vselil se je k tebi, ti pa še vse stroške plačuješ, vključnos hrano? Saj se hecaš a ne? Kaj pa potem on prispeva? Ali plačuje avto za oba, počitnice in ostali luksuz, ki na leto stane toliko kot daš ti? Al samo poceni pri tebi živi?

Ma vsak pol pol kva mu ni jasn jst tut najemnino placujm panje stanovanje od moje babice pac morm ji dt 300evrou ni velik priznam tut ce mi je babica ji dam zravn doma je bolana da naute misll da sm jo izselu dalec od tega sam ziviva z punco pa mam 2 otroka od preh ampak dajeva najemnino na pol in stroske pa mam dost denarja da mi nebi rabla dajat sam men se zdi to fer sej ji vse drugac dam k rab 100 500 al pa tu 2000 ji dam sam pr najemnini pa pac obadva dava in stroske tale tvoj fnt je en navadn zid rec pejt pol v hotel mama pa tm ziv pa prhaji kmen k me bos hotu sm p….. zid uglavn tut lahko bi ti vse stroske placevou nebi blo nc narobe jst bo recimo ce bi blo stanovnje od punce

Pri nas imamo takole. Ker jaz z mojim podjetjem dovolj zaslužim, izplačujem sebi in partnerici plačo. Imava 2 otroka, enega ima ona od prej. Se pravi vse gre iz “mojega žepa”. Tako sem se odločil in me ne moti. Mi je pomembneje, da je mati ob otrocih in skrbi za gospodinjstvo, če že mene včasih ni doma, kot pa da mora delat. Tako na kratko.

Ampak draga HAJ, če boš pustila tega tvojega pod svojo streho pod temi pogoji, si pa res tele, oprosti. Otrok je na 1. mestu. Vedno. Zakaj jemlješ otroku in davaš temu prišleku? Zakaj ti je on več od lastnega otroka? Naj gre v zavetišče “pri mami”, tebi pa naj pošteno stroške povrne.

New Report

Close