Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako in na kakšen način kaznujete psa ali mačko?

Kako in na kakšen način kaznujete psa ali mačko?

Torej, kako kaznovati domačo žival, da si kaj zapomni, ne pa da je čez en dan spet isto?

Predlagam ti, da izbrišeš temo. Ker ko se te bodo lotili Društva za zaščito živali, si ga najebala.

Ravnons kaznovanjem si ne zapomnejo. Ko zalotis, da namerava nekaj narediti, s pozitivno spodbudo preprecis, da to naredi in potem pohvalis/nagradis.

Samo malo povzdignem glas, grdo pogledam in ve.

Preveč ne smem, ker je potem čisto prizadet in užaljen.

Saj vse razumejo, res jih ni treba kaznovat.

 

Že če samo povzdignem glas nad našim mačkom, mi zameri in me da na ignor! Seveda tudi uboga ne. Samo gleda me, kot v smislu: ” kdo hudiča si ti, da si me drzneš kregati in povzdigovati glas??? FUCK OF!!!”

In kaj naj potem? Dam mu mir, če je pa tako lušten! :))

Jaz mojega psa samo grdo pogledam in rečem nekaj z malo tršim glasom… pa mu je vse jasno. Gleda pa potem s tistim pogledom, da se ti kar zasmili, no. Drugače se pa zadeve psa naučijo s treningom – nagrajevalnim.

Ah, ti psi.

Mački… njih se pa ne da nič naučit. Kakršne so, so in take jih je treba sprejet.

Pes mi je parkrat zbežal. Odprta vrata. Ko je prišel nazaj, sem malo kričala. Kje si bil in take stvari. Pa saj ne pomaga..  bil je žalosten,  pa to je tudi vse. Hotel mi je dati taco, pa je nisem vzela.

( stara sem bila 15 let)

Našega mucka se nič ne prime, v oblačku nad glavo mu v takih trenutkih piše “daj, odj..bi, ne bom te poslušal!”…. in s tem je debata zanj končana:))))

Kaznovanje je učinkovito samo v trenutku dejanja (v bistvu preprečenje) , za nazaj ne deluje.

 

Mačke so najbolj trmaste živali.

Odgovor na objavo uporabnika
Če še ne veš, 31.01.2022 ob 09:48

Mačke so najbolj trmaste živali.

Pa se jih da kljub temu marsikaj naučiti.

Odgovor na objavo uporabnika
Mateya711, 31.01.2022 ob 06:28

Torej, kako kaznovati domačo žival, da si kaj zapomni, ne pa da je čez en dan spet isto?

S pozitivno motivacijo, saj se nagrajevanje obnese milijonkrat bolj kot kaznovanje.

V pomoč pri psih ti je lahko Victoria Stilwell, recimo.

Imamo mačka… kaznovanja itak bolj malo pomagajo. Včasih zavpijem nanj, če ga zalotim ravno v trenutku, ko dela kaj kar ne bi smel (praska stol,…).

Včasih je kaznovan z Time-outom na balkonu.

Drugače pa tudi z hrano. Če je tečen zjutraj dobi cenejšo mačjo pašteto, če je priden mu dam pa od Felixa, ki jo ful obožuje.

Mačka gre na mizo. Odločni NE in kdo bo prej odnehal. Ko je mladič, kasneje ni težav.

verjamem. Tako kot starega bika.

Odgovor na objavo uporabnika
moj pes, 31.01.2022 ob 09:36

Jaz mojega psa samo grdo pogledam in rečem nekaj z malo tršim glasom… pa mu je vse jasno. Gleda pa potem s tistim pogledom, da se ti kar zasmili, no. Drugače se pa zadeve psa naučijo s treningom – nagrajevalnim.

Ah, ti psi.

Mački… njih se pa ne da nič naučit. Kakršne so, so in take jih je treba sprejet.

Hhhhheeehhhhee -un “povešene skesane oči puppy look” pogled  🙂

 

Domača mačka je še vedno divja zver, divja mačka.

Domači pes je pa od človeka odvisen.

In kaznovanje ne sme biti nikoli (!!!!) fizično- povzdignjen glas in kratek ukaz:  ne, fuj, i takrat nujnoz višine in ga gledat v oči  🙂 Ampak tako ga je treba že kot mladiča naučit.

To jim pokaži

https://forum.over.net/forum/tema/robi-kalisnik-grozovito-mucil-in-ubil-42-mack-danes-zaposlen-22539151/

Mačko vedno nagovorim z “duša krščanska”. Pri disciplini apeliram na njena verska čustva in strah pred Bogom.

Kadar sta moja dva (pes in mačka) poredna, jima zavrtim komad od Čater Darkota. Sta tako pridna, kot da ju ni v hiši.

. https://youtu.be/etPsonGvx1U

 

Odgovor na objavo uporabnika
Samo ljubezen, 31.01.2022 ob 10:24

Mačka gre na mizo. Odločni NE in kdo bo prej odnehal. Ko je mladič, kasneje ni težav.

 

Smo imeli macko, ki nikdar ni sla na mizo, na pult, na vitrino…

Aha, malo morgen.

Pred nami res ne, ponoci je pa veselo skakala vsepovsod.

 

Zdaj imamo macko, ki tocno ve, kaj sme in cesa ne, pa te gleda direkt v oci, ji govoris ‘ne’, te se kar vztrajno gleda, s tacko pa cisto pocasi, kao neopazno poskusa… Igra kdo je mocnejsi. Obicajno na koncu zmagam, a ona spusti tak mjav, da ne vem iz kje ga potegne, se obrne stran in gre, ces, kako ji nicesar ne pustim…

 

Smrdiš mi po mučitelju živali, ker niti tega ne veš, da žival nima razuma, ti pa bi jo rad kaznoval, čeprav točno veš, da ne more razumeti vzročne posledice med dogodki. In da je nagonska in samo čuteča? Ni misleča. Pes je sicer dosti bolj nagnjen k sodelovanju s človekom, ampak mačka pa ima njeni vrsti lastno razvito neodvisnost in ne more bit drugače z njo, kot je.

 

Debil, ki pa mačka kaznuješ z zapiranjem zaradi  bioloških potreb in brušenja krempljev, pa upam, da tebe zaprejo, brez da bi ti povedali, kaj si komu naredil, zakaj in kako dolgo boš tam zaprt brez vode in hrane na hudem mrazu ali v peklenski vročini in gnij tam duševno agonijo. Pa leseni praskalnik za mačke ti naj kupijo, če sam nimaš denarja ali nimaš nobene pameti, čeprav si človek, si zabit kut majmun! Ker niti tega ne veš, da mora vsaka mačka nujno brusiti kremplje zaradi njenega nagona in preprečitve težav s hrbtenico  in tudi grizljati travo, da lahko izloči dlake.

 

Pa prosim, da dotičnemu debilu kupite

prosim da dotičnemu debilu kupite leseni praskalnik za mačaka in mačjo travo za pozimi, ker nima pojma, a rad pa nemočno žival kaznoval, da bi trpela, pa čeprav ne more razumeti stvari

Odgovor na objavo uporabnika
video predstavitev, 31.01.2022 ob 21:13

prosim da dotičnemu debilu kupite leseni praskalnik za mačaka in mačjo travo za pozimi, ker nima pojma, a rad pa nemočno žival kaznoval, da bi trpela, pa čeprav ne more razumeti stvari

Naši rečeš, da je pridna in bolj, ko jo hvališ, bolj uboga. Če kaj narobe naredi je lumpa, to ji poveš, rečeš, da tega ne sme. Noče biti poredna in se zelo trudi, da ugaja. Večinoma je zelo pridna punčka.

Odgovor na objavo uporabnika
Mi imamo srečo, 01.02.2022 ob 08:51

Naši rečeš, da je pridna in bolj, ko jo hvališ, bolj uboga. Če kaj narobe naredi je lumpa, to ji poveš, rečeš, da tega ne sme. Noče biti poredna in se zelo trudi, da ugaja. Večinoma je zelo pridna punčka.

HVALA TI ZA TOLAŽBO !

Moja mačka ima praskalnik. Že celo drugega. Ga tudi uporablja, ampak vseeno jo zamikajo tudi podboji, stoli.

Pa da ni razumna?  Ooo točno ve kdaj me je razpizdila. Pa kako se mora prilizovati, da se spomnim dat priboljšek tudi dobro ve.

Pod 0C ali nad 40+ tudi nikoli ni bila na balkonu.

New Report

Close