Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako izpeljati poroko z locenimi starsi?

Kako izpeljati poroko z locenimi starsi?

Ojla. Iscem nasvet glede organizacije poroke. Starsa sta locena, zivela sem pri ocetu, mamo sem videvala vsaki drugi vikend. Bilo je zelo burno. Zelo veliko zlorabe, fizicne in psihicne, kar je tudi posledica da si zdaj nismo tako blizu. Se slisimo ta pa tam, za rojstne dneve, vidimo se parkrat letno. Mama se z bivsim mozem (mojim ocetom) sploh ne razume oz z nobenim od familije, z njeno stranjo pa si nismo blizu (edinka, brez zivih starsev). Vedno ko je imela v preteklosti moznost je delala drame, se vlekla po sodiscih, se kregala itd. Uglavnem niso za skupaj, nikakor. Tudi na maturantski ples nisem sla ob koncu srednje ker se nisem hotela zameriti ne mami ne ocetu, skupaj pa ne bi mogla biti nikakor. Ne ona ne on pa nimata drugih partnerjev ali otrok, sem edina hcerka.

Osebno si ne predstavljam jih dati skupaj za moj porocni dan kjer bom tako ali tako pod stresom zaradi vsega, ne potrebujem se sekiracije kaj bosta ona dva zacela. Zaenkrat razmisljam da ji iskreno povem da bomo sli z njo na privat kosilo in da je ne bo na poroki, vendar vem da se bo razjezila in zamerila. Se kaksna druga ideja?

Hm161:

Poroka: nevesta-zenin+2 prici!

Kasneje pa 2x na burek,  s presledkom 14 dni. The ende!

🍀🌞🍀🌞🍀🌞🍀🌞🍀🌞🍀

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6064, 27.03.2024 ob 23:35

Hm161:

Poroka: nevesta-zenin+2 prici!

Kasneje pa 2x na burek,  s presledkom 14 dni. The ende!

🍀🌞🍀🌞🍀🌞🍀🌞🍀🌞🍀

Si vseeno zeliva malce vecjo poroko, okoli 60 ljudi.

Tudi jaz bi naredila kot predlaga prvi. A drama na poroki se zaradi mame hitro lahko zgodi, kot praviš. Jaz bi se pred poroko z obema posebej ponižno in lepo pogovorila, čutno, da bosta oba rez začutila tvojo stisko, zadrego in željo. Prosi ju, če se lahko tisti dan vzdržita krega. Povej jima, da ti ta dan pomeni največ v življenju in da računaš na oba. Potem pa boš videla njun odziv. Vseeno imej vsaj 3 plane za rezervo, če se kaj sfiži.

Srečno 🍀

uf, to pa ti res ne zavidam… 🙁

nimam mnenja, sama zagotovo ne bi želela take poroke, kjer je že vnaprej zelo verjetna drama. poroka je tvoj dan in najlepši dan. očitno ti mami ne zaupaš dovolj, da bi bila lahko pomirjena, da bi se vzdržala krega, pa tudi če bi se – a misliš, da bi bila ti sproščena? ne, skoz bi te skrbelo, kako se počuti en in kako drug, spremljala bi njune izraze, geste, besede, poglede… četudi se ne zgodi nič, kar gre čez mejo. če misliš, da se lahko zaneseš na oba, se pogovori, temeljito, sočutno, odprto, ranljivo (kot predlaga post pred mano) in vidiš odziv. morda naredi celo kako testno varianto enkrat prej, da se srečajo vsi starši in vidva.

imam izkušnjo z bivšim fantom, ko smo šli na potoko njegovega brata. mama in oče sta bila dolgo ločena (30 let) in brez stikov, razšla sta se izjemno grdo. sicer ni bilo nobene drame navzven, ampak ta mama se je psihično res pripravila na vse možno, pa jo je vseeno zlomilo. večkrat je jokala, sin jo je tolažil, nato je njegov oče hodil na zrak, itd.. od zunaj se ni zaznalo, da je “nevemkaj”, ampak vsak, ki je malo poznal situacijo, je vedel, kaj in kako se godi.. sinu je bilo precej nelagodno, kasneje je priznal, da je bil zaradi njunega srečanja zelo na trnih in skozi cel večer preverjal situacijo.. sploh ni bil zares njegov dan.. kasneje je imel še eno, neformalno, poroko, kjer so bili samo prijatelji, res ožji. je rekel, da če bi še enkrat izbral, bi naredil tako.

ampak to je le ena izkušnja. edino ti veš in poznaš svojo situacijo, svoje starše, da lahko predvidiš vsaj kolikor toliko. vedno pa je potrebno računat tudi na kaj, da te preseneti, ker ločenim lahko udari ven marsikaj, ko se po dolgih letih spet srečajo od blizu..

srečno!

Z obema se prej pogovori, naj se vzdržita vsakršnih besed in drame, ker je to tvoj dan.Kdor ne zmore tega obljubiti in se držati, naj ostane doma.Na večerni zabavi in nasploh naj sedita in se gibljeta vsak na svojem koncu.Se vse to da, če se hoče!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno959, 28.03.2024 ob 00:04

uf, to pa ti res ne zavidam… 🙁

nimam mnenja, sama zagotovo ne bi želela take poroke, kjer je že vnaprej zelo verjetna drama. poroka je tvoj dan in najlepši dan. očitno ti mami ne zaupaš dovolj, da bi bila lahko pomirjena, da bi se vzdržala krega, pa tudi če bi se – a misliš, da bi bila ti sproščena? ne, skoz bi te skrbelo, kako se počuti en in kako drug, spremljala bi njune izraze, geste, besede, poglede… četudi se ne zgodi nič, kar gre čez mejo. če misliš, da se lahko zaneseš na oba, se pogovori, temeljito, sočutno, odprto, ranljivo (kot predlaga post pred mano) in vidiš odziv. morda naredi celo kako testno varianto enkrat prej, da se srečajo vsi starši in vidva.

imam izkušnjo z bivšim fantom, ko smo šli na potoko njegovega brata. mama in oče sta bila dolgo ločena (30 let) in brez stikov, razšla sta se izjemno grdo. sicer ni bilo nobene drame navzven, ampak ta mama se je psihično res pripravila na vse možno, pa jo je vseeno zlomilo. večkrat je jokala, sin jo je tolažil, nato je njegov oče hodil na zrak, itd.. od zunaj se ni zaznalo, da je “nevemkaj”, ampak vsak, ki je malo poznal situacijo, je vedel, kaj in kako se godi.. sinu je bilo precej nelagodno, kasneje je priznal, da je bil zaradi njunega srečanja zelo na trnih in skozi cel večer preverjal situacijo.. sploh ni bil zares njegov dan.. kasneje je imel še eno, neformalno, poroko, kjer so bili samo prijatelji, res ožji. je rekel, da če bi še enkrat izbral, bi naredil tako.

ampak to je le ena izkušnja. edino ti veš in poznaš svojo situacijo, svoje starše, da lahko predvidiš vsaj kolikor toliko. vedno pa je potrebno računat tudi na kaj, da te preseneti, ker ločenim lahko udari ven marsikaj, ko se po dolgih letih spet srečajo od blizu..

srečno!

Ma kakšen jok in kakšna drama in preverjanje! Jaz bi kar takoj povedala obema  in to odločno – kdor bo začel delati galamo, naj se takoj spoka domov! To je poroka, ne pa priložnost za  venmetanje, obtožbe in jokcanje.Kdor tega ne zmore, naj takoj pove in ostane doma! Najbolj pošteno do vseh prisotnih!

Za Anonimno 6064….priči po novih predpisih sploh nista več potrebni.

Jaz bi jima rekla, da bosta oba morala zapustiti prizorišče, če bosta imela kakršnekoli izpade.

Mislim da je bolje da je ne jemlješ na poroko, če pa že ji daj pred poroko nekaj za posnifat da ne bo težila.

Vsakega posebej vprašaj, kako urediti situacijo, da bo zadovoljen.

žal je tvoja mati totalno nezrela, da se zaradi otroka ni sposobna normalno obnašat pet ur, ko je skupaj z očetom.

 

karkoli narediš, bo itak narobe. torej naredi tako, da bo poroka zate lep dan. na tvojem mestu ji pred poroko tudi ne bi ničesar razlagala, se zna zgodit, da ti pride težit nepovabljena, če je tako usekana.

 

Pri nas isto! Če gre ona jaz ne grem in obratno! vse  praznike in praznovanja isto! Zdaj se bliža poroka in se bojimo kaj bo…

Starši – danes ste že itak vsi ločeni, brez izjeme – a ste veseli, kako ste zjebali lajf svojim otrokom?

Ah ne kompliciraj. To je vajin dan, ne dan staršev.

Jaz sem imela identično situacijo, vendar sem se prav požvižgala na to. Oče je nekaj travmiral, da ne ne bo prišel, če bo mamin partner tam – sem rekla, tudi prav. No potem je prišel in vse je bilo ok 🙂

Sem se pa ločila po 10 letih, tako da so tvoje skrbi popolnoma odveč.

 

Meni osebno poroka nič ne pomeni in sem imela res samo priče in midva. Pa sta starša skupaj, moževi starši tudi.

Ko se je poročila moja hči, so bili zetovi starši ločeni. Oba sta imela že nove partnerje. Pa je zet rekel, da si želi na poroki samo starša in sta oba prišla SAMA. Bilo je čudovito in resnično zelo cenim njegove starše, da so razumeli, da na poroki ne želi nekih tujcev.

Če bi bila jaz na tvojem mestu, bi se poročila sama. Zate pa naredi tako, da bo TEBI prav. Če se mama ne zna obnašat, nima kaj delat na takem dogodku.

Ja in kaj potem, če zameri??? Sama si povedala, da že od nekdaj dramatizira. Da se vlači po sodiščih za brezveze. Da dela prepire. Ja kako hudiča bi pa to, da je ne povabiš na poroko, še poslabšalo vaš odnos? Te bo tožila, ker je nisi povabila na poroko? Če se ne zna obnašat, je ne vabi, sploh ji ničesar ne omenjaj, tudi opravičuj se ne. Če je pa tako toksična, ne vem zakaj imate sploh še stike.

Pa malo pomisli na moža in njegovo družino, ki bodo verjetno tudi tam na poroki, ane? Kako se bodo oni počutili, predvsem pa kakšno luč bo to metalo nate, če bojo tvoji nezreli starši delali sceno pred celim razsširjenim družinskim drevesom in prijatelji.

Nič ju ne bi prosila – ali se bosta vedla kot odrasla človeka, ki se zavedata situacije, ali pa nista dobrodošla.

Odgovor na objavo uporabnika
OMG, 28.03.2024 ob 02:19

Ma kakšen jok in kakšna drama in preverjanje! Jaz bi kar takoj povedala obema  in to odločno – kdor bo začel delati galamo, naj se takoj spoka domov! To je poroka, ne pa priložnost za  venmetanje, obtožbe in jokcanje.Kdor tega ne zmore, naj takoj pove in ostane doma! Najbolj pošteno do vseh prisotnih!

OMG, ti si pač toliko omejena, da se sploh ne zmoreš postaviti zares v situacijo. Seveda, ti bi rešila tako, da bi jih v primeru galame nagnala domov – pa se ti zdi, da bi ti taka poroka, tvoj najbolj poseben dan, ostala v lepem spominu? Jao, kako groba in zaletava ženska si, čisto brez občutka…
In marsikdo obljubi in tudi zares misli, da ne bo drame, ko se vidijo z bivšimi, pa ni tako. Seveda je odvisno od zrelosti teh staršev oz. oseb, ampak sem videla tudi jaz že marsikaj..

Avtorici bi rekla, naj dobro premisli in pretehta, koliko lahko zaupa staršema, da se bosta obnašala lepo. Po pisanju materi nikakor ne more zaupati.

Jaz sem tudi povabil vse, čeprav je bilo par med njimi skreganih, pa en ločenc. So sedeli vsak na svojem koncu in je bilo to to.

Od opisanega pa ne vem… si ne bi upal vse na enkrat pogostit. Mogoče glavnino povabiš na poroko, ta problematične pa na eno kosilo drugi dan.

Po moje bolje da malo zamerijo, kot da imaš uničen poročni dan.

Tudi sama imam izkušnjo kot Anonimno959. Le da je bila to moja poroka, pa sta se oba starša strinjala in zagotovila, da bo vse ok. Sem zaupala, čeprav kanček v meni je dvomil, da zmoreta. In sta imela neko manjšo sceno. Za veliko večino neopazno. Seveda sta šla v enem momentu ven, ampak cel večer sem nezavedno opazovala, čekirala, preverjala, kaka je situacija. Nikakor nisem bila sproščena, ko pogledam nazaj. (Takrat se mi je zdelo, da je bilo še kar ok vse skupaj.) Če bi šla nazaj, bi naredila vse to drugače. Že tako je poroka stres, četudi gre vse po planih. Na moj dan si tega ne bi več dovolila. Kot je rekel Mihac zgoraj – naredila bi tako. Raje malo zamere kakor uničen moj poročni dan.
Srečno, kakorkoli se boš odločila.

Glede lastne poroke se ne bi ukvarjala z obnašanjem svojih staršev, se bosta morala sama vzeti v roke. Mesec pred poroko bi ju povabila skupaj na kosilo ali kavo, kjer bi jima povedala kakšen je program poroke, kakšen je plan za niju, kje bosta sedela in s kom in podobne detajle.

Nato bi jima lepo a trdo povedala, da od obeh pričakujem normalno lepo obnašanje dveh odraslih ljudi. Ne bi ju prosila, ne fehtarila, ampak povedala “tako bo in nič drugače”. Take it or leave it. Tisti, ki tega ne bo zmogel, naj ne hodi. Ampak če ne pride, naj se tudi zaveda, da me v prihodnje v njenem/njegovem življenju ne bo.

Poveš enkrat, ne ponavljaš saj ne gre za 3 letnika. Dovolj je.

Težka situacija, verjamem pa, da te b v primeru, da ju ne povabiš, cel lajf jezilo. Hm. Ne vem, kaj bi naredila v tvoji situaciji. Verjetno bi obema rekla, da ju povabim na kosilo namesto na poroko. Ker si ne bi želela, da je eden prisoten, drugi ne, oba pa itak ne moreta biti, ker sta nezrela. Po drugi strani pa … poslušaj svoje srce. Odloči se tako, kot se tebi zdi prav, brez da razmišljaš o posledicah in tem, kako bo kateri od njuji odreagiral. To je tvoj dan, naredi si ga tako, da bo tebi ustrezalo, ne tako, da boš zadovoljila oba starša. Če to pomeni, da želiš oba na poroki, potem povabi oba, jima vnaprej daj vedeti, da bosta prisotna oba in da je to tvoj dan in si zaslužiš, da se takrat dostojno obnašata. Če to pomeni, da povabiš samo enega ali nobenega, je to tudi tvoja odločitev in je čisto OK, če je tako. Če onadva tvoje odločitve nista sposobna spoštovati, potem imaš še eno merilo, kaj so njune prioritete v življenju.

Na par skupnih dogodkih je tašča delala scene. Pri organiziranju poroke sva se odločila, da bo to najin dan in sva se poročila v tujini. Na poroki midva in 4je povabljeni. Doma je bil planiran večji piknik za družino čez par mesecev. Ker so se spet začeli  prepiri, kdo bi bil s kom in kdo ne, sva šla z denarjem za piknik raje na počitnice. Na poroko brez stresa, poročno potovanje in izlet čez par mesecev imam res lepe spomine.

Odgovor na objavo uporabnika
hm161, 27.03.2024 ob 23:24

Ojla. Iscem nasvet glede organizacije poroke. Starsa sta locena, zivela sem pri ocetu, mamo sem videvala vsaki drugi vikend. Bilo je zelo burno. Zelo veliko zlorabe, fizicne in psihicne, kar je tudi posledica da si zdaj nismo tako blizu. Se slisimo ta pa tam, za rojstne dneve, vidimo se parkrat letno. Mama se z bivsim mozem (mojim ocetom) sploh ne razume oz z nobenim od familije, z njeno stranjo pa si nismo blizu (edinka, brez zivih starsev). Vedno ko je imela v preteklosti moznost je delala drame, se vlekla po sodiscih, se kregala itd. Uglavnem niso za skupaj, nikakor. Tudi na maturantski ples nisem sla ob koncu srednje ker se nisem hotela zameriti ne mami ne ocetu, skupaj pa ne bi mogla biti nikakor. Ne ona ne on pa nimata drugih partnerjev ali otrok, sem edina hcerka.

Osebno si ne predstavljam jih dati skupaj za moj porocni dan kjer bom tako ali tako pod stresom zaradi vsega, ne potrebujem se sekiracije kaj bosta ona dva zacela. Zaenkrat razmisljam da ji iskreno povem da bomo sli z njo na privat kosilo in da je ne bo na poroki, vendar vem da se bo razjezila in zamerila. Se kaksna druga ideja?

Sem ločena in nimam stikov z bivšim možem, mislim pa tako; ko se bo kateri od mojih sinov poročil, bom jaz stopila v stik z bivšim in se poskušala dogovoriti, samo zato da otroci ne skrbijo. Če precenim da ne bi šlo, bi jima odkrito povedala kaj lahko pričakujejo od očeta, oni pa naj potem sami odločijo. Mogoče bi se lahko tvoj oče pogovoril z mamo?

Je možnost da ji ne poveš za poroko?

Oz ko se poročiš malo prirediš resnico o poroki in rečeš da sta se ženila ali v toplih krajih ali pa samo z pričami.

Misliš da bi ji kdo nesel na nos da se poročiš?

New Report

Close