Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako je možno, da se leta 2019 v Sloveniji snema partizanski film?

Kako je možno, da se leta 2019 v Sloveniji snema partizanski film?

lahko našteješ 3(tri) bitke med nemci in partizani v Sloveniji med štiriletno okupacijo?
[/quote]

Samo iz bližine mojih krajev dve pomembni za prebivalce, ena za moje prednike, za njihovo preživetje. Pravzaprav ne vem, zakaj ne bi posneli teh zgodb.

Zakaj pa ne? Saj tudi SF se snema….pa nima veze z nikakršno resničnostjo.
Partizani so del naše zgodovine.

https://www.youtube.com/watch?v=56qVswNfYA0

https://www.youtube.com/watch?v=aFNqd3LMXBg

REŠPEKT IN ČAST NAŠIM DEDOM IN BABICAM, KI SO SE BORILI ZA SVOBODO !!!

lahko našteješ 3(tri) bitke med nemci in partizani v Sloveniji med štiriletno okupacijo?
[/quote]

Taktika je bila izzivanje, dokler Nemci niso znoreli in požgali vasi – točno to se je zgodilo v Dražgošah, da so potem lahko ljudem možgane sprali ljudem brez imetja. Govor Moše Pijade vse pojasni (ga je najti na internetu). Načrtno ustvariti brezdomce, ker se bodo samo ti pridružili komunistom, drugi nimajo interesa, sploh če imajo imetje.

Folk nikoli ne bo dojel, da je komunizem organizram iz tujine! Janičarji, da kradejo za tujce. Najprej Nemcem izzivajo, da jim lastne domove požgejo, potem pa pridejo do njih in jih spravijo med komuniste. Tako gnil sistem, da ni bolj gnilega. Zato da so lahko potem kradli in ropali za vse.

To je vse narčtno, inteligentno, vodeno,… ustvari HLAPCE in nič drugega in me nikoli nihče ne prepriča v kaj drugega.

Vlada je pokazao 500 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} AKTIVNOST, ko se je šlo za futranje in zbiranje pomoči za migrante in plačevanje njihovih stanovanj…. Slovence, hlepce, se pa krade, nadoblast iz tujine. Me noben ne prepriča, da ni tko. HLAPCIIIII in nič drugega in janičarji.

lahko našteješ 3(tri) bitke med nemci in partizani v Sloveniji med štiriletno okupacijo?
[/quote]

ke je bilo preveč dela z domačimi izdajalci in kolaboranti, ki so za nemce opravljali umazano delo.

Kaj čakaš? Organiziraj in posnemite. Finančni tok je zagotovljen.
[/quote]

iz Bosne?

Lahko bi posneli kak film po resničnih dogodkih, recimo ‘Mučenje, umor in posilstvo zakoncev Hribar’ ali pa ‘Genocid nad Romi’.
[/quote]

Tudi to bi bilo prav. Samo nekdo se mora lotit.
Če ne bo samo politiziranje, bi enako podprl oba; tega o partizanskem preboju na Menini in tega, ki ga omenjaš.

se mi je kar zdelo, da si primorci domišljate kako je prvo slovensko knjigo pisal en ruralni primorc, pa prvi slovenski roman tudi, pa največji slovenski pesnik je osnovnošolsko znanje osvojil v vaši ribnici in ne v Ribnici na Dolenjskem.
samo toliko, da boš vedel odkod izhaja slovenska pamet, lahko bi ti še našteval do zjutraj, ampak ti itak ne bi razumel:-)))

imaš pa delno tudi prav, res smo danes nerazviti, saj je ves povojni čas do osamosvojitve šel naš denar samo v razvoj vašega turizma in beograjskega pašaluka…

se mi je kar zdelo, da si primorci domišljate kako je prvo slovensko knjigo pisal en ruralni primorc, pa prvi slovenski roman tudi, pa največji slovenski pesnik je osnovnošolsko znanje osvojil v vaši ribnici in ne v Ribnici na Dolenjskem.
samo toliko, da boš vedel odkod izhaja slovenska pamet, lahko bi ti še našteval do zjutraj, ampak ti itak ne bi razumel:-)))

imaš pa delno tudi prav, res smo danes nerazviti, saj je ves povojni čas do osamosvojitve šel naš denar samo v razvoj vašega turizma in beograjskega pašaluka…

Jaz pa hodim po vaških pokopališčih in nekje ob strani grob NN vojaka iz prve svet. vojne.
Mislim, da je cela Slovenija zgrajena na krvi naših prednikov. Zato ne najdemo miru. Ker je bilo preveč krivic.

Kljub vsemu pa – to je že skoraj 80let nazaj!! Kar je bilo, je bilo. Vsi nismo heroji.
Nihče nikomur ni nič dolžen.
Kdo? Kdo upa, da bo heroj?
Politikanti nesposobni samo postavljajo ene spomenike, polagajo vence….in vedno znova odpirajo rane. Ker niso sposobni uredit razmere v tem času. Ker so vsi eni bluzerji!

Vsak od ZDAJ izvoljenih- delaj za narod ZDAJ!! Ta dan, ta hip, v prihodnosti!
(kar je bilo, naj se ukvarjajo zgodovinarji, ne pa aktualni politik!)

Hvala za natančno predstavitev dogajanja. Slava jim. Nekatere “domoljube” zelo boli zmaga Slovencev nad močno nemško vojsko.
[/quote]
Kot potomec iz strani nemcev in domobrancev mučenega pradeda v Šterntalu, ti povem ,(odlično napisano )!


Kot potomec iz strani nemcev in domobrancev mučenega pradeda v Šterntalu, ti povem ,(odlično napisano )!
[/quote]

In jasno nisi nič kriv, nič dolžen. Naši so dobr skoz prišli. Komu zdaj polagat račune ali neko spravo??
Pusti pri miru – daleč od politike in naše nove zgodovine.
VSI so dobili svoje kot dediči…….. absolutno RKC umaknit iz vseh financah!!!

Snema se s tvojim denarjem in prav je tako!

Taktika je bila izzivanje, dokler Nemci niso znoreli in požgali vasi – točno to se je zgodilo v Dražgošah, da so potem lahko ljudem možgane sprali ljudem brez imetja. Govor Moše Pijade vse pojasni (ga je najti na internetu). Načrtno ustvariti brezdomce, ker se bodo samo ti pridružili komunistom, drugi nimajo interesa, sploh če imajo imetje.

Folk nikoli ne bo dojel, da je komunizem organizram iz tujine! Janičarji, da kradejo za tujce. Najprej Nemcem izzivajo, da jim lastne domove požgejo, potem pa pridejo do njih in jih spravijo med komuniste. Tako gnil sistem, da ni bolj gnilega. Zato da so lahko potem kradli in ropali za vse.

To je vse narčtno, inteligentno, vodeno,… ustvari HLAPCE in nič drugega in me nikoli nihče ne prepriča v kaj drugega.

Vlada je pokazao 500 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} AKTIVNOST, ko se je šlo za futranje in zbiranje pomoči za migrante in plačevanje njihovih stanovanj…. Slovence, hlepce, se pa krade, nadoblast iz tujine. Me noben ne prepriča, da ni tko. HLAPCIIIII in nič drugega in janičarji.
[/quote]

To pa je domišljija, nazadnje bomo še Slovenci krivi da smo zaceli 2. Svetovno vojno. Kaj vse zemlja ne nosi.

Bi moral biti igralec vsaj višine Liama Neesona. Sicer pa, ko se je desna opcija nazadnje šla šemiti v domobrance, je bil odziv ćebin tako besen, da si tega niso več privoščili (ok, razen enkrat). Resnici na ljubo so bili pa akterji našemljeni avtentićno, kar za večino ‘partizanskih’ maškarad ne moremo reči.

Ok, v tem ‘Menina planina’ filmu to ne bo problem, ta del je ‘profesionalno’ pokrit in akterji -‘partizani’, ‘Nemci’- so oblečeni in opremljeni, kot se šika. Tu ni flis pulijev in gojzarjev iz leta 2011.
[/quote]

“Resnici na ljubo so bili pa akterji našemljeni avtentićno, kar za večino ‘partizanskih’ maškarad ne moremo reči.”

Hja,
verjetno se že ponovno spet pripravljajo kako bodo morebitnemu okupatorju zlezli v r i t, zato pa mora biti uniforma kot se šika, izdaja spet me mika, bi se temu reklo.

Zakaj snemajo? Ker je DANES čez 35 000 (petintrideset taužent) “borcev”, ki molzejo keš!

To pa je domišljija, nazadnje bomo še Slovenci krivi da smo zaceli 2. Svetovno vojno. Kaj vse zemlja ne nosi.
[/quote]

Ja, ja pravljice.
Da vas ni sram v dno duše, da te komunistične zločince podpirate, ki so vse načrtno uničili,…. kolk bolan je še lahko levičarski um.

Copy/paste

Citat Moše Pijade sa prvog zasedanja AVNOJ-a novembra 1942. u Bihaću:

„Potrebno je zato stvoriti toliko mnogo beskućnika, da ovi beskućnici budu većina u državi. Stoga mi moramo da palimo.
Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije. Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti sa onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom. Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine.
Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere. Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja, reda i mira.“

Dokument se nalazi u Arhivu vojnoistorijskog instituta u Beogradu u fajlu Štaba vrhovne komande (JVUO) – Cetnicka arhiva, pod oznakom K-12, 30/12″

Da razjasnimo nekaj o domobrancih.

Toliko sem star, da sem se še lahko pogovarjal s pričami obeh “nasprotujočih” si strani, tudi z Nemci. Vedno se držim načela AUDIATUR ET ALTERA PARS.

Prišel sem do naslednjih zaključkov:

– Rožman je bil v resnici agent Reicha; pribežal je v SHS l. 1920 s Koroške pod pretvezo, da mu tam ni več za živeti; kako bi se sicer obdržal na tronu po 8.9.1943?
– ker je bil lep moški je morda zakrival kakšno prešuštvo
– vsekakor je ON ODGOVOREN za sramotno izdajstvo cerkve tega dela Slovenije
– da je ravno ON peljal tik pred polomom 9.5.1945 ustaško zlato na Koroško in kasneje čez Atlantik je tudi jasno
– zaradi teh dejstve ima RKC v Sloveniji NEIZBRISLJIV madež, ki ga NIKLI ne bo očistila

Pustimo ob strani dejstva (iz osebne korespondence dr. Grigorija Rožmana), da je nasedel obljubi Mussolinija o ustanovitvi Slovenske države. Namreč; kot sem razbral iz takratnih časopisov:

– 6.4.1941 ….napadli so nas tile in tile, ampak JUNAŠKA JUGOSLOVANSKA VOJSKA nas brani

– 11.4.1941 ….Slovenci, pripravite se na okupacijo, okupacija je tudi po mednarodnih predpisih ZAKONITA oblast….mirujte itd. itd.

Kje je tu mirovna pogodba? (moja pripomba!)

Istočasno se ustanovili Slovaško in NDH, seveda obe kot protekorat….

Ker smo si Slovenci vedno želeli svojo državo….sta npr. ROŽMAN in Natalčen skušala ust. nekaj podobnega, a pod makaronarji….odtod ta prva izdajstva.

Komunisti kot komunisti so TAKOJ po napadu ropali skladišča, domove in ZATO sta Adlešič in Natlačen PROSILA makaronarje, da vzpostavijo red in mir. Nadaljevanje že poznate.

Vsak okupator na okupiranem ozemlju izbere sodelavce, s katerimi prihrani svoje ljudi in KAR JE BISTVENO, v primeru poraza celotno KRIVDO prenesejo na te “sodelavce”.

Tako se je zgodilo našim domobrancem, pri katerih JAZ ne najdem krivde.

Še enkrat:

Mimogrede, Rupnik je bil dober župan. V času, ko je bila Ljubljana odrezana od virov (premog v Trbovljah je bil na nemški strani), zaledje drezano z bodečo žico je lepo skrbel za prebivalce (živilske nakaznice, košara premoga/gospodinjstvo), potem še skrb za premnoge begunce iz Primorske, Štajerske, Gorenjske…..

So ga l. 1946 ustrelili na strelišču pri Rakovniku, ker so se ga bali?

https://www.google.si/search?sa=X&biw=1 … AR6BAgCEAE

Lep res ni bil, imel pa je tudi za današnje čase nepojmljivo bleščečo kariero:

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= … AzmZZ4AFvR

Pred smrtjo je zavpil: >>Naj živi slovenski narod !

New Report

Close