Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako je s cenami živil čez mejo?

Kako je s cenami živil čez mejo?

Gledam tarčo. Ljudje iz Celja hodijo v Italijo po živila in se jim tudi po odštetih stroških splača kupovati tam.

Je to mogoče?

A Ljubljančani tudi hodite v Italijo? Kaj pa ostali obmejni kraji? Kako je na Hrvaškem, Mafžarskem in v Avstriji?? Hodite tudi tam čez mejo?

Sem iz Zasavja. Imava povprečno plačo ali malo čez. In vam povem, da mi gre zadnjih nekaj mesecev vsakokrat na jok, ko hodim po štacunah. Gledam vsak cent, odtegujem sebi, da kak vzamem otrokoma, zelenjavo imamo itak svojo. Ampak kmalu ne bo šlo več.

Če bi vedela, da se splača, bi se enkrat na mesec zapeljala nekam čez mejo.

Jaz sem že 10 kil lažja, jem 1x na dan ali 1x na dva dni.

V AT je dražje kot v SLo. Ko sem v Slo, nabavim in peljem v AT pa vedno polno tankam pred mejo.

Jaz hodim vse kupovat v Italijo. Tudi izbira je boljša. Siri, dirčki, jogurzi, piškoti… ogromno znamk, ki jih pri nas ni.

Nutella in dtuge stvati niso poljske.

Tufi v drogerije  hodimo kupovat čisto vse, ker v  drogerijah je še bolj poceni, od praška naprej. In izbira velika.

Ampsk pri nas kupujem določene stvari ker imam rada slovensko znamko četudi je dražja, recimo mleko, domača jajca, maslo.

Zelenjave pa ne kupujemo, ker imamo domačo sezonsko vse leto.

Odgovor na objavo uporabnika
v at dražje, 25.05.2023 ob 22:30

V AT je dražje kot v SLo. Ko sem v Slo, nabavim in peljem v AT pa vedno polno tankam pred mejo.

TO ni res, določeni artikli so cenejši, poleg tega je kvaliteta tudi boljša.

Hrvati hodijo po nakupih v BiH. Posebej v Republiko Srbsko na katero mejijo. Ruralni predeli pa niso tako odvisni od trgovine. Zelenjava je lokalna.

 

So pa cene pri nas velik obup. Sadje in zelenjava… kar je preveč je preveč. Cene so bolane.

Obstajata še dve oazi z nizkimi cenami hrane in na splošno življenjskih stroškov: Severna Makedonija in Republika Srbska.

Normalno, da hodimo. Mislim, vozimo se tja v BMW X5, ker nizkocenovnih Renaultov ne prenašamo, to niso avtomobili, ampak igračke. Drugače pa, ja, seveda gremo v Italijo po nakupih, drugače ne preživimo pri teh cenah solate, ki je v mačehi Sloveniji. Pa tankamo gorivo tudi v Italiji. Je sicer nekaj dražje, kot pri nas, ampak mnogo bolj kvalitetno. Tako kot nutella.

V Italiji in Avstriji je vse dražje, če ne greš v točno določen diskont. Ne moreš primerjat diskonta in normalne trgovine. Ne vem, v čem točno naj bi se to komu splačalo, če ni zraven meje. Itak obstajajo no brand praški in čistila in vse druge stvari.

Pa to mi je res mim, da se govori, da je za mejo vse ceneje, potem greš pa v navadno trgovino in je vse dražje … In kaj mi bo ta xyz diskont.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6718, 26.05.2023 ob 01:06

Pa to mi je res mim, da se govori, da je za mejo vse ceneje, potem greš pa v navadno trgovino in je vse dražje … In kaj mi bo ta xyz diskont.

Ja, en diskont je takoj ob meji. Ampak tudi v navadni štacuni – Familla, Coop.. so stvari v Italiji cenejše. Ene so socer cenovno tam tam, veliko zadev pa je bistveno cenejših. Dash praški, ustne vode, zobne paste, krtačke…mi recimo hodimo po tuno v konzervi, testenine, sire… to je vse cenejše. Piva, radenska, naš Fructal sok recimo je za evro cenejši tam. Se fajn pozna, brez skrbi. Pa saj ne rabite tja hodit, meni se tudi ne bi ljubilo iz Lj vozit v Italijo po nakupih, hahaha. Ker sem 5 min z avtom od meje pa grem, mi je bližje tja kot v Kp. Pa prišpara se zelo, tudi sadje in zelenjava, ki sta bila v IT vedno dražja, sta zdaj cenejša.

Jap, eni pravite, kako se je v jugi hodilo čez mejo v trgovino, no zdaj prihajajo tudi taki časi. Kaj ti pomaga izbira pri nas, če nimaš denarja.

Ma vse se je podražilo pri nas, tudi gostilne. S hčerko že leta hodiva enkrat na dva tedna v isto restavracijo (na obali) in ona vedno naroči isto zadevo. Jed je bila do pred kratkim cca 12 €, zdaj so jo pa podražili na 19 €. Navadna grška solatka 11 €. Za solato in eno jed se plača 30 €.  Še pred mesecem dni  je bilo to isto 20 €. Restavracija je srednjega ranga, nič fancy…tja so masovno hodili Italijani in naši počitnikarji, zdaj pa opažam, da je bolj kot ne prazno, Italijanov sploh ni več. K nam čez mejo so hodili na ribe, zdaj so pa dražje pri nas kot pri njih.

Nam bo obrtnik iz Italije prišel zidat bazen na vrtu, da kot srednji sloj ne propademo pri teh cenah domačih privatnikov. Sami oderuhi. Bomo pa za kazen mi olupili naše najemnike. Nismo mi socialna ustanova, da bomo zastonj oddajali.

Ma sem kar mal skepticen postal nad tarco… Jim ni treba vsega verjet… Iz celja v italijo po fasungo??? Sicer nisem gledal… Kolk pa nakupijo?

La famiglia je štacuna zraven meje z Italijo, čisto zraven je Eurospin, ki ga imamo tudi v Sloveniji. Ja, smo bili tam, v Tarči so imeli prav, velika cenovna odstopanja so. Za enak nakup daš v Mercatorju 49evrov, v La famiglia pa 28 evrov. To je ogromna razlika. Veliko slovenskih tablic na parkirišču. Vse je res!

Tudi sama sem opazila veliko slovenskih tablic pred štacunami v Italiji. Ljubljančan v Tesli je bil v famili, sem rekla sinu glej kako se živi, če hočeš bit bogat. Moraš znat šparat. Zato pa ima Teslo..

Ja, ceneje je. Pa ne gre zato, da primerjaš izdelek znane znamke z izdelkom neznane v diskontu.  Gre za izdelke iste znamke. Tudi pri ostalih sttvareh je enako. Kdor ne verjame, naj na spletu primerja cene Ikea Ljubljana in Ikea Vilesse, pa naj se čudi nad razliko.

In zakaj iz Celja nebi hodili po specerijo v Italijo? Zmeni se vec ljudi in si razdelijo potne stroske. Sedaj bo z vlakom se cenejše.

Ja ne vem cas, amortizacija.

Cas najbolj. Z casom si omejen… Ga nimas na pretek.

Jst raj drugih neumnosti ne kupujem v trgovino grem pa pac v najblizjo.

Odgovor na objavo uporabnika
Hmm864, 26.05.2023 ob 06:44

La famiglia je štacuna zraven meje z Italijo, čisto zraven je Eurospin, ki ga imamo tudi v Sloveniji. Ja, smo bili tam, v Tarči so imeli prav, velika cenovna odstopanja so. Za enak nakup daš v Mercatorju 49evrov, v La famiglia pa 28 evrov. To je ogromna razlika. Veliko slovenskih tablic na parkirišču. Vse je res!

Kje je to?

Odgovor na objavo uporabnika
no ja, 26.05.2023 ob 05:41

Ja, en diskont je takoj ob meji. Ampak tudi v navadni štacuni – Familla, Coop.. so stvari v Italiji cenejše. Ene so socer cenovno tam tam, veliko zadev pa je bistveno cenejših. Dash praški, ustne vode, zobne paste, krtačke…mi recimo hodimo po tuno v konzervi, testenine, sire… to je vse cenejše. Piva, radenska, naš Fructal sok recimo je za evro cenejši tam. Se fajn pozna, brez skrbi. Pa saj ne rabite tja hodit, meni se tudi ne bi ljubilo iz Lj vozit v Italijo po nakupih, hahaha. Ker sem 5 min z avtom od meje pa grem, mi je bližje tja kot v Kp. Pa prišpara se zelo, tudi sadje in zelenjava, ki sta bila v IT vedno dražja, sta zdaj cenejša.

Jap, eni pravite, kako se je v jugi hodilo čez mejo v trgovino, no zdaj prihajajo tudi taki časi. Kaj ti pomaga izbira pri nas, če nimaš denarja.

 

 

Famila ni navadna trgovina, Famila je tipa diskont, kot pri nas Lidl, Evrospin. V Famili je kar ceneje. Ko grem mimo, včasih kupim par stvari. Kako je  v “normalnih” trgovinah v Italiji (takoj čez mejeo), ne vem. Na Hrvaškem za enkrat po trgovinah s hrano še ni bistvenih razlik. Kot do sedaj, nekatere stvari so malo dražje, druge malo cenejše.

 

 

Cene zelenjave bodo sle se for zaradi suse v Spaniji in Franciji. Cena vojne z Ukrajino in zelenega prehoda 🙂

Smo blizu meje z Italijo (ca. 30 km) in špecerijo dokaj redno kupujemo tam. Cenovno je nekaj nižje, če si narediš seznam in poiščeš primerjave. Je pa kvaliteta in izbira boljša.

O tem bi znal moj fotr veliko povedat 😜.. enkrat mesečno imata z mat   šoping ekskurzijo- skupej s psom 🤭     eni starci rešujejo križanke ta naš škrtuh pa  volontine  gleda po netu.

Ne manjka mu denarja  penzijo ima dobro , ampak ima prav fetiš na akcije in cene.

Ok  sej  občasno se prištulim,  kemija- čistila  neprimerno ceneje, kozmetika- šamponi itd.  Potem pa izdelki kot so trdi siri na akcijah- ceneje, če pa že ista cena je pa boljša kvaliteta. Najbolj se opazi pri mocareli npr.  Meso je dražje

Je pa naš fotr ugotovil, da dve isti štacuni, vsaka  v drugem okraju  nimata enakih cen.  Tako, da sta z mat podaljšala domet nakupa…jo pičita že proti Veneciji 😁….kmalu bosta v Neaplu mocarelo kupovala.

Midva greva ravno danes na izlet na Kras. Mogoče bova zakrožila še preko Gorice in tam pokukala v kako trgovino. Me prav zanima, kakšne so cene. Že dolgo nisva bila .

Mi tudi na misel ne pride, da bi se svaljkala do Italije ali Avstrije, celo Hrvaške za nakupovanje hrane. Ni govora. Izgubiš ogromno časa, nakupiš pa same bedarije, ki jih 3/4 sploh ne potrebuješ. Grem raje sproti v Spar ali pa v te male trgovinice, kjer prodajajo pridelke slovenskih kmetov. Od tistih nekaj evrov RVC me ne bo pobralo.

New Report

Close