Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako je s cenami živil čez mejo?

Kako je s cenami živil čez mejo?

Če je katera država res cenejša (na splošno), je to verjetno Madžarska.

Men je blo že smešno, ker se mi je v Italiji zdelo vse dražje, ampak sem šla samo na trip, ne na nakupovanje živil.

Pa se res splača iz npr Lj vozit v Trst oz Gorico? Če računaš benz, vinjeto..tudi čas – sploh na gužvo na naših AC.

V katere trgovine oz mesta hodite v nakup v Italiji?

Jaz imam dobre 5 min vožnje do Konzuma, pa se včasih zapeljem, pa obvezno tankat, mi je pa še bližje. Pri polnem tanku dizla je ceneje za 10 €.

Konzum pa kakor kdaj, če spremljaš akcije in ne kupuješ kakšnih brezveznij, prideš kar ok čez.. Npr. liter mleka 2,8mm 0,74 €, kila bučk 0,99 €, kila sira 4,99 €, meso v akciji je kar cenejše kot pri nas, pa kakšne plenice, otroški vlažni robčki, pa tudi sladkarije imajo zmeraj kaj znižane. Tank, pa trgovina npr. na 14 dni, pa računam da plačam cca. 30 € manj kot bi pri nas.

Odgovor na objavo uporabnika
no ja, 26.05.2023 ob 05:41

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6718, 26.05.2023 ob 01:06

Pa to mi je res mim, da se govori, da je za mejo vse ceneje, potem greš pa v navadno trgovino in je vse dražje … In kaj mi bo ta xyz diskont.

Ja, en diskont je takoj ob meji. Ampak tudi v navadni štacuni – Familla, Coop.. so stvari v Italiji cenejše. Ene so socer cenovno tam tam, veliko zadev pa je bistveno cenejših. Dash praški, ustne vode, zobne paste, krtačke…mi recimo hodimo po tuno v konzervi, testenine, sire… to je vse cenejše. Piva, radenska, naš Fructal sok recimo je za evro cenejši tam. Se fajn pozna, brez skrbi. Pa saj ne rabite tja hodit, meni se tudi ne bi ljubilo iz Lj vozit v Italijo po nakupih, hahaha. Ker sem 5 min z avtom od meje pa grem, mi je bližje tja kot v Kp. Pa prišpara se zelo, tudi sadje in zelenjava, ki sta bila v IT vedno dražja, sta zdaj cenejša.

Jap, eni pravite, kako se je v jugi hodilo čez mejo v trgovino, no zdaj prihajajo tudi taki časi. Kaj ti pomaga izbira pri nas, če nimaš denarja.

Iz Ljubljane v Trst je eno uro vožnje.  Prideš prej kot v nek Maribor, od koder se nekateri dnevno vozijo v Ljubljano v službo.

Kupujem v Ipercoopu, ceneje so testenine (Barrilla, De cecco), konzerve, kozmetika –  šamponi, kreme, pakirana peciva, pršuti, mortadela, siri, olivno olje, jušne kocke, pralni praški….   Vse to od znanih blagovnih znamk. Spravljam račune in primerjam s cenami v Mercatorju, Sparu, Lidlu, Hoferju.

Hodim v Špar in v Familo v Gorici, nekaj izdelkov je cenejših, nekaj dražjih. Splača se kupit testenine, pralni prašek, higienske pripomočke, kavo, hrano za mačke… Bistveno večja je izbira sadja in zelenjave, delikates, mortadelo zrežejo profesionalno, ne kot pri nas na pol centimetrske fete. Kupujem tudi jabolka ker so mi v Šparu zelo dobra, so pa malo dražja. Lahko vam priložim račun in primerjate cene.

Joj ne takoj čez mejo. Tam ni rake razlike v ceni, da bi se res splačalo recimo pripeljati 100+ km. V udine je treba it. Mislim, da se trgovina imenuje ipercoop. Ni to nek diskont ampak nornalna trgovina v nakupovalnem centru. Znamke tako kot pri nas. No nimajo toliko slovenskih znamk. Ampak ostalo kar kupujemo pri nas pa imajo.

Prašek dash 70 pranj 13€. V sparu dash 37 pranj 14,99.

Tablete za stroj fary all in one (naš jar, drigačno poimenovanje za drug trg) 84 tablet pod 14€. V sparu 63 tablet jar 23,69€.  Znižane iz 33€. Pa res imajo sedaj neko akcijox xxl, da dobiš celo 125 tablet za 30€. V italiji sta 2 paketa malo manj kot 30€ in dobiš 168 tablet.

Kapsule za kavomat dolce gusto v italiji 60 kapsul 12,99€. Pri bas v sparu je 16 kapsul 6,39€. Pri nas za 12, 99 dobiš skoraj 32 kapsul v italiji 60. Obstajajo tudi cenejše variante, ki niso dolcegusto ampak pašejo na to našino in dobiš lez 50 kapsul za 6€.

Alkohol. Res full full ceneje. Beefaterr gin je v italiji 11€ liter, v sparu 24,26€. Vsa žgana pijala je konkretno ceneje. Veliko ceneje kot pri našem viskirum spletni strani.

Zobna pasta colgate herbal ali white je 0,60€.

Paradižnikov koncentrat muti v tubi stane v italiji 0,50€, pri nas v sparu 2,49€.

Deodorant v spreju borotalco v italiji 2,6€, v sparu 3,99.

Balzam za ustnice znamke labello v italiji 1,8€, v sparu 2,49€.

V italiji stane 5 kil moke tipa 00 za pice 3,5€.

Olivno olje monini in podobno so do 5 €. Boljša domača tista, ki imajo vsedlino na dnu so okoli 8€.

Sončnično olje miislim, da je bilo pod niti 1,7€

Wc papir mehak in odlične kakovosti 3 slojn, bel in neparfumiran 24 rol meni boljši kot paloma 7€. Med tem, ko bi v sparu ta 24 rol plačal cca 10,8 €

Mozzarela sir suha  – tisti, ki ni v vodi.1 kg 7€. V sparu je ena kila take mozzarele 10,23€ pa govorimo o blagovni znamki spar.

Vsi siri občutno cenejši in zelo kakovostni.

Radenska naturele 0,5l v italiji 0,38€ pri nas 0,60€.

Namaz milka v italiji 2,7€ v sparu 3,58€

Makaronov imaš res ogromno od barille do domačih. pa mislim, da imajo na testenine 4,5% davek.

 

Pa res še ogromno stvari je občutno ceneje. Ko vidiš razliko med cenami dojameš kakšne marže so pri nas.

Seveda v italijo ne hodiš po tedenskih nakupih. Mesečni nakup pa se splača. Sploh, če greš na izlet in potem še v trgovino.

Naskednjič grem pogledat še v njihovo drogeriijo tipa dm, kjer baj bi bila čistila še ceneje.

Štajercem se ni treba vozit po specerijo čez mejo.

Vse je skoraj zastonj v Italiji, Avstriji, na Madžarskem in na Hrvaškem… Se splača it tudi 300 km ni problem, ker je res v sosednjih državah vse skoraj zastonj. Tepci zabiti!

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 26.05.2023 ob 06:50

Tudi sama sem opazila veliko slovenskih tablic pred štacunami v Italiji. Ljubljančan v Tesli je bil v famili, sem rekla sinu glej kako se živi, če hočeš bit bogat. Moraš znat šparat. Zato pa ima Teslo..

Zakaj mu pa nisi po pravici povedala, da je kupil Teslo in sedaj teslo nima za burek?

Kako kaj Redna in Felix občutita to noro inflacijo? Če sploh jo.

Famila nikakor ni diskont.  Od kje vam to?

Definitivno je v Italiji dražje. So pa nekateri artikli pol ceneje kot pri nas. Si moraš vzet čas in naštudirat kje in kaj vzameš.

Odgovor na objavo uporabnika
familia, 26.05.2023 ob 08:23

 

 

Famila ni navadna trgovina, Famila je tipa diskont, kot pri nas Lidl, Evrospin. V Famili je kar ceneje. Ko grem mimo, včasih kupim par stvari. Kako je  v “normalnih” trgovinah v Italiji (takoj čez mejeo), ne vem. Na Hrvaškem za enkrat po trgovinah s hrano še ni bistvenih razlik. Kot do sedaj, nekatere stvari so malo dražje, druge malo cenejše.

 

 

Famila ni primerljiva z Lidlom in Hoferjem!  Famila prodaja znane blagovne znamke, ne pa tako kot diskontarji, ki prodajajo svoje (ki so nekatere cenejše kot znane znamke) in imajo samo tu in tam kakšne znane znamke.

Ravno v tem je poanta – v Famili in tudi v Ipercoopu so znane blagovne znamke cenejše kot pri nas. Ne vsa robe, veliko pa. Večinoma celo cenejše kot Hoferjeve, Lidlove in Eurospinove!

Res so cene zelo visoke v Sloveniji, jaz kupujem vse ceneje danes naredil spezo za 230 dva velika polna vozička, vse razen cigarete in alkohola nisem kupil. Za nekaj časa bo

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimnica čisto zares, 26.05.2023 ob 11:38

Joj ne takoj čez mejo. Tam ni rake razlike v ceni, da bi se res splačalo recimo pripeljati 100+ km. V udine je treba it. Mislim, da se trgovina imenuje ipercoop. Ni to nek diskont ampak nornalna trgovina v nakupovalnem centru. Znamke tako kot pri nas. No nimajo toliko slovenskih znamk. Ampak ostalo kar kupujemo pri nas pa imajo.

Prašek dash 70 pranj 13€. V sparu dash 37 pranj 14,99.

Tablete za stroj fary all in one (naš jar, drigačno poimenovanje za drug trg) 84 tablet pod 14€. V sparu 63 tablet jar 23,69€.  Znižane iz 33€. Pa res imajo sedaj neko akcijox xxl, da dobiš celo 125 tablet za 30€. V italiji sta 2 paketa malo manj kot 30€ in dobiš 168 tablet.

Kapsule za kavomat dolce gusto v italiji 60 kapsul 12,99€. Pri bas v sparu je 16 kapsul 6,39€. Pri nas za 12, 99 dobiš skoraj 32 kapsul v italiji 60. Obstajajo tudi cenejše variante, ki niso dolcegusto ampak pašejo na to našino in dobiš lez 50 kapsul za 6€.

Alkohol. Res full full ceneje. Beefaterr gin je v italiji 11€ liter, v sparu 24,26€. Vsa žgana pijala je konkretno ceneje. Veliko ceneje kot pri našem viskirum spletni strani.

Zobna pasta colgate herbal ali white je 0,60€.

Paradižnikov koncentrat muti v tubi stane v italiji 0,50€, pri nas v sparu 2,49€.

Deodorant v spreju borotalco v italiji 2,6€, v sparu 3,99.

Balzam za ustnice znamke labello v italiji 1,8€, v sparu 2,49€.

V italiji stane 5 kil moke tipa 00 za pice 3,5€.

Olivno olje monini in podobno so do 5 €. Boljša domača tista, ki imajo vsedlino na dnu so okoli 8€.

Sončnično olje miislim, da je bilo pod niti 1,7€

Wc papir mehak in odlične kakovosti 3 slojn, bel in neparfumiran 24 rol meni boljši kot paloma 7€. Med tem, ko bi v sparu ta 24 rol plačal cca 10,8 €

Mozzarela sir suha  – tisti, ki ni v vodi.1 kg 7€. V sparu je ena kila take mozzarele 10,23€ pa govorimo o blagovni znamki spar.

Vsi siri občutno cenejši in zelo kakovostni.

Radenska naturele 0,5l v italiji 0,38€ pri nas 0,60€.

Namaz milka v italiji 2,7€ v sparu 3,58€

Makaronov imaš res ogromno od barille do domačih. pa mislim, da imajo na testenine 4,5% davek.

 

Pa res še ogromno stvari je občutno ceneje. Ko vidiš razliko med cenami dojameš kakšne marže so pri nas.

Seveda v italijo ne hodiš po tedenskih nakupih. Mesečni nakup pa se splača. Sploh, če greš na izlet in potem še v trgovino.

Naskednjič grem pogledat še v njihovo drogeriijo tipa dm, kjer baj bi bila čistila še ceneje.

Anonimca cisto zares, to pa je odgovor, kot se šika! Hvala!!

e bi vedela, da se splača, bi se enkrat na mesec zapeljala nekam čez mejo.

Če  bi vedeli, da nas tudi nakupovanje v tujini ne bo rešilo draginje, bi razmišljali o “ulici”.

 Ulica se je namreč že pred leti zgodila v Islandiji, letos pred manj kot mesecem dni zaradi podaljšanja dobe za upokojitev v Franciji.

Sedaj pa se, tudi zaradi draginje, ulica dogaja tudi v Srbiji. Nocoj zborujejo “Vućičevi”, jutri pa “antiVućičevi”…

 Vi pa kakor hočete…

 Vsaj do leta 2050 se bodo v Sloveniji očitno na vladi izmenjavali janšisti, ter antijanšisti, vi pa boste hodili po hrano mogoče v Bosno…

Ob tem pa že danes plačujete v Mercatorju recimo “bio slanino” po 38.89 evra.

 Me prav zanima, kdaj bomo pri cenah hrane ujeli Švicarje. Če jih že nismo…

Ma kakšne Udine! Ipercoop Montedoro je takoj čez mejo, kakšnih 800 m od Famille, v sklopu nakupovalnega centra Montedoro.  Cene take kot praviš.

Moja tašča živi v slovenskem primorju. Ko gremo k njej, se midve obvezno zapeljeva čez mejo v Familijo ali Ipercoop. Praški so občutno cenejši, tudi hrana ki jo kopujemo. Všeč mi je ker imajo tudi več izbire  italijanskih artiklov kot je npr. prej omenjena mortadela. V običajnih trgovinah v osrednji Sloveniji sploh ne dobiš dobre mortadele, da o rezanju sploh ne govorim.

Ker sem dosti v Italiji  sem pa tudi opazila da so kar se cen tiče v sami Italiji razlike pri cenah med jugom in severom. Na jugu je še cenejše.

Odgovor na objavo uporabnika
bozomon, 26.05.2023 ob 07:52

Ja ne vem cas, amortizacija.

Cas najbolj. Z casom si omejen… Ga nimas na pretek.

Jst raj drugih neumnosti ne kupujem v trgovino grem pa pac v najblizjo.

Ja saj v It ne greš vsak dan, teden ali mesec, če nisi ravno blizu meje. Greš pač 2x, 3x letno in nakupiš res veliko, obenem greš pa še na en krajši izlet po It/Primorski, recimo Miramarček, Devin, samostan v NG, iz razlike v ceni pa si plačaš gorivo, morebitne vstopnine plus kosilo v Sloveniji na poti domov. Ja, iz razlike v ceni si lahko plačaš vse to in imaš izlet ter kosilo. Stane te pa zadeva 6-8 ur v totalu, ampak po črto se ti splača. Razen če ti je čas res blazno pomemben in imaš res visoko urno postavko. Mimogrede, tudi tak meganakup v najbližji trgovini ti bo vzel vsaj 2, 3 ure časa.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9295, 26.05.2023 ob 12:19

Vse je skoraj zastonj v Italiji, Avstriji, na Madžarskem in na Hrvaškem… Se splača it tudi 300 km ni problem, ker je res v sosednjih državah vse skoraj zastonj. Tepci zabiti!

Jebi se, slovenski oderuški trgovec.

Odgovor na objavo uporabnika
Ime ali vzdevek, 26.05.2023 ob 09:12

Mi tudi na misel ne pride, da bi se svaljkala do Italije ali Avstrije, celo Hrvaške za nakupovanje hrane. Ni govora. Izgubiš ogromno časa, nakupiš pa same bedarije, ki jih 3/4 sploh ne potrebuješ. Grem raje sproti v Spar ali pa v te male trgovinice, kjer prodajajo pridelke slovenskih kmetov. Od tistih nekaj evrov RVC me ne bo pobralo.

Odvisno koliko kupuješ, za nekoliko bolj ješčo 4 člansko družino je razlika, ob vštetem bencinu lahko tudi krepko čez jurja letno, plus kupiš še čistila, kozmetiko in podobno.

Ti pa streljas kozle! Famila je diskont kot Lidl in Eurospin samo v tvojih razmetanih mozganih!!! 😲🙈🤣 Kaj sta potem tudi Spar in Coop cez mejo kot Lidl in Spin, ker so cene tam v povprecju se nizje kot v Famili?! Bog ti pomagaj, res se spoznas!!!!

hahahahahaha

Madžarska je bila nekaj let nazaj cenejša kot Slovenija, zdaj pa se mi zdi, da je tam-tam. Avstrija je bila in je še vedno dražja od Slovenije.

 

Centrovolantini.it

Doveconviene.it

 

New Report

Close