Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako konkretno namerava Golob obdavčiti pse

Kako konkretno namerava Golob obdavčiti pse

A bo davek določen glede na pasmo, velikost psa, stanovanje, v blokih, individualna hiša…

Kako bo to dejansko?

O, nisem vedela, da se kaj pripravlja. Končno. Naj bo davek čim višji in mogoče bo kakšen cucek manj.

O, če pa to potrdi, potem ga še jaz kdaj podprem če bo treba. To bi bila tzdi ena +  stvar.

To, kar se sedaj dogaja s temi pasjeljubci je katastrofa. Ne me narobe razumet. Pes spada v naravno okolje, ne pa da je v stanovanjskih soseskah blokovskih stavb več psov kot ljudi. Sem malo prej čekirala en portal in naslov oh Časova kako ji je gudo, ko se je pred 3 meseci poslovila od ..  na koncu vidim, da ji je poginil pes.

Pa kaj je ljudem da imajo vec empatije do živali kot do ljudi. Le kaj bo izjavila, ko ji bo morda pa umrl kdo od bližnjih? Da ne bo pomote, hči ima hišo in 4 otroke in so kmalu po začetku korone videli v fb enega od zavetišč in zaglali prestrasenega makega mešanega kuštravčka. So sedli skupaj za mizo, se pogovorili kaj prinese to, da bo pes pri hiši vsakemu id njih.

Zet je z eno izmed vnukin sel tja in ravno ta boječi kuštravec, ki bil čez 2 poslan za mavrico po tleh pripuzal do vnukice. Potem so šli v malo pasjo šolo in danes lahko rečem, da se ne boji več in je že veliko bolj pogumna. Otroci 2 po 2 odpeljejo psa na sprehod. Celo lepo so dogovorjeni, da tisti, ki lažje vstane, ga odpelje na sorehod. Takrat je bila ena stara 8 let, druga 5 let. Sta hih starša kontrolirala in med sosedi je dogovor, če bi se kaj spozabili, da se medsebojno obveščajo. Naša Lili je zakon.

Kaj pa davek na golobe ?

Najbolj bi se splačal davek na neumnost.

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 08.08.2022 ob 16:32

Najbolj bi se splačal davek na neumnost.

Potem ti debela zanemarjena počenka niti za davek ne bi imela dovolj, kaj šele za življenje.

 

To je bila od vsega začetka raca. Pa nekdo še kar ne odneha.

ko bo davek, ne pospravim niti enega dreka več za psom. Naj jih, kdor bo plačan za to. Za to pa so davki.

Odgovor na objavo uporabnika
wd40a, 08.08.2022 ob 17:43

ko bo davek, ne pospravim niti enega dreka več za psom. Naj jih, kdor bo plačan za to. Za to pa so davki.

Ti imaš tudi cucka? Sem vseskozi bila prepričana, da si bolj normalen.

 

bolj pametna družba kot katerakoli babnca.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja,ja, 08.08.2022 ob 15:20

O, če pa to potrdi, potem ga še jaz kdaj podprem če bo treba. To bi bila tzdi ena +  stvar.

To, kar se sedaj dogaja s temi pasjeljubci je katastrofa. Ne me narobe razumet. Pes spada v naravno okolje, ne pa da je v stanovanjskih soseskah blokovskih stavb več psov kot ljudi. Sem malo prej čekirala en portal in naslov oh Časova kako ji je gudo, ko se je pred 3 meseci poslovila od ..  na koncu vidim, da ji je poginil pes.

Pa kaj je ljudem da imajo vec empatije do živali kot do ljudi. Le kaj bo izjavila, ko ji bo morda pa umrl kdo od bližnjih? Da ne bo pomote, hči ima hišo in 4 otroke in so kmalu po začetku korone videli v fb enega od zavetišč in zaglali prestrasenega makega mešanega kuštravčka. So sedli skupaj za mizo, se pogovorili kaj prinese to, da bo pes pri hiši vsakemu id njih.

Zet je z eno izmed vnukin sel tja in ravno ta boječi kuštravec, ki bil čez 2 poslan za mavrico po tleh pripuzal do vnukice. Potem so šli v malo pasjo šolo in danes lahko rečem, da se ne boji več in je že veliko bolj pogumna. Otroci 2 po 2 odpeljejo psa na sprehod. Celo lepo so dogovorjeni, da tisti, ki lažje vstane, ga odpelje na sorehod. Takrat je bila ena stara 8 let, druga 5 let. Sta hih starša kontrolirala in med sosedi je dogovor, če bi se kaj spozabili, da se medsebojno obveščajo. Naša Lili je zakon.

Kakšno pa je ‘naravno okolje’ psa, vrste, ki so jo ‘umetno’ ustvarili ljudje?

 

A tej norosti sledi obdavčenje mačk pa legvanov pa rastlin?

 

Ta vlada zmore edinole lupiti pošteno zaslužen denar od ljudi. Mimogrede, a so tisti debilen projekt, košarico 15 živil, že pripravili?

Pikulet

Tako dobro obveščen, pa seznanjen z delom vlade. Če bi malo bolj spremljali in manj kletarili, bi že nekajkrat slišali, da bo košarica septembra. Glede na to, kakšne klobase pišete, pojdite v akcijo sami in primerjajte,   bo več koristi.

Odgovor na objavo uporabnika
čudovito, 08.08.2022 ob 14:54

O, nisem vedela, da se kaj pripravlja. Končno. Naj bo davek čim višji in mogoče bo kakšen cucek manj.

to pa je davek, ki ga naaaajbolj podpiram takoooj…

Ja Golob in vlada to taprvo naredite…

in pa enormne kazni za vse nepobiralce drekov, za vse lastnike , ki imajo spuščene pse in za ogabe podobne mojemu sosedu, katerega pes ščije na hodniku v bloku pri vhodu pred nabiralniki, ali tik pred vrati v blok – smrdi ko sam vrag, serje pa takoj na travi okoli bloka… take naaajbolj obdavčit

Prosim asap

 

Odgovor na objavo uporabnika
ja prosim ja, 08.08.2022 ob 20:13

to pa je davek, ki ga naaaajbolj podpiram takoooj…

Ja Golob in vlada to taprvo naredite…

in pa enormne kazni za vse nepobiralce drekov, za vse lastnike , ki imajo spuščene pse in za ogabe podobne mojemu sosedu, katerega pes ščije na hodniku v bloku pri vhodu pred nabiralniki, ali tik pred vrati v blok – smrdi ko sam vrag, serje pa takoj na travi okoli bloka… take naaajbolj obdavčit

Prosim asap

 

pse je treba pobiti ne pa obdavcit  pes nima kaj iskati v bloku, v strnjenih naseljih itd…to je vse

Če jih obdavči jaz pripeljem cucka in ga pustim pred parlamentom in grem brez njega domov.

Kaj bodo obdavčili? Obdavčijo naj kmete, ki jih imajo privezane cel lajf.

Ko mi bo vlada vsak mesec dobavila hrano za katerokoli žival ki jo imam jih lahko tudi obdavči in številčno omeji. tudi kure naj bi imeli le z dovoljenjem oziroma le tisti ki bodo prijavili. Bom prijavila, takoj po tem ko dobim zagotovilo da dobim brezplačno hrano in vsaki dve leti 10 mladih kur. Dokler pa vse plačujem sama ….

Sicer tu en bebko ves čas bedarije o Golobu piše, ampak jaz pa, ne samo, da ne pospravim enega dreka več za psom, ampak tudi čisto vse zanj naročim iz tujine, pa naj imajo tam razne ddvje od nakupov. Če bi slučajno kdaj res obdavčili pse.

Če že, naj se raje lotijo problematike prostoživečih mačk, podobno kot je urejeno s psi, saj zavetišča spet pokajo po šivih zaradi mladičev kot vsako leto. Mogoče bi pa potem kakšen kmetiček s/k svojo mačko, namesto, da mladiče vsako leto v Savo meče.

Odgovor na objavo uporabnika
linnn, 09.08.2022 ob 05:51

Sicer tu en bebko ves čas bedarije o Golobu piše, ampak jaz pa, ne samo, da ne pospravim enega dreka več za psom, ampak tudi čisto vse zanj naročim iz tujine, pa naj imajo tam razne ddvje od nakupov. Če bi slučajno kdaj res obdavčili pse.

Če že, naj se raje lotijo problematike prostoživečih mačk, podobno kot je urejeno s psi, saj zavetišča spet pokajo po šivih zaradi mladičev kot vsako leto. Mogoče bi pa potem kakšen kmetiček s/k svojo mačko, namesto, da mladiče vsako leto v Savo meče.

Tudi, če naročaš v tujini (EU) v večini primerov dobavitelj plača slpvenski ddv:)

Torej boš delal enako kot doslej. Vsi pasjejebci lažete kako pobirate dreke za sabo, v resnici pa to noben ne dela. Razen. če jih kdo takrat res gleda.

Saj zato pa ta davek ima smisel.

 

kaj se pritožuješ. jaz za mojega že plačujem obratovalne stroške. Polovico toliko kot za odraslega človeka. Izračunaj, pri nas sta dva psa  vredna ene odrasle osebe. To je EU.

Odgovor na objavo uporabnika
Kužek ostružek, 09.08.2022 ob 08:42

Torej boš delal enako kot doslej. Vsi pasjejebci lažete kako pobirate dreke za sabo, v resnici pa to noben ne dela. Razen. če jih kdo takrat res gleda.

Saj zato pa ta davek ima smisel.

 

in zakaj misliš, da bodo tisti, ki zdaj ne pobirajo drekov, potem to počeli?

Odgovor na objavo uporabnika
bosanec, 09.08.2022 ob 09:28

kaj se pritožuješ. jaz za mojega že plačujem obratovalne stroške. Polovico toliko kot za odraslega človeka. Izračunaj, pri nas sta dva psa  vredna ene odrasle osebe. To je EU.

po zakonu si dolžan plačati samo polovico pri čiščenju stopnišča oz. skupnih prostorov.

Res je. To so že stari Kitajci vedeli. Tam so imeli davek na neumnost, davek na višino oken, davek na število deževnih dni in pazi to – davek na lenobo. Ta zadnji je bil najbolj aktualen.

Pri nas bi se vsi trije dobro obnesli, zato se jih splača uvesti v kratkem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
zakaj231, 09.08.2022 ob 10:04

po zakonu si dolžan plačati samo polovico pri čiščenju stopnišča oz. skupnih prostorov.

saj tvoj pes tud vodo porablja v stanovanju, pri nas imamo skupne števce vode… pa smeti so tud za njim, pa skupna el. po bloku, dvigalo, ciscenje je ze prav da se placa vse polovicno…

 

New Report

Close