Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako lahko nosite maske

Kako lahko nosite maske

Ljudje, bojte se mask! Baje vsi kirurgi umrejo se pred 50-tim letom, ker morajo celo kariero vsak dan nosit maske.

Predlagam, da naredimo skupaj en protest v dobro kirurgov, in zahtevamo, da se uzakonijo operacije obvezno brez maske.
Bodimo ljudje in pomagajmo kirurgom, da bojo tudi oni ziveli kaj dlje kot le do 50ega leta!

Predlagam pa, da naredimo protest na skirojih (ker na biciklih ocitno nima nobenega ucinka), mogoce nam tako uspe!

Dol z maskami, svoboda kirurgom!

https://youtu.be/mp706M8O4bw
Berlin, včeraj, sobota, 1. avgust.
Marš za svobodo. Dol z nagobčniki. Jebeš socialno razdaljo. Dost’ mamo tega koronskega natega.

Pri nas ob petkih protestirajo proti vladi. Vsi ti naši protivladni protesti so navadna farsa, dokler niso in ne bodo tudi protesti proti vsem korona ukrepom in proti vsemu državnemu zboru teh, koliko že, 90 poslancev?

90 pezdetkov ti sedi tam z nagobčniki gor. Le kako morejo sodelovati v tej Covid propagandi, da ni NITI ENEGA, ki bi spregovoril……
[img]https://img.rtvslo.si/_up/upload/2020/07/14/65686559_fp-fb.jpg[/img]

Kako lahko nosim maslo?
Težko jo nosim in zato je ne nosim!

Pač ne hodim v zaprte prostore.

Popravek***
Maslo lahko nosim:), maske pač ne.

Ne verjamem nic od tega. Vem pa, da so maske skodljive. Ce jo nimas na nosu te ne pustijo v trgovino, banko itd.
Imam jo, ker jo moram imeti, ker ce ne, me ne pustijo naprej. Placala sem 1.6€ v lekarni za masko, moram pohvalit, da so vzdrzljive saj nosim eno in isto ze od prvega dne. En trak se je utrgal in sem ga zavezala in jo nosim dalje. Imam se eno rezervo doma. Nosila jo bom dokler ne bo razpadla. Ce bi jo nosila po pravilih, bi slo najmanj med 50€ in 100€ na mesec zanje. Kdo bo placal mi poloznice potem. Nisem pa edina, ki nosim eno in isto masko.
[/quote]

Ko vstopim v trgovino si dam vedno masko gor, včeraj pa se mi je mudilo in sem pozabila.
Ja, pozabila. Stojim pri polici, ko pristopi k meni prodajalec (kateri ve da imam vedno masko gor) in mi skozi zobe začne groziti/ sikati, s steklenim pogledom:
“Ali se vi sploh zavedate, da ogrožate mene, da ogrožate vse ljudi v trgovini. Zaradi vas lahko kdo umre. Kako ste lahko tako škrti in neodgovorni, da ne kupite maske. Tukaj jih imate. Vas bo inšpektor “zasačil” in boste plačala 400 € kazni, ker ne upoštevate pravil ….”.
Šok.
Sem se samo obrnila in šla ven. Tega človeka sem imela vedno za prijaznega, no zdaj pa je pokazal svoj pravi obraz.
No, prihajajo časi, ko maske padajo in ljudje pokažejo “svoj pravi obraz”, kdo pravzaprav so!
Hvala za tole izkušnjo!

Ne verjamem nic od tega. Vem pa, da so maske skodljive. Ce jo nimas na nosu te ne pustijo v trgovino, banko itd.
Imam jo, ker jo moram imeti, ker ce ne, me ne pustijo naprej. Placala sem 1.6€ v lekarni za masko, moram pohvalit, da so vzdrzljive saj nosim eno in isto ze od prvega dne. En trak se je utrgal in sem ga zavezala in jo nosim dalje. Imam se eno rezervo doma. Nosila jo bom dokler ne bo razpadla. Ce bi jo nosila po pravilih, bi slo najmanj med 50€ in 100€ na mesec zanje. Kdo bo placal mi poloznice potem. Nisem pa edina, ki nosim eno in isto masko.
[/quote]

Je zadnjič hotela upokojenka pred mano kupiti maske na kupon (-25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}), pa ni zaznalo kupona. Nakar opazim pri blagajni majhno tablo z opozorilom, da se za maske ne more “koristiti” kupona. Pa mi gospa potarna, da ima skromno pokojnino in da grejo zadnji € še za maske,
50 € na mesec ….

Ko vstopim v trgovino si dam vedno masko gor, včeraj pa se mi je mudilo in sem pozabila.
Ja, pozabila. Stojim pri polici, ko pristopi k meni prodajalec (kateri ve da imam vedno masko gor) in mi skozi zobe začne groziti/ sikati, s steklenim pogledom:
“Ali se vi sploh zavedate, da ogrožate mene, da ogrožate vse ljudi v trgovini. Zaradi vas lahko kdo umre. Kako ste lahko tako škrti in neodgovorni, da ne kupite maske. Tukaj jih imate. Vas bo inšpektor “zasačil” in boste plačala 400 € kazni, ker ne upoštevate pravil ….”.
Šok.
Sem se samo obrnila in šla ven. Tega človeka sem imela vedno za prijaznega, no zdaj pa je pokazal svoj pravi obraz.
No, prihajajo časi, ko maske padajo in ljudje pokažejo “svoj pravi obraz”, kdo pravzaprav so!
Hvala za tole izkušnjo!
[/quote]
Nobene kazni ne bos,placala. Ne morejo ti dati globe 400 eur. Ni nobene pravne podlage, da te ustrahujejo u globo. 400 eur ti Ni treba placati. Se enkrat, za nenosenja nagobcnikov kazni NI.

Ko vstopim v trgovino si dam vedno masko gor, včeraj pa se mi je mudilo in sem pozabila.
Ja, pozabila. Stojim pri polici, ko pristopi k meni prodajalec (kateri ve da imam vedno masko gor) in mi skozi zobe začne groziti/ sikati, s steklenim pogledom:
“Ali se vi sploh zavedate, da ogrožate mene, da ogrožate vse ljudi v trgovini. Zaradi vas lahko kdo umre. Kako ste lahko tako škrti in neodgovorni, da ne kupite maske. Tukaj jih imate. Vas bo inšpektor “zasačil” in boste plačala 400 € kazni, ker ne upoštevate pravil ….”.
Šok.
Sem se samo obrnila in šla ven. Tega človeka sem imela vedno za prijaznega, no zdaj pa je pokazal svoj pravi obraz.
No, prihajajo časi, ko maske padajo in ljudje pokažejo “svoj pravi obraz”, kdo pravzaprav so!
Hvala za tole izkušnjo!
[/quote]
To je res.
Marsikdo je pokazal svoj pravi obraz ravno s tem, ko si je zakril obraz.
Nekaterim je celo tako ven udarila zloba, da drugim privoščijo, da zbolijo, umrejo. V resnici pa bo ravno človeška zloba uničila ta svet in ne nek virus.
Kazni za nenošenje nagobčnika pa seveda ni.

Ko vstopim v trgovino si dam vedno masko gor, včeraj pa se mi je mudilo in sem pozabila.
Ja, pozabila. Stojim pri polici, ko pristopi k meni prodajalec (kateri ve da imam vedno masko gor) in mi skozi zobe začne groziti/ sikati, s steklenim pogledom:
“Ali se vi sploh zavedate, da ogrožate mene, da ogrožate vse ljudi v trgovini. Zaradi vas lahko kdo umre. Kako ste lahko tako škrti in neodgovorni, da ne kupite maske. Tukaj jih imate. Vas bo inšpektor “zasačil” in boste plačala 400 € kazni, ker ne upoštevate pravil ….”.
Šok.
Sem se samo obrnila in šla ven. Tega človeka sem imela vedno za prijaznega, no zdaj pa je pokazal svoj pravi obraz.
No, prihajajo časi, ko maske padajo in ljudje pokažejo “svoj pravi obraz”, kdo pravzaprav so!
Hvala za tole izkušnjo!
[/quote]

Ti je prijazno povedal.
In ima prav!

Moj sin dela z ljudmi (ni trgovina) , vsak dan se sreca s 500 do 1500 ljudmi. Kdor je brez maske, ga nazene ven, ce ga prej ze varnostnik ne spusti notri.
So trije studentje in vsi trije pravijo:
Prvo, toliko ljudi gre skozi, riziko je toliko vecji, zakaj bi sebe ogrozali za 5€ na uro?!
Drugo, pravila so taka in dokler so, se jih uposteva, ker ce pride inspekcija, bodo najbelai zapolseni, ne tisti frajer brez maske.

Zdaj se pa postavi v kozo trgovca, ki ima dnevno stik z ne vem koliko ljudmi!

Ti je prijazno povedal.
In ima prav!

Moj sin dela z ljudmi (ni trgovina) , vsak dan se sreca s 500 do 1500 ljudmi. Kdor je brez maske, ga nazene ven, ce ga prej ze varnostnik ne spusti notri.
So trije studentje in vsi trije pravijo:
Prvo, toliko ljudi gre skozi, riziko je toliko vecji, zakaj bi sebe ogrozali za 5€ na uro?!
Drugo, pravila so taka in dokler so, se jih uposteva, ker ce pride inspekcija, bodo najbelai zapolseni, ne tisti frajer brez maske.

Zdaj se pa postavi v kozo trgovca, ki ima dnevno stik z ne vem koliko ljudmi!
[/quote]
Nič nima prav, zato ne laži še ti, blesavo multinično.

Ovce v ogradi se bodo skregale in pobile med seboj zaradi virusa, volkovi se pa smejijo ….

Namen je dosežen.

Bee bee bee

nosim masko, nagobčniki so za vas, pse… in ja nosim jo na delovnem mestu in tam kjer je potrebna ali obvezna in ja živim in diham brez problema…
[/quote]

Nosiš masko v druzenju z ogrozenimi?

Torej si eden redkih, ker ce pa ej kaj sprevrzeno, hinavsko je pa ravno odnos zagovornikov mask ob obisku trgovine, v vsakdanjem zivljenju (sluzba) in intenzivnih druzenjih v masi z starejsimi se pa tega ne drze – ti so resna groznja, da prenesejo virus na svoje ljube, ne pa

Da v Švici in Franciji 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi nosi zaščitne maske.

[img]https://i.dailymail.co.uk/1s/2020/08/02/10/31446204-8584969-Police_estimated_around_17_000_people_took_part_in_the_protest_t-a-11_1596360517124.jpg[/img]
Berlin, sobota, 1. avgust. Marš svobode na Brandenburška vrata. Dol za nagobčniki, jebeš socialno razdaljo! Dost’ mamo tega koronskega natega.

Pa še London, enako sobota, 1. avgusta.
https://youtu.be/ESaZ_Wt5AQY

Slovenija? Pohod svobode? Da odnese cel štab Covid propagandistvo, s politkomisarko Beovićko in Krekom, ki sta oba nič drugega kot sramota svoji stroki, no, ta dva sta ena od bolj izpostavljenih, drugače pa je zadaj še za cel razred ostalih sostorilcev tega koronskega nategovanja lastnega naroda, vključno z vsemi 90-imi pezdetki, ki za nagobčniki sedijo v parlamentu in delajo ZA(!) ljudstvo.

Dokler ljudje ne osvojite osnovnega higienskega minimuma, bi v zaprtih prostorih morali vsi nosit maske in rokavice, pa to ne tiste ofucane in ze 100x uporabljene, ampak bi vam moral varnostnik pred vstopom nataknit sveze in ciste!
In to ne zdaj, ko je koronca, ampak ze pred njo!

Pisuka, smrkate, kasljate, kihate in se slinite vsepovprek, pretipate vse zivo! Jaz bi vas oblekla v skafander, ne samo v masko!
[/quote]

Jaz mislim, da bi se vsak, ki vstopi v trgovino, moral cel potopiti v razkužilo, spit deci šnopsa in šele potem lahko gre noter. Če že razkužujemo, bodimo dosledni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

https://youtu.be/JGDO2NTVzYM

V papirnato, kot tekstilno masko lahko sam “vgradiš” popolnoma enostaven filter ventil za izmenjavo zraka/nadihanega zraga/vlage/pare:

https://www.aliexpress.com/item/4001148283010.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7b694462viC8dU&s=p&ad_pvid=202008030150053792978661442880000038568_10&algo_pvid=76ed5aae-f6c3-4bc4-bfda-b602e86aaf43&algo_expid=76ed5aae-f6c3-4bc4-bfda-b602e86aaf43-9&btsid=0ab6f8ad15964446051163405e8d1d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odpre se pri izdihu, zapre pri vdihu. Simpl. Ponovno uporabno na vsaki novi maski. Take ventile imajo gor tudi medicinske in lakirniške FFP3 maske….

Saj meni ni jasno zakaj si ti, ki “ne morete dihat” ne kupite mask tipa respirator
[img]https://fastlifehacks.com/wp-content/uploads/2020/02/mask-vs-respirator.jpg[/img]
In te z ventilom tudi obstajajo
[img]https://static.wixstatic.com/media/418be8_160764119ab34510a7a08f633721c322~mv2.jpg/v1/fit/w_746,h_402,al_c,q_80/file.jpg[/img]

Mogoče zato, ker te maske filtrirajo samo zrak, ki pride noter, nikakor pa tega, ki ga izdihaš sam. Ta ostane samo še bolj hermetično zaprt v maski. Očitno je še nisi sprobala. Nič se ventil ne odpira in zapira.

Mogoče zato, ker te maske filtrirajo samo zrak, ki pride noter, nikakor pa tega, ki ga izdihaš sam. Ta ostane samo še bolj hermetično zaprt v maski. Očitno je še nisi sprobala. Nič se ventil ne odpira in zapira.
[/quote]

V bistvu sem po uporabi te maske komaj čakala, da si nataknem kirurško, da sem lahko dihala.

New Report

Close