Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako me je minila dobrodelnost

Kako me je minila dobrodelnost

Daj, razumi: avtorica ji je ponovno ponudila USLUGO (dobro plačano delo). Avtorica sama ni rabila usluge – ni je prosila za brezplačno pomoč. Korist bi imela lena fehtarica (delo in denar), avtorica je brez fehtarice zlahka dobila delavko za čiščenje.
Sicer pa še ena izkušnja več, da so fehtarji večinoma sami krivi za situacijo, v kateri so. V večini primerov se izkaže, da gre za luzerske lenuhe.

Me tudi zanima kaksen psiho placa 12 na uro! Ce je taka dobricina bi v vrsti stali da bi ji pimagali.

ti bi verjetno moral še sam nekaj dat, da bi te sploh kdo zaposlil.

Revni jamrači so podobni bogatim jamračem, ki se s prepolnimi guzami valjajo v premoženju in zraven tarnajo, kako bodo zaradi davkov propadli, kako si ne morejo privoščiti delavcem izplačevat minimalca, kako ne zmorejo poravnavati svojih obveznosti …

Pri meni 1x tedensko čisti gospa, ki za čiščenje računa 10€ na uro.
Ima tudi stranko, ki ji kuha, čisti in skratka vse v gospodinjstvu, njej računa 15€ na uro.

Imaš težave z razumevanjem prebranega? Ženska je tu po forumu jamrala da je brezposelna in zato nimajo za preživet. Ponudila sem ji DELO, ki bi ji ga POŠTENO PLAČALA. In zagoovo še kaj primaknila. Otrokom tudi nove čevlje kupila. Meni se zdi to kar pošteno.[/quote]

Zakaj bi pa delala, če bo vse zastonj dobila????

jaz pa ne verjamem da si ponudla 12 evrov na uro

ne verjamem da si sploh kaj denarja ponudla

po moje si pričakovala da bo prišla k tebi ZASTON delat kot črna živina ker si ji dala nekej starih cujn in ta najbolj poceni makaronov iz šparja

Med dobroto in bedaštvom, je izredno tenka meja.

Kdaj se boste naučili? Jamračem nič ne manjka. Tisti, ki jih ni sram prositi za karkoli, brez da bi v zameno kaj ponudili (ja, če boš poštenemu kaj dal, ti bo v zameno sam ponudil protiuslugo) niso revni, samo jamrači so. Ker je jamraštvo bolj donosno od dela.

Drugič daj raje tistemu, ki je tiho in še nikoli ni nikogar nič prosil. Tisti so revni in tistim kaj manjka, a nikoli ne bodo prosili.

Še hujše težave imaš kot samo z razumevanjem. Ženska je jamrala, da je revna, potrebuje pomoč!!! Pomoč je še najboljša v obliki DELA (PLAČANEGA DELA) in to dobro plačanega. Enkratna pomoč je pač tisti trenutek, delo je pa za dalj časa. Z zasluženim denarjem kupiš kar hočeš.
Kaj bi pa ti raje imela: par čevljev ali plačano delo???????
In avtorica ni iskala USLUGE ampak ji je ponudila plačano delo. Bo šlo v tvojo butico???

Očitno si tudi ti taka lenščina, ki delala ne bi, raje bi prosjačila, če ti kdo kaj dal. Fuj te bodi.

Ko tole berem in se mi res zdi, da se vmes ena s podobnim karakterjem oglaša, ne vem zakaj (?)

Tebe, avtorica, razumem in res je brezveze. da se še ubadaš s takimi – naj njihova vest to predela. Ti si nekaj podarila (mogoče napačnim) in to je to. Škoda je otrok, ki bodo verjetno prikrajšani za marsikaj.

A tudi ti spadaš med te lene izkoriščevalske voluharje?

glede tvoje dobrote bi rekla, da si še daleč, tvoj ego je fino nabildan. Pa kaj misliš, da bodo revni do lufta skakali in ,da ti morajo podn lizat ne sam noge, od hvaležnosti, ker si ji pomagala!

Temu, kar si ti naredila, se reče preračunljivost! Daleč si še od dobrote! Da ne govorim o tvojem načinu- tonu pisanja!
Pa še na velik zvon, tukaj gor obešaš, da bodo le vsi videli, kakšna dobrota te skup drži! EGO!

Postavi se v vlogo te ženske in za spremembo poglej sebe v ogledalo kako si ošabna, ker imaš nekaj pod palcem! Mene bi bilo sram na tvojem mestu!

Zato, ker je potrebna denarja in njeni otroci čevljev, bi ona mogla takoj k tebi na pomoč, ker bi ji ti dobra duša dala 12 e na uro!!

S kakšno pravico jo sodiš? A jo poznaš? Poznaš njene razmere? Veš, da je zdrava? Zmožna za delo, itd.!?Da ima otroke zdrave?!

Naj ne ve desnica, kaj dela levica!

Pa kaj tebi ni jasno?Darovala ji je kup reči in ker je vedela, da potrebuje denar, ji je ponudila DELO!!!! Delo! Matr vola Za delo bi ji pošteno plačala. In gospa, kajpak ni pripravljena delat.

Ne piši neumnosti, tej fehtašici delo dobesedno ne diši, to je tisto. Verjemi mi, da tisti, ki so res revni, ne fehtarijo naokoli in so tudi pripravljeni delati. Ker sem v enem takem fohu, da marsikaj vem o tem, verjemi mi, da fehtarjem paše samo to, da samo dobivajo in nič ne bi dajali (delali). Dobesedno živijo parazitsko.
Poznam en primer, ena ženska, ki je bila celo tudi v časopisu zaradi revščine, na koncu pa smo ugotovili, da je vozila čisto nov avto, vreden nad 30.000 evrov, in je bila tudi verižna kadilka (raje je dajala denar za čike kot pa za oblačila). Pa še en primer, mamica enega bolanega otroka si je z denarjem dobrotnikov kupila enega težkega terenca in si provoščila dvakrat na leto počitnice v Španiji.
Folk je naiven in ti fehtarji to s pridom izkoriščajo.

Si ti pri zdravi pameti? Cena gospodinjskega dela se giblje od 5 evrov na uro dalje. Kdo komu dela uslugo??????

No, tale očitek o hvalisanju z dobrodelnostjo je bil že večkrat prebran tukaj gor. Lej, tudi če je avtorica moja soseda in je nekomu pomagala, tega ne morem vedeti, ker se ni podpisala z imenom, priimkom in naslovom. Torej takšno anonimno hvalisanje res ni zdaj neko metanje ven.

Drugače pa, avtorica, verjamem, da si imela same dobre namene, ampak ko boš razčistila zadeve sama pri sebi, boš ugotovila, da ima tudi revež pravico reci NE. Pa če se tebi ta njegova odločitev zdi še tako nerazumna in nelogična ali celo brezobzirna.

No, tale očitek o hvalisanju z dobrodelnostjo je bil že večkrat prebran tukaj gor. Lej, tudi če je avtorica moja soseda in je nekomu pomagala, tega ne morem vedeti, ker se ni podpisala z imenom, priimkom in naslovom. Torej takšno anonimno hvalisanje res ni zdaj neko metanje ven.

Drugače pa, avtorica, verjamem, da si imela same dobre namene, ampak ko boš razčistila zadeve sama pri sebi, boš ugotovila, da ima tudi revež pravico reci NE. Pa če se tebi ta njegova odločitev zdi še tako nerazumna in nelogična ali celo brezobzirna.[/quote]

Vsekakor ima revež še kako pravico reči ne, nima pa pravice svoje revščine opravičevati z brezposelnostjo.

Res je, tisti, ki res rabijo, so tiho….. definitivno drži…..

Za primer lahko dam opice… ko se opica navadi, da ji dajejo hrano, nikoli ne bo nehala prosit in stegovat rok, isto je pa z določenimi ljudmi, ki drugega potem sploh več ne delajo….

Tisti, ki pa res rabijo, so pa tiho, ker jih je ponavadi preveč sram, da bi prosili….

Človek brez morale in etike ni zelo daleč proč od primatov….

No, tale očitek o hvalisanju z dobrodelnostjo je bil že večkrat prebran tukaj gor. Lej, tudi če je avtorica moja soseda in je nekomu pomagala, tega ne morem vedeti, ker se ni podpisala z imenom, priimkom in naslovom. Torej takšno anonimno hvalisanje res ni zdaj neko metanje ven.

Drugače pa, avtorica, verjamem, da si imela same dobre namene, ampak ko boš razčistila zadeve sama pri sebi, boš ugotovila, da ima tudi revež pravico reci NE. Pa če se tebi ta njegova odločitev zdi še tako nerazumna in nelogična ali celo brezobzirna.[/quote]

Vsekakor ima revež še kako pravico reči ne, nima pa pravice svoje revščine opravičevati z brezposelnostjo.[/quote]

Kakšna trapasta misel. Seveda je revščina že po defaultu povezana tudi z brezposelnostjo. Žal v Sloveniji tudi z zaposlitvijo, ampak pustimo zdaj to.

Ne zagovarjam lenuhov in lenobe, ampak ljudje imajo včasih svoje razloge, ki jih mi iz svojega udobnega usnjenega masažnega fotelja pred big screen LCD in s kozarcem vina iz drage buteljke pač ne moremo ponotranjiti. Napisala sem včasih, ker ne vem, kaj se skriva za odločitvijo dotične gospe, da ne bo delala, ampak bo raje prosila. Lahko je res navadna lenoba, lahko jo je pa življenje že tako obtesalo, da niti ne prepozna priložnosti, ko se ji ponudi.

Poleg tega je tukaj zdaj še preganjanje dela na črno – moja mama ima gospo, ki ji hodi čistit, in jo skuša prepričati, naj si uredi uradno, ker res ne bi rada imela težav, vendar se ta gospa ne pusti. Hodi pa na toliko koncev delat, da se mi zdi skoraj neverjetno, da je ni že kdo prijavil. Ker ljudje danes prijavljajo, verjemite (imamo dejavnost in je bilo v zadnjih letih že nekaj prijav, zaradi katerih smo imeli inšpekcijo). Tako da mogoče včasih previdnost, da ne bi s takimi “uslugami” reveža totalno zafrknili. Saj družini z normalnimi prihodki se tistih nekaj sto evrov kazni ne bo poznalo, reveža bo pa to dokončno pokopalo.

Omfg ej….eni pa res ne veste kdaj odnehat in ne vidite, da izpadete z svojim pametovanjem vedno bolj glupi!! Blagor tvojem možu, sigurno ga že pošteno srbijo dlani, če moraš biti tudi doma vsakemu piskru pokrovka!!

Omfg ej….eni pa res ne veste kdaj odnehat in ne vidite, da izpadete z svojim pametovanjem vedno bolj glupi!! Blagor tvojem možu, sigurno ga že pošteno srbijo dlani, če moraš biti tudi doma vsakemu piskru pokrovka!![/quote]

se je osmešila edino avtorica posta!

Ostalo so komentarji na post!

Osel gre res samo enkrat na led, človek pa očitno večkrat. S slednjim ni nič narobe, če se je ob tem naučil drsati.

Žal je velikokrat tako, da kdor je revež, da noče delati kot je ta tvoja revica, čeprav bi trdila in se prerekala, da ni res, če bi ji to tudi omenila.
Jaz mislim, da so največje pomoči potrebni bolni in invalidi, ki zaradi tega ali onega vzroka ne morejo delati . Na tem si tudi ti sedaj. In vedno rečem, da če tem pomagaš, ne moreš zgrešiti pravega človeka, ki mu lahko pomagaš.
Upam, da se tukaj kdo javi, kakšen takšen, ki res potrebuje pomoč. Zato napiši iz katerega kraja si.

New Report

Close