Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako naj bi zvenela ljubljanščina

kako naj bi zvenela ljubljanščina


Torej ti gre slovenski jezik na ******? Ker Ljubljančani v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primerov govorimo nekaj, kar je najbolj podobno knjižnemu jeziku, ostala narečja so bolj popačena. Je pa res, da nam v LJ večinoma nobeno narečje ne gre na živce, to pa zato, ker nimamo manjvrednostnega kompleksa in nismo obremenjeni z ostalimi Slovenci.
[/quote]

Se zajebavaš ane, da govorite 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} knjižno? Pa to, da se ne obremenjujete z ostalimi Slovenci sploh ni res.

točno tako, zaključki na c, požrte črke vsepovsod in pomanjševalnice

jajc
bavarc
prešerc
vzajemc
dj tinč (martin), dj prpel se u ‘blano
čis mau
baso
čke
trola
nalula plusek
omg mudel
hudo
bulan

pa ne mi govorit, da tako govori samo mladina, ker poznam najmanj 10 Ljubljančanov starejših od 50, ki govorijo tako.

Bizovicar ni ljublancan…

Katera gorenscina?
Tako kot pa gorenscina zveni razlicno pa dvomim da se kaksno narecje…

Zgornjesavsko narecje …
Cerklje s sencurjem in okolico
Naklo proti Radovljici
Skofjelosko

Torej ! katero ?

Narecja so posebnost… meni osebno vsec vsa… razen spakedranscina cefurscina to je pa nek …. ne ni niti sleng….. spakedranscina.

Ta je pa dobra. Niti enkrat, ampak res niti enkrat, da bi kdo od prijateljev, znancev, sodelavcev… rekel kaj proti prebivalcem ostalih regij. Tako da.. očitno je, da imajo drugi probleme z Ljubljančani in ne obratno.
Seveda je pa tudi pri Ljubljančanih kot pri vseh ostalih; so dobri in malo manj dobri…

Ta je pa dobra. Niti enkrat, ampak res niti enkrat, da bi kdo od prijateljev, znancev, sodelavcev… rekel kaj proti prebivalcem ostalih regij. Tako da.. očitno je, da imajo drugi probleme z Ljubljančani in ne obratno.
Seveda je pa tudi pri Ljubljančanih kot pri vseh ostalih; so dobri in malo manj dobri…
[/quote]

Eh, tisti, ki imajo največ proti Ljubljančanom, imajo največje komplekse. To so moje izkušnje. Aja, pa nisem Ljubljančanka. Se najdejo bedaki tudi v LJ, ampak precej hujše je obratno – predsodki in obsojanja Ljubljančanov povsod izven Ljubljane. Pač bedaki zakompleksani.
Nimam slabih izkušenj z Ljubljančani, prej obratno – moj mož je Ljubljančan. Ampak ne govori čisto nič “ljubljanščine”, ravno tako ne njegovi starši, kar preseneti marsikoga iz kraja, odkoder izviram.
Mož se zaradi tega ne sekira, meni pa gre še bolj na živce, da se npr. neki Štajerci oglašajo in govorijo kako so vzvišeni Ljubljančani, sami pa delajo čisto enako. Štajerska je baje samo Maribor in še malo periferije, ostalo zanje ne obstaja. Pa je Štajerska velika, ravno tako se precej razlikujejo narečja. Samo kao pravi so pa samo oni. Bedaki pač. Podobno je z nekaterimi Primorci – samo Obala in še NG, ostalo ne obstaja. Zato še kako drži, da samo zakompleksani bedaki sovražijo. Verjetno so zakompleksani z razlogom. 🙂

Katera gorenscina?
Tako kot pa gorenscina zveni razlicno pa dvomim da se kaksno narecje…

Zgornjesavsko narecje …
Cerklje s sencurjem in okolico
Naklo proti Radovljici
Skofjelosko

Torej ! katero ?

Narecja so posebnost… meni osebno vsec vsa… razen spakedranscina cefurscina to je pa nek …. ne ni niti sleng….. spakedranscina.
[/quote]
Mogoče misli tistega s Tržiča z okolico (Lom, Križe…). Ali pa z okolice Gorij, kjer punce na fanta govorijo.

Škofjeloškega verjetno nima v mislih, ker to sploh ni več gorenjščina ampak rovtarščina.


Samo govori pa kljub temu čisto po ljubljansko.


Mogoče misli tistega s Tržiča z okolico (Lom, Križe…). Ali pa z okolice Gorij, kjer punce na fanta govorijo.

Škofjeloškega verjetno nima v mislih, ker to sploh ni več gorenjščina ampak rovtarščina.
[/quote]

Gorenjska narečja so na splošno taka zategnjena, tam nekje iz zategnjenega grla so glasovi. Pa požiranje samoglasnikov. Priznam, tudi meni so v bstvu grda…ampak hej, dokler ga meni ni treba govoriti 🙂


Mogoče misli tistega s Tržiča z okolico (Lom, Križe…). Ali pa z okolice Gorij, kjer punce na fanta govorijo.

Škofjeloškega verjetno nima v mislih, ker to sploh ni več gorenjščina ampak rovtarščina.
[/quote]

Da nas Škofjeločane enačite z Gorenci je naravnost žaljivo. Mi smo potomci Freisingov, tako kot cela poljanska dolina. Najboljša in najbolj razvita pokrajina v Sloveniji.

Eh, tisti, ki imajo največ proti Ljubljančanom, imajo največje komplekse. To so moje izkušnje. Aja, pa nisem Ljubljančanka. Se najdejo bedaki tudi v LJ, ampak precej hujše je obratno – predsodki in obsojanja Ljubljančanov povsod izven Ljubljane. Pač bedaki zakompleksani.
Nimam slabih izkušenj z Ljubljančani, prej obratno – moj mož je Ljubljančan. Ampak ne govori čisto nič “ljubljanščine”, ravno tako ne njegovi starši, kar preseneti marsikoga iz kraja, odkoder izviram.
Mož se zaradi tega ne sekira, meni pa gre še bolj na živce, da se npr. neki Štajerci oglašajo in govorijo kako so vzvišeni Ljubljančani, sami pa delajo čisto enako. Štajerska je baje samo Maribor in še malo periferije, ostalo zanje ne obstaja. Pa je Štajerska velika, ravno tako se precej razlikujejo narečja. Samo kao pravi so pa samo oni. Bedaki pač. Podobno je z nekaterimi Primorci – samo Obala in še NG, ostalo ne obstaja. Zato še kako drži, da samo zakompleksani bedaki sovražijo. Verjetno so zakompleksani z razlogom. 🙂
[/quote]

Se mi je pa res zgodilo (ampak to je pač samo moja izkušnja), da sem na neprijaznost naletela le na obali. Ne gre mi in ne znam po njihovo pravilno naročit kave..:-((

Kot čistokrvna ljubljančanka bi vas rada opozorila, da ne mešat prišleke v lj kot ljubljančane! So tudi +50, ki mislijo da spadajo med nas, ker so pač tako dolgo priseljeni. Litijani npr. se trudijo nekaj po ljubljansko in izpadejo prekleto zafnano, potem razni ljubljanski čefurji in tista tipična zlagana fraza ‘grem doga wokat’… Jebite se vse žlehtnobe, a razumete? Če vam kaj smrdi, potem ste več kot očitno ljubosumni štajerci. Vzemite parlament in zokija tja v Čmaribor, da boste lahko za spremembo po sebi pljuval.

Da nas Škofjeločane enačite z Gorenci je naravnost žaljivo. Mi smo potomci Freisingov, tako kot cela poljanska dolina. Najboljša in najbolj razvita pokrajina v Sloveniji.
[/quote]
Se ti etnično opredeljuješ za Nemca? Sem prepričana, da se večina tvojih sokrajanov ne. In ja, kdor je po rodu iz Škofje Loke ali Poljanske doline, je tudi Gorenc, ker živi na Gorenjskem.

Najprej bi bilo treba vedeti ali se pogovarjamo o narečjih ali o slengu. Ker nekaj “obtožb” zgoraj se tiče slenga, ne samega narečja.


Se ti etnično opredeljuješ za Nemca? Sem prepričana, da se večina tvojih sokrajanov ne. In ja, kdor je po rodu iz Škofje Loke ali Poljanske doline, je tudi Gorenc, ker živi na Gorenjskem.
[/quote]

Kaj točno bi ti rada? Si ljubosumna, ker nisi plemiške krvi?

New Report

Close