Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako naj jo zaščitim?

Kako naj jo zaščitim?

Kako znano vse to in kako zalostno. Sola pa nic, ucitelji so slepi in gluhi. Ker se na solo ne mores zanest, sem sla do vodja pretepaske bande in mu povedala, da se enkrat bo imel opravka z mojim sinom, potem bo imel opravla z mano, ki sem vecja, mocnejsa in ce to komurkoli pove, potem , ja potem grem na kriminalno policijo in bodo prisli v solo in na dom. Bil je pa en prsoljen froc s tretjega razreda, ki je ustrahoval in mlatu prvosolca.  Milo za zajfo. Mi je dviglno pokrov, ko je otrok mi povedal, da je ta froc rekel mu, da ce komu pove, kaj bo pa sele potem. No, in je bil mir. Sedaj je sine ze visji in bi moza poslala, da pokaze pretepacu kaj  se sme in kaj ne, ce starsi ne znajo, sola ne, se hvala bogu da je kdo, da prevzame to delo.  Non stop sem ucila kako je treba bit priden ponizen, in vedno popolna tarca, enkrat mi je pa dosadlo.

Se to, ce so ucitelji tolk slepi in tolk gluhi, dandanasnji se dobijo tke male kamerce, da v zep, v torbo in snema. Pa vse dobro tvoji puncki in postavite se za njo, ce se ne boste vi, se ne bo nihce.

Točno to, v tečaj samoobrambe naj gre, pomaga

Vsekakor vam predlagam, da vztrajate in opozarjate na to problematiko v šoli, kjer se to dogaja. Vsakodnevno težite ravnatelju in učiteljicam hčere, udeležite sestanka sveta staršev (al kako se že imenuje) in predstavite svojo težavo in nenazadnje obvestite starše teh nevzgojenih frocov, kaj njihovi sončki počnejo, ko niso prisotni. Vsekakor, pa , če je možnost, jo prepišite na drugo šolo, kjer bodo njeno nadarjenost in potencial tudi spodbujali. Vse dobro

Ne vem za kako stare otroke gre,pa niti veze nima. Solski mlini prepocadi meljejo. Zal. Ob prvem problemu, sploh se posebno, ce bo dokazljivo, pisno posljite mail razrednicarki in ravnatelju, da greste prijaviti nasilje policiji, inspektoratu in to res storite. Hkrati jih spomnite, na njihovo dolznost in odgovornost da poskrbijo, da je sola varen prostor in hkrati spomnite na nedavne tragicne dogodke iz oš glede samomorov. In pa ja, hcerko navadi, da se zacne postavljati zase. Najprej verbalno, jasno in glasno naj pove, se zadere DOVOLJ in pa NE NE DOVOLIM IPD. pa tudi s fizicno silo naj se ubrani. Konec koncev, zivljenje je borba. Huda borba. In na to jih je potrebno pripravljati od malega.

Zal je tudi pri nas blo enako, v osnovni soli smo imelo izredno pametnega fanta, bil je skos v svojem svetu, casa ni zgubljal po nepotrebnem z ljudmi, ki tega niso bili vredni, raje je v prostem casu prebiral znanstvene knjige, izumil je celo svojo pisavo in v tej napisal knjigo, vrjamem da zdaj kjerkoli je, bo prisel le se visje. Ampak zal so ga prav zato vsi zajebavali in se norcevali z njega. Zalostno.

Prepis na drugo solo ali naj ji poci film in koga fajn prebuta. Slednje sem jest nrdila. Pol je bil mir.

Odgovor na objavo uporabnika
Sfuzlana, 14.03.2022 ob 21:54

Odgovor na objavo uporabnika
soft, 14.03.2022 ob 09:14

Whatever it takes. Tudi če mora kakšna neodgovorna oseba leteti po stopnicah kot tvoja hči…

Soft…

Res…?….

Nasilje nad sovrstniki   zna presegat vse meje…krutost otrok …je zelo kruto…..1mesec nazaj…je 11-12 letna deklica naredila samomor…ucitelji…sosolci niso vedeli nic…kao nic…in vedno niso nic krivi….

Sram jih naj bo….le kaksne posasti vzgajate…

Glede na to, kaj se vse dogaja na tej šoli, ki jo je to nesrečno dekletce obiskovalo, me ne čudi …

Ravnatelj in učitelji pa nič … stvari pa se vlečejo še iz vrtca.

Dober nasvet ste že dobili: posnet se telefonom če se da (pa magari če ga ima samo na mizi), oziroma dekle opremit s snemalno napravo pod majico, da posname izživljanje. Predstavit ravnatelju in razredničarki, ter obvestit višje inštance – pri nas se nižji vsirjejo šele, ko poveš šefu. Podobno se enako strinjam, za vsako poškodbo it k zdravniku, punco naj vse “hudo boli” in po možnosti, poslati še razredničarki in staršem napadalca kako pismo odvetnika. Se bodo stvari premaknile.

Naš otrok spada med nadarjene in vsako leto pobere večino priznanj, foušija med sošolci na vrhuncu. Enako znašanje, predvsem sošolk nad njo in tudi nad ostalimi. Recimo v tem razredu sta dve sošolki doživeli izpah rame, ena je pristala v bolnici zaradi poškodb trebuha itnp. Jaz sem razredničarki povedal, da ji za njeno zdravje toplo priporočam, naj se sistematično lotijo reševanja nasilja v razredu, ker bo naša prvič žrtev fizičnega ali spolnega nasilja, bodo padale kazenske ovadbe in zasebne tožbe.

Drugače pa najti v startu za punco pomoč nekoga, s katerim se lahko o teh rečeh pogovarja – predvsem pa razreda nebo spremenila, lahko spremeni samo sebe, da manj izstopa. Če bi pomagalo (je pararelni razred prijetnejši) prosite za prestop v sosednji razred v kolikor je to mogoče).

Je pa res še en zorni kot: današnji otroci so živi prasci in ogledalo današnje družbe + ima zraven še cel kup otrok, ki sodijo najmanj za v Polje, če ne v kako drugo ustanovo. V srednjo šoli ji bo bolše – vendar pa, svet bo celo življenje krut in prej kot se bo znala soočiti s brutalnim okoljem in se naučila v takem okolju vsaj toliko prilagodit, da ne bo izstopala, lažje ji bo v življenju.

Bom rekel, še nekaj česar sicer ne smem: naš otrok ni bil do letos nikoli vpleten v nasilje, ampak letos so ga provocirali zaradi ene in iste stvari ceu mesec, namensko naganjanje in uničevanje stvari – dokler eden od sošolcev ni poizkusil še z otipavanjem: takrat je nepripravljen dobil “kolenčka med noge” – šus takšen, da se ceu glavni odmor ni pobral. Na srečo ima dobre starše, da se niso odločili za tožbo, ampak jih je dobil še enkrat doma. Ampak včasih tudi kaj podobnega zaleže. Dobro je da deklica ve, da ima pravico do samo-obrambe in da se lahko brani, nebo škodilo, da tudi ve kako.

Šolo prijavite pristojnim organom. Še boljše je, da posredujete medijem. Ni nujno, da se izpostavljate. Niti vi niti hčerka. Verjemite, bodo hitro našli rešitve… Hčerko pa čim prej prepišite na drugo šolo. Če imate možnost, jo prepišite na Waldorfsko šolo. Tam se ustvarjajo bodoča velika imena. Če te možnosti nimate, bo tudi katerakoli druga javna šola boljša kot sedanja. Ali pa jo do konca šolskega leta šolajte doma, potem pa verjamem, da boste našli pravo rešitev. Vse dobro in srečno hčerki.

 

Sedanjo šolo pa le spravite na kolena. Čas je, da tudi šole in seveda vsi vpleteni, začnejo odgovarjati za svoja dejanja.

Kot prvo sem učitelj in se mi zdi nemogoče, da bi se kaj takega dogajalo na naši šoli. Vse ampak res vse težave smo rešili, ko se je otrok zaupal učiteljem ali staršem ter so nato starši stopili v kontakt s šolo. Ne pa takoj z grožnjami, odvetniki, snemanjem… Tole je res ogledalo družbe! Takšni načini reševanja problemov samo vodijo v dodatne težave. In ja, nekateri otroci so znajo biti psihopati. Vzrok? Vzgoja, mediji, socialna omrežja itd….

Odgovor na objavo uporabnika
Obupana mama698, 14.03.2022 ob 09:05

Moja hčerka je v šoli nadlegovana. Uničujejo njene šolske potrebščine, skrivajo ji njena oblačila in tudi fizično in verbalno nasilje je prisotno. V enem tednu je padla po  stopnicah in le višjim silam se lahko zahvalimo, da hujšega ni bilo, naslednji dan jo je nadlegovalka očitno spotaknila, da je s košaro za malico padla po hodniku. Ko je stresla malico so jo še zmerjali. Baje je videla in slišala dogajanje učiteljica sosednjega razreda, a ko sem jo povprašala po incidentu, se je delala, kot da ne ve za kaj gre. V času šolanja na daljavo je deklica prav zacvetele sedaj pa je spet čisto uničena. »Zanimivo« je, ne učitelji in ne sošolci nič ne vidijo, nič ne slišijo in nič ne vejo. Bila sem že pri ravnatelju, imeli smo izredni sestanek, a vsi tajijo. Hčerka je res da bolj poseben deklič. Ima poseben, drugačen stil oblačenja in tudi sicer je njen videz poseben, je pa kulturnica in super odličnjakinja, nadarjena na vseh možnih področjih, od športa do umetnosti. Ne druži pa se z vsakim, saj njena glava kar naprej nekaj melje in nima časa izgubljati na ljudeh, s katerimi nima nič skupnega. Tako na oko bi rekel, da je precej inrovertirana, pa ni. V privat času ima veliko prijateljev. Živi v svojem svetu, v katerega ne sprejme vsakega. Kljub njeni drugačnosti, pa nima nihče posegati vanjo, jo nadlegovati, šikanirati in nad njo vršiti fizično nasilje. Ne vem več kaj naj naredim, da zaščitim hčerko, ki v šolo noče več hoditi.

Pojdi na dom tiste razvajene smrklje in povej njej in njenim ta starim, da, ce se bo samo se enkrat dotaknila tvoje hcere, jo bos pregonila ko kanto.

Ti se vsaj trudiš, moji se niso ravno…kao sj otroci se zmenijo. Prepis šole pomaga,če to ni rešitev pa csd, policija, psiholog(ki zabeleži vse črno na belem) ne se pustit, to je kruto za otroka in pušča posledice na dolgi rok. Verjemi da vem o čem govorim. Otroc znajo bit res žleht, ko začutijo, da je nekdo šibek, odrinjen, ga počasi unučujejo…

Nasilnikov morda ni toliko, je pa ogromno sledilcev in opazovalcev.

Odgovor na objavo uporabnika
Rock-DJ, 14.03.2022 ob 23:31

Kot prvo sem učitelj in se mi zdi nemogoče, da bi se kaj takega dogajalo na naši šoli. Vse ampak res vse težave smo rešili, ko se je otrok zaupal učiteljem ali staršem ter so nato starši stopili v kontakt s šolo. Ne pa takoj z grožnjami, odvetniki, snemanjem… Tole je res ogledalo družbe! Takšni načini reševanja problemov samo vodijo v dodatne težave. In ja, nekateri otroci so znajo biti psihopati. Vzrok? Vzgoja, mediji, socialna omrežja itd….

Ne ni ogledalo družbe pač pa realnost. Sama sem dala podobno zgodbo čez, prfoksi so vsi vedeli, pa niso reagirali. Ni bilo luštno hodit plav domov, jokat na vlaku in razmišljat kako ne bi šla v šolo in kak izgovor imeti. Ocene so padle, svojo najljubšo šoli sem mogla zapustit in it drugam da sem vsaj zdelala srednjo…ker tam mi pod takimi pogoji ne bi uspelo. Ko te dobijo na piko si gotov, če ti prfoksi ne pomagajo, nimaš več kaj reševati.

In ja, morda je na vaši šoli drugače. Na moji ni bilo. Na moji jim je bilo vseeno ker sem bila sam ena izmed mnogih, povprečna in nevredna posredovanja. To pusti posledice.

Pozdravljena!

Tudi pri nas niso ničesar “videli ne slišali”, pa je bilo kar nekaj nadlegovanju otrok.

Jaz nisem čakala. Takoj sem šla na policijo.

Policisti so prišli v šolo( najprej k ravnatelju, pozneje v zbornico). Otroci so bili seznanjeni z razlogom obiska, pa tudi da so za njihova kazniva dejanja odgovorni starši.

Je pa šla prijava tudi v vednost centru za socialno delo. Ta pa je tudi poslal delavke na obisk družinam nadlegovalcev.

Treba je govoriti i nasilju. Da pa je otrok drugačen pa ni noben problem. Saj ima pravico do tega da je suh, debel, družaben, ali ne…. Nihče nima pravice posegat v drugega.

Šole pa so opremljene z nadzornimi sistemi… Učitelji-ce lahko govorijo da niso seznanjene s početjem učencev, a posnetki večinoma kažejo, da lažejo.

Očitno tudi ti ne opaziš medvestniškega nasilja in si pred njim zatiskaš oči. Ker tako nasilje se dogaja na vseh šolah v različnih oblikah, žal pa ga učitelji ne opazijo, opazijo le slabše ocene nekoga, to, da je zaprt vase ipd., ne vprašajo pa se, kaj je vzrok.

Pri meni bilo isto v Oš sem bila pretiho in vsi so me po domače mlatili , obmetavali z celo stoli, nihče pa nič ni naredil, nobene opore učiteljev nisem imela, starši pa so skozi hodili v šolo kaj se dogaja in tudi niso nič naredili brat parkrat prišel v razred narediti red, ampak še to ni pomagalo v srednji šoli se mi dogajalo isto dokler v 3letniku se ni ena sošolka postavila zame, dobila sem na samozavesti in od takrat sem se postavila zase. Res sem ji bila hvaležna . So pa lahko najstniki in otroci zelo hudobni.

 

 

Učitelji, kje ste? V to temo se je javil le en učitelj, pa še ta je prepričan, da se to na njihovi šoli ne dogaja, če se, pa vse lepo rešijo, medtem ko vsi ostali udeleženci teme opisujejo svoje izkušnje iz šolskih let, kako učitelji niso nič opazili, čeprav se je dogajalo marsikaj.

Učitelji, če hočete višje plače, se začne pri tem, da otrokom v šoli zagotavljate varno okolje. Da opazite nasilje in ga preprečite, da se z učenci pogovarjate o tem, kaj je prav in kaj ne, kako reševati konflikte, kaj narediti v takšnih primerih – delate kaj od tega?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Mejana, 14.03.2022 ob 22:56

Glede na to, kaj se vse dogaja na tej šoli, ki jo je to nesrečno dekletce obiskovalo, me ne čudi …

Ravnatelj in učitelji pa nič … stvari pa se vlečejo še iz vrtca.

Res…res zalostno,da otroci ze v vrtcu dobijo moc in s tem potrditev,ker se ne ukrepa moc  in potrditev,da lahko pometajo z drugimi….moj otrok je to nasilje prenasal skoz OS obdobje….pritozbe niso spremenile nic…vrtec sola ni ukrepala….v vrtcu smo imeli pomocnico od podna…ce si se nad njo pritozil….pomagalo samo 14dni….

V OS (primer-sin tekmovanje za vegovo priznanje…ga osvojil…) izjava uciteljice,ti pa res nimas pojma o matematiki…..pri glasbi…uciteljica…le kako so tebe sprejeli na glasbeno solo pa saj nimas talenta(tekmovanja uspesna)…..OS…uspesen ucenec….ampak vedno zatiran iz strani uciteljev….fizicno in psihicno napaden od sosolcev…

Ko sem imela dovolj….sem mu rekla: nikoli ne zacni prvi…..ampak,ce te kdo udari,udari nazaj,ce te kdo zali…zali nazaj….sem to izjavila se pri skupinskem sestanku….

Izjava razrednicarke: joj kako ucite svojega otroka…

Ja draga uciteljica,ce sem jaz ucila svojega otroka,da ne sme gristi,krampat,udarjat,pljuvat….naj bodo drugi starsi enaki….in ce to,da se vstran obrne,ce ga kdo besedno zali ne pomaga…bo pomagalo moje dovoljenje po 1 letu napadiv: ne zacni prvi…vrni vse kar ti ostala oseba v tistem trenutku naredi ali rece….in ja…so koncno dojeli,da ne dovolim tega….je moj otrok….

Ker so se starsi pritozili….zakaj so njihovi soncki uzaljeni…

In ja…sola ukrepala takrat…na moje pritozbe se niso zganili….

Pomaga….ce sam stopis do nasilneza in mu lepo prijazno z nasmehom na obrazu poves.. ce se njegovo pocetje nadaljuje…naj zacne prvo pri meni..ne na sibkejsem od sebe…naj bo junak…14 letni fant se spravlja na 10 letnika…

Potem pa se ga starsi vneto zagovarjajo…nasi ze….

Veselo ockoti pritecejo pred solo in ti grozijo….

Se nasmehnes in pokazes kaj ne dovolis…da se bo vsak,ki ima 5minut casa spravljal na tiste,ki so tihi,mirni,…

Avtorica: moj je bil enak,zato ti priporocam iz srca…ukrepaj z vsem kar lahko….ker bo imela punca mocne posledice…notranje…

Naroci jo psihiatru,psihologu….tako sva midva z otrokom uredila in sem ga resila….zdaj je uspesen student na fakulteti….in koncno vidim,da je srecen…se iz srca nasmehne….ima moc v sebi…ter moc,da zivi….

Rane iz otrostva….so globoka….

OS je ena velika nestrokovna ustanova za zjokati…pedagogi so samo za reklamo…in ja…unicijo ogromno mladih zivljenj….

Mojega niso in tudi nisem dovolila,da od mojega otroka….in ja…delala sem na tem,vstrajala in se namucila….da ni obupal…..

Otroci so zelo kruti…

 

    Ne morem verjeti, da te v šoli ignorirajo. Na žalost se vsa ta nasilja še prepogosto dogajajo in le kako se lahko sprenevedajo?! Jaz bi šla dalje, nihče nima pravice poniževat tvojega otroka, sploh pa ne v šoli. Srečno!

Zdaj se na šolah dogajajo grozne zadeve. Učitelji se ne vmešavajo, enako ravnatelj. Policija ne ukrepa nič. Polega psihičnega in fizičnega nasilja je prikazovanje golih fotografij, a na teh fotografijah sploh niso osebe za katere se govori, spolni napadi in še druge grozne zadeve. Zato prihaja do samomora in ostalih hujih zadev. Najboljša rešitev je direktna tožba ali pa izpis na drugo šolo. Ni pa sigurno da se tudi tam ne bo to dogajalo.

Naj otrok pove kdo so ti nadlegovalci – ti starši in ti učitelji ti in odvetnik sestanek sklican – dogovor moram bit sprejeti…. Jokanje nikoli ne pomaga…. Morš pokazat da znaš jit do konca, če imaš prav 💪 če se znaš tega jit ne rabiš čakat na karmo 😂 jim jo ti predstaviš in pokažeš kje so meje!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6383, 15.03.2022 ob 16:46

Naj otrok pove kdo so ti nadlegovalci – ti starši in ti učitelji ti in odvetnik sestanek sklican – dogovor moram bit sprejeti…. Jokanje nikoli ne pomaga…. Morš pokazat da znaš jit do konca, če imaš prav 💪 če se znaš tega jit ne rabiš čakat na karmo 😂 jim jo ti predstaviš in pokažeš kje so meje!

 

Če se pri vas teh zadev ne dogaja, potem se obrnite na ministrstvo in zahtevajte sestanek. Na šoli kateri je moja, se ravnateljica sploh ne zmeni za takšne reči. Celo spodbuja socialno delavko in učitelje, da se krute stvari, kot so spolno nadlegovanje, psihično, ficizno potihnejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Bolano, 15.03.2022 ob 16:52

Če se pri vas teh zadev ne dogaja, potem se obrnite na ministrstvo in zahtevajte sestanek. Na šoli kateri je moja, se ravnateljica sploh ne zmeni za takšne reči. Celo spodbuja socialno delavko in učitelje, da se krute stvari, kot so spolno nadlegovanje, psihično, ficizno potihnejo.

Res je, šole take stvari raje pometejo pod preprogo kot da bi jih reševale, otroci pa trpijo …

New Report

Close