Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako naj pomagam prijatelju

Kako naj pomagam prijatelju

Pred cca 6 leti je pustil ženo. Nato menjaval ženske kot za šalo. Ena je bila neumna, druga prelahka, naslednja brez smisla za humor, ni bila dobra v postelji…

Sedaj ko jih ima 50 je spoznal, da je imel z ženo vse. Zaveda se, da je naredil napako. Vsako primerja z svojo ženo. To vidimo tudi vsi prijatelji. Vidno propada. Svetoval sem mu naj se potrudi in proba osvojit ženo nazaj. Zjokal se mi je in priznal, da je to vse kar si želi, a žal se ji ne upa pogledati v oči. Ve da jo je z svojimi neumnimi dejanji zelo prizadel.

Kaj lahko za prijatelja naredim? Kako mu lahko pomagam, da vsaj nima občutka krivde. Žalovanje ga bo uničilo.

Nič ne moreš, to je njegova življenjska šola. Ko enkrat nekaj izgubiš, ni poti nazaj.

Lahko mu pa delaš družbo in mu pomagaš kot prijatelj prebroditi to obdobje, dokler se ne potolaži. Pejta lovit ribe al kaj.

Strah me je, da si kaj ne naredi. Zdravniško pomoč zavrača.

Družim se z njim kolikor morem a imam družino katera me tudi rabi.

Žalovanje ga ne bo uničilo, žalovanje je proces, potovanje skozi različne faze. Kar moške pogosto uniči je ranjen ponos, ego. Na to so zelo občutljivi. Če bi znali skloniti glavo, bi bili bližje srcu, bližje bistvu in stiku s sabo. A to je pogosto skoraj nemogoče.

Težka bo. Pogovor, pogovor, spodbuda …

Pa ne v smeri naj bivšo ženo osvaja, če je pametna ga niti povohala ne bo.

Ti povem iskreno, kot ženska.. v tem času ga je že toliko prebolela, da mu je lahko poročna priča! Ženska ko enkrat preboli moškega pa ga vidi z drugimi, ta tip je zanjo le še “brat”, ki ga je nekoč poznala. Naj si ne dela tega, škoda je njegovega življenja. Predlagaj mu, da si najde nov hobi. Naj s čim zamoti misli in roke. Naj dela na sebi, se vpiše v fitnes, plavanje, nekaj za dušo. Saj bo prišla druga, boljša, pa bo na bivšo z lahkoto pozabil.

Odgovor na objavo uporabnika
No, 04.09.2024 ob 20:47

Ti povem iskreno, kot ženska.. v tem času ga je že toliko prebolela, da mu je lahko poročna priča! Ženska ko enkrat preboli moškega pa ga vidi z drugimi, ta tip je zanjo le še “brat”, ki ga je nekoč poznala. Naj si ne dela tega, škoda je njegovega življenja. Predlagaj mu, da si najde nov hobi. Naj s čim zamoti misli in roke. Naj dela na sebi, se vpiše v fitnes, plavanje, nekaj za dušo. Saj bo prišla druga, boljša, pa bo na bivšo z lahkoto pozabil.

Brebolela ga mogoče res je.

Da bo prišla boljša pa težko verjamem. Ne veš kaj je imel. Jaz iz srca upam, da mu pri teh letih uspe najti nekaj pametnega.

Dopovej mu naj neha primerjati ženske! Ni se premaknil naprej in še vedno caplja v preteklosti. Pomagaj mu živeti v sedanjosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9662, 04.09.2024 ob 20:57

Brebolela ga mogoče res je.

Da bo prišla boljša pa težko verjamem. Ne veš kaj je imel. Jaz iz srca upam, da mu pri teh letih uspe najti nekaj pametnega.

Oh dej no.. očitno nista bila za skupaj, če jo je zapustil in bil z drugimi. Moški, ki zares ljubi žensko, tega ne bo naredil nikoli. Problem je verjetno, ker se je precenil in mislil da ga kdo ve kaj čaka tam zunaj, pa ugotovil, da temu ni tako. Ona pa tudi ni zanj prava, če je toliko let lahko pozabil na njo. On zdaj le misli, da je, ker boljše ne dobi. Naj nikar ne obupa. Prava ljubezen pride, ko jo najmanj pričakuješ.

Prepiši to vsebino in jo pošlji njegovi ženi, oziroma prijatelj naj sam napiše svoje kesanje in ji ga osebno izroči, okrašenega s kakšno rožico in njenim priljubljenim parfumom. Pazi, ne dodorat!

Sorry, ampak če je imel z ženo vse, zakaj sta šla narazen? Kaj mu boš ti pomagal? Verjetno ta tvoj prijatelj ne zna biti v vezi,rad skače iz veze v vezo in išče nekaj  česar ni. Ker tudi zena ni  tista prava, drugače ne  bi šla narazen. Naj se močno vase zazre, kaj želi.  Verjetno ga sedaj grabi panika,  na trgu niso idealne, pa je spoznal da bivša žena niti ni bila tako slaba .  Bivša žena ima verjetno novega partnerja, živi novo življenje, naj se on začne živeti v sedanjosti, ne da sedaj pogreva preteklost, ki jo je zavrnil

Odgovor na objavo uporabnika
Paznik, 04.09.2024 ob 21:32

Prepiši to vsebino in jo pošlji njegovi ženi, oziroma prijatelj naj sam napiše svoje kesanje in ji ga osebno izroči, okrašenega s kakšno rožico in njenim priljubljenim parfumom. Pazi, ne dodorat!

Rožica in parfum naj bi izbrisala ženski spomin na to, da jo je 1.zapustil, 2.bil z nešteto drugimi medtem ko je ona žalovala za njim (ali pa ne… a vseeno, ko je moški enkrat na drugi, se vsaki normalni zagravža) 3. 6 let ni spomnil na njo, ker mu je bilo tako fajn, zdaj ko so ga vse načevljale, bi pa bila tudi ona dobra…? Ma dej dej. Upam, da je pametna in ga ima že na F.O. listi

Ej, stari so 50 let. Ne 15.

avtorju Paznik

Avtor 9662Da bo prišla boljša pa težko verjamem. Ne veš kaj je imel. 

Saj on sam ne ve kaj je imel. Je imel, ampak ni cenil tega kar je imel. Po 6letih naenkrat ugotivi, da mu je žal? Zakaj? Ker nima kuharice, čistilke? Vas moške skrbi le to, da na stara leta ne ostanete brez med.sestre. Za bivše vam je toliko, kot za lanski sneg.

Da mene bivši mož prosi, da se vrnem k njemu nazaj. Ker obžaluje prevaro. Ne. Je bolelo in sem prebolela in do njega ne čutim popolnoma nič. Je samo oče mojemu otroku.

klin se s klinom zbija… Potolažiš ga lahko edino tako.., da mu najdeš žensko podobno njegovi bivši.. Pa ne bo normalen moški dal kolegu kao rame za jokanje… Imam kolega ki je na igrišču bil zverina.., terminator ampak zarad ženske so mu pa pritekle solze, ko sta se razšla.., samo ta ga je dobesedno jebala v glavo.., izkoriscevalka.., slab karakter Sex je pa opisovsl z njo kot božanski in tukej je ta adut žensk, ki lahko sesujejo tipa.., ker moški s čustvi reagira šele po dobrem sexu..

Ma ne, no, vprašaš za prjatla :):):)

Veš kaj, ti lulek, kar si zaje…bal, si zajebal, če si neumen, ti ne more nihče pomagat.

Kolikor si se gonil, ko si mislil, da je bivša žena zate zanič, si se gonil.

Zdaj si sam in se smiliš sam sebi in bi se rad tudi bivši.

Ma, kdo te šljivi, če ti paše, se pa lahko tudi frderbaš. Po želji.

Cmokavec poscani, ko si jo varal, ti je bilo pa kul, a? Mrš!

Ne moreš pomagat nekomu, ki pomoč zavrača.

Odgovor na objavo uporabnika
just me923, 05.09.2024 ob 07:16

Ma ne, no, vprašaš za prjatla :):):)

Veš kaj, ti lulek, kar si zaje…bal, si zajebal, če si neumen, ti ne more nihče pomagat.

Kolikor si se gonil, ko si mislil, da je bivša žena zate zanič, si se gonil.

Zdaj si sam in se smiliš sam sebi in bi se rad tudi bivši.

Ma, kdo te šljivi, če ti paše, se pa lahko tudi frderbaš. Po želji.

Cmokavec poscani, ko si jo varal, ti je bilo pa kul, a? Mrš!

..’justme923′.. ampaak res, kje je enim pamet..

Jaz pa bolj mislim da se je precenjeval. Nekateri niso nikoli izadivljni s tem kar imajo, iščejo boljše , ampak potem se je srečal z  realnostjo pa videl da so druge se slabše. Naj išče naprej, bivša je bivša, naj se fokusira na prihodnost. So dobre samske ženske , mora pa tudi on urediti v svoji glavi zakaj je bivša postala bivša. Drugače ga ne bo nobena pametna pogledala

Nihče ni popoln. Do varanja ponavadi pride, ker v drugem najdeš tistih 10-20% ki jih v tvojem dolgoletnem partnerju manjka. Ko ljudje rečejo si je našel lepšo, doterano…a tega se hitro naveličaš. Nimaš se z njo kaj pogovarjat. Lepa škatla a žal prazna. Hormončki popustijo in se zalotiš, da razmišljaš o bivši. Fak kaj mi je bilo. Kako sem lahko nasedel eni lepi ritki …kako sem se za nizko ceno prodal. Žalovanje te vrže v depresijo. Lahko bi bili srečni. Zdaj vsi trpimo. Otroci imajo dva doma. Bivša se po toliko letih pobere in zaživi srečno, ti pa z eno avšo, ki samo jamra in hodi na nohtke. Očita mi bivšo, otroci je ne marajo…okolica me gleda kot največjega bedaka. Ja žal mi je.

To so moje izkušnje.

Glej v življenju vsi delamo napake. Večje in manjše. Popravljive in nepopravljive. Posledice so. Vsem nam je žal. Vprašujemo se, kaj bi bilo če tega ne bi storil? Žalujemo za mladostjo, bivšim prijateljem, bivšim partnerjem… vprašati se moramo pa kaj lahko v dani situaciji storimo, se postavit na noge, priznat napako, se iskreno opravičit. Če je opravičilo sprejeto juhu. Če ni to sprejmemo in gremo naprej.  Naredili smo vse kar je bilo v naši moči.

Ljubezen premaga vse prepreke.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9662, 04.09.2024 ob 18:23

Pred cca 6 leti je pustil ženo. Nato menjaval ženske kot za šalo. Ena je bila neumna, druga prelahka, naslednja brez smisla za humor, ni bila dobra v postelji…

Sedaj ko jih ima 50 je spoznal, da je imel z ženo vse. Zaveda se, da je naredil napako. Vsako primerja z svojo ženo. To vidimo tudi vsi prijatelji. Vidno propada. Svetoval sem mu naj se potrudi in proba osvojit ženo nazaj. Zjokal se mi je in priznal, da je to vse kar si želi, a žal se ji ne upa pogledati v oči. Ve da jo je z svojimi neumnimi dejanji zelo prizadel.

Kaj lahko za prijatelja naredim? Kako mu lahko pomagam, da vsaj nima občutka krivde. Žalovanje ga bo uničilo.

Ne, da nobena ni bila do sedaj v redu…tudi žena ni bila. Če bi bila tako v redu, se ne bi ločil. Ženske zahtevajo ločitve, moški samo takrat, ko je res nevzdržno.

 

 

Jaz gs ne bi vzela nazaj, pod nobenim pogojem.

Predvidevam, da je preteklih 6 let ujet v svojem življenju na isti točki, zato se tudi ne more nikamor premakniti. Naj začne delati na sebi, vzame svoje življenje spet v svoje roke, da bo dojel, da ni odvisno od te ženske.

New Report

Close