Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako nekoga "spraviti" v dom ostarelih?

Kako nekoga "spraviti" v dom ostarelih?


Kaj pa če jih ta stari človek nikoli ni res ljubil, skrbel za njih, jih negoval? Kaj pa če enostavno ni možno dovolj dobro poskrbeti za človeka, ker dementni človek potrebuje 24-urno nego, njegovi otroci pa imajo službe, lastne družine, načeto zdravje? Kaj pa ko en tak dementen človek pusti prižgan plin? Kaj pa če pusti odprto pipo? Kaj pa če pomaže vse stene z lastnim blatom? Kaj pa če je nasilen? Kaj potem? Daj, razsvetli nas, kaj v teh primerih?
Nekako se ne morem znebiti občutka, da si idealna kandidatka za takšnega človeka. Če že sedaj ne zmoreš sočutja do ljudi, ki se soočajo z težavnimi ostarelimi svojci, bo na stara leta še huje. Takrat boš resnično videla (kolikor pač boš) samo sebe in še enkrat samo sebe. Nekako ne zavidam tvojim domačim.[/quote]

Kot je napisano. Samo imeli dementnega človeka. In se nismo pritoževali. Kot se ni on, ko smo mi imeli mi težave. Če si stara štirideset tvoj foter pa šestdeset, nimaš izgovor, da ne moreš za njega skrbeti. Tudi tvoj foter je hodil v službo in skrbel za vse, kot tvoja mama. Ti je jasno. Če pa te tvoj foter in mat nista ljubila si pa sama dovolj neumna, da si tako dolga leta vztrajala z njimi. Torej kdo je neumen ti ali tvoj foter in mat. Pa grdo napisano. Samo zamisli si.[/quote]

Aha. Torej v tem primeru pustiš službo. Če imaš družino, greš in se preseliš k fotru. Al kako?

Kot je napisano. Samo imeli dementnega človeka. In se nismo pritoževali. Kot se ni on, ko smo mi imeli mi težave. Če si stara štirideset tvoj foter pa šestdeset, nimaš izgovor, da ne moreš za njega skrbeti. Tudi tvoj foter je hodil v službo in skrbel za vse, kot tvoja mama. Ti je jasno. Če pa te tvoj foter in mat nista ljubila si pa sama dovolj neumna, da si tako dolga leta vztrajala z njimi. Torej kdo je neumen ti ali tvoj foter in mat. Pa grdo napisano. Samo zamisli si.[/quote]

Aha. Torej v tem primeru pustiš službo. Če imaš družino, greš in se preseliš k fotru. Al kako?[/quote]

Da. Kaj ni jasno. Če imaš ti svojo družino ti pa seveda ekskluzivno pripadajo kakšne posebne pravice, da ne skrbiš za fotra ali mamo. Kakor vem si ti za mamo zelo skrbela in tudi tvoj oče. Torej brez potrebe, da se oglašaš.

Aha. Torej v tem primeru pustiš službo. Če imaš družino, greš in se preseliš k fotru. Al kako?[/quote]

Da. Kaj ni jasno. Če imaš ti svojo družino ti pa seveda ekskluzivno pripadajo kakšne posebne pravice, da ne skrbiš za fotra ali mamo. Kakor vem si ti za mamo zelo skrbela in tudi tvoj oče. Torej brez potrebe, da se oglašaš.[/quote]
A lahko še enkrat, pa počasi in razločno, da bom razumela? Če mi zboli starš v Mariboru, pustim svojo družino v Piranu in grem skrbet zanj?

Aha. Torej v tem primeru pustiš službo. Če imaš družino, greš in se preseliš k fotru. Al kako?[/quote]

Da. Kaj ni jasno. Če imaš ti svojo družino ti pa seveda ekskluzivno pripadajo kakšne posebne pravice, da ne skrbiš za fotra ali mamo. Kakor vem si ti za mamo zelo skrbela in tudi tvoj oče. Torej brez potrebe, da se oglašaš.[/quote]

Moji starši so 110 km stran v eno smer. Delam do 17,00. Imam 2 otroka. Prosim za konkretne nasvete.

Aha. Torej v tem primeru pustiš službo. Če imaš družino, greš in se preseliš k fotru. Al kako?[/quote]

Da. Kaj ni jasno. Če imaš ti svojo družino ti pa seveda ekskluzivno pripadajo kakšne posebne pravice, da ne skrbiš za fotra ali mamo. Kakor vem si ti za mamo zelo skrbela in tudi tvoj oče. Torej brez potrebe, da se oglašaš.[/quote]

Za mamo sem skrbela toliko, kot sem zmogla poleg hčerke in službe. Enako brat, kolikor je uspel zaradi službe. Če ne bi bil oče takrat kolikor toliko zdrav in v penziji, torej doma, in se ji posvetil 24/7, bi se mami zelo slabo pisalo. Kljub temu, da smo živeli precej blizu.
Ker sva z bratom oba odvisna od zaposlitve, jaz sem imela pa takrat šoloobveznega otroka, v primeru, da ne bi bilo očeta, ne bi nihče od naju mogel npr. pustiti službe. In je tudi ne bi, ker potem ne bi obstajal en problem, ampak vsaj dva. In to ne mala. Konec koncev se je za mamo skrbelo tudi s kar veliko finančne pomoči, ki je nekdo na socialcu ne more nudit.


Kaj pa če jih ta stari človek nikoli ni res ljubil, skrbel za njih, jih negoval? Kaj pa če enostavno ni možno dovolj dobro poskrbeti za človeka, ker dementni človek potrebuje 24-urno nego, njegovi otroci pa imajo službe, lastne družine, načeto zdravje? Kaj pa ko en tak dementen človek pusti prižgan plin? Kaj pa če pusti odprto pipo? Kaj pa če pomaže vse stene z lastnim blatom? Kaj pa če je nasilen? Kaj potem? Daj, razsvetli nas, kaj v teh primerih?
Nekako se ne morem znebiti občutka, da si idealna kandidatka za takšnega človeka. Če že sedaj ne zmoreš sočutja do ljudi, ki se soočajo z težavnimi ostarelimi svojci, bo na stara leta še huje. Takrat boš resnično videla (kolikor pač boš) samo sebe in še enkrat samo sebe. Nekako ne zavidam tvojim domačim.[/quote]

Kot je napisano. Samo imeli dementnega človeka. In se nismo pritoževali. Kot se ni on, ko smo mi imeli mi težave. Če si stara štirideset tvoj foter pa šestdeset, nimaš izgovor, da ne moreš za njega skrbeti. Tudi tvoj foter je hodil v službo in skrbel za vse, kot tvoja mama. Ti je jasno. Če pa te tvoj foter in mat nista ljubila si pa sama dovolj neumna, da si tako dolga leta vztrajala z njimi. Torej kdo je neumen ti ali tvoj foter in mat. Pa grdo napisano. Samo zamisli si.[/quote]
Še dementna nisi, pa si že hudobna. Kaj šele bo…

Kot je napisano. Samo imeli dementnega človeka. In se nismo pritoževali. Kot se ni on, ko smo mi imeli mi težave. Če si stara štirideset tvoj foter pa šestdeset, nimaš izgovor, da ne moreš za njega skrbeti. Tudi tvoj foter je hodil v službo in skrbel za vse, kot tvoja mama. Ti je jasno. Če pa te tvoj foter in mat nista ljubila si pa sama dovolj neumna, da si tako dolga leta vztrajala z njimi. Torej kdo je neumen ti ali tvoj foter in mat. Pa grdo napisano. Samo zamisli si.[/quote]
Še dementna nisi, pa si že hudobna. Kaj šele bo…[/quote]
Ane, lahko je pametovat ko napišeš SMO skrbeli. In težko ko napišeš SEM skrbela. Mislim da se petelini ker je nevedna.

New Report

Close