Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako odgnati ptice s terase

kako odgnati ptice s terase

Imamo, imamo. Točno ta problem imamo. Ampak za nas to ni problem. Okej, problem bi bil, če bi detel začel delati luknjo v fasado, kaj manj od tega pa ni noben problem.

Ljudje ste res čisto izgubili stik z naravo, še ko pride k vam, jo preganjate in označujete za škodljivca.

Najprej je treba pregnat vse ptice, slepce, krastače, ježe ipd.
Potem je treba pa iskat čimbolj naravne načine, kako se znebit polžev, pa štriglc, pa uši, pa gosenic, pa…

Kako pa misliš, da je v mestu? Otrokom kažeš ptice in gnezda na drevesih. Pa ne mi, da jih ni, ker jih opazujemo vsako leto. kako pripravljajo gnezda, kako hranijo mladiče in kako se mladiči učijo leteti.[/quote]
Kako pa potem otrokom razložiš, zakaj jim podiraš gnezdo, če se naselijo preblizu?
Tem istim, ki se tako zavzeto učijo letet.[/quote]

Kdo se uči letet, če še jajca ni?

Ptice so uničevalke po novem. Njihov drek pa smrtonosen strup. Čudno, da je bil njihov drek v preteklosti cenjen kot gnojilo, ampak naši predniki so živeli v znanstveni nevednosti.

Ogromno je ptic v mestih. Priporočam udeležbo na predavanjih društva za opazovanje in proučevanje ptic. Boš izvedela marsikaj, od tega, da ptice živijo tudi v mestih in gnezdijo na različnih mestih, ne samo na drevesih.[/quote]

Glede na tvoje razmišljanje potem lahko dva mlada človeška zaljubljenčka kar pri tebi na terasi “gnezdita”, si privlečeta posteljo, šporget in zibko, serjeta pa kar dol s terase, a ne?

Nikakor. Imata možnost hosto izsekat, pregnat nadležne živali in se tam ugnezdit.

Nikoli ne bi preganjal nobenih prtičev, več jih je raje vidim. Škorci me malo motijo na zgodnjih češnjah, pa tudi to mora bit.
V bližini živi večji podjetnik, ki ima res lepo urejeno hišo, poslovne prostore in okolico, pa ga na moti, da ima na novem poslopju zagotovo vsaj 20 gnezd lastovk, kar redko vidiš na enem mestu, še podtstavke za gnezda jim je naredil, vendar teh niso marale si raje zraven na fasadi naredijo gnezda..

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Vecina komentarjev tukaj je toliko hipokriticnih, da glava pece. Valda da odzeni ptice, ce jih le dosezes, saj ti bodo unicile teraso in zivce, posrale vse roze in po moznosti se bolezni prinesle. In valda, da isces humani- a zanesljiv nacin. Tudi sama iscem nacin, da jih odzenem, verjetno v podobni situaciji kot ti (gnezdo v strehi nad balkonsko vezo v zadnjem nadstropju bloka). Vsi ti, ki se gredo svetnikov in opazevalcev pticev tukaj, upam da ste strogi vegani, ce niste, naj se vam zelodec posusi v tem hipu. Oziroma mi javite, vam bom prinesla moje nezelene pticke in njihova jajcka – jih boste v nedeljo namesto ubogih piscancev, ki se sonca niso videli, preden pristanejo na vasem nedeljskem kosilu, pojedli (moji pticki bodo torej vasa BIO opcija nedeljskega kosila 😉 ).

Grtreal. Res bravo.
Mislm kva se folk gre ej. A glih nad vrati se jih naj pusti.
A ni dost placa da si delajoo drugje gnezd.
Pizda ste hipokriti vsi skupi mrs

Meni vsako leto gnezdi na polički sivi muhar, v gnezdilnici pa sinice! Nič ni posrano!

Mačko bi poslala na ptiče? Pa eni niste normalni.

Mačko bi poslala na ptiče? Pa eni niste normalni.
[/quote]
Zakaj pa ne? Če se že gremo naravno sobivanje, pa naj otrok opazuje tudi, kaj v naravi naredi mucica, ko vidi ptička. Če pa delujem proti naravi, pa mački ne bom pustila do gnezda, ampak meni pa ptiči tudi ne bodo srali po trasi …

Verjetno je avtorica uspela kaj narediti v dveh letih!

New Report

Close