Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek kako pa se vedete z ljudmi ki se imajo za NADLJUDI

kako pa se vedete z ljudmi ki se imajo za NADLJUDI

Ja, ponavadi pomagajo zaradi sebičnosti, egoizma, da se ljudje pogovarjajo, kako dobri da so. Ker verjetno v sebi imajo realen občutek o sebi. Saj se ve, kdo je v okolju priljubljen in kdo ni!
S tem, da pomagajo se hočejo potegniti ven iz svinjarije.[/quote]

Sicer ja, bi se strinjala z vama…ampak imam pa v družini eno tako – to je precej žalostna sestrska vez, pa ona pa se naredi lepo, da bi ti bi pomagala, kao,da lepa izpade, samo prvič človek nasede – ker je njena finta v tem, da te dobi blizu, da te lahko potem še bolj po glavi vžge…ker zakaj bi pa po njeni logiki šlo drugim enako ali še boljše…pa bognedaj da bi komu to uspelo kje brez njenega vtikanjanja in polen pod noge…mah ne vem jaz sem se samo umaknila, samo kaj ko to ni dosti, ko zajedalka res, ki je svoje življenje zaprisegla namenu, da uniči mojega…

mah je do vseh drugih enako ljubosumna in nevoščljiva, ker kao mora biti ona naj oh in sploh…samo,d a do drugih ne more tako z lahkoto mešetariti po njihovih življenjih kot po mojem, kjer ima familjarno zaledje

ja res najbolje je daleč stran, prekiniti vse stike, ker vsakršno ukvarjanje s takimi ljudmi je poraba svoje energije zanje, ki je kot stran vržena res…
…saj sproti dobivajo življenske lekcije, samo so tako slepi in vase zagledani, da jih ne opazijo, verjetn jim bo morala slediti ena orjaška, da bodo oči ostale za vedno odprte žal samo to po mojem pomaga, pa čeprav jaz tega nikomur ne privoščim, še manj povzročam, sem pa v svojem priemru opazila, da življenje kar samo pripelje njim tisto kar sami delajo res…najprej v majhnih dozicah…pa očitno so zanje še vsaj sedaj premajhne[/quote]

joj kako smo eni dobri, a ne? drugi pa zli, a ne? Kot v kašni pravljici o pepelki in hudobnih polsestrah….
enim pa res dogaja tle gor! Vse zrele in objektivne, ne vem kako so uspele ohraniti svoja angelska krila v tem hudobnem hudobnem svetu……..

…da se veliko preveč ukvarjate z drugimi, pa veliko premalo sami s sabo. Pa kaj, če so nekateri nad-, drugi pa pod-ljudje? Ali jih kdo sili, da se družijo? Vsak naj si izbere prijatelje, ki so mu všeč, pa naj se nauči tolerirat ljudi, ki mu niso, pa bo. Če vam pa seveda po glavi skačejo, je pa drugo, takrat jim pač povejte, oni bojo pa tudi vam najbrž svoje mnenje povedali.

Ja, tako jih vidim jaz, ti pa očitno kot nadljudi. Katera od naju ima prav? Katera ima pravico biti razsodnik? Zatu tudi ni nujno, da se imajo tisti v 1. postu za nadljudi, lahko je to samo mnenje avtorice.

Sicer ja, bi se strinjala z vama…ampak imam pa v družini eno tako – to je precej žalostna sestrska vez, pa ona pa se naredi lepo, da bi ti bi pomagala, kao,da lepa izpade, samo prvič človek nasede – ker je njena finta v tem, da te dobi blizu, da te lahko potem še bolj po glavi vžge…ker zakaj bi pa po njeni logiki šlo drugim enako ali še boljše…pa bognedaj da bi komu to uspelo kje brez njenega vtikanjanja in polen pod noge…mah ne vem jaz sem se samo umaknila, samo kaj ko to ni dosti, ko zajedalka res, ki je svoje življenje zaprisegla namenu, da uniči mojega…

mah je do vseh drugih enako ljubosumna in nevoščljiva, ker kao mora biti ona naj oh in sploh…samo,d a do drugih ne more tako z lahkoto mešetariti po njihovih življenjih kot po mojem, kjer ima familjarno zaledje

ja res najbolje je daleč stran, prekiniti vse stike, ker vsakršno ukvarjanje s takimi ljudmi je poraba svoje energije zanje, ki je kot stran vržena res…
…saj sproti dobivajo življenske lekcije, samo so tako slepi in vase zagledani, da jih ne opazijo, verjetn jim bo morala slediti ena orjaška, da bodo oči ostale za vedno odprte žal samo to po mojem pomaga, pa čeprav jaz tega nikomur ne privoščim, še manj povzročam, sem pa v svojem priemru opazila, da življenje kar samo pripelje njim tisto kar sami delajo res…najprej v majhnih dozicah…pa očitno so zanje še vsaj sedaj premajhne[/quote]

joj kako smo eni dobri, a ne? drugi pa zli, a ne? Kot v kašni pravljici o pepelki in hudobnih polsestrah….
enim pa res dogaja tle gor! Vse zrele in objektivne, ne vem kako so uspele ohraniti svoja angelska krila v tem hudobnem hudobnem svetu……..[/quote]

tako, da se ne oziramo na take provokacije kot je tvoja- to je negativna energija, ki jo seješ naokoli…mi pa raje ostajamo pri pozitivni :)))
…pa ja žal tudi take stvari se dogajajo, že bolj žalostno pa je to, da se tebi zdijo zabavne…meni se tija nesreča ne zdi zabavna ind a bi se takole posmehovala ob njej…če ti temu praviš angelska krilca tudi prav – zame je to osnova spoštovanja sočloveka pa četudi popolnega tujca – temelje vrednote družbe…tebi so očitno pač v posmeh, žal :(((

joj kako smo eni dobri, a ne? drugi pa zli, a ne? Kot v kašni pravljici o pepelki in hudobnih polsestrah….
enim pa res dogaja tle gor! Vse zrele in objektivne, ne vem kako so uspele ohraniti svoja angelska krila v tem hudobnem hudobnem svetu……..[/quote]

tako, da se ne oziramo na take provokacije kot je tvoja- to je negativna energija, ki jo seješ naokoli…mi pa raje ostajamo pri pozitivni :)))
…pa ja žal tudi take stvari se dogajajo, že bolj žalostno pa je to, da se tebi zdijo zabavne…meni se tija nesreča ne zdi zabavna ind a bi se takole posmehovala ob njej…če ti temu praviš angelska krilca tudi prav – zame je to osnova spoštovanja sočloveka pa četudi popolnega tujca – temelje vrednote družbe…tebi so očitno pač v posmeh, žal :((([/quote]

mmm, občutljiva? Najbrž si ena tistih, ki vedno misli, da dela vse prav in da so se vsi zarotili proti njej, pa ni tako, veš! Vsaka od vaju ima svoj prav, ker čiste bele barve in tudi čisto črne ni, večji del je sivih odtenkov. Jaz sem se strašno sekirala zaradi podobne zgodbe, potem sem pa pri sebi razčistila, da se ta oseba ne bo spremenila, saj sploh ne dojema, da komu najeda ali teži; jaz se pa tudi ne bom spremenila samo zato, da bi s tako osebo lahko komunicirala, zato so vsi poskusi in prepiri in razmišljanje o tem, kdo ima prav in kdo ne, stran vržen čas in energija. distanca in nič več. Stran od nje, pa bo!
Je pa zanimivo, da je tak občutek pogosto vzajemen – ti misliš o nekom, da je npr.nadut, on pa o tebi enako. Gre samo za izrecno nekompaktibilnost, hudič je samo, če rinejo taki ljudje skupaj. Distanca je zdravilo!

Ne nikakor ne občutljiva sploh ne…sem v vseh teh letih dobila še kako trdo kožo…
…glede tvoje ocene, kaj jaz mislim kao in in kao samo presdtavljam odtenki resnice pa da so drugačni…glej jaz si ne upam soditi nobenega primera tako na slepo…
…verjetno pa če povem, da sem se umaknila, ker je šlo dtudi že za fizično nasilje…potem verjetno si nisem samo umišljala nekaj..
…ja ti dam prav umik – sem to storila, pa ljudje si nekateri včasih pač ne poznajo meje – in če se za mojim hrbtom polnoletne osebe, samovoljno preko vez pridejo celo do mojega os. zdravnika da bi po svoje urejali zadeve in me s takšnimi in drugačnimi stvarmi njihovimi načrti onesposobili…glej to ni moje umišljanje – ker sem zapis o njihovem nelegalnem obisku videla na lastne oči v svojem kartonu – in me je skoraj kap…in to kljub vsej distanci in vsem…tako, da to so precej jasni odtenki že kaznjivega, kjer nekateri pač se lotijo vsega, še huje se ne moreš niti na uradne usebe zanesti, ki bi jih morale po svoji odgovornosti ustaviti…
…samo toliko, o jasnih odtenkih in kaj je nekje vmes in kaj ne

New Report

Close