Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pomagati psihično neodzivni osebi

Kako pomagati psihično neodzivni osebi

Na pregledih ob raznih zdr. težavah takole doktor narekuje:”pacient je odziven” ali tudi”pacient ni odziven”
Za te zapisane ugotovitve mora bolnika videt in bit ob njem in se posvečat samo njemu in hkrati preiskat dat še kakšno kri, blato, urin, rtg, v glavnem en kup preiskav je za č!ovekom, ki se napiše potem take zadeve. No, razen če gre za urgentno stanje ko se rešuje življenje in se npr. V rešilcu že pelje v operat.dvorani pa že pripravlja na poseg.

Pa me zanima a vi to osebo za katero pišete, da je neodzivna vsaj vidite, ste z njo v fiz. stiku in ji merite zraven vsaj pulz, temperatura in ostalo da tklo zagvišne teme odpirate?
Me zanima v kateri psihiatrični ustanovi v Slo pa ste nabran tak cvet strokovnega kadra?

Hvala za morebiten odgovor!

Avtor je verjetno mislil, da punca ne sodeluje, ne sprejme ponujene pomoci, ampak hoce nekaj tocno dolocenega in, ker tega ne dobi se ne odziva.


V redu, ni odveč, če povem, da nisem v zdravstveni stroki in uporabljam terminologijo, ki mi je najbliže, in to ni nujno strokovna terminologija, prej poljudna. Se opravičujem za morebitne nejasnosti.
Tistim, ki spremljajo ta forum, pa je v veliki večini jasno, za koga sem spraševal.

Avtor je verjetno mislil, da punca ne sodeluje, ne sprejme ponujene pomoci, ampak hoce nekaj tocno dolocenega in, ker tega ne dobi se ne odziva.
[/quote]
Tako je, hvala.

Avtor je verjetno mislil, da punca ne sodeluje, ne sprejme ponujene pomoci, ampak hoce nekaj tocno dolocenega in, ker tega ne dobi se ne odziva.
[/quote]

1.Ja, pol to ne more drugega kot oprezat in zasledovat to žensko ki naj bi bila bolna. Saj ne more vedet če je šla medtem že po pomoč. Razen če jo vidi in je izsledil/a da ga ne jemlje resno.
2.Morda je pa ona že na kakšnih zdravilih in sedaj še niso čisto prijela.
…ne vem no. Po moje jo zalezuje da takole piše o ženski, ki jo pozna samo po temi ali postih iz foruma. Sta se že vmes kje in nekoč spoznala.
3.Sicer je pa možno edino to kar pa kot sem slišala jaz, da obstajajo psihični bolniki, ki mislijo da so zdravniki in se potem tako tudi vedejo. Ne vem pa imenovat te motnje, je pa baje pogosta, če se spomnite enega vica kjer je norec bil prepričan da je zobna ščetka-s tem, da je tale “dost mam” prepričan da je stručko psihiatrije.

1.Ja, pol to ne more drugega kot oprezat in zasledovat to žensko ki naj bi bila bolna. Saj ne more vedet če je šla medtem že po pomoč. Razen če jo vidi in je izsledil/a da ga ne jemlje resno.
2.Morda je pa ona že na kakšnih zdravilih in sedaj še niso čisto prijela.
…ne vem no. Po moje jo zalezuje da takole piše o ženski, ki jo pozna samo po temi ali postih iz foruma. Sta se že vmes kje in nekoč spoznala.
3.Sicer je pa možno edino to kar pa kot sem slišala jaz, da obstajajo psihični bolniki, ki mislijo da so zdravniki in se potem tako tudi vedejo. Ne vem pa imenovat te motnje, je pa baje pogosta, če se spomnite enega vica kjer je norec bil prepričan da je zobna ščetka-s tem, da je tale “dost mam” prepričan da je stručko psihiatrije.
[/quote]
Res je, vse je res, prav všeč sta mi tale bel plašč in stetoskop, ki sem ju sunil v zdravstvenem domu, najeta pa imam tudi 2 detektiva, ki jo redno spremljata in mi poročata ter posredujeta video material.
Get a life!! 🙂
…in prej preberite ostale moje odgovore.

1.Ja, pol to ne more drugega kot oprezat in zasledovat to žensko ki naj bi bila bolna. Saj ne more vedet če je šla medtem že po pomoč. Razen če jo vidi in je izsledil/a da ga ne jemlje resno.
2.Morda je pa ona že na kakšnih zdravilih in sedaj še niso čisto prijela.
…ne vem no. Po moje jo zalezuje da takole piše o ženski, ki jo pozna samo po temi ali postih iz foruma. Sta se že vmes kje in nekoč spoznala.
3.Sicer je pa možno edino to kar pa kot sem slišala jaz, da obstajajo psihični bolniki, ki mislijo da so zdravniki in se potem tako tudi vedejo. Ne vem pa imenovat te motnje, je pa baje pogosta, če se spomnite enega vica kjer je norec bil prepričan da je zobna ščetka-s tem, da je tale “dost mam” prepričan da je stručko psihiatrije.
[/quote]
Kako jo pa lahko zasleduje, ce jo pozna samo iz foruma?
Taki ljudje kot je ta punca so custveni vampirji, ki te lahko tako unicijo, da bolj potrebujes pomoc ti kot oni, ce ne das tega iz sebe in skrivas kako maltretirajo v bistvu. Ampak ja, ker se to dogaja na forumu bi sel lahko mimo, ce punca jasno da vedet, da pomoci sploh ne rabi.


Res je, vse je res, prav všeč sta mi tale bel plašč in stetoskop, ki sem ju sunil v zdravstvenem domu, najeta pa imam tudi 2 detektiva, ki jo redno spremljata in mi poročata ter posredujeta video material.
Get a life!! 🙂
…in prej preberite ostale moje odgovore.
[/quote]

Saj, jutri boste pa nosečka in imeli strah pred dojenjem. Čist razumem, se ne spoznam, da ne bo pomote, razumem pa!


V redu, ni odveč, če povem, da nisem v zdravstveni stroki in uporabljam terminologijo, ki mi je najbliže, in to ni nujno strokovna terminologija, prej poljudna. Se opravičujem za morebitne nejasnosti.
Tistim, ki spremljajo ta forum, pa je v veliki večini jasno, za koga sem spraševal.
[/quote]

Ne, ni nam jasno, daj link.

Ne, ni nam jasno, daj link.
[/quote]
Ni potrebe, sem že dobil svoje odgovore.


Ni potrebe, sem že dobil svoje odgovore.
[/quote]

Sej veš, da je zalezovanje kaznivo?

Sej veš, da je zalezovanje kaznivo?
[/quote]
Kakšno zalezovanje neki? Beri za nazaj…

Jah, to je tista z entitetami prek 20 strani. Si se kar dovolj namatral 🙂


Troli so prišli iz gostilne 😉

Zaradi mene se temo lahko tudi zeklene…
[/quote]
Glej ne oziraj se na ostale, če si nekomu pripravljen ponudit pomoč. Veš, da si tak po duši in žal taki ljudje ne morejo iz svoje kože.
So pa na svetu različni ljudje. Taki, ki res potrebujejo pomoč, taki, ki nekoga izkoriščajo, taki, ki iščejo samo pozornost in poskušajo vse sort stvari, da bi pritegnili nekoga. Nekateri gredo toliko daleč, da grozijo celo s samomori. Sicer ni nikakor to za zanemarit in je potrebno resno vzet, ampak bit pa po drugi strani tudi previden, da ni manipuliranje v ozadju.

Moj nasvet…..ne odgovarjaj ji več in preskoči njeno temo.

ZA vse, ki niste sposobni preletet skozi forum……

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11148635


Glej ne oziraj se na ostale, če si nekomu pripravljen ponudit pomoč. Veš, da si tak po duši in žal taki ljudje ne morejo iz svoje kože.
So pa na svetu različni ljudje. Taki, ki res potrebujejo pomoč, taki, ki nekoga izkoriščajo, taki, ki iščejo samo pozornost in poskušajo vse sort stvari, da bi pritegnili nekoga. Nekateri gredo toliko daleč, da grozijo celo s samomori. Sicer ni nikakor to za zanemarit in je potrebno resno vzet, ampak bit pa po drugi strani tudi previden, da ni manipuliranje v ozadju.

Moj nasvet…..ne odgovarjaj ji več in preskoči njeno temo.
[/quote]
Hvala, ja rad priskočim na pomoč, če lahko, ne pustim pa se manipulirat in izkoriščat.
Saj zdaj sem zaključil.

Saj ti ves čas sledim!!
[/quote]

Ti si psiho kot ona.
Če bi res bil v skrbeh, bi poklical na licu mesta ambulanco.


Če se postavim v tvojo kožo, je tole tvoje stanje res mučno zate. Bi ti svetovala nekoga, ki bi te pozorno poslušal in ugotovil, kje imaš odprt dostop za te entitete.
Meni je nekoč svetovala “čarovnica”, da naj se navidezno zaprem v sijočo belo žogo. Ter tam vztrajam, kolikor gre. Vsak dan po malem.
Da se umaknejo in najdejo nekoga novega.
Poskusi, nič ne stane.

Ja, zdaj ko sem prebrala tisto temo imam pa se bolj obcutek, da gre za isto osebo. Nacin pisanja sploh ni njen(sicer pa pise vedno drugace) ampak dolocene besede – cisto njene. Ima pa ocitno ogromno casa, da prebira psiholoske teme. Vedno pravi, da nicesar ne razume, marsikaj ji je treba razlagati po veckrat, kot 5 letnemu otroku, ampak je ocitno ali zelo pametna ali pa ogromno prebere in si tako tudi sama ustvarja bolezni, ki si jih zeli za neko korist. Pise pa v tisti temi kot bi jo nekdo ali nekaj obsedlo – spet nekaj novega. Cudno je tudi, ker navzven deluje zelo mirna. Tudi cloveku, ki je psihicno bolan se scasoma zacne poznati navzven.

Saj ti ves čas sledim!!
[/quote]
Sej mi mora ves čas kdo. Enkrat me je en zasledoval pa ga nisem opazila. Bližnja oseba ga je videla, vsedla v avto pa za mano. Se verjela nisem prvič in sem šla naprej. Pol je bil pa mrak, pa slišim stopinje tik za mano. Se ustrašim, takrat pa že drugič pripelje mimo bližnja oseba in reče – takoj v avto. Itak sem sla.


Sej mi mora ves čas kdo. Enkrat me je en zasledoval pa ga nisem opazila. Bližnja oseba ga je videla, vsedla v avto pa za mano. Se verjela nisem prvič in sem šla naprej. Pol je bil pa mrak, pa slišim stopinje tik za mano. Se ustrašim, takrat pa že drugič pripelje mimo bližnja oseba in reče – takoj v avto. Itak sem sla.
[/quote]

Kot v filmu je bilo.

Zalostno je, da s tem svojim manipuliranjem ogroza druge. Ker na zacetku ji verjamejo pa okrivijo druge tisti, ki ji skusajo pomagat. Ona je cela boga, kako so pa na koncu res bogi tisti, ki jih je ozela kot cunje s svojim manipuliranjem jo pa ne briga.

Še eno vprašanje (očitno tudi to retorično, ker mi itak noben ne odgovarja). Je ta oseba tudi avtorica te teme?

Hm, mogoče je pa poleg mene v tej temi samo še ena sama oseba, ki z mano sploh ne komunicira,ker se ima sama s sabo preveč za zmenit?!


Se opravičujem. Ne, nisem ona. Pa tudi se je oglasila nekaj postov nazaj (če je ni kdo oponašal – smo imeli kar nekaj trolov, pa so jih moderatorji pobrisali), dosedaj pa so tudi že dali link do njene teme.

Oseba na forumu te skrbi? 🙂 Ti rabiš pomoč.

New Report

Close