Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pomembno je opraviti srednjo šolo?

Kako pomembno je opraviti srednjo šolo?

Imam sr., fakulteto, str. izpit, izkušnje, pa si z vsem niti riti ne morem obrisati, pretrd papir.

Delam lahko v popolnoma drugi panogi, ki zahteva srčnost, požrtvovalnost, empatijo, samostojnost, samoinciativnost.

Dela se priučiš, kasneje lahko teoretični del nadoknadiš, tudi nadgradiš, izhajaš iz izkušenj.
Ves čas pa imaš delo, ter zagotovljeno preživetje.

Če stari zmoremo, ker moramo, čemu mladi ne bi mogli?

Takoj in zdaj?
Svetujem pa znanje vsaj enega tujega jezika, bolje dva, tudi pisno, vsaj A1, A2, za začetek, ter sproti nadgrajevanje do B1, 2.[/quote]

Če me že citiraš, pa ajd, vprašanje zate. Si se vprašal koliko trd bi zate bil šele papir, na katerem bi pisalo končana osnovnošolska izobrazba?? Ker fante zgoraj ne vprašuje, kako se lahko znajde brez srednje šole, temveč kako lahko preživi brez nje. Katerega dela se pa lahko priuči z osnovno šolo in da ga bo delodajalec zaposlil? Lopate v jarku, ki pa je itak rezervirana za uvoženo delovno silo in firme, ki so registrirane izven Slovenije, kamor Slovenec ne pride zraven. Če bi rad bil pameten, mu raje povej, da naj naredi vsaj nekaj, da bo vsaj malce konkurenčen na trgu delovne sile. Tudi če bo vsaj poklicna kvalifikacija. Ne dajej lažne potuhe, da se bo priučil dela, ker takih delovnih mest ni, če pa so, fant vendarle išče nekaj, s čem bo preživel. Fabrik za nešolano rajo v naši državi ni več, halo!

Ocene so pomembne za nadaljevanje šolanja, saj brez dobrih ocen nadaljevanje na določene smeri ali v celoti ni možno. Bolj kot je nižja izobrazba bolj je pomembna, oz. če z drugimi besedami povem, danes lahko dobro funkcioniraš brez doktorata, tudi brez faxa lahko funkcioniraš, brez SŠ si tam nekje na meji, brez OŠ si pa nula.

Samega uspeha po končanju šolanja nihče ne gleda, se pa gleda kaj imaš zaključeno. Sam se bi na tvojem mestu bolj posvetil prihodnosti in vprašanju “kako bo pomembno opraviti SŠ”. Nekateri so ti dali kup primerov poznanstev, ki živijo dobro samo z opravljeno OŠ. Zavedaj se, da so to ljudje iz druge generacije in da ti nihče ne garantira, da boš lahko uspel s takšnim znanjem oz. izobrazbo.

Pri nas je profesor v SŠ v zadnjem letniku dejal “nihče ne pravi, da boste imeli s končanim faxom višje plače – ampak, da boste imeli večje možnosti za višje plače”, če to prevedem na tvojo situacijo lahko rečem: “nihče ne pravi, da boš imel brez SŠ slabšo plačo, ampak boš imel več možnosti, da bo slaba”.


Le vkup le vkup uboga gmajna!

Veš kaj je modrost? Dopuščati možnost, da je paradajz lahko tudi sadje.
Veš kja je znanje? dat paradajz v sadno kupo in ljudi prepričati, da je dobra.

In tako sem tudi storila; paradajze(vas izobražence) sem stisnila da se cedite, in vas dala v sadno kupo( razmišljanja o načinu lastnega preživljanja) S konkretnimi primeri iz življenja pa mu dokazujem, da kar je zdravo ni mus da je tudi dobro. (za njegov dohodek iz katerega se bo lahko preživljal.);-)))

Vi izobraženci pa lahko dokazujete nasprotno, oz dokažite, da je izobrazba nujno dobra.

Osebno nimam popolnoma nič proti izobrazbi, tudi sama sem na tem delala, vendar sem se zaradi pohlepa tam zaposlenih izpisala. Bilo mi je izpod časti, da bi se izobraževala v sistemu/ustanovi kjer se izpiti prodajajo. Sedaj sem pa prelena…[/quote]

Znanje je nujno potrebno. Tudi zato, da ne nasedamo tebi in tebi podobnim. Dopuščati možnost, da je paradajz sadje je nevednost. Ker, če malo poznaš, pa ne, potem bi vedel pod kaj spada paradajz. Mi je prav žal, vedno znova dokazuješ, da ne samo, da ne znaš, tudi doumeš ne kaj znanje v bistvu je.
Je napisano, da si navoščljiv. Bo kar držalo, razžira te od zavisti, sovražiš vse, ki nekaj znajo, nekaj so. Še najbolj ženske. Smiliš se mi. V bistvu si revež.

Moder človek bi zamenjal ustanovo in dokončal začeto. To ti pa ni prišlo na misel.

Znanje je pa fajn da je ja, čimveč… Koliko ga je, se lahko spozna po nasedlih na hepy hepy in ostale afere vmes, ke do Agrokomerca in propada Ribniškega Eurotransa. Ampak glej ga zlomka, še danes velika večina ne ve, kaj so pravzaprav pravi vzroki za “osamosvojitev”, ker je bila tudi to nateg. in to tako jasno pokazan s kuglo v ivančka, ampak vi bebci še vedno blejate izobrazba izobrazba, in prehajate iz ene ustanove v drugo in tretjo in tako napreja od rojstva do smrti…

Moder človek lahko preživi brez ustanov. Kar se bo hitro pokazalo, ko bojo ustanove ki jih izobraženi idioti vodijo izobraženi bebci pa koristite, dokončno razpadle…

Takrat bo prišlo moje znanje in spretnosti do izraza, ker ti bom pukovnk direkt v gobec zatlačila ko boš prišla skrivališča fehtat. Če boš pa kruha ali vode prosila, ti bom pa rekla, da kar izobrazbo jej.

Tk da avtor teme, znanje tujih jezikov je kar fajn da je, predvsem nebesedna komunikacija imenovana borilne veščine. S poudarkom na prepoznavanje vrst nasilja kakor ga izvajojo leporečni psihopati.

Znanje je pa fajn da je ja, čimveč… Koliko ga je, se lahko spozna po nasedlih na hepy hepy in ostale afere vmes, ke do Agrokomerca in propada Ribniškega Eurotransa. Ampak glej ga zlomka, še danes velika večina ne ve, kaj so pravzaprav pravi vzroki za “osamosvojitev”, ker je bila tudi to nateg. in to tako jasno pokazan s kuglo v ivančka, ampak vi bebci še vedno blejate izobrazba izobrazba, in prehajate iz ene ustanove v drugo in tretjo in tako napreja od rojstva do smrti…

Moder človek lahko preživi brez ustanov. Kar se bo hitro pokazalo, ko bojo ustanove ki jih izobraženi idioti vodijo izobraženi bebci pa koristite, dokončno razpadle…

Takrat bo prišlo moje znanje in spretnosti do izraza, ker ti bom pukovnk direkt v gobec zatlačila ko boš prišla skrivališča fehtat. Če boš pa kruha ali vode prosila, ti bom pa rekla, da kar izobrazbo jej.

Tk da avtor teme, znanje tujih jezikov je kar fajn da je, predvsem nebesedna komunikacija imenovana borilne veščine. S poudarkom na prepoznavanje vrst nasilja kakor ga izvajojo leporečni psihopati.[/quote]

Vidim, da nam želiš slabo. Da se ti ne bodo želje na lastni koži uresničile.
Če je kdo, potem si leporečni psihopat ti sam. Kar hočeš prekriti z grdim izražanjem. Pa ti ne gre.

Dol mi visijo za vas. S svojim izražanjem ničesar ne prikrivam, le odzivam se tako na bebavost in idiotizem. Lahko pa svoje trditve podpreš z argumenti, pa bom o njih razmišljala…

Če povem z mojih izkušenj, je pomembno, kaj znaš narediti. Super je če imaš končano vsaj poklicno šolo, vendar veliko podjetij gleda predvsem na to, kako spreten si, ter kako se znajdeš v različnih situacijah. Je pa tudi prednost, da če greš po končani oš. delati, lahko imaš že 7, 8 let več delovnih izkušenj, kot pa tisti, ki je končal faks.

Nekoc mi je dejala 1 psihologinja, da mora otrok obvladati: branje, racunanje, ples in 1 tuj jezik in ce ima delovne navade je ze uspel na 3/4

Odvisno ot tega, kaj hoces doseci v zivljenju. Ce mislis iti v sluzbo, je zelo pomembno, ker brez nje si nekvalificirana delovna sila z minimalnim dohodkom.
Ce zelis odpreti svoj posel, lahko uspes tudi brez srednje sole, pod pogojem, da obvladas svoje delo (torej imas za sabo dovolj prakse) in da imas poslovno zilico. V tem primeru se bos moral dodatno samostojno izobrazevati o vodenju podjetja.

Jaz plesa ne obvladam; imam 2 levi nogi. Kaj pa zdaj? Tale psihologinja mora biti res en ta prav genij. Bi bilo zanimivo vedeti, kaj ona obvlada.

Jaz plesa ne obvladam; imam 2 levi nogi. Kaj pa zdaj? Tale psihologinja mora biti res en ta prav genij. Bi bilo zanimivo vedeti, kaj ona obvlada.[/quote]

Jaz se pa s to psihologinjo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam. Obvladati ples, pomeni da si lahko sproščen ob drugih ljudeh oz z drugimi besedami, da imaš dobro samopodobo.

A lahko vprašam, kaj sploh je minimalc? Glej, mene briga sam za denar, da bi ga imel ravno dosti za preživetje. Nič drugega me ne zanima, če bom moral pa pometati po tleh ali stranišča pucat, sem si pa sam kriv, bom pa to delal. In sploh me ne zanima, kaj drugi o meni mislijo, zaničujte me, boli me kakor se pravi ‘******’. To je vse z moje strani, hvala za lepe odgovore.[/quote]
Iz tvojih pisem razberem, da bi rad bil čim prej na svojem, kjer bi bil sam svoj gospodar, da ti ne bi noben več težil in da bi se rad sam preživljal, pa magari v eni majhni sobici. To je lep cilj. Naredi si en mini načrt in si izračunaj. Najemnina, stroški, hrana, obleka. Upam, da ne kadiš, ker te cigareti pridejo približno 120 € na mesec. Morda greš rad na kak koncert. Koliko te stane življenje na mesec, če si res skromen? Minimalna plača je trenutno približno 550 € (popravite me, če se motim). To pomeni, da se tisti dan v mesecu, ko si plačo prejel, vsakič razjokaš, ko ugotoviš, da boš z njo komaj poravnal zaostale stroške od prejšnjega meseca in tuhtal, kdaj si boš lahko privoščil nove zimske škornje, ker so tisti od predprejšnjega leta že prehudo zdelani. Hudo je, če garaš kot osel cel mesec in to po možnosti še v izmenah, da nazadnje v Lidlu premišljuješ, ali si lahko poleg kruha, mleka in jajc privoščiš še sekret papir. Da, z minimalcem si po domače povedano, še riti dobro obrisat ne moreš. Zato pa so šli ljudje, ki tako “plačo” prejemajo, na ulice protestirat.
Malo me spominjaš name, ko sem bila “neumna najstnica”. Tudi se mi je zdela izobrazba, kakršno forsira današnja civilizacija popolna neumnost. In še danes mislim tako. Šolanje sem zato stisnila nekako skozi zobe. Ampak dala sem si dopovedat, da rabim tisti usrani papir, če bom hotela kdaj kandidirat za delo, ki me zares veseli. Stopnja izobrazbe je v tej gnili civilizaciji pač predpogoj, da se lahko sploh začneš o kakem spodobnem šihtu pogovarjat. Seveda moraš potem dokazovati tudi izkušnje. A kaj mi pomagajo vesoljske izkušnje, ko rečem, da sem sposobna voditi podjetje, ki izdeluje turbine za hidroelektrarne, če nimam zaključene vsaj srednje strojne? Ali ti bodo verjeli, da veš marsikaj o turbinah, če rečeš, da si tri leta švasal v očetovi delavnici? Mogoče boš lahko šel švasat v kako drugo delavnico. A ker ne boš delal pri očetu, ti bodo dali samo minimalca, pa še s tem bodo zamujali. Medtem se bo pa tvoj glup sošolec, ki te je celo osnovno šolo v rebra suval, pripeljal v to delavnico z mercedesom in ti rekel: “Ka je zdej, stari, a gre?” In pol boš izvedel, da ima kul službico v pisarni, da je plačan dvakrat toliko kot ti, ker je spacal ekonomsko srednjo in se mu je usral v enem podjetju. Pa ga boš vprašal, če tebi lahko kaj zrihta in bo rekel: “Sori stari, če nimaš vsaj skrajšanega programa, ne morem nič.” In pol ti bo bedno, ker boš vedel, da si ti ravno toliko sposoben kot ta sošolec, če ne še bolj, ampak ne moreš delati na istem delovnem mestu kot on, ker nimaš usrane listine.
Zato ti pravim, isto kot ti pravi tvoj foter, al pa matka, kateri je pač bolj tečen. Ker ju skrbi zate in ti želita, da boš v življenju zadovoljen. Stisni zobe in naredi to šolo, v katero si se vpisal. Da boš lahko opravljal delo, ki te zares veseli, ne pa katero koli delo, samo da boš imel za golo preživetje. Aja, še to ti povem, da ni toliko važna vrsta izobrazbe, kot to, da jo sploh imaš. Jaz sem v življenju nekajkrat delala čisto druge stvari, kot sem bila zanje šolana. Važno je bilo samo, da sem imela dokončano 5. stopnjo. Ostalega te naučijo. Če pa ne bi imela končane šole, pa sploh noter ne bi prišla. Tako da najbolje, da končaš kar to, katero si začel. Potem kasneje, ko boš bolj vedel, kaj te zares veseli, pa greš lahko naprej študirat. Ampak tudi za kateri koli študij je predpogoj končana srednja šola. Srečno, pa oglasi se še kaj.

Imam prijatelja, ki je multipraktik, bister, ročno spreten, zna vse, česar ne zna, se nauči. Priden, zagnan, zna delat z ljudmi. Je bil pa v srednji šoli “preveč pameten” in je ni končal. Danes ne dobi normalne službe, da se ubije. Odpade že v osnovi – brez šole zgleda avtomatsko domnevajo, da je totalen butelj. Ker je zelo samozavesten, hodi tudi osebno v firme. Naredi vtis, ampak kaj, ko ne odločajo več tisti, ki bi neposredno radi takšnega sodelavca, ampak višja raven ali celo znanja služba. Ta pa najprej prebere, kaj piše na papirju. Tam pa piše, da nima šole.
V privatnih firmah dobi službo za minimalca in določen čas. Po možnosti ne plačujejo.
Seveda se ceni znanje, ampak prvo sito je pa šola. In brez ene resne službe tudi nimaš dovolj denarja, da bi dokončal srednjo šolo in začaran krog je sklenjen.

Najstnika brez šole in izkušenj ne bo nihče zaposlil. Še za natakarje raje vzamejo dekleta. Pometajo danes zaposleni sami, če je le možno, in nimajo več zaposlenih čistilk posebej. Nihče več nikogar ne zaposli iz usmiljenja tako kot nekoč, češ, nekaj se bo že našlo. Skladiščniki morajo imeti vsaj izpit za viličarja narejen.

Brklc se očitno še ni premaknil iz 19. stoletja. Mu pa povem izkušnjo moje mame, stara krepko čez 70, njen brat okoli 80. Ko je bila v srednji šoli, ji je umrl oče. Mama ni delala. Takrat ni bilo pokojnine po umrlem staršu. Najstarejši brat je želel študirati, ampak je pač moral iti delati, da je poskrbel za družino – za njim so bili še štirje bratje in sestre, torej pet vseh skupaj. Mislim, da bi vsaj druga najstarejša že lahko šla delat, če ne celo tudi tretja. Ampak je vseeno poskrbel, da so čisto vsi končali poklicno ali srednjo šolo. Druga najstarejša teta je sicer morala iz takratne gimnazije v poklicno šolo, ampak lahko je dokončala šolanje. To so bila povojna leta, sredi 50. Najmlajši otrok je potem lahko šel tudi študirat.

In kakšno izobrazbo imaš ti? Problem imaš namreč pred seboj, pa ga ne znaš videti. Problem je, da odločajo izobraženci, njim pa je pomembno kaj piše na papirju…. To pa je posledica.

Pa še nekaj ni logično v tvoji zgodbi: zakaj sploh bi multipraktik želel službo?

Kolikor jaz mulitpraktike poznam, jih je treba skor na kolenih prosit naj pridejo nekaj zrihtat.

Pa še nekaj ni res v celi tej temi. Urna postavka/cena dela; pravkar sem iz dogovarjanj s 3 zidarji. Ni šans, da bi šli delat pod 8€ na uro, v 12 letih dela v slo se je samo eden zasilno navadil slovenštine. Delat lahko pričnejo okoli novega leta, če bojo lahko-beri če ne bojo do takrat dobili bolje plačanega posla.

Vse kar palamudite v tej temi je navaden bulšit, v reali moraš do kakovostnega delavca biti spoštljiv, da te kot stranko/delodajalca sploh povoha.

In kakšno izobrazbo imaš ti? Problem imaš namreč pred seboj, pa ga ne znaš videti. Problem je, da odločajo izobraženci, njim pa je pomembno kaj piše na papirju…. To pa je posledica.

Pa še nekaj ni logično v tvoji zgodbi: zakaj sploh bi multipraktik želel službo?

Kolikor jaz mulitpraktike poznam, jih je treba skor na kolenih prosit naj pridejo nekaj zrihtat.

Pa še nekaj ni res v celi tej temi. Urna postavka/cena dela; pravkar sem iz dogovarjanj s 3 zidarji. Ni šans, da bi šli delat pod 8€ na uro, v 12 letih dela v slo se je samo eden zasilno navadil slovenštine. Delat lahko pričnejo okoli novega leta, če bojo lahko-beri če ne bojo do takrat dobili bolje plačanega posla.

Vse kar palamudite v tej temi je navaden bulšit, v reali moraš do kakovostnega delavca biti spoštljiv, da te kot stranko/delodajalca sploh povoha.[/quote]

Moji najboljši so priučeni, nisem ziher kako izobrazbo imajo, me ne zanima, ampak dejstvo je, da so se priučili in postali profiji. Pri zaposlitvi izšolanega profija, pa so vedno težave, ne znajo biti nadrejeni, enostavno ne znajo, ali so nespoštljivi, arogantni, leni…..in tudi maščevalni, ali pa enostavno ne prenesejo, da je nekdo, ki nima ustreznega papirja na tistem področju, veliko boljši!
PS
Izšolani profi, je kot strokovnjak naredila tako škodo neki stranki, da smo po izplačilu škode, skoraj obubožali, tega noben priučen v 20 letih še ni, pa jih je 15, profija pa 2.
PS
Soraj vseh 15 je že od začetka z menoj!

No, s teboj bi tudi jaz šla so-delovat, nima veze kaj, loh tud tvojim neizobraženim delavcem čevlje pucat.

Teli pametnjakoviči tle pa so taka gamad, da za njih ne bi obrnila niti enega papirja na pisalni mizi, pa če mi v naprej plačajo neglede koliko.

No, s teboj bi tudi jaz šla so-delovat, nima veze kaj, loh tud tvojim neizobraženim delavcem čevlje pucat.

Teli pametnjakoviči tle pa so taka gamad, da za njih ne bi obrnila niti enega papirja na pisalni mizi, pa če mi v naprej plačajo neglede koliko.[/quote]

Dej dej, ne preneseš, da so ljudje bolj pametni kot ti, imajo več znanja kot ti.
Kaj pa znaš? Žebu zabit v dilo in to je vse. Imaš pa se kot, da si vso znanost tega sveta pogoltnil. Nič ti ne pomaga, če gledaš youtube in tukaj objavljaš, ker nič ne narediš. Kvazi teorijo je treba znati dati v prakso. To pa tebi ne gre. Samo gobcaš in žališ. Tu pa si res profi.
Gamad si ti sam, pa tvoji otroci so tvoji potomci gamadi! Fuj, brezveznež.

Hmm, kje bi se tak profi/l človeka dal dobro vnovčit?

Reklamacijska služba? Izterjevalec? Provokator, pravosodni policist, al kaj bi bilo tisto delo zame v katerem bi bila rees profi?

In kakšno izobrazbo imaš ti? Problem imaš namreč pred seboj, pa ga ne znaš videti. Problem je, da odločajo izobraženci, njim pa je pomembno kaj piše na papirju…. To pa je posledica.

Pa še nekaj ni logično v tvoji zgodbi: zakaj sploh bi multipraktik želel službo?

Kolikor jaz mulitpraktike poznam, jih je treba skor na kolenih prosit naj pridejo nekaj zrihtat.

Pa še nekaj ni res v celi tej temi. Urna postavka/cena dela; pravkar sem iz dogovarjanj s 3 zidarji. Ni šans, da bi šli delat pod 8€ na uro, v 12 letih dela v slo se je samo eden zasilno navadil slovenštine. Delat lahko pričnejo okoli novega leta, če bojo lahko-beri če ne bojo do takrat dobili bolje plačanega posla.

Vse kar palamudite v tej temi je navaden bulšit, v reali moraš do kakovostnega delavca biti spoštljiv, da te kot stranko/delodajalca sploh povoha.[/quote]

Imam dela za 20 ur na dan.

Je poskusil tudi tako, na svoje, pa je tega enostavno premalo. Ker ti samo skakanje z enega konca na drugega vzame nekaj časa, bencin in tako naprej, zato da imaš štiri, pet ur efektive. In če hočeš delat take drobne posle, moraš imeti tudi drobno ceno. Drugače raje vzamejo firmo. Cele dneve pa ne more biti z doma, ker ima družino.
Poleg tega te zdaj na črno kar hitro stisnejo, ni več tako kot včasih. In še na podeželju kar precej stvari opravijo sorodniki brezplačno …
Ti tukaj pametuješ, pa nisi mogel niti za svoje otroke poskrbeti, pa stalno imaš neka mutna posla, tako da pssst. Nisi ti inštanca za take nasvete talat, ker tebi ni ratalo.

In kakšno izobrazbo imaš ti? Problem imaš namreč pred seboj, pa ga ne znaš videti. Problem je, da odločajo izobraženci, njim pa je pomembno kaj piše na papirju…. To pa je posledica.

Pa še nekaj ni logično v tvoji zgodbi: zakaj sploh bi multipraktik želel službo?

Kolikor jaz mulitpraktike poznam, jih je treba skor na kolenih prosit naj pridejo nekaj zrihtat.

Pa še nekaj ni res v celi tej temi. Urna postavka/cena dela; pravkar sem iz dogovarjanj s 3 zidarji. Ni šans, da bi šli delat pod 8€ na uro, v 12 letih dela v slo se je samo eden zasilno navadil slovenštine. Delat lahko pričnejo okoli novega leta, če bojo lahko-beri če ne bojo do takrat dobili bolje plačanega posla.

Vse kar palamudite v tej temi je navaden bulšit, v reali moraš do kakovostnega delavca biti spoštljiv, da te kot stranko/delodajalca sploh povoha.[/quote]

Imam dela za 20 ur na dan.

Je poskusil tudi tako, na svoje, pa je tega enostavno premalo. Ker ti samo skakanje z enega konca na drugega vzame nekaj časa, bencin in tako naprej, zato da imaš štiri, pet ur efektive. In če hočeš delat take drobne posle, moraš imeti tudi drobno ceno. Drugače raje vzamejo firmo. Cele dneve pa ne more biti z doma, ker ima družino.
Poleg tega te zdaj na črno kar hitro stisnejo, ni več tako kot včasih. In še na podeželju kar precej stvari opravijo sorodniki brezplačno …
Ti tukaj pametuješ, pa nisi mogel niti za svoje otroke poskrbeti, pa stalno imaš neka mutna posla, tako da pssst. Nisi ti inštanca za take nasvete talat, ker tebi ni ratalo.[/quote]

Glede papirjev – tako se danes zaposluje ljudi in tako je. Otroku pišem, kakšen je realen svet, ne kako je biti v brklcovi pravljici, kjer so najuspešnejši tisti, ki nimajo nobene šole, znajo pa delat.

Ti zidarji, s katerimi se meniš, drugače gotovo delajo za gospodarja za minimalca, pozimi pa zraven še mal fušajo. Zakaj pa še tega ne poveš?
In povej še to, kdo bo vzel 17-letnega fanta, da mu nekaj pozida pri hiši? Ti verjetno, a ne.

Lej, saj ti ni treba končati srednje šole, če bi rad vse življenje smeti pucal oz. bil smetar ali pa težaški delavec v proizvodnji.

Drgač obstajajo tudi zakoni in podzakonski akti, ki to urejajo… Ampak ja, izobraženci teh stroškov seveda ne priznajo… ;-)))))) Zato sem sodišču tudi predlagala naj sodnemu izvedencu ne prizna kakor mu sicer gre po: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV10228

V 52. členu so si ti izobraženci npr predpisali, koliko jim pripada ko čakajo.;-))))

Aveš, pol pa še mislijo da bojo zaslišani kot dipl.ing. gr., kjer bi za dober denar lahko pojasnjevali kako ima lahko osmerokotnik z debelino stene 80 cm, zunanji in notranji obseg enak…
Pravilnik seveda ne predpisuje kaj obsega kaka zahtevnostna stopnja izdelave poročila ali zaslišanja…;-))))

Hehehe, res ne rabimo več risanke A je to, sam delat greš pa imaš predstavo v živo….;-)))))))
Sam men se ne da več v teater hodit… Sicer jim bojo pa migrantje vzajemno za njihove pokojnine vplačevali ane…

Pa tud tega ne kupim kar pišeš, sama živim na podeželju, pa se skrivam. To ni nkol konca ne kraja, daj to daj ono, posod mi to, a loh to, daj ti nimam časa, neznam, me je strah, nisem še nkol……………. Ajde jebite se! Dons grem nekaj, ker me je gospa lepo vprašala, če jem kavro, pa zjutraj sem šla sosedu zidarje zrihtat ker mam net od njega. Tolk da preživim, vmes tečejo 8 odstotne obresti…

Sorčy, nisem se jaz tega sistema izmislila, sem preglupa, nimam izobrazbe, nič ne znam,……….

Drgač obstajajo tudi zakoni in podzakonski akti, ki to urejajo… Ampak ja, izobraženci teh stroškov seveda ne priznajo… ;-)))))) Zato sem sodišču tudi predlagala naj sodnemu izvedencu ne prizna kakor mu sicer gre po: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV10228

V 52. členu so si ti izobraženci npr predpisali, koliko jim pripada ko čakajo.;-))))

Aveš, pol pa še mislijo da bojo zaslišani kot dipl.ing. gr., kjer bi za dober denar lahko pojasnjevali kako ima lahko osmerokotnik z debelino stene 80 cm, zunanji in notranji obseg enak…
Pravilnik seveda ne predpisuje kaj obsega kaka zahtevnostna stopnja izdelave poročila ali zaslišanja…;-))))

Hehehe, res ne rabimo več risanke A je to, sam delat greš pa imaš predstavo v živo….;-)))))))
Sam men se ne da več v teater hodit… Sicer jim bojo pa migrantje vzajemno za njihove pokojnine vplačevali ane…

Pa tud tega ne kupim kar pišeš, sama živim na podeželju, pa se skrivam. To ni nkol konca ne kraja, daj to daj ono, posod mi to, a loh to, daj ti nimam časa, neznam, me je strah, nisem še nkol……………. Ajde jebite se! Dons grem nekaj, ker me je gospa lepo vprašala, če jem kavro, pa zjutraj sem šla sosedu zidarje zrihtat ker mam net od njega. Tolk da preživim, vmes tečejo 8 odstotne obresti…

Sorčy, nisem se jaz tega sistema izmislila, sem preglupa, nimam izobrazbe, nič ne znam,……….[/quote]

Punca, veš, morda znaš to in ono, morda celo zadosti za golo preživetje, ampak en moment si pa pozabila. Skrivaš se na monu, skrivaš se na podeželju, ker tako neumna pa nisi, da ne bi razumela, kaj vidiš sogovorniku v očeh, ko mu rečeš, da imaš končano osnovno šolo. Verjetno po spletu zelo krivičnih okoliščin, ampak tega več noben ne vpraša, kajne? Iz svoje zagrenjenosti ne podcenjuj znanja drugih ljudi.

Imam sr., fakulteto, str. izpit, izkušnje, pa si z vsem niti riti ne morem obrisati, pretrd papir.

Delam lahko v popolnoma drugi panogi, ki zahteva srčnost, požrtvovalnost, empatijo, samostojnost, samoinciativnost.

Dela se priučiš, kasneje lahko teoretični del nadoknadiš, tudi nadgradiš, izhajaš iz izkušenj.
Ves čas pa imaš delo, ter zagotovljeno preživetje.

Če stari zmoremo, ker moramo, čemu mladi ne bi mogli?

Takoj in zdaj?
Svetujem pa znanje vsaj enega tujega jezika, bolje dva, tudi pisno, vsaj A1, A2, za začetek, ter sproti nadgrajevanje do B1, 2.[/quote]

Če me že citiraš, pa ajd, vprašanje zate. Si se vprašal koliko trd bi zate bil šele papir, na katerem bi pisalo končana osnovnošolska izobrazba?? Ker fante zgoraj ne vprašuje, kako se lahko znajde brez srednje šole, temveč kako lahko preživi brez nje. Katerega dela se pa lahko priuči z osnovno šolo in da ga bo delodajalec zaposlil? Lopate v jarku, ki pa je itak rezervirana za uvoženo delovno silo in firme, ki so registrirane izven Slovenije, kamor Slovenec ne pride zraven. Če bi rad bil pameten, mu raje povej, da naj naredi vsaj nekaj, da bo vsaj malce konkurenčen na trgu delovne sile. Tudi če bo vsaj poklicna kvalifikacija. Ne dajej lažne potuhe, da se bo priučil dela, ker takih delovnih mest ni, če pa so, fant vendarle išče nekaj, s čem bo preživel. Fabrik za nešolano rajo v naši državi ni več, halo![/quote]

Kot že prej napisano:
Delodajalec, mojster, ga vzame v uk, ga uči in nauči; delo takoj, določeno znanje in praksa, skupaj z zaposlitvijo, plačilom, ki je na začetku toliko nižje- vzporedno pa si pridobiva tudi teoretično znanje, ki ga potrebuje in nato tudi nadgrajuje, vse odvisno od lastne aktivnosti.

Koliko je mojstrov po Sloveniji, ki iščejo naslednike, ki bi nadaljevali to obrt, ki so zelo iskane in tudi dobro plačane.
Današnja mladina pa zanje sploh ne ve, čeprav imajo potencial za to, ter se gnetejo v nekem izobr. sistemu, ki jim kadneje ne omogoča priti na trg delovnr sile, ker je sistem izobraževanja zgrešen.

Vprapam, čemu lahko mlade ljudi s posebnimi potrebami v tem starostnem obdobju direktno usposabljajo, praktično, da se razumemo, da že delajo za delodajalca? Normalnih srednjih šolarjev pa ne morejo?

Ker potencialnih delodajalcev ni ali kako?
Za točno določene profile jih je še preveč!
Kot jih je za določene profile premalo in so primorani napraviti prekvalifikacijo.
Npr. program vzgojiteljice itn.
Tečaj za pomočnico traja eno leto, lahko ga opravlja tudi trgovka.

Bo dovolj nazorno?
Tista, ki bo nadaljevala s študijem, bo skoraj sigurno pristala na zavodu za zaposlovanje, ter tam visela bogve do kdaj.
Čemu zapravljamo mlade sposobnosti?
Delajo vlade namerno tako? Po mojih izkušnjah ja.
Ker mladi nimajo niti možnosti, da bi opravljali obvezno prakso in zatem tudi strokovni izpit.

No, tu bi se lahko pogovarjali tudi o mladih doktorjih znanosti, tudi večkratnih, ki jim niti na lastni fakulteti ni omogočeno delo asistenta.

Ter še in še.
Na razpisih je razvidno, da je ootrebna zaključena ustrezna izobrazba, toda večina teh je fejk, če del. mesto sploh obstaja, je vnaprej oddano.
To se ne dela le zadnjih 25 let, se je že prej. Le fabrik, ki takoj vzamejo vsako delovno silo, ni več.
Spet namenoma?

Če ne verjameš, na zavodu za zaposlovanje imajo bazo ljudi, tudi z izkušnjami, razl. profilov, ki v doglednem času ne bodo našli zaposlitve. Ne na ta način.
Vseh starosti in obeh spolov.
Največ pa je svežih, mladih, ter starejših, izobraženih, ki jih je sistem namerno izvrgel, da se ti dve generaciji ne moreta srečati, ter, da se mlajša uči od starejših.

Pametno, ne?
Vprašanje je le, za koga? Za ti dve generaciji, ki sta tako izgubljeni.
Prenašanje znanja, ter dobrih delovnih praks, je torej nezaželeno!
Za tiste, ki sistem diktirajo. Ter ga nočejo spremeniti. Ker jim kot tak, hudo ustreza.
Torej, manjšina diktiea večini.

To je treba prekiniti takoj! Brez pardona!

Kar so meni povedali prfoksi na faksu je to, da z dokončano šolo dokažeš, kako vztrajen si, koliko ti je do tega, da imaš v rokah rezultat, kar kaže tudi, kakšen človek si. S šolo treniraš možgane, ki se navadijo na določen način reševanja situacije, razmišljanja. Ko me moja hči sprašuje, zakaj mora reševati enačbe in kaj ji bo to koristilo v življenju ji povem, da trenira možgane, ki se urijo v logičnem razmišljanju, pripravlja jih na reševanje vseh drugih vrst problemov, praktičnih, takih, ki jih bo srečala v službi.

Drugače seveda, vsega se da priučit. Seveda so lahko odgovorni in ambiciozni tudi kakšni ljudje brez šol. Vendar je dejstvo, da s tem, da imaš končano samo OŠ dokazuješ, da si ali zelo preprost človek ali zelo nemotiviran. To je prvi vtis, ki ga daš delodajalcu, ko te vidi. Ta prvi vtis je slab in ga nikakor ne moreš popraviti, razne če išče osebo za premetavat smeti po tekočem traku v eko fabriki za recikliranje. Pa še tam bi jaz hotela nekoga, na katerega se lahko zanesem, da bo ločil plastiko od metala.

New Report

Close