Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako postopati?

Kako postopati?

Moja tašča je že približno 2 leti v Domu starostnikov. Ima svojo sobo, vse komoditete od TV, hladilnik, mobitel ….
V zadnjem času je začela govoriti, da ji nekdo krade. Se mi zdi, da je postala že čisto obsedena od tega, saj kar naprej našteva, kaj vse so ji ukradli.
Moj mož oz. njen sin je mnenja, da ji je treba v vsem pritrditi in jo pustiti v dobri veri, da ima prav. Jaz pa sem drugačnega mnenja, in sicer ji vedno povem, da ji ni nihče nič vzel, da ima vse kar je imela in tako se več ali manj skregava. Tašča pa mi itak vedno očita, da je jaz ne maram. Če kdo mogoče ve, kako je pravilno v takšni situaciji postopati. Bom vesela za mnenje.

Mi imamo isto situacijo. Pritrditi ji ne smeš, če ni res. Po drugi strani pa tudi nima smisla, da takega človeka prepričuješ, da nima prav. To samo vodi v prepir, prepričala je pa ne boš.

Mi ji vedno samo z mirnim glasom in zelo na kratko povemo, da je dom zelo varen, da je tu osebje in da se ne krade. Potem speljemo pogovor drugam, poudarimo dobre strani doma (ima prijazne negovalke, lepo jo postrežejo, par “prijateljic” je tu spoznala).

Kaj tocno ji ta nekdo krade, ti pa tvoja mame ne pove. Ali ve kaj ji krade. Predlagam, da se obrnes na detektivsko agencijo. Ta forum ni pravi naslov za tvojo zgodbico.

nova
Uredništvo priporoča

To je demenca, demenca…. K zdravniku, spomin ji tako peša.

Gre za mojo taščo 😉
Pove, pove, da ji vzamejo piškote, bombone, banano, glavnik, šampon ….
Tudi za detektivsko agencijo takšno vprašanje ni pravi naslov.
Se mi zdi, da je tukaj veliko ljudi in imajo podobne izkušnje.

Ali pa kamero v sobo 🙂 če je slučajno res kaj izginilo. Samo ponavadi je demenca.

Hvala, res zelo dobrodošel nasvet.

Dober nasvet. Preskoki na druge, bolj pozitivne teme, take ljudi obenem tudi umirijo, utrudijo.

Ni pa vedno lahko. Bližje, ko ti je oseba, večkrat si moraš predočiti, da gre za bolezen.

New Report

Close