Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako preverit izobrazbo psihoterapevta?

Kako preverit izobrazbo psihoterapevta?

Jaz sem spoznal eno, ki pomaga samo intelektualcem. To se pravi, da mora imeti pacient najmanj fax. Ura pri njej pa je bila pred 3 leti 75€.

Mene pa bolj zanima, zakaj avtorica na vsak način išče na točno določen način izobraženega strokovnjaka? Pa saj je sodelujoča v debati, sama v fohu (AlenkaG), in lepo pove, da je na prvem mestu srčnost, altruizem…

Jest ne vem no, skoraj vsakodnevno se srečujem poslovno in privat z intelektualci ki delajo z ljudmi na večih področjih, in venomer opažam eno in isto: Uspešni so le tisti, ki imajo tudi oz. predvsem srce.

Brklc, bi se šel operirat k zdravniku, ki ni končal medicine, ampak strojni faks?

Seveda pri nas obstaja študij psihoterapije, prenos faksa z Dunaja, poleg tega so že delujoči tisti, ki so se za to izobraževali na Dunaju. Zdaj se pač lahko tudi pri nas.

Koliko so osebnostno zreli, je druga pesem, je pa študij kar resna stvar. In niso ne psihiatri ne psihologi, ampak psihoterapevti.

Ja ta študij lahko vpišeš po končani srednji šoli.

Vsekakor pa ti odsvetujem kakšne socialne delavce, ki se mogoče znajo samo reklamirati, to pa je tudi vse.Že sama šola je znana po nizkem zahtevnostnem nivoju. Vprašaj ljudi, ki imajo opravka s centri za socialno delo. Tam jim samo ego nabijejo, ja so končali faks, osebnostno pa so… No moja izkušnja.

Ćlovek, ki opravlja delo psihoterapevta mora biti predvsem moralno zelo zrel. To je prvi pogoj.
Imeti mora ogromno znanja o psihologiji, človekovi duši, medsebojnih odnosih.
Predvsem pa deluje z lastnim vzgledom.

Bi! In to sem večkrat v lajfu tudi naredil. Šel sem po stezah, po katerih nihče več noče hoditi. Še več, tudi sam opravljam dela, za katera nisem uradno izobražen. Predvsem tisto kar drugi nočejo, ne znajo ali ne upajo. Na področju sociologije in psihologije pa sem zaupnik tudi tistim, ki so nad izobraženimi strokovnjaki obupali.

Rad bi ti samo povedal, da uradna izobrazba nikakor ni pogoj ali garancija za pošteno in kakovostno opravljeno delo. A bi se lahko strinjala?

Sploh pa na področju psihe, po moje tako ne gre… Jaz mislim, da je treba človeka v prvi vrsti obravnavati celostno. Kot fizično, razumsko, čustveno, in duhovno bitje. Vključno z njegovo bivanjsko okolico.
Meni so npr. že terapevtski principi bedni. Že sam ambient. Ko imam jaz zaupne pogovore, sogovornika nikoli ambientalno ne postavljam v podrejeni položaj, kaj šele da bi naju zaprl v neko majhno sobo, po možnosti z uro na steni…

Npr. v Soči, so se delovne terapevtke zelo zabavale, ko sem sprehajal njihove kolegice socialne delavke in psihoterapevtke… Joj, kolk smo se smejal…..

Brklc, bla bla, bi te prav rada videla, če bi si dal presadit jetra enemu arhitektu, strojniku, maturantu. Ali pa samo slepič izrezat.

Moj predlog…rekla si, da imaš 2 v igri. Pokliči obe…povej kaj te muči – v grobem in če boš začutila, da te razume pojdi na prvi “pregled”. Tam boš pa vidla kako in kaj. Če bo vse v smeri razumem vas in kako se ob tem počutite stayl – pojdi drugam. Če te bo pa znala hitro na realna tla postavit in ti povedat stvari, ki jih nočeš slišat, pol je to to.

Moje izkušnje…tisti, ki se majo pri men fino, ne naredim z njimi nič. Ker jim je tako lušno hodit 1 x na teden k men, da jih mal poslušam, kakšno povem in to je to. Tisti, ki so bili pa na koncu terapije jezni name so naredili največ.

Drgač pa velja učitel pride takrat ko je učenec pripravljen, nič prej.

Ne odlašaj, samo kliči!!!

Lejo ne dobesedno vzet. S tem “bi”, sem ti hotel povedati, da bi šel z svojim problemom v prvi vrsti k človeku ki mu ljudje zaupajo, se pogovoril kaj je že naredil, in kaj bi z menoj. (npr za tvoj problem)

Moj osebni problem pa je, ker sem res zaupal stroki, in sem šel na operacijo, in mam še vedno bolečine, in bi me radi še enkrat operirali, pa se ne dam! Ponovno sem razočaran nad sistemom, saj sem se na tem področju dovolj neformalno izobrazil, da sem spoznal, da gre za en sam velik biznis, in da sistem rabi bolne ljudi. Tako napake stroke popravljam z alternativo…

Drgač pa menim, da je od vseh besed (veliko besed je od hudega), še najbolj vredno poslušat nasvet AlenkaG v zadnjem njenem postu. Mislim da je to to.

brklc je prizadet revež pustite ga ali pa mu pomagajte, da se spelje s forumov. Že od jutra lenuh gor visi – brezdelnež.

Poznam eno odlično. Poštimala je že veliko zakonov in osebnih stisk. Nima nobenih paketov ali reklamnih strani, ker večinoma hodijo k njej osebe prek priporočil.
Pred leti sem bila pri medicinsko izobraženi psihiatrinji (spada pod kc Ljubljana, zraven očesne klinike). Katastrofa. Ravno ko sem začela jokat je notri vstopila sodelavka, brez da bi me kdorkoli vprašal, če dovolim prisotnost. Potem sta pa obe buljili vame in me spraševali: Zakaj jokate? Povejte, zakaj jokate? Kaj pa je tako hudega? …Nikoli več nisem prišla in zelo žal mi je bilo, da sem sploh prišla. No toliko…tudi z medicinskimi diplomami so lahko pravi pocarji…želim ti, da se odločiš za pravo/pravega, ki bo ustrezal predvsem tvoji duši.

težko je najti dobrega psihoterapevta

Lahko prosim lepo, priporočiš ti dalje to osebo, ki je rešila že veliko zakon in kar si napisala…
bi res potreboval to pomoč.

Hvala

New Report

Close