Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako preživite čez mesec tisti ki delate za minimalno plačo ali še to ne in imate najem

kako preživite čez mesec tisti ki delate za minimalno plačo ali še to ne in imate najem

Ko je že govora o pomoči in praznem hladilniku. Jaz vsaj zase vem, da bi pomagala komu napolnit hladilnik, če bi sam imel voljo kaj za to narediti. Pa sem žal z leti ugotovila, da ko to omeniš postaneš takoj izkoriščevalec in še marsikaj hujšega. Mi si več ali manj vse pridelamo na njivah kjer je prostora za nahranit še marsikatero družino, če bi v svoji brezposelnosti le imela voljo kaj narediti. Do danes še nisem naletela na takega. Krompir za celo leto, če ga pomagaš posadit in oplet….pa te gledajo kot, da si največji kriminalec. Je praktično ni zelenjave, ki bi jo lahko nekdo imel zastonj z malo dela in truda….je pa res, da potem zmanjka časa za telenovele in jamranje.
To seveda ne leti nate kot ne na kogarkoli osebno. Saj se ne poznamo. Mogoče pa vseeno v razmislek, da se do hrane, da priti, če je le volja za delo.[/quote]

S tem se pa čisto strinjam.

Moji starši imajo več njiv, ki so jih včasih obdelovali pridni ljudje, zdaj so ostareli in NIHČE jih več noče. Seveda zastonj jih nihče noče. Moji starši na dveh njivicah pridelajo vse. Je pa seveda treba delat. In to res ne diši NIKOMUR. In da ne boste rekli, da je to kakšna vukoj… Je zraven LJubljane. In tudi pri nas, v takorekoč centru Ljubljane imamo en mali vrtek za obdelat. Pa je ravno tako problem, da bi kdo gor delal. Jaz si na tej mali fliki pridelam skoraj vse. Ampak punce, je treba delat. In spet smo na začetku…

Ko je že govora o pomoči in praznem hladilniku.
Je praktično ni zelenjave, ki bi jo lahko nekdo imel zastonj z malo dela in truda….je pa res, da potem zmanjka časa za telenovele in jamranje.
To seveda ne leti nate kot ne na kogarkoli osebno. Saj se ne poznamo. Mogoče pa vseeno v razmislek, da se do hrane, da priti, če je le volja za delo.[/quote]
Poglej! Citirala si en stavek in iz tega stavka potegnila le najslabše. Ta stavek izgubi pravi pomen, ker se nanaša na celoten moj komentar.
Kaj si s tem dosegla? Zdaj smo mi lenuhi (kljub temu da hodimo v službo, delamo, se trudimo) ti pa si vsekakor ena dobra duša, ker imaš zemljo in bi lahko pri tebi marsikdo kaj posadil in ne bil lačen.

Ja seveda.

Pa saj se tukaj ne pogovarjamo o tem, če bi kdo kaj zastonj imel. Ampak o delovnih ljudeh, o plačah, o stroških…

Ko je že govora o pomoči in praznem hladilniku.
Je praktično ni zelenjave, ki bi jo lahko nekdo imel zastonj z malo dela in truda….je pa res, da potem zmanjka časa za telenovele in jamranje.
To seveda ne leti nate kot ne na kogarkoli osebno. Saj se ne poznamo. Mogoče pa vseeno v razmislek, da se do hrane, da priti, če je le volja za delo.[/quote]
Poglej! Citirala si en stavek in iz tega stavka potegnila le najslabše. Ta stavek izgubi pravi pomen, ker se nanaša na celoten moj komentar.
Kaj si s tem dosegla? Zdaj smo mi lenuhi (kljub temu da hodimo v službo, delamo, se trudimo) ti pa si vsekakor ena dobra duša, ker imaš zemljo in bi lahko pri tebi marsikdo kaj posadil in ne bil lačen.

Ja seveda.

Pa saj se tukaj ne pogovarjamo o tem, če bi kdo kaj zastonj imel. Ampak o delovnih ljudeh, o plačah, o stroških…[/quote]

Zanimivo. Jaz sem pa to razumela ravno obratno in nikakor ne negativno. Mislim, da gre le za namig vsem, ki imajo težave in nimajo pomoči, da se je potrebno le malo obrniti okoli sebe in boste pomoč opazili pa čeprav ne bo to starš, sorodnik ampak neznanec.

Vzeti je treba tistemu, ki jambra in dat onemu, ki je tiho.

No, midva imava pa skupej 1300eur prihodka skupej (on dela jaz na porodniški)… 200 najemnina, 250 bencin, 200 hrana cca 200 (pozimi več) položnice … 300 eur na varčevalni račun, ostalo je za “luxuz” kar gre največkrat na stran za avto al pa včasih greva vn jest (men je to luxuz) … sva pa dokej skromna, npr. pri hrani se da ful prišparat in pa na cunjah … se mi zdi, da mava kr ok situacijo, veliiiik jih je še na slabšem.

Plača 650 : 400 – 430 stroški za flat + telefon + hrana + dod.zdr.zav. = kaj??
Novih čevljev nimam že leta, cunje vse stare, kaj je morje ne vem več, treba bo pobeliti…….. :((

Ko je že govora o pomoči in praznem hladilniku. Jaz vsaj zase vem, da bi pomagala komu napolnit hladilnik, če bi sam imel voljo kaj za to narediti. Pa sem žal z leti ugotovila, da ko to omeniš postaneš takoj izkoriščevalec in še marsikaj hujšega. Mi si več ali manj vse pridelamo na njivah kjer je prostora za nahranit še marsikatero družino, če bi v svoji brezposelnosti le imela voljo kaj narediti. Do danes še nisem naletela na takega. Krompir za celo leto, če ga pomagaš posadit in oplet….pa te gledajo kot, da si največji kriminalec. Je praktično ni zelenjave, ki bi jo lahko nekdo imel zastonj z malo dela in truda….je pa res, da potem zmanjka časa za telenovele in jamranje.
To seveda ne leti nate kot ne na kogarkoli osebno. Saj se ne poznamo. Mogoče pa vseeno v razmislek, da se do hrane, da priti, če je le volja za delo.[/quote]

S tem se pa čisto strinjam.

Moji starši imajo več njiv, ki so jih včasih obdelovali pridni ljudje, zdaj so ostareli in NIHČE jih več noče. Seveda zastonj jih nihče noče. Moji starši na dveh njivicah pridelajo vse. Je pa seveda treba delat. In to res ne diši NIKOMUR. In da ne boste rekli, da je to kakšna vukoj… Je zraven LJubljane. In tudi pri nas, v takorekoč centru Ljubljane imamo en mali vrtek za obdelat. Pa je ravno tako problem, da bi kdo gor delal. Jaz si na tej mali fliki pridelam skoraj vse. Ampak punce, je treba delat. In spet smo na začetku…[/quote]

Joj, kako pa si ti pametna, da glava peče res. Se sploh zavedaš, da če sta dva kao na minimacu sta v službah, to pomeni, da nista cele dneve doma. In po službi, ko jim že itak ne ostane veliko ne časa ne denarja, naj imajo še dodaten strošek z vožnjo ali najemom zemlje. Ne vem no, zadnje čase se veliko pogvarjam, da bi sama naredila vrt, ker imam prazno parcelo, ampak ne boš verjela, da se krepko ne splača. Sadike, seme, vožnja. gnojila itd.,vse to stane veliko več kot nakup zelenjave pri večjh kmetih ali v trgovinah. Če si tako pridna pri sajenju bi pa to morala vedeti. Jaz, če se bom podala v to, se bom izključno, zaradi hobija ali pa da imam domače, najmanj pa zato, ker bi se splačalo.


Poglej! Citirala si en stavek in iz tega stavka potegnila le najslabše. Ta stavek izgubi pravi pomen, ker se nanaša na celoten moj komentar.
Kaj si s tem dosegla? Zdaj smo mi lenuhi (kljub temu da hodimo v službo, delamo, se trudimo) ti pa si vsekakor ena dobra duša, ker imaš zemljo in bi lahko pri tebi marsikdo kaj posadil in ne bil lačen.

Ja seveda.

Pa saj se tukaj ne pogovarjamo o tem, če bi kdo kaj zastonj imel. Ampak o delovnih ljudeh, o plačah, o stroških…[/quote]

Zanimivo. Jaz sem pa to razumela ravno obratno in nikakor ne negativno. Mislim, da gre le za namig vsem, ki imajo težave in nimajo pomoči, da se je potrebno le malo obrniti okoli sebe in boste pomoč opazili pa čeprav ne bo to starš, sorodnik ampak neznanec.[/quote]

Jaz že vem kaj govorim. In ko nekaj napišem so to moje izkušnje, realnost.
In naj razjasnim eno zadevo. Zakaj vsi mislite, da bi nekdo rad kaj zastonj. Raje jem sam kruh kot, da se nekomu klanjam. Raje wc-je pucam po službi in si z denarjem ki ga zaslužim kupim krompir in zelenjavo. mi ni težko. Na blagajni te ne vprašajo kje si zaslužil; a si šef, trgovka ali navadna čistilka. Denar je denar.

Sem hodila k dalnjim sorodnikom, ko sem še imela avto.
Na koncu sem ugotovila, da me pride ceneje če kupim pri neznancu žakelj krompirja in ostalo zelenjavo, ki jo lahko en čas hraniš v shrambi.

In kaj se bom ozirala naokoli…da bom opazila pomoč. Jaz je ne potrebujem, jaz ne jamram. Če priznam, da je težko pa ne pomeni, da sem lena in še najmanj da sem lačna.

S tem se pa čisto strinjam.

Moji starši imajo več njiv, ki so jih včasih obdelovali pridni ljudje, zdaj so ostareli in NIHČE jih več noče. Seveda zastonj jih nihče noče. Moji starši na dveh njivicah pridelajo vse. Je pa seveda treba delat. In to res ne diši NIKOMUR. In da ne boste rekli, da je to kakšna vukoj… Je zraven LJubljane. In tudi pri nas, v takorekoč centru Ljubljane imamo en mali vrtek za obdelat. Pa je ravno tako problem, da bi kdo gor delal. Jaz si na tej mali fliki pridelam skoraj vse. Ampak punce, je treba delat. In spet smo na začetku…[/quote]

Joj, kako pa si ti pametna, da glava peče res. Se sploh zavedaš, da če sta dva kao na minimacu sta v službah, to pomeni, da nista cele dneve doma. In po službi, ko jim že itak ne ostane veliko ne časa ne denarja, naj imajo še dodaten strošek z vožnjo ali najemom zemlje. Ne vem no, zadnje čase se veliko pogvarjam, da bi sama naredila vrt, ker imam prazno parcelo, ampak ne boš verjela, da se krepko ne splača. Sadike, seme, vožnja. gnojila itd.,vse to stane veliko več kot nakup zelenjave pri večjh kmetih ali v trgovinah. Če si tako pridna pri sajenju bi pa to morala vedeti. Jaz, če se bom podala v to, se bom izključno, zaradi hobija ali pa da imam domače, najmanj pa zato, ker bi se splačalo.[/quote]

Vidim, da je večina moj post povsem narobe razumela. Nič zato. Tebi bom pa vseeno odgovorila. V moji ponudbi ni bilo nikoli nobenega stroška za nikogar. Le nekaj dela in časa. Tebe, ki začenjaš iz nič seveda vse to stane. Mene dodat eno vrsto zelenjave za tistega, ki bi malo pomagal ne stane nič. Pa še nikoli ni bilo nikogar blizu. Imam v bližini kar nekaj ljudi, ki zase pravijo, da so lačni pa si še nabrat ne pridejo kaj šele, da bi nam prišli pomagat oplet ali pognojit. Pa nismo edini, ki to opažamo. Bo kar držalo kar je ena gor napisala, da tistemu, ki jamra je treba vzet. Moj zaključek je, da dokler se dobi hrana na karitasu, oblačila na rk, položnice plačajo drugi, socialna pomoč, otroški dodatek, zastonj vrtev, še kakšna dodatna pomoč vmes toliko časa bo tako visoka stopnja brezposelnosti. Na srečo imamo tisti, ki delavce občasno potrebujemo dovolj pridnih rok iz tujine, ki jim delo ne smrdi.

Saj veš,da se prebrano lahko razume dosti drugače. Mi pa tebi ne vidimi v glavo. Ti si tudi moj komentar razumela narobe.
In raje priznaj, da potrebuješ delovno silo in da nisi nobena svetnica, ki se ti smilijo lačni. To je moje iskreno mišljenje.
Preberi moj zadnji komentar. Sem lepo povedala, da raje wc-pucam in s tem zasluženim denarjem kupim krompir od gospe iz dežele. Čisti računi-dobri prijatelji.
Ti si pa kar sama okopavaj in išči delovno silo, ki jim boš dala miloščino.

Mogoče sva se narobe razumeli. Ampak ti hočeš vsiliti eno mišljenje, ki pa ni tako dobronamerno kot se hočeš prikazati nam tukaj.

Res pa je kot je napisala Modri galeb: tisti, ki jamra ni lačen. Tisti, ki je lačen je preponosen, ga je sram priznati in je raje tiho.
Je pa razlika med jamranjem, ali pa ko rečeš, da je težko. Jaz nisem lačna. Tako si me ti razumela. In nikoli nisem bila. Sem preveč iznajdljiva, imam zaenkrat še obe zdravi roki in mimogrede zelo rada delam.
Ampak vseeno NIKOLI in res NIKOLI ne bom šla špilat hlapca k enmu domov. Oprosti zame je to ponižujoče bolj kot usran wc.

In še nekaj. Vsak ima svoje vizije v življenju. In če je nekomu dovolj, da ima za kruh, da plača položnice in gleda španske nadaljevanke se tudi potrudil ne bo.
če pa imaš v življenju še drugačne želje: kaj videti, kam odpotavati….potem se prekleto trudiš in nobeno delo ni težko.
Jaz sem delno sama kriva, ker sem se napačno določila. Pač sem prodala avto in še kakšno stvar in prišla na zeleno vejo. Počasi, res počasi a vztrajno se zopet uvrščam v tisti sloj prebivalstva, ko si lahko privoščiš kakšen priboljšek in kam odpotuješ.

Zato tudi sama ne maram jamranja, kakor ne igranja ene svetnice kot si ti.
Pa imejte se lepo ta vikend

Bom komentirala samo ta del, ker je tole navadna laž.

Sama imam končno vrt. Ne, ni zastonj, ker najemnina za bajto vključuje tudi najem parcele.
Koliko me je stalo? Ne moreš, da verjameš, da recimo vrečka semena za solato 1 eur. Koliko iz tega zraste? In po koliko je kila najcenejše solate, koliko tako dobra oh in sploh pri kmetu npr.? Ostala semena so nekje do 1,5 eur. Pa tudi ne zraste en sam plod ven. Koštalo me je delo samo, ja. In čas, ko nisem buljila v TV. In ja, ne moreš, da verjameš, tudi jaz hodim v službo. Imam dve dekleti v puberteti, partnerja, 4 mačke in 6 psov. In mi nekako celo znese. Kako že? Kar se gnojil tiče, sem se odločila, da jih ne bo – umetnih. Se grem kolobarjenje, torej sem potrebovala za 1/3 vrta hlevski gnoj. In sem šla do soseda kmeta, če mi ga proda. In spet, ne moreš verjet, se mu je zdelo zamalo, da mu plačam une 3 šajtrge, pa mi jih je šenkal. Sem mu skuhala kavo, ko je naslednjič prišel mimo.
Tako da zavajanje o tem, kako vrt blazno stane in koliko časa vzame ubogemu delavnemu človeku… Dajte bit resni, no.


Yo
pri vsem tem si pozabila dodati še nekaj. Ni ga lepšega ko greš na vrt po korenček, po poteršilj, si utrgaš paradižnik. Nobena solata ni tako okusna kot tista iz domačega vrta….ko greš po svežo, jo očistiš, pripraviš in daš na mizo…
Jaz trenutno nimam te možnosti, sem pa bila ponosna lastnica svojega vrtička.Ko sadiš z ljubeznijo ti zraste in uspeva prav vse. Tudi sama bom morda že letos, če ne pa drugo leto zopet vrtičkala.
Gledam in opazujem tukaj po mestu tiste, ki imajo hiše in vrtove. Vse se prebuja, vsi veselo že delajo zunaj. Lepo je to videti, še lepše ko sam razmišljaš kaj boš pa letos posadil.
Lep vikend tudi tebi.

ha ha itak, da ja. Kar še naprej jamraj. Zame še vedno drži, da takem je treba vzet in ne česa dat. Kaj in koliko jaz naredim za pomoči potrebne se pa ne tiče čisto nobenega razen mene same in o tem ne mislit debatirat. Tukaj nikakor nisem ničesar ponujala in še manj pričakovala.Sem pa ponudila pogled iz druge strani, če je mogoče kdo res s praznim hladilnikom in ne ve kako si pomagat. Si me pa nasmejala to pa priznam. Samo na monu najdeš lačne, ki se otepajo kromirja. Najbrž zato, ker imajo na mizi pogačo, druge razlage ni.
S tem pa tudi zaključujem to debato saj je nesmiselna. Pridni imamo še vedno poln hladilnik, ostali pa raje jamrajo in pljuvajo tiste, ki jim pomoč ponudijo.

New Report

Close