Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pridobiti ženo nazaj

Kako pridobiti ženo nazaj

Ženo sem varal dalj časa Enostavno se je najin odnos izgubil. Ni bilo sexa, ni bilo pogovora, skrbela je za vse, le za naju nikoli ni bilo časa. Spoznal sem žensko, ki me je poslušala, zanjo sem bil nekaj posebnega. In me je prevzela. Počutol sem se poln življenja. Ženo sem si želel celo zapustiti, vendar jo imam rad. Pred časom sem ji priznal za afero, popolnoma prekinil stike z drugo. Razžira me slaba vest, hodiva na terapijo, rada bi izboljšala najin odnos. Zdi se mi, da ženi vsak dan dokazujem, da jo imam rad, tudi ona se trudi, ampak čutim, da mi ne more zaupati. Hudo mi je, ker sem jo prizadel, prizadel pa sem tudi sebe. Ne pogovarjava se več o prevari, ker sem ji povedal še preveč… Prosim za nasvete tistih, ki ste to dali čez, kako se naj obnašam, da mi bo sčasoma zaupala. Koliko časa mora minit, da pozabiš, da več ne boli…. Vem, da sem svinja, ampak zdaj vem da se lahko zgodi vsakemu. Ne mi pridigat. Rad bi nasvet.

Pocena skodelica ne bo nikoli vec cela.

Odgovor na objavo uporabnika
Slala936, 22.06.2022. ob 23:21

Pocena skodelica ne bo nikoli vec cela.

Točno tako. Počeno skledo lahko zlepiš, ampak takšna kot prej ne bo nikoli več. Odvisno seveda od vpletenih posameznikov, nekateri se lahko z zlepljenimi črepinjami zadovoljijo in celo nekako vozijo dalje, ampak tistega občutka posebnosti, čarobnosti pa ne more več biti. In lažje vstopi med vaju nekdo tretji, saj več nimaš občutka, da lahko nekaj uničiš, kar je v bistvu že uničeno in stoji na trhlih temeljih.

Tako da ja, pač potrudi se, če ti veliko pomeni, ampak ne pričakuj preveč.

Varalica, 22.06.2022. ob 23:17

Ženo sem varal dalj časa Enostavno se je najin odnos izgubil. Ni bilo sexa, ni bilo pogovora, skrbela je za vse, le za naju nikoli ni bilo časa. Spoznal sem žensko, ki me je poslušala, zanjo sem bil nekaj posebnega. In me je prevzela. Počutol sem se poln življenja. Ženo sem si želel celo zapustiti, vendar jo imam rad. Pred časom sem ji priznal za afero, popolnoma prekinil stike z drugo. Razžira me slaba vest, hodiva na terapijo, rada bi izboljšala najin odnos. Zdi se mi, da ženi vsak dan dokazujem, da jo imam rad, tudi ona se trudi, ampak čutim, da mi ne more zaupati. Hudo mi je, ker sem jo prizadel, prizadel pa sem tudi sebe. Ne pogovarjava se več o prevari, ker sem ji povedal še preveč… Prosim za nasvete tistih, ki ste to dali čez, kako se naj obnašam, da mi bo sčasoma zaupala. Koliko časa mora minit, da pozabiš, da več ne boli…. Vem, da sem svinja, ampak zdaj vem da se lahko zgodi vsakemu. Ne mi pridigat. Rad bi nasvet.

Pozabiš ne nikoli. Lahko oprosti in greš dalje, ampak pozabiš ne. Jaz sem se trudila, da bi zakrpala najino zvezo, pa nekako ni šlo. Vsakič, ko je moral dlje delati, ko je šel s prijatelji na pivo, ko ga ni bilo doma ob obljubljeni uri, se je porodil dvom. Prej teh težav nisem imela, sem mu zaupala. Po prevari nikoli več. Po par letih sem spoznala drugega. Čudovitega moškega. Zanesljivega, zvestega, privlačnega. Čeprav je bilo težko, sem takrat dokončno spoznala, da je ljubezen do moža že zdavnaj umrla. Takrat, ko me je izdal. Pozneje je deloval le še ego, navajenost na rutino, strah pred samoto, prave ljubezni pa več ni bilo. Ljubezen umre hkrati z zaupanjem. In ni je več mogoče obnoviti. Če imaš to srečo ali smolo, da drugih priložnosti nimaš, pač vztrajaš v mrtvi zvezi, sicer pa mnogo lažje zagrabiš priložnost.

izdal si jo na najhujši možen način.. razumljivo da ti zaupala več ne bo.. od tebe pa ne gre stran samo zato ker misli da sama s svojim dohodkom ne more preživet. tako si bosta najedala še leta in leta in leta ter vrgla življenje stran.. kaj vse naredi neka ničvredna kurbarija.. uniči nekaj življenj. a je bilo vredno?

pa da folk živi s kom ki mu ne zaupa, da se sekira in trepeta pred ponovno izdajo-to je meni tako nedoumljivo! samo nabrcat ven iz lajfa pa bit miren. Ni čudno da ima toliko žensk težave na rodilih ko pa se s takimi pezdeti pečajo.

namreč vse te čustvene psihične tegobe butnejo na telesu ven, razumljivo da na najbolj ženskem delu telesa, ki so pač rodila..

Zartrose izven profila, 22.06.2022. ob 23:50

namreč vse te čustvene psihične tegobe butnejo na telesu ven, razumljivo da na najbolj ženskem delu telesa, ki so pač rodila..

Res je, da ima veliko žensk, ki imajo za partnerja varalico, težave z rodili, pa ne samo zaradi psiholoških vzrokov, ampak čisto preprosto, ker jim partnerji domov nosijo SB. Te povzročajo tudi neplodnost. Če je ženska v prvo normalno zanosila, potem pa več ne gre, je za to v 90% kriv varajoči partner in klamidija ali kaj podobnega.

@ Varalica

Ja lej no… normalna ženska ne potrebuje veliko, da se počuti kot tvoja kraljica. Moraš ji biti le dostojen kralj. V primeru, da pa tako zavoziš in hočeš, da se počuti kot tvoja kraljica, pa se bo treba spustiti malo nižje in glumiti njenega sužnja. Ker kot dostojnega kralja te verjetno nikoli več ne bo videla. 🤣

Na tvojem mestu sicer ne bi počel tega, pa naj stane kar hoče in kolikor hoče. Včasih je bolje, da pustiš, da te nekdo sovraži, prezira in ima o tebi mnenje, da si zadnja smet na svetu, kot pa da ga prepričuješ v nasprotno. Malo zaradi sebe, še toliko bolj zaradi nje. Ker ti si svoje največje poteze pri njej že odigral. 🤣

.https://www.youtube.com/watch?v=F7EWeEA0Ax0

Ko tole berem, dobim občutek, da berem zapis, katerega je napisala ženska. Za moškega je namreč vse tole jamranje zgoraj precej neznačilno, predvsem pa moški povečini nekako intuitivno vemo, da je ključni odgovor na zastavljeno vprašanje: doslednost (konsistenca).

Dal isto stvar čez. Nikoli ni idealno, ampak trudiš se vsak dan in upaš na najbolje. Meni je uspelo ampak ni bilo lahko. Še vedno zna naprej metat pri kakšnem kregu, ampak tako bo vedno

Isto dal čez, 23.06.2022. ob 06:06

Dal isto stvar čez. Nikoli ni idealno, ampak trudiš se vsak dan in upaš na najbolje. Meni je uspelo ampak ni bilo lahko. Še vedno zna naprej metat pri kakšnem kregu, ampak tako bo vedno

Ja, zato ker ne bo nikoli pozabila. Zdaj, ali ti je uspelo ali ne in kaj ti je uspelo (te res še ljubi, ali je s teboj ostala, ker se ji ne da ukvarjat z delitvijo premoženja, ali pa je pač tip, ki težko živi sama, drugega pa zaenkrat še ni na vidiku) pa bo pokazal čas. Lahko se izkaže šele čez 5, 10 let…

Ne pričakuj preveč, dala skozi, če nisi tip človek, ki lahko gre preko prevare, potem je tudi škoda časa, ki ga porabljaš za razne terapije. iti vsak svojo pot je boljša in smotrnejša, kakor sebe mučit s vprašanji ali jo bom dobil nazaj itd…Nikoli je ne boš dobil več nazaj ali bolje, nikoli več ne bo isto. Pojdi naprej brez nje…Za oba boljše tako.

Ne verjamem, da jo ljubiš. Če bi jo, ne bi bežal drugam, ampak bi se trudil reševati težave doma. Si slabič in ne bo ti tega nikoli oprostila. Verjetno še predeluje kar se je zgodilo in od šoka ne bo mogla še dolgo odreagirati, ko pa bo, boš dobil porcijo nazaj. Najverjetneje pa tu bo nabijala na skrivaj rogovje, se ti maščevala na vsakem koraku in ti večno očitala prevaro, po tihem ali na glas zamerila vsakič znova, ko se bo spomnila kaj si ji naredil. Prevara ljubljene osebe je najvišja stopnja izdaje. Raje bi oprostila sovražniku, da me ubije kot ljubljenemu, da me prevara. Jaz bi te zastrupljala v juhi, eno žlico po eno.. na posteljne aktivnosti bi lahko pozabil, ker ti hidravlika ne bi več delovala. To bi ti bila še najboljša kazen. 🙂

Lahko pa, da imaš srečo in je tvoja drugačna.

Ne vem, ce bo slo. Psu, ki je ugriznili ni vec za zaupati. Ti si jo izdal a zelel bi, da ti zaupa. Kako gre to dvoje skupaj? Meni slabo 🤔

Nikoli, 22.06.2022. ob 23:43

Pozabiš ne nikoli. Lahko oprosti in greš dalje, ampak pozabiš ne. Jaz sem se trudila, da bi zakrpala najino zvezo, pa nekako ni šlo. Vsakič, ko je moral dlje delati, ko je šel s prijatelji na pivo, ko ga ni bilo doma ob obljubljeni uri, se je porodil dvom. Prej teh težav nisem imela, sem mu zaupala. Po prevari nikoli več. Po par letih sem spoznala drugega. Čudovitega moškega. Zanesljivega, zvestega, privlačnega. Čeprav je bilo težko, sem takrat dokončno spoznala, da je ljubezen do moža že zdavnaj umrla. Takrat, ko me je izdal. Pozneje je deloval le še ego, navajenost na rutino, strah pred samoto, prave ljubezni pa več ni bilo. Ljubezen umre hkrati z zaupanjem. In ni je več mogoče obnoviti. Če imaš to srečo ali smolo, da drugih priložnosti nimaš, pač vztrajaš v mrtvi zvezi, sicer pa mnogo lažje zagrabiš priložnost.

Točno tako je in nič drugače. Lahko vztrajaš, ostaneš zaradi otrok, kreditov, ampak nikoli ni več isto. Če bi sama to vedela, bi ga še isti trenutek zapustila pa nisem! V ozadju “zamujanja” je vedno dvom, vedno! Čeprav ne pokažeš navzven je tako, ni vredno vztrajati, ti povem. Vztrajala sem še dve leti v krpanju-zdaj mi je žal, ker samo življenje izgubljata oba. Isto je s tistimi, ki že na začetku veze varajo pa jim partnerji to odpustijo, ampak kako? Ni pa to vredno let popravljanja, veno se čuti nekaj v ozadju, otroci odrastejo in čutijo, da starši niso to kar so bili. Pojdita naprej, vsak svojo pot. Boljše bit 5 let samski, ali srečen drugje, kot krpat nekaj kar se ne da….

MEn je pomagalo da mi je vsakic odgovarjL na vpr o tem. Ne da je rekkel zdej mam pa dost o tem bla bla. Vedno znova ista ali okol obrnjena vprasanja.vem da sem mu po zepih iskala racune al pa kak dokaz, ce me se vara. Potem pa naenkrat bum, in prebolela. Sam nikoli ni bilo vec kot je bilo.

Za vsak kreg pa da se je nazaj kej drl,sem se spomnila na prevaro in bila se hujsa .

Pa trajal je 2leti.

Problem je, da spolnost mnogi dojemajo kot nadgradnjo ljubezni. In si tako zavozijo dvoje ravni življenja. O spolnosti bi bilo treba veliko več govoriti, saj se je utopila v morju perverzij. Ste se kdaj vprašali, kaj vam spolnost v resnici prinaša? Ste poskusili poimenovati občutja, ki se vam ob spolnosti porajajo?

Po mojih izkušnjah lažje odpustijo tisti, ki so že v startu skupaj zaradi drugih razlogov in ne prave, resnične ljubezni. Torej, če živita skupaj na podlagi ekonomskega pakta, če sta skupaj zaradi materialnih ugodnosti, če sta se poročila, ker se je “zgodil” otrok, ki ni bil načrtovan, če je vajina zveza bolj razumska. Tisti, ki so resnično globoko ljubili, pa ponavadi težko odpustijo, ker so bili toliko huje prizadeti in ranjeni. Tudi če na začetku zgleda, da so šli dalje, v sebi nikoli ne pozabijo in je to potem tempirana bomba. Ti sam veš, na čem temelji vajina zveza. Se moraš pa v vsakem primeru vprašati, zakaj bi jo zdaj kar naenkrat rad pridobil nazaj, če ti je prej tako malo pomenila, da si jo varal. Nekako se mi zdi, da ne ravno zaradi ljubezni, ampak iz bolj sebičnih razlogov. Iskreno mislim, da se ni vredno truditi. Spoštujta se toliko, da drug drugemu pustita oditi in data priložnost za pravo ljubezen in srečo.

Mene pa zanima zakaj želiš vztrajati v zakonu, če si varal potem ni to to. Verjetno je ljubica rekla ne bi hvala in nočeš biti sam.

Gili, 23.06.2022. ob 07:39

MEn je pomagalo da mi je vsakic odgovarjL na vpr o tem. Ne da je rekkel zdej mam pa dost o tem bla bla. Vedno znova ista ali okol obrnjena vprasanja.vem da sem mu po zepih iskala racune al pa kak dokaz, ce me se vara. Potem pa naenkrat bum, in prebolela. Sam nikoli ni bilo vec kot je bilo.

Za vsak kreg pa da se je nazaj kej drl,sem se spomnila na prevaro in bila se hujsa .

Pa trajal je 2leti.

a je blo vredno tako živet? Prenašat izdajico in psihirat ali te je spet izdal? Ma samo nabrcat iz lajfa pa mirno naprej.

Odvisno, 23.06.2022. ob 08:09

Po mojih izkušnjah lažje odpustijo tisti, ki so že v startu skupaj zaradi drugih razlogov in ne prave, resnične ljubezni. Torej, če živita skupaj na podlagi ekonomskega pakta, če sta skupaj zaradi materialnih ugodnosti, če sta se poročila, ker se je “zgodil” otrok, ki ni bil načrtovan, če je vajina zveza bolj razumska. Tisti, ki so resnično globoko ljubili, pa ponavadi težko odpustijo, ker so bili toliko huje prizadeti in ranjeni. Tudi če na začetku zgleda, da so šli dalje, v sebi nikoli ne pozabijo in je to potem tempirana bomba. Ti sam veš, na čem temelji vajina zveza. Se moraš pa v vsakem primeru vprašati, zakaj bi jo zdaj kar naenkrat rad pridobil nazaj, če ti je prej tako malo pomenila, da si jo varal. Nekako se mi zdi, da ne ravno zaradi ljubezni, ampak iz bolj sebičnih razlogov. Iskreno mislim, da se ni vredno truditi. Spoštujta se toliko, da drug drugemu pustita oditi in data priložnost za pravo ljubezen in srečo.

ne, taki so lahko skupaj tudi 30,40,50 let.. ker se gre zgolj za poslovni odnos.. hkrati se pa hvalijo, da imajo odlično vezo, ker so toliko časa skupaj.. raje zgolj 10 let z enim pa to polno sladko sočno nasmejano občasno objokano in strastno, polno dotikov nežnosti ljubezni sexa ter pogovorov.. kot mrvo hladen poslovni odnos 50 let.. za povrh pa vsakič drug loverh …brrrrr…

da ne ne

1000x lahko napišemo (in zgleda, da bo potrebno še več kot toliko): človek se obrne na forum po nasvet in doživi pljuvanje. Kar kaže bolj na stanje duha slovenske družbe, kot na to, da je on “svinja”. On je svoj del namreč že priznal, obžaloval in ga sedaj plačuje. Ostali “pljuvalniki” ste na pragu nebes?

Prevod: nihče izmed vas, ki pljuva ni nikoli: lagal, prikrival ničesar, govoril grdo o svojem partnerju, ukradel v trgovini čokoladico, plačal privatniku brez računa, itd… Upam, da ne, ker če – boste do konca življenja označeni kot “svinje”.  Samo za neko drugo stvar.

Stari: bodi to kar si, ta novi ti. Ni treba klečeplazit pred njo, a bodi z njo potrpežljiv in dosleden. Potem pa, če zmore obnovit zaupanje zmore, če ne gresta narazen. Ta del ni tvoja borba. Čim se boš prelevil v copato, ki se ji bo ponižno klanjala in si stalno nabijal krivdo za napako – ti ne bo zaupala.

Srečno.

za Res je

ja, seveda tudi spb.. sem že zadnjič pisala zgolj o vaginozi, da je velikokrat posledica tega kurbanja, pa so me popljuvali v branjenju svojega varanja, ljubimčenja… vse to psihično sranje, ko se psihirajo zaradi nevrednega moškega pa ravno tako povzroča mnoge težave, tudi raka (ker dostikrat nima fizičnega vzroka nastanka, kot je hpv virus recimo..)

Vreden moški namreč žensko ne bi nikoli tako ogrozil, njeno zdravje ne fizično ne psihično.

New Report

Close