Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako s sadistično mamo?

kako s sadistično mamo?

Živim s skromnimi prihranki, ki jih zdaj zdaj ne bo več in sem trajno nesposobna za delo zaradi kroničnih zdravstvenih težav. Zase skrbim sama. Živim pa v maminem stanovanju. Ona ima svoje stanovanje. Mama je bila vedno do mene sadistična in manipulativna, taka je tudi dandanes. Izsiljuje me, ker sem v njenem stanovanju. Želi imeti stike z mano, na moje mnenje o njenem obupnem obnašanju do mene samo zamahne z roko. Počutim se ujeta, ker živim v njenem stanovanju. Sama si ga ne morem privoščiti, to žal ne pride v poštev.

kako s sadistično mamo? Kako postaviti meje?

 

 

čuti, trpi i čini dobročinstvo. ako te povredi pripiši grešku sebi. če pogledaš realno se ji ne moreš oddolžit. razen če jo oslobodiš suženjstva…

glej stanovanje koristiš, najemnine ti verjetno ne računa… bolje da ti mama sere po glavi nego neko drugi… vem učasih ne moreš popustit kolk budala lahko zategne…

spremenit je ne moreš… kaki su taki su… star konj se ne uči jahat…
so že ujetniki svojih prepričanj, mentalitete, principov itd…
čuti trpi i fino sa njom…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

mama ti ni dolžna nuditi stanovanja. torej če ti zadeve ne ustrezajo, se odseli. kam? ne vem. nekam, do kamor sežejo tvoje zmožnosti. realno gledano je tako, da v kolikor si opravilno sposobna, polnoletna, se ne šolaš več… je treba poskrbet zase. kruto? ne. življenjsko.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
limona limeta, 27.05.2021 ob 16:02

Živim s skromnimi prihranki, ki jih zdaj zdaj ne bo več in sem trajno nesposobna za delo zaradi kroničnih zdravstvenih težav. Zase skrbim sama. Živim pa v maminem stanovanju. Ona ima svoje stanovanje. Mama je bila vedno do mene sadistična in manipulativna, taka je tudi dandanes. Izsiljuje me, ker sem v njenem stanovanju. Želi imeti stike z mano, na moje mnenje o njenem obupnem obnašanju do mene samo zamahne z roko. Počutim se ujeta, ker živim v njenem stanovanju. Sama si ga ne morem privoščiti, to žal ne pride v poštev.

kako s sadistično mamo? Kako postaviti meje?

 

 

Postavljala bi meje mami, v čigar stanovanju živiš??? Kaj pa če ona tebi meje postavi in te vrže na cesto? Sori, dečva, si polnoletna, predvidevam tudi, da opravilno sposobna, torej se znajdi. Če si pa kronično psihično bolna, pa kakšen dom upokojencev tudi take sprejema ali pa zavod Dutovlje.

a če mat guzne a si ti edini dedič.recimo da ji spodrsne na štengah.sam prašam

Odgovor na objavo uporabnika
vzemi ali pusti, 27.05.2021 ob 17:05

mama ti ni dolžna nuditi stanovanja. torej če ti zadeve ne ustrezajo, se odseli. kam? ne vem. nekam, do kamor sežejo tvoje zmožnosti. realno gledano je tako, da v kolikor si opravilno sposobna, polnoletna, se ne šolaš več… je treba poskrbet zase. kruto? ne. življenjsko.

Če ne veš, potem pa bodi tiho.

kaj hočete eni povedat?…..Se pravi,  da če starš s teboj ravna nesprejemljivo in poniževalno, ga moraš  kljub temu, zato, ker ti je nudil materialne dobrine – v tem primeru stanovanje, spoštovati, trpeti, da tepta po tebi in biti tiho in ponižen???? In niti odpreti ust, ampak zatreti vse svoje dostojanstvo?

Odgovor na objavo uporabnika
ali prav razumem, 27.05.2021 ob 21:54

kaj hočete eni povedat?…..Se pravi,  da če starš s teboj ravna nesprejemljivo in poniževalno, ga moraš  kljub temu, zato, ker ti je nudil materialne dobrine – v tem primeru stanovanje, spoštovati, trpeti, da tepta po tebi in biti tiho in ponižen???? In niti odpreti ust, ampak zatreti vse svoje dostojanstvo?

ja prav razumeš. ni ti nudil samo materialne dobrine… piše da v toku nosečnosti zdravje mame trpi. kar je res. pa še doji te…

pač to je ena plat… njena…

naj gre v najem pa bo videla kako se ji bo življenje spremenilo za 360*…
bo rekla ma ne pošilji me u 3… pošiljaj me do zvezd…
kaj misliš da jo bo najemodajalec čakal z razširjenimi rokami in srcem ko amerika? veš da…
jaz sicer hvala Bogu nimam teh težav ampak si mislim kako je ko si u najemu… če nimas te pomoje niti ne vpraša… niti ga ne zanima… ne plačaš par mesecev-marš na polje…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Vsaka zgodba ima dve plati. In nikakor ne moremo podajati mnenj, ker ne poznamo zgodbe iz oci tvoje mame. Me prav zanima, kaj bi ona rekla.

Saj se mi kar smili, kako hčer je vzgojila…

Njena hiša, njena pravila. Žal tako je.

Bo treba razmišljat kako iz gnezdeca. Greš lahko h kakim prijateljem, znancem, drugim sorodnikom, vsaj začasno?

Obstajajo razpisi za neprofitna stanovanja.

Mogoče iščeš kaj v stilu – da nudiš pomoč pri gospodinjstvu v zameno za sobo.
Obstajajo celo ponudbe, kjer lahko dobiš celo hišo, v zameno za pomoč.

Lahko si seveda še naprej doma in se smiliš sama sebi ali pa začneš kaj delati na tem.

Odgovor na objavo uporabnika
MIHAc, 02.06.2021 ob 22:37

Njena hiša, njena pravila. Žal tako je.

Bo treba razmišljat kako iz gnezdeca. Greš lahko h kakim prijateljem, znancem, drugim sorodnikom, vsaj začasno?

Obstajajo razpisi za neprofitna stanovanja.

Mogoče iščeš kaj v stilu – da nudiš pomoč pri gospodinjstvu v zameno za sobo.
Obstajajo celo ponudbe, kjer lahko dobiš celo hišo, v zameno za pomoč.

Lahko si seveda še naprej doma in se smiliš sama sebi ali pa začneš kaj delati na tem.

Ne živim z mamo, ampak v stanovanju, ki je v njeni lasti, stroške stanovanja krijem sama. Neprofitno stanovanje pri meni ne pride v poštev in moje zdravstvena situacija mi onemogoča, da bi se lahko kakorkoli zaposlila.

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
limona limeta, 02.06.2021 ob 23:25

Ne živim z mamo, ampak v stanovanju, ki je v njeni lasti, stroške stanovanja krijem sama. Neprofitno stanovanje pri meni ne pride v poštev in moje zdravstvena situacija mi onemogoča, da bi se lahko kakorkoli zaposlila.

 

 

 

Mamino stanovanje, mamina pravila!!

Kaj ti tu ni jasno? Odseli se v eno luknjo v najem in ko boš na svojem se pa lahko oglašaš!

Nismo prebrali mamine strani zgodbe, da bi lahko ocenili, kaj se tu res dogaja. Žal imamo tu samo tvoje blodnje in glede na to je ta odgovor žal edino realen!

Ne živim z mamo, ampak v stanovanju, ki je v njeni lasti, stroške stanovanja krijem sama. Neprofitno stanovanje pri meni ne pride v poštev in moje zdravstvena situacija mi onemogoča, da bi se lahko kakorkoli zaposlila.

Kot ti je že nekdo odgovoril, če je situacija nevzdržna, delat ne moreš, obstajajo zavodi, ki sprejemajo dela nezmožne posameznike z boleznimi. Če pa stanje ni tako zelo slabo, da bi šla v zavod, pa pač potrpi.  Mama se ne bo spremenila, edino ti se lahko. Koristiš njeno stanovanje zastonj, torej ja, ti si tista, ki naj bi spremenila odnos do mame. Poleg tega praviš, da živiš od prihrankov, ki bodo kmalu skopneli. Kaj pa potem, kako bo s stroški? Jih bo morala plačevati mama? Ti nosi tudi hrano? Pišeš, kot da nimaš rednih dohodkov, vsaj iz CSD…socialna pa to, a kaj dobivaš ali nič? Če ne, je skrajni čas, da greš na CSD in se zmeniš, kako naprej.

I am really happy to have found this site at last. Really informative and meaningful activities, Thanks for the post and effort! Please continue to share more as a blog. I have now saved it to my bookmarks so I can keep in touch with you. atari breakout

Ne vem , zakaj pišete mamin dom, mamina pravila. Kakšna mamina pravila? Kaj sem otrok? Sem že krepko čez 30. Mama me je celo življenje zanemarjala, živela sem pri sorodnikih, potem pa je ponudila eno stanovanje, ker sem zbolela. Odkar pomnim njen odnos ni podoben odnosu  mama-otrok, ampak zaničevalnemu odnosu, tu so še grožnje in  kritiziranje. Še vgojila me ni. Ne, ne nosi nobene hrane . Za gospodinsjtvo skrbim sama s skromnimi prihranki, potem pa bo sledila vloga na CSD.

Kaj to pomeni, da če se je usmilila toliko, da mi je odstopila eno stanovanje, katerega lastnica je ona, moram zdaj bit kot lutka, ki jo mama maltretira, tudi zdaj, ko sem odrasla ženska?

Bi se vi pustili maltretirat? Ne bi rekla. Razen, če tukaj gor odgovarjajo samo neki sadistični starši, ki radi uničujejo svoje otroke.

Jaz predlagam, da z mamo nimaš stikov. Na telefon se ji ne oglašaj, vrat ji ne odpiraj, in prekini komunikacijo. Nekateri ljudje se nato zavejo svojih slabih obnašanj in se spremenijo.

Predlagam, da na CSD takoj vložiš vlogo za denarno pomoč, da boš imela s čim živeti. Če imaš kaj malega prihrankov, jih lahko dvigneš z banke in imaš doma za kakšen nujen slučaj. Neumno je porabiti sedaj do konca vse prihranke.

Odgovor na objavo uporabnika
na2, 03.06.2021 ob 09:57

Jaz predlagam, da z mamo nimaš stikov. Na telefon se ji ne oglašaj, vrat ji ne odpiraj, in prekini komunikacijo. Nekateri ljudje se nato zavejo svojih slabih obnašanj in se spremenijo.

Predlagam, da na CSD takoj vložiš vlogo za denarno pomoč, da boš imela s čim živeti. Če imaš kaj malega prihrankov, jih lahko dvigneš z banke in imaš doma za kakšen nujen slučaj. Neumno je porabiti sedaj do konca vse prihranke.

Točno to sem ti hotela predlagat. Ne zapravljaj prihrankov, še krvavo jih boš potrebovala. Če na tisoče lenuhov prejema socialno pomoč, pripada tudi tebi. Ignorirat mame ne moreš, če živiš v njenem stanovanju, poišči pa način, da boš imela kontaktov čimmanj in čimkrajši čas. Poišči si kakšno dobrodelno zaposlitev, mogoče v DSO, kjer delaš družbo starejšim brez sorodnikov, navajam le kot primer. Ne poslušaj pa zlobnih komentarjev tu gor, groza me je, kakšni ljudje živijo med nami. Prava mama bi morala poskrbet zate od rojstva dalje, pa očitno ni. Zato ji nisi dolžna ničesar, kvečjem ona tebi. Izogibaj se jo in poizkusi si ustvarit čimbolj kvalitetno življenje, to je vse.

Imaš forum osebnostne motnje, če ti pomaga. Jaz ti samo lahko rečem – težko.

Če znaš sukati prste po tipkovnici, če nisi čist zbluzila, kakšno delo bi vseeno lahko našla! Drugače, če pa si invalid, pa kot takšna lahko najdeš kaj za delat. Odvisno kaj imaš napisano od dohtarjev….mama pa …njeno stanovanje,njena pravila….kje pa si prej bila, ko ti je ponudila stanovanje…

Njeno stanovanje- njena pravila. Ok, mi lahko kdo od teh, ki to pišete, lahko napiše, za katera pravila točno se gre. Katera so ta pravila, ki jih ona lahko postavlja? V zvezi s stanjem stanovanja se strinjam, ker ni moje.  Kaj pa so še njena pravila? Da me maltretira so tudi pravila??? Oz. so to njene pravice, al kaj?

Odgovor na objavo uporabnika
limona limeta, 03.06.2021 ob 12:38

Njeno stanovanje- njena pravila. Ok, mi lahko kdo od teh, ki to pišete, lahko napiše, za katera pravila točno se gre. Katera so ta pravila, ki jih ona lahko postavlja? V zvezi s stanjem stanovanja se strinjam, ker ni moje.  Kaj pa so še njena pravila? Da me maltretira so tudi pravila??? Oz. so to njene pravice, al kaj?

Si odrasla polnoletna oseba! Ne moreš celo življenje se zgovarjat na njeno maltretiranje! Dala ti je možnost koriščenja stanovanja. Ker nisi zadovoljna z njenimi pogoji, išči drugo stanovanje! Povej kakšna svoja pravila ti postavlja? Kdaj moraš spat? Kajenje v stanovanju? Živali v stanovanju? Glasni obiski? Kakšna pravila postavlja?

Kot sem že povedala gre za sadistični odnos na splošno do mene, moje osebnosti.  Ne bom točno opredeljevala tukaj gor.  Ne gre se za pravila v  stanovanju. Če se oddaljim od nje, da bi se zaščitila, pa začne izsiljevati, tudi s stanovanjem.

Odgovor na objavo uporabnika
limona limeta, 03.06.2021 ob 13:49

Kot sem že povedala gre za sadistični odnos na splošno do mene, moje osebnosti.  Ne bom točno opredeljevala tukaj gor.  Ne gre se za pravila v  stanovanju. Če se oddaljim od nje, da bi se zaščitila, pa začne izsiljevati, tudi s stanovanjem.

preko stanovanja ima enostavno dostop do tebe, saj ji ne moreš prepovedat vstopa.

Kolikor vem imajo društva za zaščito psihično bolnih oseb tudi stanovanja, tako da obrni se recimo na Ozaro ali kaj podobnega in najdi kakšno bivalno skupino, kjer boš lahko v miru živela. Če ne bo ravno kakšna cimra s povštrom za teboj tekala.

Kaj ti ni jasno z povedjo njeno stanovanje njena pravila?

Žal se moraš v zameno za brezplačno bivanje (ok stroške plačuješ a vseeno) prijagajati pravilom lastnika. Ker si polnoletna oseba te mama ni dolžna preživljati ali imeti pod streho. Čisto vso pravico ima reči.. 500€ najemnine na mesec, če ne adijo.

Kot najemnik si malce bolj zaščiten. Vseeno pa dokler nisi pod lastno streho še vedno ne moreš kup stvari početi na lastno roko. Npr. zamenjati vsa okna, ploščice na kake druge vzorce. Če lastnik dovoli lahko, drugače pač ne.

Dokler živiš pod njeno streho je žal ne moreš čisto odpikati. Spremenila je ne boš, lahko se samo sprijazniš z usodo in kaj ukreneš ali pa tudi ne, samo potem ne bo nič drugače.

Odgovor na objavo uporabnika
JAz13, 02.06.2021 ob 15:30

Vsaka zgodba ima dve plati. In nikakor ne moremo podajati mnenj, ker ne poznamo zgodbe iz oci tvoje mame. Me prav zanima, kaj bi ona rekla.

Saj se mi kar smili, kako hčer je vzgojila…

    Zakaj se mi zdi, da to sprasuje in odgovarja ena in ista oseba? Iz vseh odgovorov se na daleč opazi sama privoščljivost zloba! Sicer pa nihče nikomur nima pravice greniti življenja. Mama tata gor ali dol. In zakaj bi nekoga žalili in ga pošiljali v domove?? Joj ljudje, kako ste brez srca in duše!

New Report

Close