Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se reši zakon , če zakonec sploh ne govori

kako se reši zakon , če zakonec sploh ne govori

Moj mož je krasen človek, preudaren , garač, brez raznih izbruhov.

Edino napako , ki pa je žal iz dneva v dan bolj ogrožajoča ima. Enostavno se ne pogovarja, ne zanima ga počutje ostalih v  družini. Pa niti ne pričakuje da bo ostale zanimalo zanj. Karkoli ga prašaš, ali od počutja ali od dela pravi samo v redu, ali pa skomigne z rameni.

Jaz pa bi rabila oporo, ne mislim da mi mora dati vse prav, samo da mi pomaga čez moje težke trenutke, oz da bi imela občutek da je ob meni, ob nas.

V letu in pol po kar zahtevni operaciji, še do danes ni pokazal toliko zanimanja da bi poizvedel kaj je bilo. In zdaj ko spet nisem ravno ok, ko bom v roku 14dni izvedela za diagnozo, ne zna ali noče priti do mene in me vsaj vprašati kaj se dogaja.

Ko sem bila ped leti poškodovana, je enostavno zavračal vsak dotik.

meni so neskončno pomembni objemi, poljubi,strast.On tega enostavno ne izvaja. Vsako jutro ko gre od doma, me poljubi, ko pride včasih tudi, tako kot bi poljubil znanca.

S. je samo še občasno, čeprav zelo dobro ve koliko mi pomeni in kako imam rada intimo. Naj tiščim vanj, in ga prisilim , da dela nekaj proti svoji volji.

Po drugi strani pa opažam, da je do sodelavcev in do podrejenih skrben in mu ni vseeno zanje.

Doma  fizično naredi vse , tudi kar mu nebi bilo treba, ko pa nanese tema na pogovor pa se enostavno izklopi. In vedno pravi , da ve da se premalo pogovarja, ukrene pa ne nič. Meni pa bo srce počilo od tega. Neskončno mi je težko ko vidim , da mu je res vseeno za vse.

Mislim da je človek totalno brez vsake empatije in brez pozitivnih čustev. Ljubim ga, in hočem še naslednjih 30+ let preživeti z njim, samo ali bom vso starost preživela s človekom ki ne ve , da obstajam/obstajamo.

Vem, da bi bila rešitev , da se jaz spremenim, da neham čutiti, da bi mi bilo vseeno ali govori ali ne, da si uredim življenje mimo njega…samo jaz si želim njegove ljubezni , njegovih dotikov, in pogovorov z njim.

Zdaj je sicer pripravljen iti na svetovanje, samo če bo govoril pri strokovnjaku bi najbrž lahko tudi doma.

Mogoče pa bo tam povedal kar doma noče, kar mu leži na duši?

Pa saj nisem neka pošast , da nebi mogel govoriti z mano.

 

 

 

 

če je pripravljen iti na svetovanje, pojdita na svetovanje

samo, ne vem koliko bo koristi od tega, če bo ignoriral stvari, ki mu jih bo terapevt povedal.

pa kako te je potem prepričal, da si prvič seksala z njim? jemljete za može invalide, potem pa stokate.

A to je krasen človek??? Uboga ženska, kako se ti malo ceniš.

Ljubim ga, in hočem še naslednjih 30+ let preživeti – ne samo to, vse kar si napisala, je za vajin odnos in zakon zelo optimistično.

Vem, da bi bila rešitev , da se jaz spremenim, da neham čutiti, da bi mi bilo vseeno – ne, to pa nikakor ni rešitev!

Zdaj je sicer pripravljen iti na svetovanje, samo če bo govoril pri strokovnjaku bi najbrž lahko tudi doma. – to ni res. pride človek lahko do neke stiske, pa je bolje, če se to reši pri nekomu, ki točno ve kako ravnati, kaj reči, da se to reši.

Mogoče pa bo tam povedal kar doma noče, kar mu leži na duši? – oba bosta povedala. in oba bosta slišana. in potem se bosta tega naučila tudi delati sama. razumela bosta svoje vedenje, občutke, projekcije, kaj se vama oglaša, zakaj in se naučila s tem delati. 

Pa saj nisem neka pošast , da nebi mogel govoriti z mano. – ne, seveda ne. nisi nobena pošast. iz tvojega zapisa je čutiti da si čisto v redu žena. kar pogumno. pojdita na zakonsko terapijo in to rešita en dva tri.

poglej si film Hope springs.

 

 

človek ti je že žnjtič pokazal, da ga ob tebi ni! Ni ga ko ga želiš, ko ga rabiš.. zakaj si ti še tam?? Zakaj si to delaš, zakaj se mučiš? Njemu je vseeno zate, saj ti je že žnjtič dokazal to… naj ne bo vseeno tebi zate!

Življenje ni mišljeno zato, da se ga preživi ob nekomu, ki mu je vseeno, ki mu dol visi zate..

Zdaj naj bi ona dva skupaj šla na plačljivo zakonsko terapijo h privat usposobljenemu človeku? In če nimata denarja za zakonsko terapijo, potem naj bi šla h psihiatru in dobila datum za psihoterapijo čez npr. 2 leti?

Ker v eni drugi temi nekdo piše, da je šel h psihiatru in da je za psihoterapijo dobil datum čez 2 leti. Tablete pa takoj.

In tu tablete v zakonu ne bodo pomagale, pomaga psihoterapija. Zdaj, če smatram, da je večina ljudi na minimalcu, sklepam, da tudi ta dva, kdo ima denar za zakonsko terapijo?

Pravis, da ne govori. A tudi ne poslusa? Obicajno ljudje, ki ne govorijo, dobro poslusajo.

tisti ki sodeljujejo na temu forumu morajo med drugim biti tudo dobro izšolani (glumci) igralci.

hvala  vam , se splača boriti a ne

 

 

žal tudi posluša ne

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 06.04.2022 ob 10:52

človek ti je že žnjtič pokazal, da ga ob tebi ni! Ni ga ko ga želiš, ko ga rabiš.. zakaj si ti še tam?? Zakaj si to delaš, zakaj se mučiš? Njemu je vseeno zate, saj ti je že žnjtič dokazal to… naj ne bo vseeno tebi zate!

Življenje ni mišljeno zato, da se ga preživi ob nekomu, ki mu je vseeno, ki mu dol visi zate..

hvala , tega se bojim ja. Samo pravi da me ima rad . Rada bi mu samo pomagala priti na površje.

Dajte si že enkrat zapomnit,da ob človeku ob katerem te boli duša ni mar za vas in tak človek te ubija počasi ,ampak sigurno,to ni ljubezen.

Joj 🤣 sorry, s takim pač nisi kompa za 24/7. Težje kot opažaš. Ali težko, kot praviš.  Včasih se kdo zdi intro, ma vse zvem, dokler ni pezmtsto klicajem, cist vse 🤯😂😂😂😂😂. Da bi tiste klicajem postavla. Ne pa te litanije 😄☺☺☺☺ Za kdo bo v oporo, pa ne vem, govori se o zaupanju. Ali ne, ko .   ☺

In tu tablete v zakonu ne bodo pomagale, pomaga psihoterapija. Zdaj, če smatram, da je večina ljudi na minimalcu, sklepam, da tudi ta dva, kdo ima denar za zakonsko terapijo?

se da dobiti tudi napotnico pri osebnem zdravniku za kliničnega psihologa.

se da priti do psihoterapije tudi brezplačno, če nimaš denarja.

 

 

človek ti je že žnjtič pokazal, da ga ob tebi ni! Ni ga ko ga želiš, ko ga rabiš.. zakaj si ti še tam?? Zakaj si to delaš, zakaj se mučiš? Njemu je vseeno zate, saj ti je že žnjtič dokazal to… naj ne bo vseeno tebi zate!

Življenje ni mišljeno zato, da se ga preživi ob nekomu, ki mu je vseeno, ki mu dol visi zate..

prvič je napisala, da ga ima še rada. da bi se rada postarala ob njem.

torej, ima čustva, ni obupala, se je pripravljena boriti za zakon.

in prav je tako!

moža opisuje kot krasen, priden, skrben…

in to je snov za se boriti.

zavrača stik, dotik.

zavrača pogovor.

očitno je, da ima nek problem, ki ga z ženo ne želi, ali ne zmore deliti.

lahko ima nek zdravstven problem.

lahko je depresiven.

lahko je impotenten, ne vem…si izmišljujem.

ne vemo kaj se mu prebujajo za eni občutki.

jasno je, da ne more sam ven iz tega in če je pristal na strokovno pomoč,

potem NI RES, DA MU JE VSEENO ZA ŽENO.

potem jo ima tudi on še rad.

 

tudi ko pišete, da je terapija draga.

sta v dveh. dve plači.

center skupaj v kopru ima ceno 40 evrov na uro.

in dvomim, da je čakalna doba 2 leti.

in to je 250 evrov na mesec.

jih ne moreš dati?

za rešiti zakon?

 

vem, je ne sliši, se ne pogovarja, je apatičen.

razumem in slišim vse to.

samo iz napisanega vidim naslednje:

ga ima rada.

je odsoten.

ima problem.

se ga da rešiti.

in

se skupaj postarati.

 

 

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
no, 06.04.2022 ob 12:20

človek ti je že žnjtič pokazal, da ga ob tebi ni! Ni ga ko ga želiš, ko ga rabiš.. zakaj si ti še tam?? Zakaj si to delaš, zakaj se mučiš? Njemu je vseeno zate, saj ti je že žnjtič dokazal to… naj ne bo vseeno tebi zate!

Življenje ni mišljeno zato, da se ga preživi ob nekomu, ki mu je vseeno, ki mu dol visi zate..

prvič je napisala, da ga ima še rada. da bi se rada postarala ob njem.

torej, ima čustva, ni obupala, se je pripravljena boriti za zakon.

in prav je tako!

moža opisuje kot krasen, priden, skrben…

in to je snov za se boriti.

zavrača stik, dotik.

zavrača pogovor.

očitno je, da ima nek problem, ki ga z ženo ne želi, ali ne zmore deliti.

lahko ima nek zdravstven problem.

lahko je depresiven.

lahko je impotenten, ne vem…si izmišljujem.

ne vemo kaj se mu prebujajo za eni občutki.

jasno je, da ne more sam ven iz tega in če je pristal na strokovno pomoč,

potem NI RES, DA MU JE VSEENO ZA ŽENO.

potem jo ima tudi on še rad.

 

tudi ko pišete, da je terapija draga.

sta v dveh. dve plači.

center skupaj v kopru ima ceno 40 evrov na uro.

in dvomim, da je čakalna doba 2 leti.

in to je 250 evrov na mesec.

jih ne moreš dati?

za rešiti zakon?

 

vem, je ne sliši, se ne pogovarja, je apatičen.

razumem in slišim vse to.

samo iz napisanega vidim naslednje:

ga ima rada.

je odsoten.

ima problem.

se ga da rešiti.

in

se skupaj postarati.

 

 

 

 

Sicer zelo lepo napisano, vsa čast, se v marsičem strinjam, ampak ne v tem primeru. Tukaj pa ne bodimo naivni. Človeka boli kurac, če je njegova ženska bila na operaciji? Hvala lepa. Sem izvedela vse.

 

Zanimivo… povej več?

ok, ne kupiš. 🙂

veš kaj pa mene prepriča, da je upanje?

tole: ne zanima ga počutje ostalih v družini. Pa niti ne pričakuje da bo ostale zanimalo zanj. Karkoli ga prašaš, ali od počutja ali od dela pravi samo v redu, ali pa skomigne z rameni.

ne zanima ga, ampak tudi ni egoist, da bi hotel samo on neko pozornost.

očitno je nekaj narobe, pa reče v redu.

to je apatičnost, brezsmiselnost… tu bi jaz najprej pomislila na depresijo.

zaseden z svojimi čustvi.

to bi rekla.

o katerih noče govoriti.

ker lahko se mu je to prvič zgodilo, je sam zmeden z občutki, ne vidi izhoda, nekako vzdržuje stanje… jo poljubi… ve, da dela narobe, ampak nima energije. še sam sebe težko nosi, potem ostalih ni sposoben slišati in nositi njihovo breme.

in

je pripavljen iti po pomoč.

to je tudi močan faktor.

torej se zaveda, da jo potrebuje.

in to kaže, da mu vseeno ni vseeno.

 

 

Draga avtorica najprej sebe spravi v red, ker je s tabo nekaj hudičevo narobe.

Ali pa si še ena tistih kokoši, ki so jim možgane sprale razne ” babje” revije in instant psihologi.

 

Odgovor na objavo uporabnika
no, 06.04.2022 ob 16:07

ok, ne kupiš. 🙂

veš kaj pa mene prepriča, da je upanje?

tole: ne zanima ga počutje ostalih v družini. Pa niti ne pričakuje da bo ostale zanimalo zanj. Karkoli ga prašaš, ali od počutja ali od dela pravi samo v redu, ali pa skomigne z rameni.

ne zanima ga, ampak tudi ni egoist, da bi hotel samo on neko pozornost.

očitno je nekaj narobe, pa reče v redu.

to je apatičnost, brezsmiselnost… tu bi jaz najprej pomislila na depresijo.

zaseden z svojimi čustvi.

to bi rekla.

o katerih noče govoriti.

ker lahko se mu je to prvič zgodilo, je sam zmeden z občutki, ne vidi izhoda, nekako vzdržuje stanje… jo poljubi… ve, da dela narobe, ampak nima energije. še sam sebe težko nosi, potem ostalih ni sposoben slišati in nositi njihovo breme.

in

je pripavljen iti po pomoč.

to je tudi močan faktor.

torej se zaveda, da jo potrebuje.

in to kaže, da mu vseeno ni vseeno.

 

 

Človek je definitivno z glavo drugje. Bi bilo dobro vedet koliko je star. 50? Ne vemo.

To so ljudje, kateri se zadovoljijo v coni udobja. Ne spremenijo se, ker se jim ni treba, nimajo izzivov. Take spravi v pogon samo predlog za ločitev ali kaj podobnega, kar bi jih pretreslo do temeljev. Da jo ima rad. Ja seveda…

 

HVALA ZA TOLE, denar pi nas res ni problem, bolj tisto kar je skrito in kar ne plane na površje.

Tebe ima samo za krinko, da pred družbo dokazuje, da je normalen. Sicer pa je dr. Košiček vse take možove imenoval za psihopate in homoseksualce. Psihopat, ker ga ne zanima tvoja operacija in homoseksuaec, ker ti odreka telesnost. Ti pa si ena neumnica, ker ne razumeš, da si enostransko vanj zaljubljena in kako si sploh s takim pristala, čeprav si točno videla, da mu je zate vseeno? Si predstavljaš biti fizično odvisna od njega, njemu pa bo dol viselo zate, ali boš dobila vode in zdravila, ali boš ležala v dreku ali v vročini ali v mrazu ali ne ??? Saj se ne bo nič spremenilo, ti boga revica na umu, on bo samo slabši in slabši!

Jaz bi od takega ušla.Če ne more odpreti ust, potem naj živi sam.Je priden, je deloven.Ima pa kapitalno napako: Padel je na odnosu do tebe.Če si zadovoljna z drobtinicami, bodi z njim.Jaz bi ga imela prej ali slej DOVOLJ.Naj si do konca zalima usta in gre.Meni to ni normalno.Moža ali partnerja imaš zato, da ti je lepo in da te PODPIRA.Materialna podpora je DALEČ daleč premalo.Ker te čustveno ZANEMARJA.

Se absolutno ne strinjam.Če ima probleme, naj odpre usta in naj jih pove, ne pa da se obnaša kot mamin sinček.Nezrelo in mulasto.Pa na posvetovanje naj bi šel za denar? A za denar bi odprl usta, doma jih pa ne more? In po posvetovanju bo kot nov in bo govoril 300 na uro? Ne…jaz bi se vsedla z njim za mizo.Mu povedala .Če ni sposoben povedati svojega mnenja , tu ne vidim prihodnosti.Ljudje smo socialna bitja.In če ne želi sodelovati, je vajin team zanič.

New Report

Close