Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se še starši spravijo nad učiteljico in mulca ščitijo, namesto da bi ga vzgajali

Kako se še starši spravijo nad učiteljico in mulca ščitijo, namesto da bi ga vzgajali

Zdej, če je ućiteljica dobila opomin pred izključitvijo, zakaj ga mulcu ne morejo dati – ukora pred izključitvijo? Da raje drugi starši razmišljajo o izpisu svojih otrok drugam v mirnejše okolje?

Zgoraj nekdo sprašuje, če te šef tudi udari, če ga ne upoštevaš…
Koliko ljudi pa šefu ( ali komurkoli drugemu) gobca nazaj, kadar ta nekaj zahteva, ga žali, se mu posmehuje, ga ignorira, se kakorkoli drugače obnaša nespoštljivo, sploh, če drugi vidijo,…?

Podpišem in se strinjam.

Kar zagovarjajte sončke.Kmalu bomo tam, kjer so zdaj v ZDA.Streljanje in nasilni otroci.
Sodelavka se je zadnjič drla na našega direktorja, razbijala z vrati in kričala.Vzrok : ker ji niso mogli podaljšati pogodbe.Počakala bi še kak mesec , dva, pa bi se spet kaj odprlo.
Smrklja, letnik 1988.

Komu se ne bi odtrgalo? Če bi bila jaz učiteljica, bi se mi tudi roka kar sama iztegnila!
Nekega dne imaš dovolj provociranja.
Kdo je KRIV?
STARŠI teh otrok!
Župo bo morala pojesti pa učiteljica!
SRAMOTA!

Ma kakšen ukor pred izključitvijo? Briga take pršolane mulce in njihove ta stare, ki so jih tako lepo vzgojili, za en papirček!
V popravni dom naj jih dajo, kajti v drugi osnovni šoli jih že ne bodo marali.
Sram jih naj bo mulce, starše pa še bolj!

Podpišem in se strinjam.
[/quote]

Kaj pa naj si mislimo o visokokastni javnosektorski svojati, katerim soncek ima na OS Poljane v precepu cel razred, kaj razred, celo solo? In taista svojat na visokih javnih funkcijah grozi tistim starsem, ki si drznejo javno izpostaviti problem?

Podpiram uciteljico. Vcasih ne gre drugace kot z nasiljem, ker si mularija upa reci nazaj prav vse in je clovek dobesedno prisiljen k takemu ukrepanju. Mulca ze vesta zakaj sta jih dobila.

Ocitno sta omenjena zlasana ucenca nasilna do ostalih otrok. Ko bi, ce bi, omenjena ucenca spolno nadlegovala sosolke, ali celo kaj vec, bi pa uciteljem ocitali, zakaj ju niso prej ustavili.

Takoj odpustit učiteljico z doživljensko prepovedjo opravljanja poklica učitelj.

podpiram učiteljico, doma bi ju morali pa še tastari dat čez koleno in namesto večerje poslat za dve uri v kot na koruzo klečat…

Poznam učiteljico in tudi moja dva je učila in lahko samo rečem, da je super učiteljica,super človek in se mi zelo smili, da se ji je to zgodilo.

Bi rekla, da je ona žrtev teh novodobnih frocov in staršev, ki so verjetno zavohali denar, namesto, da bi vzgajali svoj podivjani zarod.

Ma kakšen ukor pred izključitvijo? Briga take pršolane mulce in njihove ta stare, ki so jih tako lepo vzgojili, za en papirček!
V popravni dom naj jih dajo, kajti v drugi osnovni šoli jih že ne bodo marali.
Sram jih naj bo mulce, starše pa še bolj!
[/quote]

Nima haska ker je osnovna sola obvezna. Ce doma ne reagirajo na tak ukor nima sola vec kaj za naredit razen da si nakoplje tozbe zal.

Škoda res, da nisi ti ta učiteljica! Res škooooda!
Pa naj ti serjejo na glavo, zraven se pa še smej zraven in ploskaj.

Sicer sem opisano videla v drugem razredu, ampak ne verjamem da bo z leti bolje. Nemogoč otrok, poln muh, non stop doma govori, da ga ne marajo, ne učenci, ne učitelji.
Obenem je pravzaprav on nemogoč, neposlušen, ob najmanjši možnosti zapusti šolo in gre domov, ker pravi da je v šoli prehudo …
Mati za vsako v zrak, za vso neznanje so krive ućiteljice, sošolci …
Strokovna delavka in učiteljica pa čisto obupane ….
Cel razred trpi zaradi tega …
Kaj bo šele, ko dete malo zraste?

Učiteljem se je odvzela avtoriteta, tako da nič ne morejo.

Dokler starši sošolcev takšnega otroka ne stopijo skupaj in zahtevajo, da se zadeva uredi tako, da se bo njihovim otrokim omogočilo normalno šolanje, bodo takšni nemogoči otroci pač izkoriščali svojo premoč.

Učiteljem se je odvzela avtoriteta, tako da nič ne morejo.

Dokler starši sošolcev takšnega otroka ne stopijo skupaj in zahtevajo, da se zadeva uredi tako, da se bo njihovim otrokim omogočilo normalno šolanje, bodo takšni nemogoči otroci pač izkoriščali svojo premoč.
[/quote]

So stopili skupaj. Obravnava jih tudi CSD, pa stvar ni nič boljša.
Učiteljica bi skakala od veselja, če bi njeno uro lahko posneli, da se točno vidi kaj počne ta sonček.

So stopili skupaj. Obravnava jih tudi CSD, pa stvar ni nič boljša.
Učiteljica bi skakala od veselja, če bi njeno uro lahko posneli, da se točno vidi kaj počne ta sonček.
[/quote]

Na srečo se o takšnih zadevah vedno več javno govori. Mislim, da se dojemanje problema počasi toliko razširja, da bodo tudi pristojne institucije začele končno drugače odločneje in hitreje ustrezno ukrepati pri takšnih zapletih.

Na srečo se o takšnih zadevah vedno več javno govori. Mislim, da se dojemanje problema počasi toliko razširja, da bodo tudi pristojne institucije začele končno drugače odločneje in hitreje ustrezno ukrepati pri takšnih zapletih.
[/quote]

To je res. Učitelji imajo zvezane roke, dokler pristojne inštitucije nekaj ne ukrenejo. Ampak do takrat je potrebno preživeti – tako učitelji, kot ostali učenci ….

Ženska je leto ali dve pred penzijo.

Sončka bi morala s kuhalnico po riti našeškat ne pa takole. Kaj se pa gre tale učiteljica ? Jo bo treba ob službo dat pa bajto vzet za odškodnino .

Ma kaj ku ac zbrcat mularijo pa še tastare in pika.

Dan pozneje je ista avtorica Jana Juvan, ki je objavila prvotni članek v Večeru, objavila še intervju z namestnikom varuhinje človekovih pravic.

Intervju začenja takole:
Ob primeru OŠ Kamnica, ko je učiteljica grobo zlasala učenca in ju butala z glavama, se sprašujemo, koliko je sploh tovrstnih primerov fizičnega nasilja učitelja nad učencem.

Tudi če bi bilo vse to res, kar piše, tega ne bi smela trditi po novinarski etiki, dokler ni dokazano, vsem nam pa je jasno, kaj se je dogajalo.
Tudi skozi cel intervju je rdeča nit nesposobni učitelji in ubogi sončki.

Pravita tudi:
Katera sankcija bi bila primerna za takšnega učitelja?

“Nekaj so disciplinske oziroma delovnopravne sankcije, vsekakor pa bi moral tako nasilje ravnatelj prijaviti policiji oziroma državnemu tožilstvu. Moral bi vedeti, da to mora storiti, zato pa je ravnatelj! To je kaznivo dejanje. Upam, da bo tožilstvo izpeljalo postopek. Ne želim, da bi šla učiteljica zato v zapor, kakšno pogojno kazen pa bi si verjetno zaslužila, če je vse to res. Vsak se vpraša, kaj, če bi jaz imel tam otroka.”

Občutek imam, da je ta Jana Juvan prijateljica/sorodnica od katere od dveh mam nemogočih sončkov, da je tako očitno na njuni strani, saj drugače ni mogoče, da bi normalen človek take pisal.

Medtem smo na Žurnalu brali:
Mama učenca: Sem tik na tem, da otroka prepišem “Gre za izjemno nemiren razred in učenca, ki jo je učiteljica zlasala, sta najbolj problematična v našem razredu,” je za Žurnal24.si povedala ena od mam. Januarja so imeli starši učencev posebni sestanek na temo discipline v razredu. Eden od fantov naj bi bil tudi večkrat nasilen do sošolcev, tudi sošolk. “Ne zagovarjam učiteljice, vendar je v tem razredu res grozno. Ne vem, ali so sploh izpeljali že kakšno uro. Ena učenka se je že izpisala, tudi sama razmišljam, da bi svojega otroka prepisala,” razlaga mama, ki meni tudi, da je šola že uporabila vse ukrepe, ki jih lahko, vendar razmere v razredu še vedno niso boljše.

Celotna slika je jasna vsakomur, ki jo hoče videti. Jana Juvan ima sicer na facebooku napisano, da je za vecer.com začela delati dva dni nazaj. Če to drži, je hotela s takimi populističnimi temami impresionirati urednike?

Vedno, ampak res vedno so v prvi fazi krivi starši! Njih bi bilo treba …..

Pri nas so bile to standardne metode umirjanja problematikov. Legenda je bil učitelj telovadbe. Problematike je tepel z gumico po riti, to je moralo fejst bolet. Večino je bilo sram, doma sploh povedat niso upali, da so spet gobcali in dobili.

Iz te mularije danes nič ne bo. Že kot mulci so naučeni, da si lahko vse privoščijo.

Hmmm. Tudi mene je učiteljica v drugem razredu zlasala, bojda zato, ker mi je enkrat rekla, da naj bom že tiho, ko smo se v varstvu še z dvema sošolkama za mizo pogovarjale in šalile. Kaznovala je samo mene. In dogodek mi je ostal v spominu za vse večne čase. Bila sem ponižana, izolirana, saj se je lotila le mene. Povedala sem mami, ta mi je pripravila do tega, da sem pvoedala razredničarki. Zgodilo se ni nič. Gospa tik pred penzijo je še naprej “varovala” otroke. In jih lasala. In kaj je bilo pri tem najbolj zanimivega? Lasala nas je samo take, ki smo bili v šoli malce slabši, katerih starši so bili bolj “vljudne” sorte (beri, se sami niso upali). Sicer pa do ostalih sila prijazna. Get the picture? Bila je tipičen psihopat, ki je vedela, kdo so šibkejši členi.
Ta učiteljica je morda ok, ne vem. A fizično nasilje pusti na otrokih grozen pečat.

New Report

Close