Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako si “upate” imeti otroke?

Kako si “upate” imeti otroke?

Torej pustiš, da ti drugi diktirajo življenje in da ti sistem kroji lastno rodnost…[/quote]

Vedno si del sistema. Vprašanje je samo, ali znaš opazovati, kaj se dogaja in temu ustrezno prilagoditi svoje daljnosežne odločitve, ali pa rineš nekam brez glave in refleksije.

Zato pa je porebno naše otroke naučiti, da so do sistema kritični, ne da mu podlegajo. Da se znajdejo tudi drugače in da ne podlegajo potrošništvu.

Zato tudi naša najstnica hodi na seminarje za mlade v tujino, kjer spoznava, kako fino nas tule v Sloveniji nategujejo in koliko lahko za boljši jutri naredijo mladi, če se zorganizirajo. Seminar Youth in Action, ki je bil septebra v Derry-ju je koristil ne samo udeležencem, temveč celi skupnosti.

Ker je lepo.. In otrok ne stane bogastvo!! največje bogastvo mu daš z ljubeznijo, ta pa je brezplačna!!!! to naj ti bo vodila in ne sprašuj glupih neumnosti prosim te

Ene pa tud ne mislite dlje od svojih nalakiranih nohtov. A posvojen otrok te pa nič ne stane? Samo otroci tvoje krvi so zelo dragi, posvojeni so zastonj?

Meni so pa najbolj smešni (absurdni) oni, ki ti jamrajo po TV, da živijo v podrtiji, nimajo kaj za jest, imajo pa 6 otrok in še “kolikor jih bo Bog dal”. GET REAL.

Predvidevam, da otroške dodatke, dodatek za veliko družino in olajšave pri dohodnini odstopite starim staršem?

se strinjam. kdor ima zdrave roke in zdravo pamet je sam kriv da reve

koza butasta si
otroka imeti je nekaj najlepšega in ne smeš na to gledati z materialnega vidika
če lahko sebe preživiš boš tudi otroka

po sprejetju Zakona o … otrokih, nasilju … ne bo več nosečk — si noben tip ne bo upal osemeniti bejbe

Ja, ampak to ne pomeni, da pri tem računaš na državo, RK, Karitas in naivne ljudi, ne?
In še vedno, eden ni enako dva.

In truth, there are boundless possibilities for your life.

pa ves da res…ti kar ostani s svojo majci tako bo najbolje za vse…pa moj otrok bo.imel vsaj ljubecega oveta, ki mu ne vo zatacunal.najemnine, ker bi mene kot mamo tako sovrazil, da mi je privoscil zivotarjenje in bolezen.

Ne razumem,da ste ene tako blesave,da bi se morali kar nehati razmnoževati,ker nikoli ni bilo” slabše2 v zgodovini človeka,kot je sadaj.
Razplojevati je naravno in normalno,ostala odstopanja,kot jih nekatere navajate so skrb vzbujajoča.Ni vse v materializmu in karierizmu.
Na enega evropejca,nekje osem iz nerazvitega sveta.Adijo Evropa,Adijo Slovenija.Ne se čudit islamizaciji,ne se čudit,krizam služb,penzij….vse potegne za sabo.

Če je tako je najbolje,da tiste,ki vam otrok predstavlja grožnjo miru,sreči in neodvisnosti,da se še same izselite iz Zemlje,da ne delate tukaj gužve.
Le kdo vam tako pere možgane,a ste že čipirane od elite zgoraj in ne znate razmišljati s svojo glavo,pa saj jo nimamo samo za okras.

pa ves da res…ti kar ostani s svojo majci tako bo najbolje za vse…pa moj otrok bo.imel vsaj ljubecega oveta, ki mu ne vo zatacunal.najemnine, ker bi mene kot mamo tako sovrazil, da mi je privoscil zivotarjenje in bolezen.[/quote]

Počasi, ker tole mora biti pa nekaj zelo močnega…

Poglej okoli sebe, kdo pa sploh danes ima otroke. sama sociala, cigani, podpiranci. zato pa imajo otroke, da dobijo doklade in malo višjo socialo, pa socialno stanovanje in nekako preživotarijo.

Mene pa zanima kako se upate zakreditirati? Kje je zapisano, da boste jutri še vedno zaposleni?

Mene pa zanima kako se upajo nekateri zakreditirati. Kako veste, da boste kredit zmožni odplačevati? Boste še imeli službo?

Se spomnim ene sodelavke izpred mnogih let. Ko se je porocila, so na firmi zaceli govoriti o tehnoloskih viskih in koliko nas je, kao prevec. Zato se ni upala zanositi, ker se je tudi govorilo, da se bodo losali najprej onih na porodniski. Cez nekaj casa so se govorice umirile in zelela si je otroka in ko je hotela da se zgodi, se kljub intenzivnemu delanju na tem, ni hotelo zgoditi. Ko je sla k zdravniku, je ta ugotovil, da se bo potrebno zdraviti, kar je vkljucevalo tudi poseg na maternici. Vse skupaj je trajalo kar nekaj let, ko je koncno postala mama. Od tega pa je minilo ze skoraj dvajset let, na doticni firmi so sicer se zgodile dolocene spremembe a mnozicnega odpuscanja in celo nosecnic, pa se do zdaj ni bilo in verjetno ga tudi ne bo.
Nauk te zgodbe je, da ne bi bilo nic narobe in drugace, ce bi ta sodelavka takoj zacela delati na narascaju in tako bi tudi prej ugotovila, da se mora zdraviti. Lahko bi zato imela tudi vec otrok, ker bi bila pri prvem mlajsa, tako pa ima samo enega.
Vse to pa sprozajo taki bedasti lazni alarmi in kokljaste govorice.

In ta nauk lahko preneseš na vse, ki so dejansko ostali brez službe in na vse, ki je sploh nimajo in niso imeli?


a veš da so bile še hujše razmere v svetu pred nami – pa so ljudje imeli otroke- v kakšnih razmerah so živlei naši starši, pa naši stari starši (celo vojne)…


a veš da so bile še hujše razmere v svetu pred nami – pa so ljudje imeli otroke- v kakšnih razmerah so živlei naši starši, pa naši stari starši (celo vojne)…[/quote]

O, ja, vem. Lahko se pa odločiš, ne?

..mimgrede…ste se kdaj vprašali ,kaj so imeli vaši starši,stari starši ko so si vas umislal?!?

@nosečnicee : Pogumni ali živijo v nekih iluzijah. Jaz pri brezposelnosti ne upam biti noseča in imeti otroke, tudi če bi imela solidno službo jih ne bi imela, ker vem da so težki časi za življenje-terorizem, begunci, mogoče nam grozi tretja svetovna vojna. Nisem negativna, sem samo realistka. Pač moraš živeti v nekih iluzijah ali v nekem paralelnem svetu, če hočeš imeti otroke. Seveda ti to sorodniki, družba in okolica vsiljujejo, je pa na tebi kako se odločiš. Če si dovolj močna kot jaz, te tudi takšni pritiski ne zlomijo. Večina brezposelnih žensk, ki je nosečih ima itak bolje situirane moške, že zato da
bodo nekako preživele otroke, če ne dobijo službe. Moje vrstnice so že takšne, vsaj tiste, ki so brezposelne. 🙂

Moč kar veje iz tebe :))))

JEŽ.

New Report

Close