Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Nega, ličenje in style Kako si ženske umivate lase, da si ne zmočite nog?

Kako si ženske umivate lase, da si ne zmočite nog?

Imam oboje – nad glavo velik tuš, zraven pa še ročko. Res pa si najprej našamponiram lase in sperem, potem pa ostalo. Tako da ne vidim ravno problema umivanja las med tuširanjem. Edino sušenje mi gre na živce – to pa traja 🙁
[/quote]

Nasamponiram lase, sperem, dam gor balzam, spnem lase s spango in se potem se umijem, na koncu sperem lase in telo.
Da bi se sklanjala nad banjo mi je mazohisticno.

Dolgih las ne moreš umivati stoje. Fantje tiste svoje kračke in pleše lahko umijete stoječ pod curkom vode, dolgolaske in dolgolasci pa ne moremo umivati las tako. Se ne operejo dobro.
[/quote]

Imam dolge in goste lase. V cem tocno je razlika, ce si jih operes stoje ali predklonjen?
Ne vidim nobene razlike razen te, da te v predklonu boli kriz, stoje pa ne.


Lase si bolje umijes stoje torej npr v tus kabini. Ker dajat naprej glavo, lase naprej. Niso nikoli dobro umiti kot klasicno.
Tudi v frizerskem salonu umivajo lase od zgoraj dol, ne pa s prekuncnjeno glavo.😁

Lahko da jih motijo mokri lasje na hrbtu??
( nisem brala vsega)
[/quote]

Pravzaprav nad umivanjem las v frizerskih salonih nisem ravno navdušena. Drgne na vrhu glave kot neumna, zadaj in na vratu pa ostane neumito. A razumem, da je ob nazaj nagnjeni glavi pač težko zadaj dobro umiti lase in glavo.

Očitno si nas večina ne more dobro umiti las, če si jih umivamo stoje. Ne moreš dobro umiti zadaj in po dolžini. Morda si pa ti nisi dobro umila las… (če uporabim trdive enega izmed komentatorjev, ki je pacek).
[/quote]

Kako ne mores, kaj ne dosezes ali kaj? Res mi ni jasno.

Imam dolge in goste lase. V cem tocno je razlika, ce si jih operes stoje ali predklonjen?
Ne vidim nobene razlike razen te, da te v predklonu boli kriz, stoje pa ne.
[/quote]

Preprosto imam ob umivanju las stoje občutek, da lasje niso dobro oprani (preizkušeno v hotelih v tuš kabinah). Pa vidim, da nisem edina, ki si umiva lase sklonjena v banjo. Tako da nas ima, kot kaže, več podobne občutke in podobne prakse. Saj tistim, ki si perete lase pod tušem, pa nič nočem. Tako da kar perite po svoje dalje. Jaz vam ne bom rekla, da ste packe in packi (ker niste). 🙂

da se da iz umivanja las narediti enako znanost kot iz pranja brisač.
Jaz imam dolge lase, ki si jih povrh vsega še barvam in dvomim, da si katera barvo spira stoje pod tušem.
Sicer pa ja, pod tušem si lahko umiješ lase stoje, čeprav jaz tega ne maram, ker me začne zebst, preden jaz vse to dobro umijem in sperem, v banji pa itak malo težje, če nimaš glih zavese okrog, a ne.

Pravzaprav nad umivanjem las v frizerskih salonih nisem ravno navdušena. Drgne na vrhu glave kot neumna, zadaj in na vratu pa ostane neumito. A razumem, da je ob nazaj nagnjeni glavi pač težko zadaj dobro umiti lase in glavo.
[/quote]

Meni frizerka vedno zdrgne tudi zadaj spodnji del glave, prav vse zivcne koncice mi zbudi.
Sama si tudi s prsti grem cez celi glavo, edini zoprni del mi je v bistvu ta nad usesom in do senc, da operes, a da ti ne gre sampon v oci, tega pa res lazje operes z glavo nagnjeno naprej, a se da tudi stoje, pac zamenjas roke in gres z levo od zadaj na desno stran in obratno, pa je stvar resena.
Dolzino las pa najprej dvignem na glavo, da se vse lepo nasamponira, potem jih dam pa najprej na eno, potem pa na drugo stran naprej cez ramo in zdrgnem po dolzini.

Mislim, saj ce se ve rade mucite, se pac mucite, vasa stvar, meni ne pade na pamet, da bi maltretirala sebe.

Preprosto imam ob umivanju las stoje občutek, da lasje niso dobro oprani (preizkušeno v hotelih v tuš kabinah). Pa vidim, da nisem edina, ki si umiva lase sklonjena v banjo. Tako da nas ima, kot kaže, več podobne občutke in podobne prakse. Saj tistim, ki si perete lase pod tušem, pa nič nočem. Tako da kar perite po svoje dalje. Jaz vam ne bom rekla, da ste packe in packi (ker niste). 🙂
[/quote]

V hotelih imam tudi jaz obcutek, da lasje niso dobro oprani, ceorav si jih umijem enako kot doma, a voda v hotelih je obicajno bolj klorirana in pritisk vode je manjsi, tako da obcutek slabo opranih las izhaja iz tega naslova, vsaj pri meni.

Meni frizerka vedno zdrgne tudi zadaj spodnji del glave, prav vse zivcne koncice mi zbudi.
Sama si tudi s prsti grem cez celi glavo, edini zoprni del mi je v bistvu ta nad usesom in do senc, da operes, a da ti ne gre sampon v oci, tega pa res lazje operes z glavo nagnjeno naprej, a se da tudi stoje, pac zamenjas roke in gres z levo od zadaj na desno stran in obratno, pa je stvar resena.
Dolzino las pa najprej dvignem na glavo, da se vse lepo nasamponira, potem jih dam pa najprej na eno, potem pa na drugo stran naprej cez ramo in zdrgnem po dolzini.

Mislim, saj ce se ve rade mucite, se pac mucite, vasa stvar, meni ne pade na pamet, da bi maltretirala sebe.
[/quote]

Pa kakšno mučenje spet… 😮

Pa džizs, da človek še svojega mnenja o pranju las ne sme napisati, brez da je obtožen vsega možnega in nemožnega na daljici od packanja do mučenja, je pa res monizem na petidvajseto potenco.

Pravzaprav se smejem, kaj nam uspe iz neke vsakodnevne teme narediti. 😀

Lasišča ne morem kvalitetno umiti, prekrvaviti in sprati, če nisem sklonjena.


čudno, da si jih uspeš počesat stoje, umit stoje pa ne gre….
res ne vem, v čem bi bil problem si zadaj po dolžini umit lase
[/quote]

Pač ni dano vsem tega razumeti.

Pa kakšno mučenje spet… 😮

Pa džizs, da človek še svojega mnenja o pranju las ne sme napisati, brez da je obtožen vsega možnega in nemožnega na daljici od packanja do mučenja, je pa res monizem na petidvajseto potenco.

Pravzaprav se smejem, kaj nam uspe iz neke vsakodnevne teme narediti. 😀
[/quote]
Negativne prepirljivke vedno iščejo razloge za netenje prepira pa čeprav je ta razlog umivanje las nekoga drugega. Meni je cisto vseeno kako si kdo lase umiva, kot mi je vseeno kaj kdo počne dokler s tem ne škoduje sebi ali drugemu. Ampak obregnit se v to kako si kdo lase umiva pa je res samo za smejat se in pomilovat tipe ki imajo take doma..

Pač ni dano vsem tega razumeti.
[/quote]
hja, verjetno je tudi stvar gibčnosti
cel kup žensk si ni sposoben modrca zapet od zadaj


hja, verjetno je tudi stvar gibčnosti
cel kup žensk si ni sposoben modrca zapet od zadaj
[/quote]

Jap, tudi razumevanje ima nekaj za opraviti z gibčnostjo.

Pa kakšno mučenje spet… 😮

Pa džizs, da človek še svojega mnenja o pranju las ne sme napisati, brez da je obtožen vsega možnega in nemožnega na daljici od packanja do mučenja, je pa res monizem na petidvajseto potenco.

Pravzaprav se smejem, kaj nam uspe iz neke vsakodnevne teme narediti. 😀
[/quote]

Biti prepognjena 10 minut je zame maltretiranje kriza.
Verjamem, da obstajajo izjeme, ki to zmorejo brez bolecin v krizu, ampak dvomim da je v tej temi takih vec kot ena ali dve.

Biti prepognjena 10 minut je zame maltretiranje kriza.
Verjamem, da obstajajo izjeme, ki to zmorejo brez bolecin v krizu, ampak dvomim da je v tej temi takih vec kot ena ali dve.
[/quote]

Seveda ne, gre za packe, ki si umivajo lase vsake kvatre enkrat, drugače pa jih imajo spete in se bolestno bojijo zanje. Tudi sušijo si lase sklonjene naprej, da dobijo vsaj malo volumna v tisto polizano revščino. Pa hej, če jim to paše, pa naj. Samo naj se nehajo sprenevedat. Dolgolaske si večinoma redko umivajo lase.

:):):)
Stoje ali sede v bani (med tuširanjem/kopanjem), vedno glava nazaj (kot pri frizerki) in čisto vseeno katera dolžina las je trenutno. Frizerka mi glavo super zmasira, sploh na tilniku, enako se masiram doma. Seveda je pa bolje, če to naredi kdo drug:)
Mokrih las tudi jaz ne maram na hrbtu, zato jih takoj po umivanju ovijem v brisačo in šele po tem nadaljujem z brisanjem.

…10 min umivanja las vsakič znova? umivam si jih večkrat tedensko in ni nobene potrebe po dolgotrajnem pranju, samponiram enkrat, sperem in komaj čakam, da jih ovijem z brisačo (potem šele dvignem glavo v normalen položaj;)), pride pa prav tus kabinca na naklon, sploh sedaj ko vidim, kkašne preglavice z mokrenjem naokoli imate ostale.

Tezko mi gre pod 10 minut, imam dolge in zeli goste lase, ze da se celi namocijo, traja. Pa 2x sampon, potem regenerator, da jih dobro razcesem, da ta odstoji se vsaj kako minuto, je 10 minut ze okrog.

Imam pa prijateljico, ki si v 10ih minutah opere in sfenira lase, ima krajse in zelo redke, tako da gre pri njej to vse tik-tak.

Drugi razlog poleg tega, da se mi lasje lepijo na hrbet je, da si po šamponiranju dam na lase še balzam ali masko za lase in potem je treba to imet gor tudi do 10 min. Seveda ne bom stala v banji toliko časa. Ker si umivam lase posebej, lahko ta čas odidem iz kopalnice z balzamom na laseh, namesto da bi stala v banji.

banjo. nad njo se nič ne zmočim, ne nog, ne ničesar drugega, glavo perem vedno posebej, oblečena. V banji se lahko tuširam in kopam. V tuš kabini to ne gre 🙁 in pranje glave je smotano.

banjo. nad njo se nič ne zmočim, ne nog, ne ničesar drugega, glavo perem vedno posebej, oblečena. V banji se lahko tuširam in kopam. V tuš kabini to ne gre 🙁 in pranje glave je smotano.
[/quote]

:))) … a k jo glancaš tud?
Seveda, so + in -. Pri meni, imela oboje, se tus na naklon daleč nabolj obnese. Če bi se kopala, pa ne bi bilo dileme, da ej kad tisto pravo …


Kakšna je tuš kabina na naklon? Lahko kako sliko?

Problemčki 🙂
Vidim, da je res najbolje imeti banjo, da te ne zmoči in se skloniti čez.
… Ena je predlagala naj bom bosa na brisači… tudi bosa na brisači sem bila, ampak je zelo neprijeten občutek imeti vso tisto mokroto okrog stopal, zato sem to takoj opustila. Verjetno je katera že probala.
In kot je ena tudi napisala.. tudi jaz si dam balzam gor in ne bi takrat bila v banji toliko časa, ker ga imam gor ponavadi nekaj minut + v banji me začne zebsti.

Pa saj se polivaš z vodo. Ne daš maske na lase in čakaš. Jaz ta čas se celotna namilim in pobrijem noge ali kaj, izvajam piling. Nimam zaprte vode, da bi me zeblo.

New Report

Close