Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako skrbeti za duševno zdravje?

kako skrbeti za duševno zdravje?

Mene pa zanima, kako skrbeti za duševno zdravje? Veliko berem, da je treba skrbeti za duševno zdravje, nič pa ne piše kako konkretno skrbeti za duševno zdravje.

Z veliko gibanja na svežem zraku (da, gibanje poleg telesa krepi tudi duha), z branjem, reševanjem križank, poslušanjem umirjene glasbe, z jogo, ki sprošča in umirja…

Bo kar enako kot za telesno zdravje. Veliko gibanja(sproščanja) v naravi, zdrava prehrana. Posledično manj interneta in televizije.
Se ne pravi zastonj; zdrav duh v zdravem telesu.

nova
Uredništvo priporoča

Samo eno vprašanje: zgornja pravi veliko branja, druga pa manj interneta – internet pa uporabljam ravno za branje. Torej sta si ta dva v nasprotju.

Saj tudi pravijo, da je treba veliko piti, meni pa tako paše pivo … Daj, ne išči dlake v jajcu.

Verjetno je bilo mišljeno branje knjig, predvsem leposlovja.

Meni gledanje televizije, kakšne kvalitetne oddaje, zabavne za moj okus ali pa dobrega filma prej koristi, kakor škodi.

Duševnemu zdravju tudi koristi veselje do življenja, optimizem, zadovoljstvo s tem, kar smo že dosegli, zastavljanje še kakšnih realnih ciljev.

Če se imam rada taka kot sem, če me spoštuje mož in ljubijo otroci, če nisem skregana s svetom, če se znam nasmejati na svoj račun, potem izžarevam veselje in zadovoljstvo in duševno zdravje….

Pa še najmanj se ukvarjam s tekom.

Za duševno zdravje je treba biti čim manj na tem forumu.

Spiješ dva tri pire, pa se ti fučka za dušo … če je namočena al ne

Na to temo je v včerajšnji Oni veliki intervju z Onjo T. Grad.

New Report

Close