Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kako ste se spopadle s pridobitvijo kilogramov?

Kako ste se spopadle s pridobitvijo kilogramov?

Pozdravljeni,

stara sem 22 let, gibanja in prehranjevalnoh navad nisem spreminjala, že cca 3 leta nekako ohranjam isto težo, letos pa se mi je teža po vsem nespremenjenem povečala. Imam 165cm, moja teža se je gibala nekje s povprečjem 66, bila sem zadovoljna sama s sabo, od maja naprej pa se je dvignila na cca 68-71kg, opazila sem, da mi je nekaj hlač postalo v stegnih bolj oprijetih, kar je močno vplivalo na mojo samozavest.. konfekcijska številka ostaja 38, se pa bojim, da bo kmalu narasla:(

Zredila sem se ogromno, seveda prepricana, da so se kilogrami kopicili sami od sebe, ker jaz sem jedla vse enako kot prej…. 😂😂😂

Sama sebi sem bila ok, v bistvu sem s kopicenjem kg zacela iskati svoje vrline, da ublazim negativo debelisti in spoznala, da sem prav fajn oseba, samozavest se mi je dvignila na polno.

Potem sem se en dan odlicila, da shujsam in sem shujsala.

Samozavest in dobro mnenje o sebi sem ohranila! 💪😁

Kdaj si prebrala nazadnje res dobro knjigo? Katero pa? A veš kaj je zadnje odkritje v vesolju? Katero glasbo najraje poslušaš? Kaj je tvoja strast, hobby? Kaj bi naredila, če bi vedela, da ti ne more spodleteti? Kako si – zares? Kako bi se obnašala, če bi bila najboljša na svetu v tem kar počneš? Ali iščeš svojo idealno službo ali si jo ustvarjaš sama? Kdaj si nazadnje nekaj naredila prvič v življenju? Zakaj te je vredno spoznati?

 

Ko si odgovoriš na ta vprašanja, si oglej še posnetek na YT : How the Universe is way bigger than you think (Real life lore) potem se vrni sem in napiši kaj si ugotovila.

 

Lepa si. Če ti je kdo pozabil omeniti danes, ti povem jaz še enkrat : lepa si. Točno takšna kot si.

…kontracepcija? Sicer pa je koronsko obdobje marsikomu prineslo kakšen kilogramček…

Odgovor na objavo uporabnika
nisem se spopadala, 30.06.2021 ob 08:42

Zredila sem se ogromno, seveda prepricana, da so se kilogrami kopicili sami od sebe, ker jaz sem jedla vse enako kot prej…. 😂😂😂

Sama sebi sem bila ok, v bistvu sem s kopicenjem kg zacela iskati svoje vrline, da ublazim negativo debelisti in spoznala, da sem prav fajn oseba, samozavest se mi je dvignila na polno.

Potem sem se en dan odlicila, da shujsam in sem shujsala.

Samozavest in dobro mnenje o sebi sem ohranila! 💪😁

;)))…

Odgovor na objavo uporabnika
Lepa si, 30.06.2021 ob 08:51

Kdaj si prebrala nazadnje res dobro knjigo? Katero pa? A veš kaj je zadnje odkritje v vesolju? Katero glasbo najraje poslušaš? Kaj je tvoja strast, hobby? Kaj bi naredila, če bi vedela, da ti ne more spodleteti? Kako si – zares? Kako bi se obnašala, če bi bila najboljša na svetu v tem kar počneš? Ali iščeš svojo idealno službo ali si jo ustvarjaš sama? Kdaj si nazadnje nekaj naredila prvič v življenju? Zakaj te je vredno spoznati?

 

Ko si odgovoriš na ta vprašanja, si oglej še posnetek na YT : How the Universe is way bigger than you think (Real life lore) potem se vrni sem in napiši kaj si ugotovila.

 

Lepa si. Če ti je kdo pozabil omeniti danes, ti povem jaz še enkrat : lepa si. Točno takšna kot si.

Najlepša hvala.. zares mi veliko pomenijo taki odgovori.

Nisem se spopadala :Kako pa si našla svoje vrline? Ker jaz si prav tega želim, ne toliko, da shujšam ampak da se vzljubim. Ko se bom vzljubila, bom že shujšala.

Ahmm: Nimam kontracepcije. Sem imela, pa se takrat nisem zredila. Zdaj sem to opustila zaradi PCOS.

Do 40 sem imela itm tam okoli 20.

Požrla vsega boga, gibala nič. Okoli 30 rodila 3 otroke, dojila 1 leto vsakega, shujšala nazaj na predzanositveno težo v roku 9m.

Tam med 39 in 40 sem se začela redit kot pujs.

+20kg.

Nikakor ne gre dol :S

Sedaj jem v okviru dovoljenega dnevnega vnosa kalorij in se gibljem in telovadim, pa kg nikamor.

 

 

Joj dekle, kaj se pa ti sekiraš za 3kg?? Če si kaj več športala, hodila, je možnost, da si dobila mišice, kar bi pojasnilo stegna vendar enaka št.hlač. Tukaj je toliko faktorjev, naj se ti ne sesuva svet zaradi par kilogramov. Opazila si to verjetno samo ti.  Kilogrami NISO prikaz tega kako ti zgledaš. Poznam punce okrog tvoje višine, pa je lahko ena 70kg, pa zgleda suha palčka, ki ji ne bi dal 60 kg, imaš pa dekleta, ki zgledajo za 10kg več kot imajo. Veš veliko so mišice, kosti, voda, ipd.. Nehaj se tehtat. Imaš menstruacijo? Potem si zdrava.

Prav nič vam nisem fouš, da odraščate v tej dobi socialnih omrežij, kjer se postavlja tako visoke standarde, da vsaka normalna punca misli da je debela in so izredno povečane motnje hranjenja.

Imaš talente, cilje v življenju, vrline, na katere si lahko ponosna. Že to da si tu, živa in zdrava je nekaj na kar si lahko ponosna. Sprejemanje sebe in konstantno preoblikovanje gresta z roko v roki. A nobena sprememba proti najboljši verziji sebe ne gre brez umskega treninga.

Kaj ti lahko pomaga pri tvoji transformaciji? Hvaležnost. Doživetja, v katerih uživaš, živeti na polno in početi kar te veseli, biti obkrožena z ljudmi, ki te s svojo energijo privzidgnejo. Živi življenje. Poišči lepoto okoli sebe in uživaj v njej. V malenkostih. Z majhnimi koraki, ki se s časom spremenijo v zdrave navade boš prekinila negativne vzorce razmišljanja ( kot npr to obremenjevanje z videzom in viškom kg) ter lažje dosegla cilj. Začni z zdravimi obroki in 30min gibanja na dan. Vztrajnost bo nagrajena z rezultati, ki si jih želiš. Predvsem se osredotoči na to kar lahko storiš sedaj. Živi v tem trenutku in si ne delaj dolgoročnih načrtov.

Če imaš PCOS in bi rada kljub vsem vrlinam, srčni dobroti, IQ in EQ ohranila nadzor nad težo, potem moraš nujno, takoj danes, spremeniti prehranjevalne navade. Poleg tega si pri 22 končno in zares odrasla in tudi če se ti zdi, da je vse isto kot pred tremi leti, prav gotovo ni. Srednješolci se verjetno kljub vsemu še vedno več gibljejo kot študenti in odrasli, če nič drugega, ker več hodijo peš in s kolesom, pri 22 ima pa večina že izpit in si raje izposodi avto, če si ga že ne kupi.

O prehrani v primeru PCOS imaš gradiva na netu za par dni …

Odgovor na objavo uporabnika
do 40, 30.06.2021 ob 09:34

Do 40 sem imela itm tam okoli 20.

Požrla vsega boga, gibala nič. Okoli 30 rodila 3 otroke, dojila 1 leto vsakega, shujšala nazaj na predzanositveno težo v roku 9m.

Tam med 39 in 40 sem se začela redit kot pujs.

+20kg.

Nikakor ne gre dol :S

Sedaj jem v okviru dovoljenega dnevnega vnosa kalorij in se gibljem in telovadim, pa kg nikamor.

 

 

Koliko kalorij vnašaš in ali si iskrena glede tega? Ne vzameš kako zajemalko makaronov in krompirja več, ker se ti zdi odmerjena količina za ptička?

Odgovor na objavo uporabnika
kaj pa vem182, 30.06.2021 ob 10:47

Koliko kalorij vnašaš in ali si iskrena glede tega? Ne vzameš kako zajemalko makaronov in krompirja več, ker se ti zdi odmerjena količina za ptička?

Kako pa vi merite kalorije? Kuhanih ali ne kuhanih makaronov npr?

Kaki makaroni pa krompir.

Tega sploh pogledat ne smem :S

Včeraj sem stankala 2 velike beli kavi in potem ob 17 edini obrok solata paprika paradižnik kumare čebulca dve žlici rdečega fižola žlica koruze preliv iz 5 žlic grškega jogurta in začimb  sol poper malo zenfa in piščančja prsa iz žara in 4 baby mocarelice.

Najedla sem se do sitega.

 

Danes še ne vem kaj bom jedla.

Plan imam dat pečt češnjevec rdečo in rumeno papriko in bučko v pečico, zraven feta sir in pa preostanek baby mocarele – mogoče kak čevap zraven, ki ga bom sunila možu in sveže kumarice samo posolene in malo bučnega olja.

 

Odgovor na objavo uporabnika
deficit, 30.06.2021 ob 11:40

Kako pa vi merite kalorije? Kuhanih ali ne kuhanih makaronov npr?

Porcija je navedena v suhih testeninah – za samostojen obrok, ne kot priloga, je za odraslo žensko 60 g suhih testenin, 250 g krompirja kot priloga.

Deficit moraš ustvarit s hrano … s telovadbo, sploh človek s preveliko težo, ki ni natreniran, izgubi minimalno kalorij, to je bolj zaradi počutja, tonusa, krepitve mišic. Ena ura energične hoje ti je ravno za dve kepci sladoleda.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj pa vem182, 30.06.2021 ob 15:09

Porcija je navedena v suhih testeninah – za samostojen obrok, ne kot priloga, je za odraslo žensko 60 g suhih testenin, 250 g krompirja kot priloga.

Deficit moraš ustvarit s hrano … s telovadbo, sploh človek s preveliko težo, ki ni natreniran, izgubi minimalno kalorij, to je bolj zaradi počutja, tonusa, krepitve mišic. Ena ura energične hoje ti je ravno za dve kepci sladoleda.

V eni uri hoje niti pod točko razno ne skuriš ENE kepice sladoleda, kaj šele dveh. Ljudje imate čisto zgrešene predstave, koliko se porabi pri kakšni aktivnosti. Beri: Not all that much! Pri najbolj ubijalskih HIIT treningih lahko v eni uri skuriš do 500 kcal, ampak to res samo, če daš vse od sebe in ti švic teče dol v potokih. Vse ostalo je bla bla.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Zalostna bajsa, 30.06.2021 ob 09:21

Najlepša hvala.. zares mi veliko pomenijo taki odgovori.

Nisem se spopadala :Kako pa si našla svoje vrline? Ker jaz si prav tega želim, ne toliko, da shujšam ampak da se vzljubim. Ko se bom vzljubila, bom že shujšala.

Ahmm: Nimam kontracepcije. Sem imela, pa se takrat nisem zredila. Zdaj sem to opustila zaradi PCOS.

PCOS je konflikt ne želeti zanositi, ali obratno, močna želja po zanositvi. V naravi ni nikoli bilo NE ŽELETI, v naravi ni nikoli bil problem debela srna, ampak nasprotno, močnejša srna, košuta, volkulja…..je bila za zarod boljša kot suha, ker suha v naravi pomeni bolna, nekaj je narobe….v naravi lahko osemeni samico samo najboljši, najbolj zdrav, najmočnejši samec….ker je to za obstoj neke vrste NAJBOLJŠE…no, želel sem ti povedati zakaj nastane SINDROM POLICISTIČNIH JAJČNIKOV. policistični pomeni da jih je več, za razliko od ciste na jajčniku, ki je običajno samo eden. POLI- več cist nastane takrat, kadar je strah pred zanositvijo močan zaradi ne uporabe kontracepcije….ali obratno, ko si ženska želi zanositi pa se to ne zgodi in vsakič ko dobiš menstruacijo se ali oddahneš ker nisi zanosila, ali pa si v konfliktu ker si želiš, pa nisi- zopet si dobila menstruacijo in si v konfliktu in razmišljaš in tako vedno vsaki mesec nastane lahko ena cista….Ne vem kako si to rešila, ampak naravna rešitev je NE RAZMIŠLJATI O TEM kar bo bo, kadar bo bo in če ne bo pač ne bo, bo pa drugič…seveda je to lahko rečt, ampak to je edina rešitev. Naši možgani so že tisočletja nazaj naredili matrico, ki je tudi danes še vedno v veljavi, pa naj medicina govori kar hoče.

Odgovor na objavo uporabnika
Zalostna bajsa, 30.06.2021 ob 07:58

Pozdravljeni,

stara sem 22 let, gibanja in prehranjevalnoh navad nisem spreminjala, že cca 3 leta nekako ohranjam isto težo, letos pa se mi je teža po vsem nespremenjenem povečala. Imam 165cm, moja teža se je gibala nekje s povprečjem 66, bila sem zadovoljna sama s sabo, od maja naprej pa se je dvignila na cca 68-71kg, opazila sem, da mi je nekaj hlač postalo v stegnih bolj oprijetih, kar je močno vplivalo na mojo samozavest.. konfekcijska številka ostaja 38, se pa bojim, da bo kmalu narasla:(

Ni problem le v teh par pridobljenih kilogramih, pač pa je že prejšnja teža kar precejšnja. Ko prideš v 40-ta itak nabiješ še 5 kg, v 50-ih pa zaradi hormonov še 10.

Poskušaj intermittent fasting, je več načinov. Meni je na dolgi rok obvladljiva 5:2. Poguglaj.

 

Ženske, manj čokolade in drugih sladkarij pred televizijo, pa bo tudi rita manjša. Vse delate isto napako.

Odgovor na objavo uporabnika
ne zavajaj, 30.06.2021 ob 16:20

V eni uri hoje niti pod točko razno ne skuriš ENE kepice sladoleda, kaj šele dveh. Ljudje imate čisto zgrešene predstave, koliko se porabi pri kakšni aktivnosti. Beri: Not all that much! Pri najbolj ubijalskih HIIT treningih lahko v eni uri skuriš do 500 kcal, ampak to res samo, če daš vse od sebe in ti švic teče dol v potokih. Vse ostalo je bla bla.

 

 

Pri hitri hoji v eni uri s povprecno tezo zgubis do 300kcal, kar ustreza 2x kepica sladoleda.

Ce si tezji ali celo konkretno prekomerno tezak, zgubis se vec kalorij.

Nekdo, ki je natreniran, pa seveda izgubi manj, ker mu je taka hoja manjsi napor.

Halo. Liter sladoleda je cca 500 gramov, mlečni sladoled ima na 100 gramov od 200 do 250 kalorij … iz litra sladoleda dobiš ene osem do deset kepic. Torej sta dve kepici lih ene 200 do 250 kalorij. Toliko pa pokuriš, tudi če hodiš počasi in za km rabiš 15 minut. Kornet, ki ima zraven še malo čokoladnega obliva, ima manj kot 100 gramov in cca 250 kalorij.

Sadni sladoledi imajo pa še manj kalorij.

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 30.06.2021 ob 18:07

Ni problem le v teh par pridobljenih kilogramih, pač pa je že prejšnja teža kar precejšnja. Ko prideš v 40-ta itak nabiješ še 5 kg, v 50-ih pa zaradi hormonov še 10.

Poskušaj intermittent fasting, je več načinov. Meni je na dolgi rok obvladljiva 5:2. Poguglaj.

 

Dej ne nabijaj s precejšno težo, to je vse v mejah zdravega ITMja + poleg tega ne poznaš njene strukture – mišice, kosti, ipd..

Avtorica, tvoja teža je ZDRAVA, te standardi so pa glupi.

Če želiš izgubiti “pridobljene” kilograme, naredi to zase, v postopku, ki ti bo všeč in ne muka. Izgubljanje kilogramov je dolgoročna zadeva.

Odgovor na objavo uporabnika
krompiruša, 01.07.2021 ob 08:27

Dej ne nabijaj s precejšno težo, to je vse v mejah zdravega ITMja + poleg tega ne poznaš njene strukture – mišice, kosti, ipd..

Avtorica, tvoja teža je ZDRAVA, te standardi so pa glupi.

Če želiš izgubiti “pridobljene” kilograme, naredi to zase, v postopku, ki ti bo všeč in ne muka. Izgubljanje kilogramov je dolgoročna zadeva.

Pač povem, nič ne nabijam. 66 kg pri 165 cm višine že malenkost presega zdravo težo, vsaj po itm. Pa je pridobila še nekaj kg navrh. Jaz sem imela v njenih letih 10 kg manj pri kakem cm več, pa sem bila natrenirana, torej precej “težka”.

Nimam nič proti malo bolj okroglim ljudem, sploh če se imajo sami sebe radi in so zadovoljni. Problem je, če niso, potem se pa tolažijo s hrano in se ujamejo v začaran krog. Dostikrat je pa vzrok lahko le dolgčas ali osamljenost, pa se hodi grizljat kar naprej.

Zato je potrebno spremeniti življenjski slog, tj. zapolniti dan, ciklične telesne dejavnosti, zdravo prehranjevanje… ampak na način, da lahko tako živiš na dolgi rok.

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 01.07.2021 ob 09:29

Pač povem, nič ne nabijam. 66 kg pri 165 cm višine že malenkost presega zdravo težo, vsaj po itm. Pa je pridobila še nekaj kg navrh. Jaz sem imela v njenih letih 10 kg manj pri kakem cm več, pa sem bila natrenirana, torej precej “težka”.

Nimam nič proti malo bolj okroglim ljudem, sploh če se imajo sami sebe radi in so zadovoljni. Problem je, če niso, potem se pa tolažijo s hrano in se ujamejo v začaran krog. Dostikrat je pa vzrok lahko le dolgčas ali osamljenost, pa se hodi grizljat kar naprej.

Zato je potrebno spremeniti življenjski slog, tj. zapolniti dan, ciklične telesne dejavnosti, zdravo prehranjevanje… ampak na način, da lahko tako živiš na dolgi rok.

Pa ne moraš kar enemu tak objektivno to pribit. Super, če si ti imela. Je tu veliko stvari. Sicer pa še nisem videla človeka, ki je pri 65kg debel. Ne promoviraj motenj hranjenja.

 

manj žri, več se nasajaj, oziroma prvo shujaj pol, ker zdaj te noben ne bo imel….

prasica si

Živjo, saj bo šlo.
Je pa teža 66kg res že veliko na najino višino (jaz sem isto visoka, kg imam pa kakšnih dobrih 10 manj, pa nisem neka presušena).

Predlagam ti, da najprej izločiš ves sladkor in jedenje zunaj: vem da so boni praktični, ampak ta hrana ni zdrava.

Odloči se, da boš vsak dan prehodila x korakov (npr . 8000) in se tega drži. Vsak drugi dan pa bolj se prešvicat.

Vso srečo.

New Report

Close