Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus kako točno gre s tem PCT pri zdravniku

kako točno gre s tem PCT pri zdravniku

Nekaj je objavljeno, a precej nejasno. Človek bi lahko razumel, da je PCT le za bolnice, ni pa za pregled pri zobozdravniku, ali v ZD. Mogoče zna kdo bolj natančno razložit.

PCT za zdravstveni dom ni potreben.

Sodelavka je šla zjutraj k zobarju. Morala bi imeti PCT. Kakor kje? Najbolje je tja poklicat in vprašat.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
kako točno, 21.02.2022 ob 10:27

Nekaj je objavljeno, a precej nejasno. Človek bi lahko razumel, da je PCT le za bolnice, ni pa za pregled pri zobozdravniku, ali v ZD. Mogoče zna kdo bolj natančno razložit.

Jaz sem šla na prevezo danes..test je potreben od jutri mi je rekla za plačat pa niso normalni no.

Odgovor na objavo uporabnika
sonja112, 21.02.2022 ob 11:26

Jaz sem šla na prevezo danes..test je potreben od jutri mi je rekla za plačat pa niso normalni no.

 

V naslednjih 14 dnevih imam par pregledov in zobozdravnika. Me zanima, koliko stane hitri test.

 

Odgovor na objavo uporabnika
imam par pregledov, 21.02.2022 ob 11:29

 

V naslednjih 14 dnevih imam par pregledov in zobozdravnika. Me zanima, koliko stane hitri test.

 

Meni je rekla da bo 7 evrov..v četrtek grem spet pa da vidim..

Jasno piše – tam, kje je test OBVEZEN – je testiranje brezplačno.

Jaz bi pričakovala, da, ko prideš v ZD, ti pač najprej naredijo test in nato te napotijo naprej. A pri nas tako že ni več nobene logike, tako, da res ne vem, kako je to v realnosti 🙂

Očitno je z mediciskega vidika bolj ustrezno testiranje pred nakupovalnimi središči, kot v normalnih ZD z ustreznim medicinskim osebjem, opremo, prostori. Kam smo mi to zašli……..

 

Kaj sele tisti ki ima fth vsak dan, 10x. Se nabere. Pa se samoplacnisko.

Dobro se jih futra, k prasce. 🤣😅

Odgovor na objavo uporabnika
Ni res, 21.02.2022 ob 11:34

Jasno piše – tam, kje je test OBVEZEN – je testiranje brezplačno.

Jaz bi pričakovala, da, ko prideš v ZD, ti pač najprej naredijo test in nato te napotijo naprej. A pri nas tako že ni več nobene logike, tako, da res ne vem, kako je to v realnosti 🙂

Očitno je z mediciskega vidika bolj ustrezno testiranje pred nakupovalnimi središči, kot v normalnih ZD z ustreznim medicinskim osebjem, opremo, prostori. Kam smo mi to zašli……..

 

 

Ponekod delajo teste na licu mesta, drugje ne. Ni nič določeno. Imam privat zobarja. Bom pred pregledom poklicala, da vidim, kako je tam.

 

 

Naš ZD je dal ven obvestilo, da za vstop v ZD ni več potreben pogoj PCT.

Odgovor na objavo uporabnika
ZD obvestilo, 21.02.2022 ob 12:03

Naš ZD je dal ven obvestilo, da za vstop v ZD ni več potreben pogoj PCT.

Sem bila v ZD domu danes na prevezi sem se morala testirat..že na testirnem mestu so mi rekli da bo od jutri za plačat..v četrtek grem spet pa poročam ..ne more pa eden ZD dom delat tako drugi pa drugače.

Odgovor na objavo uporabnika
sonja112, 21.02.2022 ob 12:46

Sem bila v ZD domu danes na prevezi sem se morala testirat..že na testirnem mestu so mi rekli da bo od jutri za plačat..v četrtek grem spet pa poročam ..ne more pa eden ZD dom delat tako drugi pa drugače.

 

Ne se čudit. Pri nas je vse mogoče. Nič nas ne more več presenetiti ali vreči iz tira.

 

 

Povej, kateri ZD je to. Mogoče je tudi moj.

 

Tako je to, ZKP pravi eno, ampak zakonodaja je pa pisana tako, da ti tudi ZKP ne pomaga. V odloku jasno piše, da PCT velja za zdravstvene ustanove, kjer je nastanitev, in to so bolnice, ne pa ZD, ampak ker je tako čudno napisano, si tako kot pri vsem drugem, spet vsak po svoje nekaj razlaga. Namesto da bi po kmečko napisali, pa bi tudi izobraženi razumeli.

Pogoj PCT po novem morajo izpolnjevati:

– v delovnih razmerjih: samo delavci in osebe, ki na kakršnikoli drugi pravni podlagi opravljajo delo pri delodajalcu, ali samostojno opravljajo dejavnost v dejavnostih zdravstva pri izvajalcih bolnišnične zdravstvene dejavnosti, dejavnostih socialnega varstva pri izvajalcih socialno varstvenih storitev in programov, ki izvajajo nastanitev, ali v zavodih za prestajanje kazni zapora ali prevzgojnem domu;

– med uporabniki: samo i. uporabniki storitev bolnišnic in drugih izvajalcev zdravstvene dejavnosti v okviru mreže javne zdravstvene službe, ki izvajajo nastanitev, ter uporabniki storitev izvajalcev socialno varstvenih storitev in programov, ki izvajajo nastanitev, ob sprejemu v nastanitev ali po ponovni vrnitvi v nastanitev, če je odsotnost trajala več kot 48 ur ali v primeru epidemiološke raziskave in presejalnega testiranja v času nastanitve in ii. uporabniki zavodov za prestajanje kazni zapora, prevzgojnih in prevzgojnih domov, centrov za tujce, azilnih domov in integracijskih hiš ob sprejemu v nastanitev ali po ponovni vrnitvi v nastanitev, če je odsotnost trajala več kot 48 ur.

https://www.ozs.si/novice/odlok-o-zacasnih-ukrepih-za-preprecevanje-in-obvladovanje-okuzb-z-nalezljivo-boleznijo-covid-19-6211fa3a2114e00ad60092e9

Evo, obvestilo na spletni strani ZD KRanj: https://www.zd-kranj.si/?subpageid=14&contid=421:
KONEC PCT POGOJEV ZA DOSTOP DO ZDRAVNIKA!
21. februar 2022

Z 21.2. za vstop v ZD Kranj ni več potrebno izkazovanje PCT pogojev. Na vhodih zaenkrat ostaja le triaža, ki bo preverjala morebitne infektivne znake in ali so pacienti dogovorjeni za obravnavo. Če niso naročeni ali če imajo infektivne znake, jih napotimo, da se z zdravnikom dogovorijo, kje bodo obravnavani – v ambulanti ali v COVID točki.

V primeru nadaljnjega sproščanja ukrepov je velika verjetnost, da bomo ukinili tudi omejevanje na vstopnih mestih.

Glede PCR testiranja oseb z znaki okužbe in epidemiološko sledjo – o napotitivi bo še vedno presojal vaš osebni zdravnik.

Malo prej je bilo na poročilih. Tako na hitro so povedali in tudi dvomno malo. Ne vem.

Odgovor na objavo uporabnika
malo prej, 21.02.2022 ob 13:05

Malo prej je bilo na poročilih. Tako na hitro so povedali in tudi dvomno malo. Ne vem.

 

Meni ni jasno, kako in kaj. Nisem edina. Pravzaprav, zato tu sprašujem, če kdo ve. Ljudje, s katerimi sem govorila, ne vedo točno.

Ali za pregled pri zdravniku v ZD rabim test, ali ne? Ga naredim zunaj, ali jih delajo tam?

Kako je z zobozdravniki? Privat zobozdravniki, ali na splošno privat pregledi?

Če kdo ve, naj točno napiše.

Informacije, ki jih dajejo, so  včasih zelo različne.

 

New Report

Close