Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako veš da je pravi/prava?

Kako veš da je pravi/prava?

Ja vec vas je takih. In taki boste se pr 50tih klical slogarce in sprasval. Kdaj bom spoznala pravega? Hihihi.
[/quote]

Eh, če bo bo, če ga ne bo, pa tud ne bo konc sveta 😉

Ja zraven imena in primka mu pise “univ.dipl. prav”

Verjetno bo nekaj na tem, mi jih je že dost enako reklo – da kao veš.
Ti si vedla takoj? 🙂

Vedno iščoče ženske, ljubezenske nesrečnice, ki ne bodo našle “pravih”: moški mora biti to in ono, visok toliko in toliko, barva lastakšna , mora imeti to in to , blabla….

Ženske, ki najdejo “prave”: On je “pravi”, ker je on.
🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Matjazko, kako boš ti našel pravo? No, kako vsaj misliš?

Goldfish…napačno vprašanje za Matjažka…:)
…Matjažko kako veš, da je sedaj ta ta prava ? :)…temveč ne ona druga?

ko se je pripravljen odreč vsemu kar ga veseli, da izpolnjje tvoje kaprice

Goldfish…napačno vprašanje za Matjažka…:)
…Matjažko kako veš, da je sedaj ta ta prava ? :)…temveč ne ona druga?
[/quote]

Ta, ki mu je igrala na harfo, je že zdavnaj odšla.

Goldfish…napačno vprašanje za Matjažka…:)
…Matjažko kako veš, da je sedaj ta ta prava ? :)…temveč ne ona druga?
[/quote]

Z nepravimi nimam izkušenj. Je drama z njimi, a ne? 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ta, ki mu je igrala na harfo, je že zdavnaj odšla.
[/quote]

Na harfo ne zna, zna pa na klavir. Goldfish, se mi zdi, da ti nimaš posluha za moške, pardon, glasbo. 🙂 Indijka, Goldfiš pravi, da obvladaš harfo?

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Na harfo ne zna, zna pa na klavir. Goldfish, se mi zdi, da ti nimaš posluha za moške, pardon, glasbo. 🙂 Indijka, Goldfiš pravi, da obvladaš harfo?
[/quote]

Matjazko, nalij si kozarec čistega vina.
Kako ti gre drugače? Jutri imate trgatev, glej da boš naspan.

Ta, ki mu je igrala na harfo, je že zdavnaj odšla.
[/quote]Ja, če se je pa odločal med harfistko in balerino in igral na strune, ki niso bile uglašene. Vaja dela mojstra in Matjažko nikakor ne zmore od teorije h praksi;)

Ja, če se je pa odločal med harfistko in balerino in igral na strune, ki niso bile uglašene. Vaja dela mojstra in Matjažko nikakor ne zmore od teorije h praksi;)
[/quote]

Mojster ljubezenskih veščin? Aja, glasbenih. Ne, nimam posluha. 🙁
Ženske delate mojstra, praviš, da ne teoretizirajo, ampak ,da prakticirajo? 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Jaz še zdaj ne vem. Pa smo skupaj leta in leta in leta.

Pravih je lahko več. Nikakor ni samo eden sorodna duša. To je bullshit.

Do tega spoznanja se pride skozi spoznavanje. Vendar pa se spoznavanje dejansko ne začne z drugo osebo, temveč s spoznavanjem samega sebe. Tukaj je potrebno biti objektiven, brezkompromisen in pošten. Tukaj jih tudi največ pogrne, ker sebi dodajo napačno (ponavadi previsoko) oceno. :-))
Za tem sledijo cilji. Torej definiranje ciljev, kakšno partnerstvo želiš kot oseba.
Recimo, da govorimo le o kvalitetnem partnerstvu. V tem primeru je pomembno vse. Od zunanje privlačnosti, libida, karakterja, obnašanja…
Nato sledi spoznavanje partnerja. To je lahko počasno ali pa ekspresno. Počasno je tisto, ko po 20 letih ugotoviš, da si v full slabi zvezi… in da človeka na drugi strani sploh ne poznaš. :-))
Ekspresno je pa kot kadar kupuješ avto. Malce testiraš performance, odzivnost, lego… in se odločiš o ustreznosti.
Ali z drugimi besedami opazuješ kako se potencialni(a) kandidat(ka) obnaša v določenih situacijah. In če je to to… je to to. Če pa ni pač ni… in ne nakoplji si na glavo, ker ne moreš odpeljati k mehaniku in naročiti naknadno dodatne opreme.

Pa ne verjami tistim, ki pravijo, da kar vedo (kao ženski 6. čut in te floskule) Gre le za to, da so te osebe imele ali srečo, ali pa so iz prejšnih poskusov nabrale dovolj izkušenj in znanja (try & error), da so znale prepoznati in izbrati… prave lastnosti :-)))
Sicer pa vsak se lahko zmoti, ker naredi napako v oceni… bolj važno je, da jih ne ponavlja over & over again. :-)))

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Do tega spoznanja se pride skozi spoznavanje. Vendar pa se spoznavanje dejansko ne začne z drugo osebo, temveč s spoznavanjem samega sebe. Tukaj je potrebno biti objektiven, brezkompromisen in pošten. Tukaj jih tudi največ pogrne, ker sebi dodajo napačno (ponavadi previsoko) oceno. :-))
Za tem sledijo cilji. Torej definiranje ciljev, kakšno partnerstvo želiš kot oseba.
Recimo, da govorimo le o kvalitetnem partnerstvu. V tem primeru je pomembno vse. Od zunanje privlačnosti, libida, karakterja, obnašanja…
Nato sledi spoznavanje partnerja. To je lahko počasno ali pa ekspresno. Počasno je tisto, ko po 20 letih ugotoviš, da si v full slabi zvezi… in da človeka na drugi strani sploh ne poznaš. :-))
Ekspresno je pa kot kadar kupuješ avto. Malce testiraš performance, odzivnost, lego… in se odločiš o ustreznosti.
Ali z drugimi besedami opazuješ kako se potencialni(a) kandidat(ka) obnaša v določenih situacijah. In če je to to… je to to. Če pa ni pač ni… in ne nakoplji si na glavo, ker ne moreš odpeljati k mehaniku in naročiti naknadno dodatne opreme.

Pa ne verjami tistim, ki pravijo, da kar vedo (kao ženski 6. čut in te floskule) Gre le za to, da so te osebe imele ali srečo, ali pa so iz prejšnih poskusov nabrale dovolj izkušenj in znanja (try & error), da so znale prepoznati in izbrati… prave lastnosti :-)))
Sicer pa vsak se lahko zmoti, ker naredi napako v oceni… bolj važno je, da jih ne ponavlja over & over again. :-)))

Vaš link
[/quote]

Lepo napisano:)

Se strinjam. (Sem podobnih let, obojih.)
Večina zgoraj opisuje zaljubljenost. Da je res pravi pravi, idealni, pa po mojem večina ni vedela oz. bila prepričana, je bolj upala. Če boš na takega čakala, boš ostala tetka. Se ne reče zastonj, čakala princa na belem konju.
Preberi si kaj od Vesne Vuk Godina, kako se preveč idealizira veze in partnerstvo.

ti si navadna materiallovača….. A na to, da ima tak človek na faci maske za javnost, pa ne zmoreš pomislit? BVažno, da zlate kartice iz denarnice sekajo, pa čeprav nimajo kritja, a ne?

Pravi bogataši se ne kažejo tako, kot ti pišeš…..

ti si navadna materiallovača….. A na to, da ima tak človek na faci maske za javnost, pa ne zmoreš pomislit? BVažno, da zlate kartice iz denarnice sekajo, pa čeprav nimajo kritja, a ne?

Pravi bogataši se ne kažejo tako, kot ti pišeš…..
[/quote]
Jaz sem napisano zaznal kot sarkazem, ne kot mnenje pišoče. Tole o denarju, avtomobilih.

Se strinjam. Enostavno se je treba odločiti, tvegati, nato pa odnos negovati, ne pa ob prvi težavi vreči puško v koruzo.
Po 23 letih uspešne zveze vem, kaj govorim.

Mojster ljubezenskih veščin? Aja, glasbenih. Ne, nimam posluha. 🙁
Ženske delate mojstra, praviš, da ne teoretizirajo, ampak ,da prakticirajo? 🙂
[/quote]::.pojdi se s polarnim poditi za gobicami 🙂

::.pojdi se s polarnim poditi za gobicami 🙂
[/quote]

Indijka, poznaš dobre kraje, kjer gobe rastejo, bi šel 1x s tabo, da mi pokažeš dobre punkte? 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Verjetno bo nekaj na tem, mi jih je že dost enako reklo – da kao veš.
Ti si vedla takoj? 🙂
[/quote]

Vedela sem takoj, da sem ga pripravljena spoznavati. In v tem času biti z njim, če bi tudi on hotel biti z mano. In tako je že precej let. 🙂

Do tega spoznanja se pride skozi spoznavanje. Vendar pa se spoznavanje dejansko ne začne z drugo osebo, temveč s spoznavanjem samega sebe. Tukaj je potrebno biti objektiven, brezkompromisen in pošten. Tukaj jih tudi največ pogrne, ker sebi dodajo napačno (ponavadi previsoko) oceno. :-))
Za tem sledijo cilji. Torej definiranje ciljev, kakšno partnerstvo želiš kot oseba.
Recimo, da govorimo le o kvalitetnem partnerstvu. V tem primeru je pomembno vse. Od zunanje privlačnosti, libida, karakterja, obnašanja…
Nato sledi spoznavanje partnerja. To je lahko počasno ali pa ekspresno. Počasno je tisto, ko po 20 letih ugotoviš, da si v full slabi zvezi… in da človeka na drugi strani sploh ne poznaš. :-))
Ekspresno je pa kot kadar kupuješ avto. Malce testiraš performance, odzivnost, lego… in se odločiš o ustreznosti.
Ali z drugimi besedami opazuješ kako se potencialni(a) kandidat(ka) obnaša v določenih situacijah. In če je to to… je to to. Če pa ni pač ni… in ne nakoplji si na glavo, ker ne moreš odpeljati k mehaniku in naročiti naknadno dodatne opreme.

Pa ne verjami tistim, ki pravijo, da kar vedo (kao ženski 6. čut in te floskule) Gre le za to, da so te osebe imele ali srečo, ali pa so iz prejšnih poskusov nabrale dovolj izkušenj in znanja (try & error), da so znale prepoznati in izbrati… prave lastnosti :-)))
Sicer pa vsak se lahko zmoti, ker naredi napako v oceni… bolj važno je, da jih ne ponavlja over & over again. :-)))

Vaš link
[/quote]

Se ZELO strinjam!

In ponavadi gre za tole:
ali pa so iz prejšnih poskusov nabrale dovolj izkušenj in znanja (try & error), da so znale prepoznati in izbrati… prave lastnosti :-)))
razen če imaš res veliko srečo in uspe že v prvo – kar pa je čisti loto.

Prepoznaš pa tudi po tem, da je vprašanje iz naslova teme čedalje manj prisotno – oz. ga po nekaj skupaj preživetega časa sploh ni več.

New Report

Close