Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako z nego starša, ko si zaposlen?

Kako z nego starša, ko si zaposlen?

Sem zaposlen. Oče, ki skrbi za mamo v bolnišnici. Mama potrebuje nekoga ob sebi. Dopusta nimam več. Kaj se da naredit razen da dam odpoved?

Poiskati kakšno upokojenka, da bo pri mami in jo plačat.

 

Neplačan dopust, delo od doma in se dogovoriš, da boš delam 8 ur, a ne v kosu, prek zdravstva plačljiva pomoč na domu.

Dela žal ne morem opravljat od doma, ni take vrste delo. Torej mi ostane samo, da pustim službo ali plačam negovalko. Potem bolje službo pustit, ker ni tako visoka, da bi lahko vse kril.

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem627, 04.12.2021 ob 12:05

Dela žal ne morem opravljat od doma, ni take vrste delo. Torej mi ostane samo, da pustim službo ali plačam negovalko. Potem bolje službo pustit, ker ni tako visoka, da bi lahko vse kril.

 

Potrebujes dolgorocno ali kratkorocno oskrbo?

Za kratek rok se lahko malo organiziras in shendlas kljub sluzbi – prijatelj, znanec, zena, tasca, pac nekdo vskoci, ko si v sluzbi, deugace si pa ti pri mami.

Za dolgorocno pa samo DSO.

Še ena stvar, ki je naša država ni uredila. Za nego otrok si pa lahko doma še pa še časa. Zaprosi za neplačani dopust.

Pozanimaj si ali dobiš nego – ker se je včasih dobila bolniška za nego svojca. Preveri pri osebnem zdravniku mame, bolniško ti da tvoj osebni zdravnik, če je opcija.

Odgovor na objavo uporabnika
in to bo…., 04.12.2021 ob 13:35

Pozanimaj si ali dobiš nego – ker se je včasih dobila bolniška za nego svojca. Preveri pri osebnem zdravniku mame, bolniško ti da tvoj osebni zdravnik, če je opcija.

Bolniška je za parterja/partnerko ali otroke. Za starše žal ne, razen če zaglumiš pri zdravniku, da ta tebi bolniško zaradi tebe.

 

Kot sem zgoraj napisala, neplačan dopust, patronaža in nega na domu prek CSD. Slednje je delno plačljivo, del plača občina.

 

 

Žal delam na tekočem traku in ni možnosti, da bi delil delovni čas.

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem627, 04.12.2021 ob 15:29

Žal delam na tekočem traku in ni možnosti, da bi delil delovni čas.

Tega je sedaj ogromno. Problem pri vas je, da ocitno nimas nikogar, ki bi tisti cas ko te ni doma popazil na mamo. Kaj pa je z njo, ce ni skrivnost? Ker je razlika ali rabi komplet nego al samo kontrolo. Ker za to drugo lahko kaksno zlahto al pa sosedo prosis, vsaj dokler ne dobis trajne pomoci. Obrni se na najblizji dom starostnikov saj imajo zagotovo tudi pomoc na domu. Pogovori se z socialno delavko pa boste nasli kaj. Do takrat se pa v sluzbi dogovori za neplacan dopust. Lepo jim povej, da imas situacijo, sem prepricana, da bi slo. Sicer pa je itak v proizvodnji premalo ljudi, tko da kr ven te ne bojo vrgli. Tacas pa isci kaksno zensko, ki prisla za kaksno urico, vsak evro prav pride in kaksna upokojena negovalka al pa sestra to pocne. Iz kje pa ste? Malo opisi, kaj in kako, morda se tle najde kaksna…

Sem malo pguglala. Za nego starša ne dobiš nege oz. bolniške. Poskusi se z zdravnikom zmenit, da da tebi zaradi izčrpanosti bolniško. Če to ne gre, pa neplačan dopust, ali pa subvencionirano pomoč na domu.

Tistega o tekočem traku nisem napisal jaz.

Drugače pa sam ne vem, če kratkoročno ali dolgoročno. Oče, če bo prišel iz bolnišnice, ne bo mogel skrbeti zanjo kot dosedaj. Mama je imela dve možganski kapi, zlomljen kolk, dementna je. Ni je varno pustiti same. Jaz sem pa sam, nimam družine. Za nego dobi samo mož ali žena ali starš. V službi potrebujejo sodelavca, zato neplačan dopust ne pride v poštev. Delam na področju sociale, oskrbe drugih. Ironija. Če ne bo druge bom pustil službo in skušal nekako preživeti. Tudi onadva sta skrbela zame.

Kako boš pa živel, če pustiš službo? Imaš toliko našparano?

 

Ker tistih s Fakultete za socialno delo je eno morje brezposelnih….

 

In koliko je stara mama, da je že dementna?

Preveri, če se lahko zaposliš kot družinski pomočnik!

Tečaj in izpit za socialnega oskrbovalca.

Odgovor na objavo uporabnika
Fakulteta za socialno delo, 04.12.2021 ob 19:59

Kako boš pa živel, če pustiš službo? Imaš toliko našparano?

 

Ker tistih s Fakultete za socialno delo je eno morje brezposelnih….

 

In koliko je stara mama, da je že dementna?

Težko, ampak ne morem ju pustit samih. Stara je 84. Za dom oče niti slišati ne želi.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem627, 05.12.2021 ob 09:59

Težko, ampak ne morem ju pustit samih. Stara je 84. Za dom oče niti slišati ne želi.

 

Ja, ampak bo moral razmisliti tudi v smeri doma za starostnike, ker ti za oba ne bos mogel skrbeti, vsaj dolgorocno ne. Predvidevam, da imata oba penzijo, zato racunas, da boste preziveli brez tvoje place. Vendar fizicno ne bos zmogel, ker se bojo stvari slabsale, ti pa bos tudi rabil pocitek! Kdo te bo nadomestil? Kje bo tvoj dopust, bog ne dej kaksna poskodba/ bolezen, pa ponoci, se bos ziher naspal? Ma ni tolk enostavno. Sem delala v domu in sedaj delam na terenu, verjemi..hude zgodbe in ljudje povsem uniceni..

Jasno, da bos poskrbel za starse, ampak najprej omogoci to. Ce bos sebe unicil, bosta onadva še na slabsem. Isci nego na domu ali pa zensko, da te bo prisla razbremenit.

Meni je kolegica rekla, da je vzela bolniško, ko je mamo peljala na pregled, pa spet, ko jo je peljala na kontrolo in se kdaj. Pravi, da ji to pripada.  Nevem, ce to res drzi, ker to zanima tudi mene.

To je čisto navadno izsiljevanje. Ti hodiš v službo, ki ti pomeni kruh, starša nočeta v DSO. Pa kakšna starša sta to??? Če nočeta v dom, pa naj se rihtata sama. Ko so moji oslabeli, so sami rekli, da želijo v dom, že prej so se prijavili. Ne predstavljam si da bi jaz tako izsiljevala svoje otroke , kot tebe izsiljujeta tvoja.

Če v službi ne boš vprašal za neplačani dopust, potem tudi nimaš možnosti, da ti ga odobrijo. Zakonodaja določa, da lahko delavec zaradi osebnih razlogov zaprosi za neplačano odsotnost, delodajalec pa mu odobri, če lahko. Seveda v službi rabijo sodelavca, ampak nihče ni nenadomestljiv. Tudi ko gre sodelavka na porodniški dopust, se lahko zaposli nekoga za nadomeščanje do vrnitve, zakaj pa se ne bi moglo v tvojem primeru? Če imaš normalnega delodajalca, bo razumel. Če daš odpoved, bodo prav tako morali iskati zamenjavo.

Odgovor na objavo uporabnika
Žal samo to, 04.12.2021 ob 20:06

Tečaj in izpit za socialnega oskrbovalca.

Ja in kaj mu bo pomagal tecaj??? Da bo znal plenico zamenjat? Dej prosim te…, on rabi pomoc druge osebe, da bo ob njegovi odsotnosti poskrbela za starse. Ceprav bo najboljsa resitev dom za ostarele.

Zase vzemi bolniško zaradi izgorelosti. Žal je samo ta način, da ostaneš doma za starša. Lp

84 ni ne vem kakšna starost (danes!), da bi bil nekdo dementen. Pomeni pa lahko, da si že ti okoli 50 (sta te imela pozno?).

 

In kako, da si ostal samski?

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 05.12.2021 ob 21:07

84 ni ne vem kakšna starost (danes!), da bi bil nekdo dementen. Pomeni pa lahko, da si že ti okoli 50 (sta te imela pozno?).

 

In kako, da si ostal samski?

Ti to resno? In kje je meja pri kateri starosti te lahko doleti demenca? Demenc je vec vrst in vsaj eno od njih lahko pokasiras ze zelo zgodaj prakticno v srednjih letih.  Pri tej starosti, kot je avtorjeva mama je to cist obicajno.

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem627, 03.12.2021 ob 19:00

Sem zaposlen. Oče, ki skrbi za mamo v bolnišnici. Mama potrebuje nekoga ob sebi. Dopusta nimam več. Kaj se da naredit razen da dam odpoved?

Zelo malo podatkov si dal.Še to je malo nerazumljivo napisano

Oče, ki skrbi za mamo v bolnišnici. Mama potrebuje nekoga ob sebi.

Kaj to pomeni? Da oče skrbi za mamo? Zakaj bi potem ti dal odpoved, če oče skrbi zanjo?

Za mamo uredite postrežnino.Obrazec je na spletu.

Potem si pomagajte z negovalko na domu, dokler ne dobite druge pomoči.Kar poglej na splet in poišči v vašem koncu, pa se zmeni.Seveda jo bo treba plačat, pa bo vseeno ceneje kot Dom počitka.

Kasneje vprašaj na Centru, na občini ali v vašem kraju kontaktiraj Dom počitka, če dobiš pomoč…te so subvencionirane.

New Report

Close