Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako živeti z nekom,ki te nonstop daje v nič?

Kako živeti z nekom,ki te nonstop daje v nič?

Najprej naj povem, da je vse, kar pišem, resnica, vsaj jaz doživljam napisano kot, da je res tako.

Že 5let sem v zvezi s partnerjem, katerega mama vedno najde nekaj, kar ji pri meni ne paše. Verjamem, da sem v začetku najine zveze bila preveč nežna in v rokavicah delala z vsemi, se nisem ekstra bunila in postavila zase, ker sem pač vedno želela upoštevati vrednote in načela partnerjeve družine, pa da bi se počutila sprejeto med njimi. Ampak, ker sem prišla iz čisto drugačnega “sveta”,imava še predvsem s taščo o marsičem različna razmišljanja, kar se vedno bolj kaže pri vsem. S partnerjem imava že tudi leto in pol starega otroka, pa še tu bi tašča kar naprej nekaj komentirala,kako bi mogla z njim (predvsem jaz) delati. Sedaj v zadnjih nekaj letih sem izgubila tudi svojo samozavest in zaupanje vase, da nekaj zmorem in da sem vredna več kot le neka hišna gospodinja. Od vseh ožjih družinskih članov je ravno tašča tista, ki me kar naprej daje v nič, ne ravno dobesedno, ampak tako se počutim ob njej. Pa ne znam dovolj ostro nastopiti, ko mi nekaj ni všeč, ko gre čez moje meje in mimo mojih želja, kako in kaj z najinim otrokom, partner pa reče samo, da ima dovolj skrbi z ostalimi stvarmi, da naj midve to sami rešiva med sabo. Je pa malo nerodno tudi, ker trenutno nisem zaposlena,in že preden sem rodila,še nisem imela redne službe, pa me zelo muči poleg vsega še to. Saj ne živimo pod taščino streho,da bi mi dejansko lahko postavljala pogoje ali me kakorkoli komandirala,pa vendar se počutim kot navadna zguba…In,kako mi potem še lahko reče, da naj bom bolj del družine,če pa mi skoraj vedno da kak negativen feedback, in se potem itak ne počutim domača…

Ne vabi je k sebi domov. Zakaj ji dovoliš, da hodi v tvoj dom? Ti pa ne hodi v njen dom.

Naj gre tvoj partner sam k njej. Če pa že mora k vam priti pa naj pride k svojemu sinu. Ti pa pojdi takrat od doma, na sprehod ali pa kamorkoli.

 

Ni tašča kriva, da imaš tako omajeno samozavest.. imej se rada. Postavi meje, zaupaj vase,.. navadno se marsikaj skriva v lastnem pristopu..

you can do it, you will prove it 😂

Bolje: *samopodobo.

Odgovor na objavo uporabnika
ne vabi je, 18.01.2022 ob 20:55

Ne vabi je k sebi domov. Zakaj ji dovoliš, da hodi v tvoj dom? Ti pa ne hodi v njen dom.

Naj gre tvoj partner sam k njej. Če pa že mora k vam priti pa naj pride k svojemu sinu. Ti pa pojdi takrat od doma, na sprehod ali pa kamorkoli.

 

To ni rešitev. Rešitev je, da avtorice taščine besede ne prizadenejo oz. jih ignorira. Avtorica verjetno ve kdo je in česa je zmožna. Upam, da avtorica samopodobe ne gradi na komentarjih drugih.

Skratka, te taščine pripombe je potrebno predelati s kančkom razuma, s kančkom samozavesti.

Ja, ampak ne rabi avtorica na grbi nekoga, ki ji bo še zbijal samozavest. Zakaj bi se ubadali s takimi ljudmi?

Čim dalj stran od nje. Če imaš slabo samozavest, ne rabiš nekoga, ki te še bolj v podn zabija.

Prvi korak za večjo samozavest je: znebiti se ljudi, ki ti grenijo življenje.

Odgovor na objavo uporabnika
ne vabi je, 18.01.2022 ob 21:05

Ja, ampak ne rabi avtorica na grbi nekoga, ki ji bo še zbijal samozavest. Zakaj bi se ubadali s takimi ljudmi?

Čim dalj stran od nje. Če imaš slabo samozavest, ne rabiš nekoga, ki te še bolj v podn zabija.

Prvi korak za večjo samozavest je: znebiti se ljudi, ki ti grenijo življenje.

Eh.  Ne gre v lajfu(v vseh primerih) tk, da kr v žaklj vržeš persono in zagrebeš, pol so pa sam rožce okol.. veedno pride do trka, družinski krogi, delovno okolje itd. V glavi je marsikaj.. beg – ma eh.. s tem samo prelagaš soočanje in bežiš celo življenje, da se na koncu samga sebe ustrašiš v ogledalu.. 😂 če sebe spoznaš in sprejmeš je težja naloga, ampak z veliko boljšim koncem..

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6354, 18.01.2022 ob 21:03

To ni rešitev. Rešitev je, da avtorice taščine besede ne prizadenejo oz. jih ignorira. Avtorica verjetno ve kdo je in česa je zmožna. Upam, da avtorica samopodobe ne gradi na komentarjih drugih.

Skratka, te taščine pripombe je potrebno predelati s kančkom razuma, s kančkom samozavesti.

ne samo to, da nje ne definira tascino mnenje, to je res, ampak kljub temu ji ni potrebno poslusati zanicevanja.

Avtorica postavi se zase… povej lepo, spoštovana tašča  vi lahko inate svoje mnenje, ampak pri tej in tej stvari gre za moje življenje , mojo druzino in o tem ne odlocate vi, ampak jaz, nasa druzina skupaj, in tega smo se kako sposobni. Sem samostojna, zrela in odgovorna odrasla oseba, ki znam sama presojati in odlocati dobro o svobem življenju in življenju moje družine. Vi ste imeli svojo in ste takrat odlocali, m8 imamo pa svojo, prosim, ce spostujete to. Hvala.

Odgovor na objavo uporabnika
occv, 18.01.2022 ob 21:13

ne samo to, da nje ne definira tascino mnenje, to je res, ampak kljub temu ji ni potrebno poslusati zanicevanja.

Avtorica postavi se zase… povej lepo, spoštovana tašča  vi lahko inate svoje mnenje, ampak pri tej in tej stvari gre za moje življenje , mojo druzino in o tem ne odlocate vi, ampak jaz, nasa druzina skupaj, in tega smo se kako sposobni. Sem samostojna, zrela in odgovorna odrasla oseba, ki znam sama presojati in odlocati dobro o svobem življenju in življenju moje družine. Vi ste imeli svojo in ste takrat odlocali, m8 imamo pa svojo, prosim, ce spostujete to. Hvala.

Ob dobri samopodobi to ni težko napraviti.

Mislim, da je tvoj glavni problem, da imaš kompleks manjvrednosti, zato te vsaka taščina pripomba tako vrže iz tira. Saj mogoče tašča niti ni slaba ženska in ti ne želi nič slabega, samo ti jo tako razumeš.

Malo delaj na sebi, poskusi si pridobiti samozavest. Delaj na tem, da dobiš kakšno zaposlitev. Ko boš imela delo in s tem tudi svojo plačo, bo občutek čisto drugačen.

S taščo ne živita v skupnem gospodinjstvu, zato ne bi smelo prihajati do problemov, če se vidite samo tu pa tam.

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG 🍀, 18.01.2022 ob 21:12

Eh.  Ne gre v lajfu(v vseh primerih) tk, da kr v žaklj vržeš persono in zagrebeš, pol so pa sam rožce okol.. veedno pride do trka, družinski krogi, delovno okolje itd. V glavi je marsikaj.. beg – ma eh.. s tem samo prelagaš soočanje in bežiš celo življenje, da se na koncu samga sebe ustrašiš v ogledalu.. 😂 če sebe spoznaš in sprejmeš je težja naloga, ampak z veliko boljšim koncem..

Ah ja, lej, v službi moramo prenašat zoprne ljudi. Razen, če menjaš službo pa upaš, da bodo tam ok. No, ja, pravzaprav sem že menjala službo zaradi neznosnih odnosov.

Da pa doma prenašaš zoprne ljudi? Ne, to pa ni nujno. Še manj je nujno hoditi k takim ljudem na obisk.

Če si brez službe, je težko imeti ok samozavest. Zato še posebej ne rabiš ene tašče, da hodi po tebi. Ne, ni bežanje. Je samo postavitev mej. Da ne dovoliš v svojem domu zoprnih ljudi. Ker pa gre slučajno za mamo partnerja, se naj pač on sam z njo ukvarja.

Odgovor na objavo uporabnika
TajaTajči, 18.01.2022 ob 21:18

Ob dobri samopodobi to ni težko napraviti.

Igzekli!

…in v tem primeru, bi bil problem že rešen pa očitno še ni.

Odgovor na objavo uporabnika
Brezupna807, 18.01.2022 ob 20:28

Najprej naj povem, da je vse, kar pišem, resnica, vsaj jaz doživljam napisano kot, da je res tako.

Že 5let sem v zvezi s partnerjem, katerega mama vedno najde nekaj, kar ji pri meni ne paše. Verjamem, da sem v začetku najine zveze bila preveč nežna in v rokavicah delala z vsemi, se nisem ekstra bunila in postavila zase, ker sem pač vedno želela upoštevati vrednote in načela partnerjeve družine, pa da bi se počutila sprejeto med njimi. Ampak, ker sem prišla iz čisto drugačnega “sveta”,imava še predvsem s taščo o marsičem različna razmišljanja, kar se vedno bolj kaže pri vsem. S partnerjem imava že tudi leto in pol starega otroka, pa še tu bi tašča kar naprej nekaj komentirala,kako bi mogla z njim (predvsem jaz) delati. Sedaj v zadnjih nekaj letih sem izgubila tudi svojo samozavest in zaupanje vase, da nekaj zmorem in da sem vredna več kot le neka hišna gospodinja. Od vseh ožjih družinskih članov je ravno tašča tista, ki me kar naprej daje v nič, ne ravno dobesedno, ampak tako se počutim ob njej. Pa ne znam dovolj ostro nastopiti, ko mi nekaj ni všeč, ko gre čez moje meje in mimo mojih želja, kako in kaj z najinim otrokom, partner pa reče samo, da ima dovolj skrbi z ostalimi stvarmi, da naj midve to sami rešiva med sabo. Je pa malo nerodno tudi, ker trenutno nisem zaposlena,in že preden sem rodila,še nisem imela redne službe, pa me zelo muči poleg vsega še to. Saj ne živimo pod taščino streho,da bi mi dejansko lahko postavljala pogoje ali me kakorkoli komandirala,pa vendar se počutim kot navadna zguba…In,kako mi potem še lahko reče, da naj bom bolj del družine,če pa mi skoraj vedno da kak negativen feedback, in se potem itak ne počutim domača…

Izogibaj se je. Živi svoj lajf s svojo družino. Naj uživa v svoji osami stara vešča pokvarjena. To so lisice brez lajfa, ki nima bolj pametnega dela kot se spravljati na mlade.

Če se on ne bo postavil zase in matki postavil mejo, si najebala! vajina veza je na poti v propast.. zdaj ali boš tako životarila do konca lajfa al pa zaključila.. da bo tip red naredil, če v vseh teh letih ni, ga ne bo nikdar! V tem primeru bi moral dajat oporo tebi, saj se gre zate in ne za njo! če bi se šlo za njo, pa bi moral dajat oporo njej.

Odgovor na objavo uporabnika
ne vabi je, 18.01.2022 ob 21:25

Ah ja, lej, v službi moramo prenašat zoprne ljudi. Razen, če menjaš službo pa upaš, da bodo tam ok. No, ja, pravzaprav sem že menjala službo zaradi neznosnih odnosov.

Da pa doma prenašaš zoprne ljudi? Ne, to pa ni nujno. Še manj je nujno hoditi k takim ljudem na obisk.

Če si brez službe, je težko imeti ok samozavest. Zato še posebej ne rabiš ene tašče, da hodi po tebi. Ne, ni bežanje. Je samo postavitev mej. Da ne dovoliš v svojem domu zoprnih ljudi. Ker pa gre slučajno za mamo partnerja, se naj pač on sam z njo ukvarja.

Ok.. ti pogledi pa men niso domači..štekam in zdi se smiselno(tu in tam).. sam v partnerskem odnosu je občutljiva tanka meja, kje postavit mejo. Sem bolj naklonjena mišljenju @lunazadnjikranjec, ko maš pr seb spucano nas reakcije drugih bolj redko bolijo, včasih je fajn s kakšno situacijo znat shajat, kkr pa se umikat, ker so del življenja..

postavil zate

Tvoja tašča je pa tudi vredna svojega denarja.

Dobro, da ne živite skupaj! Čimmanj imej stikov z njo , pa še tole si zapomni:

Naj kraka, kar hoče.Ne poslušaj jo preveč.

Njeno mnenje je že malo za časom.Postavi ji mejo in ji povej, da se zdaj z otroki dela tako…in ne tako, kot je ona trideset let nazaj…

Ne se ji pustit! Bodi prijazna, ampak odločna.

Si pa dovoli ženska!

Ampak…če si ona dovoli, si pa dovoli še ti- in ji povej nazaj!

Odgovor na objavo uporabnika
CrazY FroG 🍀, 18.01.2022 ob 21:36

Ok.. ti pogledi pa men niso domači..štekam in zdi se smiselno(tu in tam).. sam v partnerskem odnosu je občutljiva tanka meja, kje postavit mejo. Sem bolj naklonjena mišljenju @lunazadnjikranjec, ko maš pr seb spucano nas reakcije drugih bolj redko bolijo, včasih je fajn s kakšno situacijo znat shajat, kkr pa se umikat, ker so del življenja..

Jaz sem kot otrok kar naprej poslušala poniževanja, žaljenja, dajanje v nič, zasmehovanje. Moja največja želja je bila živeti v mirnem domu. Tako, da meni je zelo, zelo pomembno to, da v mojem domu ne strupenih ljudi.Seveda k strupenim ljudem ne hodim na obisk.

Otroštvo in mladost v strupenem oklolju – to mi je bilo več kot dovolj.

Tudi okusila sem brezposelnost tako, da vem kako je takrat. Takrat strupene besede še toliko bolj bolijo. Takrat je še huje, če moraš bivat s strupenimi ljudmi.

No nasprotna rešitev pa je, da se tašča nauči, da mlade ne kritizira za vsak drek, ji ne govori, kako mora živet, kako kaj narest, kako otroka podojit, kdaj otroka ven peljat, kdaj… čaki malo-tašča se vmešava v njun lajf, ne obratno, torej se mora tašča naučit kje so njene meje.

Torej tašča na delo pa se učit odnosa s snaho!!

😁😁

citiram anonimno osebo

Odgovor na objavo uporabnika
ne vabi je, 18.01.2022 ob 21:42

Jaz sem kot otrok kar naprej poslušala poniževanja, žaljenja, dajanje v nič, zasmehovanje. Moja največja želja je bila živeti v mirnem domu. Tako, da meni je zelo, zelo pomembno to, da v mojem domu ne strupenih ljudi.Seveda k strupenim ljudem ne hodim na obisk.

Otroštvo in mladost v strupenem oklolju – to mi je bilo več kot dovolj.

Tudi okusila sem brezposelnost tako, da vem kako je takrat. Takrat strupene besede še toliko bolj bolijo. Takrat je še huje, če moraš bivat s strupenimi ljudmi.

seveda. četudi imaš spucano pri sebi to avtomatično ne pomeni, da moraš it k strupenim ljudem. jaz jih tudi v svojem lajfu nimam, pa nimam okostnjakov v omari. le mojega lajfa mi je preveč škoda s takimi ljudmi delit.

to je res in je prav, da se taksnim ljudem izogne, ce se le da, ni pa treba bežati pred njimi… zakaj le bi…

torej ce si ti v tvohem domu in pride tašča k vam na obisk, ker tvoj moz je le njen sin in izrezat iz lajfa je ravn ne mores… torej zakaj bi se ti mirala umikat takrat in bezat iz svojega doma… si tam doma in imas kepo pravico se postaviti zase, da nihce ne hodi po tebi, te ne zali… lepo kultivirano poves, da tega ne dovolis in da tudi nima pravice, je dobrodosla pri vas kot sorodnica… ampak nima pa nobene pravice nikogar ponizevati, v nic dajati, ocenjevati in tudi ne postavljati pravil v vasem domu. Postavis se zase lepo kultivirano, zakaj bi bezal pred njo in se umikal iz lastnega doma.

Odgovor na objavo uporabnika
occv, 18.01.2022 ob 21:51

to je res in je prav, da se taksnim ljudem izogne, ce se le da, ni pa treba bežati pred njimi… zakaj le bi…

torej ce si ti v tvohem domu in pride tašča k vam na obisk, ker tvoj moz je le njen sin in izrezat iz lajfa je ravn ne mores… torej zakaj bi se ti mirala umikat takrat in bezat iz svojega doma… si tam doma in imas kepo pravico se postaviti zase, da nihce ne hodi po tebi, te ne zali… lepo kultivirano poves, da tega ne dovolis in da tudi nima pravice, je dobrodosla pri vas kot sorodnica… ampak nima pa nobene pravice nikogar ponizevati, v nic dajati, ocenjevati in tudi ne postavljati pravil v vasem domu. Postavis se zase lepo kultivirano, zakaj bi bezal pred njo in se umikal iz lastnega doma.

zgornji zapis je za @ne vabi je…

joj kako bi bilo lepo, ce bi to citiranje delalo

Zato ker bolnikom ne moreš dopovedati ne na lep ne na grd način. Kregarija je neizogibna prej ali slej. Takim ne moreš ti postavljati v lastnem domu pogojev, ker jih gladko ignorirajo. To so bolni ljudje. Nikoli ne bo bolje. Če ima moža rada in si želi lepega življenja z njim, prekini stike s strupeno taščo. Bo že vedela zakaj

Stresi svojega moža za kravatlc in se pogovorita! Ti in njegova mama sta njegova skrb in naj se že začne obnašat temu primerno. To je, da se postavi na tvojo stran in svoji mami pove kje je meja, ki je ne prestopa!

Samozavest imajo eni serijsko, eni pa se je učimo. In nas včasih še tako rahla sapica zamaje. Zato pa je partner partner, da te v teh trenutkih podpre, v primeru napada njegove mame pa te mora braniti.

Dobro je to, da ne živite skupaj. Zdaj se za nekaj časa distancirajte od mame. Lepo ali grdo, naj te sploh ne zanima kaj si ona misli. Ti moraš poskrbeti zase in svojo družino, prav tako morata s partnerjem priti na isti tir. In za taščo tu ni prostora. Niti kot varuška ne. Toksični in negativni ljudje škodijo zdravju in odnosom in tega svoji družini ne želiš. Najprej ti in tvoja najožja, potlej pa …pozitivci.

Je pa še nekaj, tašča takšna je, ker ji drugi to dopuščate/dopuščajo. Lahko poskusiš še s prijaznim opomnikom na njeno pripombo. Primer: ona reče, da se tako ne drži otroka, ji povsem mirno odgovori: “kot otrokova mama vem kako ga prijeti.”, če to ne zadostuje pa dodaj “hvala za vaše mnenje, zdaj bom poslušala sebe in naredila kot se meni zdi prav”, če še vedno ne dojame “hvala za nasvet, ko ga bom rabila vas bom zanj prosila”.  Če pa je nesramna in ti sikne kaj v stilu “kot mama bi morala to vedeti” ji pa kar direkt povej “kar ste ravnokar rekli je zelo nesramno in takega obnašanja ne dovolim.” Normalna oseba bi dojela in spremenila obnašanje do tebe, nenormalna pa bo nadaljevala. V temu primeru pa jo gladko presliši in jo daj na ignore.

Distanca ne škodi. Ko te vpraša zakaj vas ni več k njej, pa ji mirno poveš, da se ob njej ne počutiš dobro ker te vedno kritizira. Boš videla kako bo reagirala.

Najprej pa pogovor s partnerjem!

 

New Report

Close